Dosyaları Otomatik Kaydetme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dosyaları Otomatik Kaydetme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Eylül 2022 Autocad Otomatik Kaydetme Autocad otomatik kaydetme ayarları Autocad otomatik kayıt dosyaları nerede 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Dosyaları Otomatik Kaydetme

AutoCAD, çiziminizi varsayılan olarak her 15 dakikada bir otomatik olarak kaydeder. Ne yazık ki, Windows için varsayılan ayarları değiştirmezseniz ortaya çıkan dosyayı bulamayacaksınız; ve yapabilsen bile, onu açamazsın. Bu bölüm, bu şaşırtıcı aksaklığı nasıl düzelteceğinizi gösterir. Tamam, bu bir Windows özelliği, bir aksaklık değil, ama kritik bir dosyayı bulmak neden bu kadar zor olsun ki?

Otomatik kaydetme işlevi tarafından oluşturulan dosya, çizimle aynı ada, uzantıya veya yola sahip değil. Autosave ile oluşturulan dosyaya verilen isim çizim ismi ile başlar ve artan karakterler içerir. Uzantı her zaman .sv$’dır. BAK dosyalarında olduğu gibi, dosyanın çizim olarak açılabilmesi için uzantının .dwg olarak değiştirilmesi gerekir.

Uzantının son karakteri olarak kullanılan dolar işaretine dikkat edin: Bu dosyanın geçici olduğunu gösterir. Bir çizim için bir SV$ dosyası, yalnızca AutoCAD anormal şekilde sonlandırılırsa kullanılabilir. Aksi takdirde, AutoCAD kapandığında silinir. Bu özelliğe çok fazla güvenmeyin; veri kaybını önlemek için dosyalarınızı düzenli olarak kaydetmelisiniz.

Otomatik kaydetme dosyasının adını değiştirmek için iki şey yapmanız gerekir.

• Varsayılan konum gizli bir klasördür, bu nedenle dosya adını Windows Gezgini’nde görüntülemek için gizli klasörleri görünür yapmalısınız.
• AutoCAD için dosya uzantıları bilinen dosya türleridir, bu nedenle varsayılan olarak gizlidirler. Bir Otomatik Kaydetme dosyasının uzantısını .sv$’dan .dwg’ye değiştirmek için, Bilinen Dosya Türleri İçin Dosya Uzantılarını Gizle onay kutusunun işaretini kaldırmanız gerekir.

Windows Gezgini gibi herhangi bir Windows dosya yönetimi iletişim kutusunda Araçlar ➔ Klasör Seçenekleri ➔ Görünüm’ü seçerek bunların ikisini de yapabilirsiniz. Gösterildiği gibi Gizli Dosyaları ve Klasörleri Göster radyo düğmesini seçin ve Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle onay kutusunun işaretini kaldırın.

Bu değişiklikleri yaptığınızda hem Autosave tarafından oluşturulan dosyaları bulabilir hem de uzantılarını değiştirebilirsiniz. Ancak, Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesini kullanarak Otomatik kaydetme dosyalarının konumunu bu varsayılandan özel bir klasöre değiştirmenizi öneririm (bkz. Bölüm 3, “AutoCAD’in Arayüzünü Özelleştirme”). Ayrıca SAVETIME’ın 15-30 dakikalık bir artışa ayarlanmasını tavsiye ederim, böylece Otomatik Kaydetme dosyasına ihtiyacınız olursa çok fazla iş kaybetmezsiniz.

SAVETIME çizimde değil sistem kayıt defterinde kaydedilir, bu nedenle değeri ayarlandıktan sonra her çizim için aynı kalır.

AutoCAD 2006, AutoCAD’i bir sonraki başlatışınızda, son oturum anormal bir şekilde sona erdiğinde açılan bir Çizim Kurtarma Yöneticisi ekledi. Bu, Otomatik Kaydetme dosyalarını kullanmayı çok daha kolaylaştırır, çünkü onları bu pencereden açabilirsiniz. Daha önceki sürümlerde bu işlev yoktur.

Drawing Recovery Manager’ı manuel olarak çalıştırmak için, File ➔ Drawing Utilities ➔ Drawing Recovery Manager’dan erişebileceğiniz DRAWING- RECOVERY komutunu kullanın.

Çıkarılabilir Ortamdaki Dosyalarla Çalışma

DWG dosyalarını doğrudan herhangi bir çıkarılabilir medyadan açmamanız gerektiğini biliyor muydunuz? Ayrıca, bir çizimi flash sürücüler, CD yazıcılar veya disketler dahil olmak üzere herhangi bir çıkarılabilir ortama doğrudan kaydetmek için SAVEAS’ı kullanmamalısınız. Neden? Niye? Çünkü yaparsanız, çizim dosyalarınız için varsayılan konum çıkarılabilir disktir.

Bu, çalışmanızı önemli ölçüde yavaşlatabilir, çünkü çıkarılabilir disk BAK dosyalarıyla dolabilir ve siz çalışırken bilgisayar sık ​​sık disk üzerinde arama yapar. Bunun yerine, çıkarılabilir diskteki bir dosyayı kullanmak için önce onu sabit sürücüye kopyalayın ve ardından oradan açın. Dosyaları, hatta yedek dosyaları bile kaydettiğinizde, önce bunları sabit sürücüye kaydedin ve ardından çıkarılabilir diske kopyalayın.

Bir yedeği çıkarılabilir diske kaydetmek için, herhangi bir dosya yönetimi iletişim kutusunda dosya adına sağ tıklayın ve Gönder seçeneğini seçin. Bir CDR veya DVD+R diskinden kopyalanan dosyalar muhtemelen Salt Okunur özelliği işaretlenmiş olacaktır. Bunu değiştirmek için dosya adına sağ tıklayın, Özellikler’i seçin ve ardından Salt Okunur özniteliğini temizleyin.


Autocad otomatik kaydetme ayarları
Autocad otomatik kayıt dosyaları nerede
Autocad Otomatik Kaydetme
Autocad kapanan dosyayı kurtarma
Autocad autosave dosyası açma
Autocad Recovery Manager nasıl açılır
Autocad Temp dosyası nasıl açılır
Autocad temp dosyası


Dosyaları Arşivleme

Sınırlı kapasiteye sahip sunucularda veya yerel sabit disklerde çizimleri arşivlediğinizde, PURGE veya WBLOCK komutunu kullanarak dosya boyutunu olabildiğince küçültün. Sınırlı dosya alanınız varsa, çizimlerin boyutlarını daha da azaltmak için sıkıştırma yazılımı kullanın. Tüm bu dosyalara gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını bile sorabilirsiniz, ancak her şeyi kaydetme konusunda hata yapıyorum.

Dosyaları tek bir bilgisayarda, hatta tek bir odada tutmaya tamamen güvenmeyin. Yazarlar genellikle el yazmalarının yangın kopyalarına atıfta bulunur. Siz de aynı şekilde düşünebilirsiniz. Ya ofisiniz yanarsa? Bir DVD yazıcıya yatırım yapın, kaybederseniz hangi dosyaların size maliyeti olacağını belirleyin ve bu dosyaları DVD’ye koyun. Ardından, onları başka bir binada saklayın.

Varsayılan Dosya Kaydetme Konumunu Ayarlayın

AutoCAD masaüstü simgesinin Özellikler penceresinde AutoCAD’i başlatma yolunu ayarlayın. Simgeye sağ tıklayarak ve listenin altındaki Özellikler’i seçerek Özellikler penceresini görüntüleyin.

AutoCAD’in başlamasını istediğiniz klasörün konumunu yazın. Artık yeni çizimleri ilk kez kaydettiğinizde doğrudan belirttiğiniz klasöre gideceksiniz. Örneğin, bir başlangıç ​​şablonu dosyası, bir başlangıç ​​profili ve bir başlangıç ​​komut dosyası da içerdiğini unutmayın.

Şablon Dosyaları Oluşturma ve Kullanma

AutoCAD şablon dosyaları oluşturur ve kullanırsanız, çok fazla iş kaydedebilirsiniz. Bir şablon dosyası oluşturmak için, çoğu şekilde ayarlanmış bir çizim açın. her disiplindeki çizimleriniz uygun katman adları, boyut stilleri, metin stilleri, değişken ayarlar, düzenler ve blok tanımları ile ayarlanmalıdır.

Dosya Türü alanından AutoCAD Çizim Şablon Dosyası (.dwt) öğesini seçerek SAVEAS komutunu kullanarak kaydedin. Çizime mantıklı bir ad verin ve onu varsayılan konuma veya özel bir klasöre kaydedin. Şimdi çizimdeki tüm nesneleri silin ve tekrar kaydedin.

Ayrıca kendi şablon klasörünüzü oluşturmanızı da tavsiye ederim. Bir sonraki bölümde, şablon dosyalarının yolunu özel klasörünüze ayarlamak için SEÇENEKLER’i kullanmayı tartışacağız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir