Çizim Stilinde Değişiklik Yapma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çizim Stilinde Değişiklik Yapma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

25 Kasım 2022 AutoCAD en çok kullanılan komutlar AutoCAD Komutları ve Anlamlar 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Çizim Stili Tablolarını Düzenleme ve Kullanma

Artık kendi olay örgüsü stil tablonuz var. Bu alıştırmada, çizim stilini düzenleyecek ve çizim stillerinin çiziminizi nasıl etkilediğini ilk elden göreceksiniz:

1. Sayfa Yapısı iletişim kutusunda, Plot Style Table (Kalem Atamaları) grubunun açılır listesinde Mystyle.ctb dosya adı görünmelidir. Değilse, seçmek için açılır listeyi açın.
2.PlotStyleTableEditor’ı açmak için Düzenle düğmesine tıklayın. Düzenle düğmesi, Çizim Stili Tablosu açılır listesinin hemen sağındaki düğmedir. Üstte gösterilen Form Görünümü sekmesine tıklayın.

İPUCU : Ayrıca, Çizim Stilleri iletişim kutusunu açmak için Dosya ■ Çizim Stili Yöneticisi’ni seçerek mevcut çizim stili tablolarını açabilir ve düzenleyebilirsiniz. Daha sonra düzenlemek istediğiniz çizim stiline çift tıklayabilirsiniz.

Plot Style Table Editor iletişim kutusunda, AutoCAD’de her bir rengin nasıl çizileceğini kontrol etmenizi sağlayan üç sekme bulunur. Form Görünümü sekmesi, bir liste kutusundan bir renk seçmenize ve ardından sekmenin sağ tarafındaki seçenekleri kullanarak o rengin özelliklerini ayarlamanıza olanak tanır.

İPUCU : Tablo Görünümü sekmesi, her rengi bir özellikler sütunu olarak görüntüler. Her sütuna çizim stili denir. Özellik adları en soldaki bir sütunda listelenir. Düzen farklı olsa da hem Tablo Görünümü sekmesi hem de Form Görünümü sekmesi aynı işlevleri sunar.

Ardından, Renk 3 (yeşil) çizim stilinin çizgi genişliği özelliğini değiştirerek devam edeceksiniz. Plan çiziminizin Duvar katmanına atanan rengin yeşil olduğunu unutmayın.

1. Çizim Stilleri liste kutusunda Renk 3’e tıklayın.
2. Çizgi Kalınlığı açılır listesine tıklayın ve 0,5000 mm’yi seçin.
3. Sayfa Yapısı iletişim kutusuna dönmek için Kaydet ve Kapat’a tıklayın.
4. Çizim Stili Tablosu (Kalem Atamaları) grubundaki Çizim Stillerini Görüntüle onay kutusuna tıklayın. Ardından, Sayfa Yapısı iletişim kutusunu kapatmak için Tamam’a tıklayın ve Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusunu kapatmak için Kapat’a tıklayın.
5. Gösterildiği gibi, ünite banyo girişinin görünümünü büyütmek için bitkiyi yakınlaştırın.

Çizim Stillerinizi Görünür Hale Getirmek

Çiziminizde henüz herhangi bir değişiklik görmeyeceksiniz. Çizim seçeneklerinizde bir değişiklik daha yapmanız gerekiyor:

1. Satır Ağırlığı Ayarları iletişim kutusunu açmak için Biçimlendir – Satır Ağırlığı’nı seçin. Çizgi Kalınlığı Ayarları iletişim kutusu, çizimdeki çizgi kalınlıklarının görünümünü kontrol etmenizi sağlar. Çizgi kalınlıkları görünmüyorsa, onları görüntülenebilir hale getirmek için bakılacak yer burasıdır. Çizgi Ağırlığı Ayarları iletişim kutusu hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İPUCU : Ayrıca Seçenekler iletişim kutusundaki Kullanıcı Tercihleri ​​sekmesine tıklayabilir ve ardından Çizgi Ağırlığı Ayarları iletişim kutusunu açmak için Çizgi Ağırlığı Ayarları düğmesine tıklayabilirsiniz.

2. Bu seçeneği açmak için Çizgi Ağırlığını Göster onay kutusunu tıklayın.
3. Satır Ağırlığını Görüntüle seçeneğinin hemen altında, Varsayılan açılır listeye tıklayın ve 0,09’u seçin.
mm. Bu, herhangi bir atanmamış veya varsayılan çizgi kalınlığını çok ince bir çizgi haline getirir.
4. Uygula ve Kapat’a tıklayın. Düzen, daha önce ayarladığınız çizgi kalınlığı atamalarıyla birlikte çizimi görüntüler.

UYARI: Görünümünüz Çizim Stili ayarlarını yansıtmıyorsa, Sayfa Yapısı iletişim kutusunun Çizim Stili Tablosu (Kalem Atamaları) grubunda Çizim Stillerini Görüntüle seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.


AutoCAD Komutları ve işlevleri
AutoCAD hızlı çizim Teknikleri
AutoCAD KISAYOLLARI PDF
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD komutları kısayolları
AutoCAD en çok kullanılan komutlar
AutoCAD Komutları resimli
AutoCAD Komutları ve Anlamları


Birden Çok Çizim Stilinde Değişiklik Yapma

Muhtemelen, işinizin çoğu için çiziminizi siyah beyaz olarak çizmek isteyeceksiniz. AutoCAD renklerinizden birini veya tümünü AutoCAD renkleri yerine siyah olarak çizmek için renk çizimi stil tablonuzu düzenleyebilirsiniz.
Renkli çizim stili tablonuzu düzenlemek için Sayfa Yapısı iletişim kutusundan Çizim Stili Tablo Düzenleyicisini nasıl açabileceğinizi gördünüz.

Bu alıştırmada farklı bir rota deneyeceksiniz:

1. Çizim Stilleri penceresini açmak için Dosya ‡ Çizim Stili Yöneticisi’ni seçin. Bu, C:\Documents and Settings\Username\Application Data\Autodesk\AutoCAD 2008\R17.1 \enu\ klasörü altındaki Plot Styles klasörüne bir görünümdür.
2. Mystyle.ctb dosyasını bulun ve Plot Style Table Editor iletişim kutusunu açmak için çift tıklayın.
3. Form Görünümü sekmesine tıklayın.
4. Çizim Stilleri liste kutusunda Renk 3’ü tıklayın.
5. Renk açılır listesine tıklayın ve Siyah’ı seçin.
6. Kaydet ve Kapat’a tıklayın; ardından Çizim Stilleri penceresini kapatın.
7. Çiziminizi görüntülemek için Görünüm Ə Tümünü Yenile’yi seçin. Yeşil nesneler Düzen sekmesinde siyah görünür.
8. Çiziminizi Model Alanında görüntülemek için Model sekmesine tıklayın. Nesneler hala orijinal renklerindedir. Bu, nesnelerinizin veya katmanlarınızın renklerini değiştirmediğinizi gösterir; yalnızca çizilen çıktının rengini değiştirmişsinizdir.

Ardından, tüm çıktı renklerini siyah olarak değiştirmeyi deneyin:

1. Mystyle.ctb dosyasını açmak için önceki alıştırmanın 1. ve 2. adımlarını tekrarlayın.
2. Form Görünümü sekmesine tıklayın; ardından Çizim Stilleri liste kutusunda Renk 1’e tıklayın.
3. Renk 1’den Renk 9’a kadar tüm çizim stillerini seçmek için Çizim Stilleri liste kutusunda Shift+Renk 9’a tıklayın.
4. Renk açılır listesine tıklayın ve Siyah’ı seçin.
5. Kaydet ve Kapat’a tıklayın ve Çizim Stilleri penceresini kapatın.
6. Layout1 sekmesine tıklayın ve ardından View ڏ Regen All’u seçin. Tüm renkler siyaha dönüştü.

Şimdi, çiziminizi çizdiğinizde, tamamen siyah çizgilerden oluşan bir çizim elde edeceksiniz. Bu alıştırmalar, Plot Style Table Editor’ın yazdırdığınız çıktının rengini Model Alanında gördüğünüz renklerden farklı olacak şekilde ayarlamanıza izin verdiğini göstermiştir.

Alıştırmalarda kalem renklerini siyah olarak ayarlıyorsunuz ancak Renk açılır listesine bakarsanız, istediğiniz sayıda renk arasından seçim yapabileceğinizi göreceksiniz. Renk açılır listesindeki Renk Seç seçeneği, Renk Seç iletişim kutusundan renkleri seçmenizi sağlar.

NOT : Burada gösterilen görünümü görmek için True Color sekmesinin seçili olduğundan ve Color Model açılır listesinde HSL seçeneğinin seçili olduğundan emin olun. LT kullanıcıları Renkli Kitaplar sekmesini görmez.

Katmanlar için renk seçme bağlamında Renk Seç iletişim kutusuyla tanıştınız. Burada, çizim stillerine renk atamak için kullanabilirsiniz.

Aynı üç sekme mevcuttur: Dizin Rengi, Gerçek Renk ve Renkli Kitaplar. (LT kullanıcıları Renkli Kitaplar sekmesini görmezler.) Dizin Rengi sekmesi, standart AutoCAD 255 dizin renkleri arasından seçim yapmanızı sağlar. Gerçek Renk sekmesi, neredeyse istediğiniz her rengi seçmenize olanak tanır. Renkli Kitaplar sekmesi, PANTONE renklerini kullanmanızı sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir