Dosyayı Kaydetme  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dosyayı Kaydetme  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

1 Kasım 2022 AutoCAD dosyası açma programı AutoCAD seçili alanı Farklı kaydetme 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Çizim Şekilleri

Çiziminizin yakından bir görünümünü elde etmek, doğru bir şekilde çalışmak için çok önemlidir, ancak genel resmi elde etmek için genellikle bir önceki görünüme dönmek isteyeceksiniz. Bunu yapmak için menü çubuğundan Görünüm – Yakınlaştır – Önceki’ni seçin.

Bunu şimdi yapın ve tüm klibi gösteren önceki görünüm ekrana geri döner. Çiziminizin yakından görünümünü elde etmek, doğru çalışma için çok önemlidir, ancak genel görünümü elde etmek için genellikle bir önceki görünüme dönmek isteyeceksiniz. resim. Bunu yapmak için menü çubuğundan Görünüm – Yakınlaştır önceki öğesini seçin.

Bunu şimdi yapın ve önceki görünüm (klibin tamamını gösteren görünüm) ekrana geri döner. 2B Gezinme kontrol panelindeki Gerçek Zamanlı Yakınlaştır düğmesini tıklatarak görünümünüzü hızla büyütebilir veya küçültebilirsiniz.

Zoom Realtime düğmesiyle görünümünüzü değiştirmek için bu adımları izleyin.

1. Panonun 2B Gezinme kontrol panelindeki Gerçek Zamanlı Yakınlaştır düğmesini tıklayın. Ayrıca sağ tıklayıp kısayol menüsünden Yakınlaştır’ı da seçebilirsiniz. İmleç büyüteç olarak değişir.
2. Zoom Realtime imlecini çizim alanının merkezinin biraz yukarısına yerleştirin ve ardından tıklayıp aşağı doğru sürükleyin. Görünümünüz, çizimin daha fazlasını göstermek için uzaklaştırılır.
3. Sol fare düğmesini basılı tutarken imleci yukarı doğru hareket ettirin. Görünümünüzü büyütmek için görünümünüz yakınlaşır. Gösterilen görünüme benzer bir görünüme sahip olduğunuzda, fare düğmesini bırakın. (Şekille tam olarak aynı görüşü alamazsanız endişelenmeyin. Bu sadece alıştırma amaçlıdır.)
4. Hâlâ Yakınlaştırma Gerçek Zamanlı modundasınız. Görünümünüzü nasıl daha fazla ayarlayabileceğinizi görmek için fareyi tekrar tıklayın ve sürükleyin. Çıkmak için Yakınlaştırma veya Kaydırma dışında başka bir komut seçebilir, Esc tuşuna basabilir veya farenizi sağ tıklayıp kısayol menüsünden Çıkış’ı seçebilirsiniz.
5. Şimdi sağ tıklayın veZoomRealtime komutundan çıkmak içinkısayol menüsündenÇıkış’ı seçin.

Bu alıştırmadan da görebileceğiniz gibi, sadece birkaç düğmeyi kullanarak çizimlerinizi görüntülemek için çok çeşitli seçeneklere sahipsiniz. Bu düğmeler, 2D çizimlerin görüntüsünü kontrol etmek için ihtiyacınız olan tek şey.

Çalışırken Bir Dosyayı Kaydetme

Üzerinde çalışırken dosyanızı düzenli aralıklarla kaydetmek iyi bir fikirdir. Herhangi bir Windows programında olduğu gibi, onu orijinal adıyla (Dosya – Kaydet’i seçin) veya farklı bir adla (Dosya – Farklı Kaydet’i seçin) kaydedebilir, böylece yeni bir dosya oluşturabilirsiniz.

Varsayılan olarak AutoCAD, çalışmanızı 10 dakikalık aralıklarla, geçerli dosya adı artı bir sayının birleşiminden oluşan ve .sv$ dosya adı uzantısıyla biten bir ad altında otomatik olarak kaydeder; bu, Otomatik Kaydetme özelliği olarak bilinir. Seçenekler iletişim kutusundaki veya sistem değişkenlerindeki ayarları kullanarak, otomatik kaydedilen dosyanın adını değiştirebilir ve otomatik kaydetmeler arasındaki süreyi kontrol edebilirsiniz.

İPUCU: Varsayılan olarak,  klasöründe saklanır.Komut isteminde yazarak sisteminiz için tam konumu bulabilirsiniz.

Bu dosya konumu genellikle gizli bir klasör olarak ayarlanır, bu nedenle Otomatik Kaydetme dosyasına ulaşmadan önce Windows Gezgini’ni gizli klasörleri görüntüleyecek şekilde ayarlamanız gerekebilir. 


Autocad kaydetme sorunu
AutoCAD dosya kaydetme
DWG dosyası açma
DWG dosyası açma online
AutoCAD dosyası açma online
AutoCAD dosyası açma programı
AutoCAD olmadan DWG dosyası açma
AutoCAD seçili alanı Farklı kaydetme


Değişiklik Yapma

Çizimlerinizde sık sık değişiklik yapacaksınız. AutoCAD’in başlıca avantajlarından biri, değişiklik yapabilme kolaylığıdır. Aşağıdaki alıştırma size bir çizimi değiştirmeyle ilgili tipik bir işlem dizisini gösterir:

1. Geçerli Clip.dwg dosyasını MyFirst adı altında kaydetmek için Dosya – Farklı Kaydet menü seçeneğini kullanın. Kolaylık sağlamak için dosyalarınızı Belgelerim klasörüne kaydedebilirsiniz.
2. 2D Draw kontrol panelinden Sil aracını (kağıda dokunan kalem silgisi olan) tıklayın. Bu, Sil komutunu etkinleştirir. Ayrıca açılır menüden Değiştir – Sil’i de seçebilirsiniz.
İmlecin küçük bir kareye dönüştüğüne dikkat edin; bu kareye seçim kutusu denir. Ayrıca Komut penceresinde ve dinamik giriş ekranında Nesneleri seçin: öğesini görürsünüz. Bu mesaj, yeni kullanıcılara ne yapmaları gerektiğini hatırlatmaya yardımcı olur.
3.Çizimin üzerine çekme kutusunu hareket ettirin,çeşitliparçalaraklips yerleştirerek.Henüz hiçbir şeyi tıklatmayın. Seçim kutusuyla nesnelerin üzerine geldiğinizde bunların vurgulandığına dikkat edin. Bu, farenin sol düğmesine tıklamanız durumunda seçim kutusunun seçmesi muhtemel nesneleri görmenize yardımcı olur.
4. Seçim kutusunu klibin çapraz tarama desenine yerleştirin ve tıklayın. Çapraz tarama, görünüm olarak koyu bir vurgudan açık bir vurguya dönüşür. Seçim kutusu ve Nesneleri seç: istemi kalır ve nesneleri seçmeye devam edebileceğinizi belirtir.
5. ↵ tuşuna basın. Çapraz tarama kaybolur. Az önce çizimin bir bölümünü sildiniz.

Bu alıştırmada, önce Sil komutunu verdiniz ve ardından bir seçim kutusu kullanarak bir nesneyi tıklattınız. Seçim kutusu size ekrandaki öğeleri seçmeniz gerektiğini söyler ve üzerlerine geldiğinizde nesneleri vurgulayarak ne seçmek üzere olduğunuzu gösterir. Bir nesneyi veya bir dizi nesneyi tıkladıktan sonra bir sonraki adıma geçmek için ↵ tuşuna basın. Bu adım dizisi, AutoCAD’de çalışacağınız komutların çoğu için ortaktır.

AutoCAD’de aynı anda birden fazla belgeyi açabilirsiniz. Bu, özellikle çizimlerin parçalarını dosyalar arasında değiş tokuş etmek veya referans için başka bir dosyanın açık olmasını istiyorsanız yardımcı olabilir. AutoCAD’de birden çok belgenin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki alıştırmayı deneyin:

1. Şablon Seç iletişim kutusunu açmak için Dosya – Yeni’yi seçin.

NOT : 1. adımdan sonra Yeni Çizim Oluştur iletişim kutusunu görürseniz, Sıfırdan Başlat düğmesine tıklayın ve İmparatorluk’u seçin; ardından Tamam’a tıklayın ve AutoCAD varsayılan bir belge gösterecektir. Yeni Çizim Oluştur iletişim kutusu hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

2. acad.dwt’nin seçili olduğundan emin olun ve ardından Aç’a tıklayın.
3. Her iki çizim dosyasının da bir görünümünü elde etmek için Pencere – Dikey Döşe’yi seçin. Pencere açılır menüsündeki seçenekler, çoklu belge düzenlemeye izin veren diğer Windows programlarındaki benzerleri gibi çalışır.

AutoCAD’de yeni bir dosya oluşturduğunuzda, aslında 1. adımda gördüğünüz gibi bir şablon dosyasının bir kopyasını açıyorsunuz. Bir şablon dosyası, belirli çizim türleri için ayarlanmış boş bir dosyadır.

acad.dwt dosyası, Imperial ölçümleri için ayarlanmış genel bir şablondur. acadiso.dwt adlı başka bir şablon dosyası, metrik ölçümler için kullanışlı olan genel bir şablondur. Diğer şablonlar, belirli teknik resim sayfası boyutları ve ölçüm sistemleri için ayarlanır.

4. Bu iki dosya ile neler yapılabileceğini görelim. Etkin hale getirmek için klip çiziminin olduğu pencereye tıklayın.
5. Çizimin genel bir görünümünü elde etmek için Görünüm – Yakınlaştır – Tümü’nü seçin.
6. Seçmek için çizimin altındaki klibin 2B versiyonuna tıklayın. Çizimde bir dizi kare ve ok belirir. Bunlara kavrama denir ve bir sonraki bölümde onlar hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.
7.Seçili nesne üzerindeki fare düğmesinitıklayın ve basılı tutun, ancak mavi karelerden herhangi birine tıklamaktan kaçının. Ayrıca nesneyi sürüklemekten kaçının. İmlecin yanında küçük bir dikdörtgenin göründüğünü göreceksiniz.
8.Sol fare düğmesini basılı tutarken, imleci yeni dosya penceresine sürükleyin. Klibin yeni çizim penceresinde göründüğünü gördüğünüzde, fare düğmesini bırakın. Az önce bir çizimin bir kısmını bir dosyadan diğerine kopyaladınız.
9.Dosyayı kaydedin ve ardındanAutoCAD’den çıkın.

NOT : Nesneleri bir pencereden diğerine kopyalamak için standart Windows Kopyala ve Yapıştır seçeneklerini de (Düzenle – Kopyala ve Düzenle – Menü çubuğundan Yapıştır) kullanabilirsiniz.

Şimdi aynı anda iki dosya açtınız. Bilgisayarınızın bunları barındıracak yeterli belleği olduğu sürece istediğiniz kadar dosya açabilirsiniz. Pencere açılır menüsünü veya belge penceresinin sağ üst köşesindeki pencere kontrol düğmelerini kullanarak, herhangi bir pencerede olduğu gibi tek tek belge pencerelerini kontrol edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir