Dinamik Giriş Ekranı – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Dinamik Giriş Ekranı – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

1 Kasım 2022 AutoCAD Dynamic Input ayarları Autocad Dynamic Input komutu Autocad Dynamic input ne işe yarar 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Gösterge Tablosu

Menü çubuğu, ihtiyacınız olan komutların çoğunu çoğu Windows kullanıcısının kolayca anlayabileceği bir biçimde sağlar ve birçok kullanıcı menü çubuğunu daha rahat kullanır. Araç çubuklarını grafik simgeleriyle kullanmayı tercih ederseniz Dashboard’u kullanmaya başlayabilirsiniz. Pano, menü çubuğuyla aynı komutların çoğunu sunar, ancak erişimi daha hızlı olan daha kompakt bir biçimdedir.

Pano, komutları çağıran bir listeler, düğmeler ve araçlar topluluğudur. Bu araçlar, her biri işlevini gösteren bir simgeye sahip sekiz kontrol panelinde gruplandırılmıştır. Tipik Windows tarzında, her araç, simgelerin neyi temsil ettiğini anlamanıza yardımcı olan kısa bir açıklama sağlayan bir Araç İpucu sunar.

Ok imlecini kontrol paneli araçlarından birinin üzerine getirir ve bir an için orada bırakırsanız, imlecin hemen altında bir Araç İpucu belirir.

Yeni bir kullanıcı olarak, size aracın adını gösterdikleri için bu Araç İpuçlarını faydalı bulacaksınız. Ayrıca sizden bir araç seçmenizi istediğimde Araç İpucunda gösterilen adı kullanacağım. Örneğin, Gösterge Tablosunun sol üst köşesindeki simgenin üzerine gelirseniz, kontrol panelinin adı olan 2D Çizim ile bir Araç İpucu belirir.

2D Draw kontrol panelinin bulunduğu Panonun üst kısmını incelemek için bir dakikanızı ayırın. Bu kitabın ilk bölümünde bu kontrol panelindeki araçları sık sık kullanmanız talimatı verilecek, bu nedenle bunların düzenlenmesi ve içerdikleri şeyler hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olacaktır. Gösterge Tablosuna ve kontrol panellerine daha yakından bakacaksınız.

Görünür araçlara ek olarak, birkaç araç görünümden gizlenmiştir. Daha fazla araç seçmek için araç listesini genişletebilirsiniz. Araçlar satırının en sağındaki aşağıyı gösteren oku tıklayın ve basılı tutun. Araç seti, açılır bir araç çubuğuna genişler. Fare düğmesini basılı tutmaya devam ederken, açılır araç çubuğunda istediğiniz araca işaret edebilir ve ardından fareyi bırakabilirsiniz.

Çoğu durumda, simgesine bakarak her aracın ne yaptığını tahmin edebilirsiniz. Örneğin, 2B Çizim kontrol panelindeki yaylı simge, aracın yay çizdiğini gösterir; daire olan, aletin daireler çizdiğini gösterir; ve benzeri. Daha fazla açıklama için Araç İpucu size aracın adını verir.

Komut Penceresi ve Dinamik Giriş Ekranı ile İletişim Kurma

AutoCAD mükemmel bir hizmetçidir: Söylediğiniz her şeyi yapar, daha fazlasını yapmaz. Açılır menüleri ve araç çubuklarını kullanarak AutoCAD ile iletişim kurarsınız. Bu cihazlar AutoCAD komutlarını çalıştırır. Komut, AutoCAD’e bir çizgi çizme (Çizme araç çubuğundaki Çizgi aracı) veya bir nesneyi silme (Değiştir araç çubuğundaki Silme aracı) gibi bir şey yapmasını söyleyen tek kelimelik bir talimattır.

Bir komutu, yazarak veya bir menü veya araç çubuğu öğesi seçerek her çağırdığınızda, AutoCAD, Komut penceresinde ve dinamik giriş ekranında size mesajlar sunarak veya bir iletişim kutusu görüntüleyerek yanıt verir.

Komut penceresindeki mesajlar genellikle daha sonra ne yapacağınızı söyler veya genellikle köşeli parantez içinde gösterilen bir seçenekler listesi görüntüler. Tek bir komut, genellikle komutu tamamlamak için yanıtladığınız bir dizi mesaj sunar.

Bu mesajlar, biraz yardıma ihtiyacı olan yeni kullanıcılara yardımcı olur. Bir komutu kullanırken kaybolursanız veya ne yapmanız gerektiğini unutursanız, ipuçları için Komut penceresine bakın. AutoCAD ile daha rahat hale geldikçe, bu mesajlara eskisi kadar sık ​​başvurmanız gerekmediğini göreceksiniz.


Dynamic input AutoCAD nedir
Dynamic Input AutoCAD
Dynamic Input nedir
Autocad Dynamic Input komutu
AutoCAD Dynamic Input ayarları
Autocad Dynamic input ne işe yarar
Object Snap Tracking nedir
Autocad dynamic input kapatma


Ek bir yardım olarak, içeriğe duyarlı bir kısayol menüsünü görüntülemek için sağ tıklayabilirsiniz. Bir komutun ortasındaysanız, bu menü özellikle o komutla ilgili seçeneklerin bir listesini görüntüler. Örneğin, önceki alıştırmada dikdörtgen komutu için ilk noktayı seçmeden önce farenizi sağ tıklarsanız, Komut isteminde listelenen seçeneklerin aynısını ve bazı ek seçenekleri görüntüleyen bir menü açılır.

Son olarak, dinamik giriş ekranı, çizerken nesnelerin boyutsal verilerini girmenize olanak tanır. Komut satırı mesajlarının yankılanmasının yanı sıra, dinamik giriş ekranı, çizdiğiniz ve düzenlediğiniz nesnelerin koordinatlarını ve açılarını gösterir.

Koordinat veya açı değerlerini klavyeden girdiğinizde, dinamik giriş ekranında görünürler. AutoCAD’in önceki sürümlerine alıştıysanız, durum çubuğundaki DYN düğmesine tıklayarak dinamik giriş ekranını kolayca kapatabilirsiniz. Dinamik giriş ekranı kapatıldığında, klavye girişiniz Komut penceresinde görünür.

Araç Çubukları

Menü çubuğu ve Gösterge Tablosu en sık kullanılan araçları sunar, ancak sonunda belirli bir göreve yönelik bir dizi araç kullanmanız gerektiğini göreceksiniz. AutoCAD, belirli türdeki çizim işlevleri için araçlar içeren bir dizi araç çubuğu sunar. Örneğin, Görünüm araç çubuğu size hızlı bir şekilde 3B görünüm veren bir dizi araç sunar. Sorgu araç çubuğu, çiziminizle ilgili bilgileri görüntüleyen araçlar içerir.

AutoCAD, Çalışma Alanlarını ve Standart Açıklama araç çubuklarını varsayılan 2B Çizim ve Açıklama çalışma alanında görüntüler. Bu çalışmada çalışırken, ara sıra diğer araç çubuklarını açmanız istenecektir.

Sürece aşina olmak için şimdi bir tane açmayı deneyin.

1. Çalışma Alanları veya Standart Açıklama araç çubuğuna sağ tıklayın. Gösterildiği gibi uzun bir araç çubukları listesi görüntüleyen bir araç çubukları kısayol menüsü belirir.
2. Kısayol menüsünde Görünüm’ü bulun ve seçin. Görünüm araç çubuğu görünür.
3. Şu anda Görünüm araç çubuğuna ihtiyacınız olmayacak, bu nedenle devam edin ve araç çubuğunun sağ üst köşesindeki X işaretini tıklayarak kapatın.
Kısayol menüsünün, o anda açık olan bir araç çubuğunun adının yanında bir onay işareti gösterdiğini fark etmiş olabilirsiniz.

Araç çubuğunu kapatmak için işaretli bir araç çubuğu adına tıklayabilirsiniz. AutoCAD, oturumlar arasındaki araç çubuğu düzenlemenizi hatırlar. AutoCAD’den çıkıp daha sonra yeniden açtığınızda, AutoCAD penceresi bıraktığınız gibi görünür.

NOT : Çiziminiz araç çubuklarıyla çok karmaşık hale gelirse, bir araç çubuğunu AutoCAD penceresinin kenarına sürükleyebilirsiniz ve otomatik olarak kenarlıkla birleşir. Buna kenetlenmiş konumu denir.

Araç çubuğunun sabitlenmesini istemiyorsanız, bunun yerine AutoCAD penceresinin kenarına yakın yüzer görünmesini istiyorsanız, aşağıdakileri yapabilirsiniz: İlk olarak, araç çubuğunun şeklini sınırın yönüne uyacak şekilde değiştirin.

Bunu, araç çubuğunun kenarlığını tıklayıp sürükleyerek yapın. Ardından, araç çubuğunu tıklayıp sınırın yakınındaki konuma sürüklerken Ctrl tuşunu basılı tutun. Bu, araç çubuğunun otomatik olarak sabitlenmiş bir konuma düşmesini önler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir