Çizimlere Metin Ekleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çizimlere Metin Ekleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

27 Kasım 2022 AutoCAD eğimli yazı yazma AutoCAD lazer kesim yazı fontu AutoCAD yazı yazma kısayol 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Çizimlere Metin Ekleme

En sıkıcı taslak oluşturma görevlerinden biri, çiziminize notlar uygulamaktır. Birçok not içeren büyük bir çizimi elle hazırlamak zorunda kalan herkes yazar krampının gerçek anlamını bilir.

AutoCAD, notlarınızı ilgili çizimle aynı belgeye yazmanızı sağlayarak bu işi hızlandırmakla kalmaz, aynı zamanda çeşitli yazı tipleri, yazı boyutları ve yazı tipleri kullanarak daha profesyonel görünümlü notlar oluşturmanıza da yardımcı olur. stiller.

Bu bölümde, apartman planınıza notlar ekleyeceksiniz. Bu süreçte, AutoCAD’in bazı metin oluşturma ve düzenleme özelliklerini keşfedeceksiniz. Metnin boyutunu, eğimini, yazım stilini ve yönünü nasıl kontrol edeceğinizi ve metin dosyalarını nasıl içe aktaracağınızı öğreneceksiniz.

Metin için bir çizim hazırlama sürecini gösteren bazı alıştırmalar üzerinde çalışarak başlayacaksınız. Daha sonra çizime birkaç satır metin ekleyecek ve metin boyutu ile çizim ölçeğinin birbiriyle nasıl ilişkili olduğunu öğreneceksiniz. Bölümün geri kalanında, metni uygulamanıza uyacak şekilde biçimlendirmek için kullanabileceğiniz araçlar gösterilmektedir.

Bu bölümdeki konular aşağıdakileri içerir:

◆ Metin İçin Çizim Hazırlama
◆ Açıklama Ölçeğini Ayarlama ve Metin Ekleme
◆ Metin Stili İletişim Kutusu Seçeneklerini Anlama
◆ AutoCAD’de Metin Biçimlendirmeyi Keşfetme
◆ Yazı Tipleri Neye benziyor?
◆ Basit Tek Satır Metin Nesneleri Ekleme
◆ Yazım Denetimi Özelliğini Kullanma
◆ Yazı Tiplerini Değiştirme
◆ Metni Bulma ve Değiştirme

Metin için Çizim Hazırlama

Bu ilk bölümde, şu anda metni olmayan bir çizime metin ekleme sürecini izleyeceksiniz. Bunu yaparak, bir çizime metin eklemek için ihtiyaç duyacağınız tüm araçları kullanma konusunda ilk elden deneyim kazanacaksınız.

Metnin eklenmesi için hazırlamak üzere bir çizim ayarlayarak başlayın:

1. AutoCAD’i başlatın ve Unit dosyasını açın. Unit dosyasını oluşturmadıysanız 10a-unit.dwg adlı dosyayı kullanabilirsiniz. Metrik kullanıcıları 10a-unit-metric.dwg kullanmalıdır. Açıldıktan sonra, Birim çizimini Unit.dwg adlı bir dosyaya kaydetmek için Dosya ▏ Farklı Kaydet’i seçin.
2. Notlar adlı bir katman oluşturun ve onu geçerli katman yapın. Notlar, tüm metin bilgilerinizi tutacağınız katmandır.
3. Flr-pat katmanını kapatın. Aksi takdirde, daha önce eklediğiniz zemin deseni, bu bölümdeki alıştırmalar sırasında girdiğiniz metni gizleyecektir.
4. Görünümünüzü üstteki görüntüye benzeyecek şekilde ayarlayın.

İPUCU : Notlarınızı ayrı bir katmanda tutmak iyi bir fikirdir, böylece yalnızca grafik bilgilerini içeren çizimleri çizebilir veya yeniden çizme/yenileme süresinden tasarruf etmek için Notlar katmanını dondurabilirsiniz.


AutoCAD Text ayarları
AutoCAD yazı yazma kısayol
AutoCAD eğimli yazı yazma
AutoCAD yazı YAZMA
AutoCAD lazer kesim yazı fontu
AutoCAD harf çizimleri
AutoCAD yazı ıcı boşaltma
AutoCAD yazı boyutu değiştirme


Metni Stillere Göre Düzenleme

Çiziminize metin eklemeye başlamadan önce, bir veya iki metin stili ayarlamalısınız. Metin stillerini, en yaygın metin biçimlendirmenizi saklamak için bir araç olarak düşünebilirsiniz. Stiller, metin yüksekliğini ve yazı tipi bilgilerini saklar, böylece her metin girdiğinizde bu seçenekleri ayarlamak zorunda kalmazsınız. Genel olarak, yalnızca birkaç metin stiline ihtiyacınız olacaktır.

Kendi metin stilinizi oluşturmadan metin eklemeye başlasanız bile yine de bir metin stili kullanıyor olacaksınız. Bunun nedeni, her metin nesnesinin bir stili olması gerektiği için AutoCAD, her yeni çizimde Standart metin stilini içerir.

Standart stil, txt adlı bir AutoCAD yazı tipi kullanır ve bu bölümde öğreneceğiniz çok sayıda başka ayar içerir. Bu diğer ayarlar, genişlik faktörü, eğik açı ve varsayılan yüksekliği içerir. Bir sonraki alıştırmada, üzerinde çalışmakta olduğunuz Ünite planına notlar eklemek için kullanacağınız Not1 adında bir metin stili oluşturacaksınız.

İPUCU : AutoCAD varsayılan stilinin ayarlanma şeklini beğenmediyseniz, Acad.dwt şablon dosyasını açın ve Standart metin stili ayarlarını beğeninize göre değiştirin. Sık kullandığınız diğer stilleri de ekleyebilirsiniz. Unutmayın, .dwt dosya adı uzantısını kullanan AutoCAD dosyaları, onları birbirinden ayırmak için biraz farklı bir uzantıya sahip yalnızca AutoCAD .dwg dosyalarıdır.

1. Biçim ↵ Metin Stili’ni seçin veya St↵ yazın. Metin kontrol panelinde Metin Stili aracını da tıklatabilirsiniz. Bu, Metin Stili iletişim kutusunu açar.
2. Yeni Metin Stili iletişim kutusunu açmak için iletişim kutusunun sağındaki Yeni’ye tıklayın.
3. Yeni stilinizin adı için Not1 (Birinci Not) girin; ardından Tamam’ı tıklayın.
4.Stiliniz için bir yazı tipi seçin. Metin Stili iletişim kutusunda, Yazı Tipi grubundaki Yazı Tipi Adı açılır listesini yeniden tıklayın.
5. Courier New TrueType yazı tipini bulun ve seçin. Yazı tipini bulmanın hızlı bir yolu, listeye tıklayıp yazı tipi adını yazmaya başlamaktır.
6. Boyut grubunda Açıklamalı seçeneğini belirleyin.
7. Kağıt Metin Yüksekliği giriş kutusuna 0,1 girin. Girişinizin 1⁄8 ̋ olarak değiştiğini göreceksiniz. Metrik kullanıcıları 0,15 girmelidir.
8. Uygula’ya tıklayın ve ardından iletişim kutusunu kapatın. 7. adımda açtığınız Açıklamalı seçeneği, metninizi çizim ölçeğiniz için uygun boyutta tutmak için önemli bir özelliktir. Aşağıdaki bölümün alıştırmalarında nasıl çalıştığını ilk elden göreceksiniz.

NOT: Birkaç stil oluşturduktan sonra, Metin kontrol panelindeki Metin Stili açılır listesinden seçerek geçerli varsayılan stili ayarlayabilirsiniz.

Metin ve Ek Açıklama Ölçeği Kontrol Panellerine Aşina Olmak

AutoCAD’in metin özelliklerine daha fazla girmeden önce, Metin kontrol panelini ve Ek Açıklama Ölçeği kontrol panelini tanımak için biraz zaman ayırın. Bu bölümde bu seçeneklerden birkaçını kullanıyor olacaksınız. Gerekirse, egzersizleri yaparken bu grafiğe başvurabilirsiniz.

Ayarlanmış ve kullanıma hazır bir metin stiliniz var. Şimdi birim planınıza biraz metin ekleyeceksiniz. Başlamadan önce bir çizim ölçeği belirlemelisiniz. Bu önemlidir, çünkü açıklayıcı özellik açıkken, AutoCAD’in metnin boyutunu ayarlamak için çizim ölçeğini bilmesi gerekir.

1. AutoCAD penceresinin sağ alt köşesinde, Açıklama Ölçeği’nin yanındaki oka tıklayın.
2. 1⁄4 ̋=1 ́-0 ̋’yi seçin. Metrik kullanıcıları, 1:100’ü seçin.

Model sekmesi için çizim ölçeğini ayarladınız. Bu kalıcı bir ayar değildir; daha sonra göreceğiniz gibi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ek açıklama ölçeği için kullandığınız ayarlar, açıklama ölçeği özelliğini göstermek amacıyla bir şekilde gelişigüzeldir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir