Çizgileri Belirlemek – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çizgileri Belirlemek – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

19 Kasım 2022 Autocad çizgileri BİRLEŞTİRME AutoCAD düz çizgi komutu AutoCAD kesik çizgi görünmüyor 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Çizgileri Belirlemek

Çizgileri çizimin bazı bölümleri için olduğu kadar inşaat için de kullanacaksınız. İlk olarak, bir İnşaat Çizgisi çizerek kapı sövesini ekleyeceksiniz. İnşaat Çizgisi, sonsuz uzunluğa sahip bir çizgidir; ancak bir ışından farklı olarak her iki yönde de uzanır. İnşaat Çizgisini çizdikten sonra kapı sövelerini hızlıca konumlandırmak için kullanacaksınız.

Bu adımları takip edin:

1. Balkon alanını yakınlaştırın.

Çiz araç çubuğunda Yardımcı Çizgi aracına tıklayın. Ayrıca Çiz ↵ Yapı Çizgisini seçebilir veya XL↵ yazabilirsiniz. Bu istemi göreceksiniz.
2. Ofset’i seçmek için O↵ yazın.
3. Ofset mesafesini belirtin veya [İçten] <0 ́-5 ̋>: komut isteminde 4 ́↵ yazın. Metrik kullanıcıları 122↵ yazmalıdır.
4. Select a line object: komut isteminde, ünitenin sağındaki duvar çizgisine tıklayın.
5. Ötelenecek tarafı belirtin: komut isteminde, Yapı Çizgisini görüntülemek için duvarın solundaki bir noktayı tıklayın.
6. Bir çizgi nesnesi seçin: isteminde, sol duvar çizgisine tıklayın ve ardından başka bir Yapı Çizgisi oluşturmak için seçilen duvarın sağına tıklayın. Çiziminiz en üstteki resim gibi görünmelidir.
Ardından, pervazları oluşturmak için İnşaat Çizgilerini düzenleyeceksiniz.
7. Değiştir araç çubuğunda Kırp’a tıklayın.
8. İnşaat Çizgilerini ve ünite ile balkon arasındaki duvarı temsil eden iki yatay çizgiyi seçin ve ↵ tuşuna basın. Bir geçiş penceresi kullanabilir veya her satırı ayrı ayrı seçebilirsiniz. Az önce kırpılacak nesneleri seçtiniz.
İPUCU Kırpılacak çizgileri seçmek için Çit seçimi seçeneğini de kullanabilirsiniz.
9. İki Yapı Çizgisi arasındaki herhangi bir noktadaki yatay çizgileri tıklayın. Ardından, yatay çizgilerin üstündeki ve altındaki Yapı Çizgilerini tıklayarak bunları kırpın. Çiziminiz alttaki gibi görünüyor.
10. Kırpılan Yapı Çizgilerini Söve katmanına atayın.
11. Kapı başlığını temsil etmek için Tavan katmanına çizgiler ekleyin.
12. Sürgülü cam kapıyı belirtmek için iki söve arasına (Kapı katmanında) çizgiler çizin.

Balkona bakan duvar artık tamamlandı. Üniteyi bitirmek için bir tırabzan ve balkon duvarının köşelerini göstermeniz gerekir:

1. Balkonun alt çizgisini çizimin üst kısmına doğru 3 ̋ kaydırın. Metrik kullanıcıları çizgiyi 7,6 birim ötelemelidir.
2. F-rail adında yeni bir katman oluşturun ve bu ofset çizgisini buna atayın.
3. Balkonun alt köşelerine 5 ̋ (metrik kullanıcılar için 13 cm) yatay çizgi ekleyin.
4. Gösterilen konumda, balkonun sol alt köşesindeki temel noktayı ayarlamak için açılır menüden Çiz † Blok † Tabanı seçin.
5. Duvarları gösteren çizgileri Duvar katmanına atayın ve sürgülü cam kapıyı Kapı katmanına yerleştirin.
6. Önceki görünüme geri dönün. Çiziminiz şimdi görünmelidir.
7. Çizimi kaydetmek için Dosya ■ Kaydet’i seçin ve ardından dosyayı kapatın.

Stüdyo daire birimi planınız artık tamamlandı. Az önce tamamladığınız alıştırmalar, çizimlerinizi oluştururken gerçekleştireceğiniz tipik bir dizi işlemi gösterir. Aslında, AutoCAD’de yapacaklarınızın yaklaşık yüzde 80’i burada temsil edilir.

Şimdi çizim sürecini gözden geçirmek ve daha sonra kullanacağınız bir çizim oluşturmak için apartmanın lobisini çizeceksiniz.

Kat planlarında alışılageldiği gibi, asansör boşluğu içinden büyük X geçen kutuyla, merdiven boşluğu ise içinden dikey çizgiler geçen kutuyla gösterilir. Aceleniz varsa, bu dosyanın Lobby.dwg (metrik kullanıcılar için Lobby-metric.dwg) adlı tamamlanmış sürümünü kullanın.

Apartman lobisini çizmek için şu adımları izleyin:

1. Birim dosyasını prototip olarak kullanarak Lobby adlı yeni bir dosya oluşturun. (Birim dosyasını açın, Dosya ■ Farklı Kaydet’i seçin ve yeni dosya adı için Lobby’ye girin.)
2. Tüm birimi silin (Erase Ə All’u seçin).
3. Merdiven boşluğunun, asansör boşluğunun ve lobinin ana hatlarını temsil eden üç ana dikdörtgen çizin.
4.Merdivenleri çizmek için, merdiven boşluğunun sol duvarını 4 ́(122cm) mesafeye kopyalayın veya kaydırın. Bu, adımları temsil eden ilk satırı oluşturur.
5. Bu satırı 11 ̋ (28 cm) sütun ofseti kullanarak 10 sütunluk bir sıra halinde düzenleyin.
6. İki merdiven katını ayıran orta çizgiyi çizin.
7. Asansörü çizin, kapıyı yerleştirin ve kapıyı Kapı katmanına atayın. İnşaat Çizgilerini burada kullanarak alıştırma yapın.
8. Kapı pervazlarını çizin. Kapı pervazlarını ve başlıklarını eklemek için kapı açıklıklarını düzenleyin.
9. Çizimin taban noktasını ayarlamak için Temel komutunu kullanın. Planınız buna benzemeli.
10. Lobi dosyasını kaydedin.


Autocad çizgileri BİRLEŞTİRME
AutoCAD Komutları
AutoCAD kesikli çizgi
AutoCAD düz çizgi komutu
AutoCAD kesit çizgisi komutu
Autocad çizgi tipleri
AutoCAD komutları kısayolları
AutoCAD kesikli çizgi görünmüyor


Bir Eğri Boyunca Tam Bir Mesafe Bulma

Bir eğri boyunca tam bir mesafe bulmak veya bir eğri boyunca belirli mesafe artışlarını işaretlemek için aşağıdakileri yapın:

1. Nokta Stili iletişim kutusunu açmak için açılır menüden Biçimlendir Ə Nokta Stili’ni seçin.
2. Üst sıradaki X simgesine tıklayın. Ayrıca Boyutu Ekrana Göre Ayarla radyo düğmesinin seçili olduğundan emin olun. Ardından, Tamam’ı tıklayın.
İPUCU Pdmode sistem değişkenini 3’e ayarlayarak da nokta stilini ayarlayabilirsiniz. Pdmode hakkında daha fazla bilgi için Ek C’ye bakın.
3. Açılır menüden Çiz ↵ Nokta ↵ Ölç’ü seçin veya me↵ yazın.

İPUCU : Böl komutu (Çiz Ə Nokta Ə Böl’ü seçin) bir çizgiyi, bir yayı ya da bir eğriyi, sizin belirlediğiniz uzunluktaki bölmelerin aksine eşit bölümlere ayırır. Örneğin, bir nesneyi 12 eşit parçaya bölmek için Böl’ü kullanabilirsiniz. İşlevdeki bu farkın dışında, Divide, Measure ile tamamen aynı şekilde çalışır.

4. Ölçülecek nesneyi seçin: komut isteminde, mesafe ölçümünüz için başlangıç ​​noktası olarak kullanmak istediğiniz eğrinin sonuna tıklayın.
5. Segment uzunluğunu belirtin veya [Blok]: isteminde, istediğiniz mesafeyi girin. Eğri üzerinde, eğri boyunca belirtilen mesafeyi işaretleyen bir dizi X görünür. Node Osnap geçersiz kılmayı kullanarak X’lerin tam konumunu seçebilirsiniz.

İPUCU : Measure komutunun Block seçeneği, yay üzerindeki X’lerin yerine belirtilen segment uzunluğunda eklenecek bir blok belirtmenizi sağlar. Bloğu, eklendikçe yay ile hizalayabilirsiniz. (Bu, kutup dizisinin Nesneleri Kopyalandıklarında Döndür seçeneğine benzer.)

Measure komutu, yaylar ve sürekli çizgiler dahil çoğu nesne üzerinde de çalışır. Measure komutuna daha ayrıntılı bir bakış elde edeceksiniz.

AutoCAD ile çalışırken, önceki iki örnekteki daire ve noktalar gibi geçici geometriler oluşturmanın sorunları yeni yollarla çözmenize yardımcı olacağını göreceksiniz. Denemekten çekinmeyin! Hatalardan kurtulmanıza yardımcı olacak Kaydet ve Geri Al komutlarına her zaman sahip olduğunuzu unutmayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir