Boyut Dizisi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Boyut Dizisi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

21 Aralık 2022 AutoCAD 2022 Sistem AutoCAD LT 2022 Sistem gereksinimleri 0

Boyut Dizisi

Özellikle birkaç boyut dizisi eklemek için QuickCalc kullandığınızda ve bunları görüntüleme alanından tek tek geri çağırmanız gerektiğinde kullanışlıdır. Ayak ve inç eklemeye ek olarak, bir uzunluğu ikiye bölmek veya bir uzunluğu çarpmak gibi diğer matematik işlemlerini de gerçekleştirebilirsiniz. Giriş değeri fit ve inç cinsindense, elde edilen değer fit ve inç cinsinden döndürülür.

Bir başka kullanışlı QuickCalc aracı, iki nokta tarafından tanımlanan açıyı elde etmenizi sağlayan İki Nokta Tarafından Tanımlanan Çizgi Açısı’dır:

1. QuickCalc’ta, İki Nokta Tarafından Tanımlanan Doğru Açısı aracını tıklayın. QuickCalc, noktaları seçmenize izin vermek için geçici olarak kapanır.
2. Osnap’lar açıkken, gösterildiği gibi alt uç noktadan başlayarak alt çizginin uç noktalarını seçin.
3. QuickCalc’a geri dönün, sayısal tuş takımındaki artı düğmesine tıklayın veya + girin; ardından, İki Nokta Tarafından Tanımlanan Doğru Açısı aracını tekrar tıklayın.
4. Satırın alt ucundan başlayarak üst satırın bitiş noktalarını seçin.
5. QuickCalc’a döndüğünüzde, giriş kutusuna eklenen ikinci satırın açı değerini görürsünüz. Toplam açı değerini almak için ↵ tuşuna basın.

Burada iki doğrunun açısını eklediniz, ancak bir açıyı diğerinden kolayca çıkarabilir veya tek bir açının değerini çarpabilirdiniz. Bir açının kesirini veya katını bulmanız gerektiğinde bu yararlı olabilir.

Örneğin, bir doğru tarafından tanımlanan açının dörtte birini bulmanız veya iki doğruyu ikiye bölen açıyı bulmanız gerekebilir. Bunu, alıştırmada açıklandığı gibi iki açının değerini toplayarak ve ardından sayısal tuş takımını kullanarak veya giriş kutusuna /2 ekleyerek 2’ye bölerek yapabilirsiniz. Bir değer elde ettiğinizde, çizim girişi için açıları belirlerken bunu komut satırına yapıştırabilirsiniz.

Görüntüleme Alanını ve Birim Dönüşümünü Kullanma

Mesafeler ve açılar üzerinde matematik işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra, bazı temel birim dönüştürmeleri de yapabilirsiniz. QuickCalc, Units Conversion grubunda uzunluk, alan, hacim ve açı dönüştürmeleri gerçekleştirir. Bir uzunluğu santimetreden fit ve inç’e nasıl dönüştüreceğinizi öğrenmek için aşağıdaki alıştırmayı deneyin. Bu süreçte, Birim Dönüştürme alanından bir değeri QuickCalc giriş kutusuna nasıl taşıyacağınızı da öğreneceksiniz.

Diyelim ki metrik olarak yapılmış bir kağıt çiziminiz var ve bunu fit ve inç cinsinden bir AutoCAD çizimine dönüştürmeniz gerekiyor. Santimetreyi fit ve inç’e nasıl dönüştürebileceğinize bir örnek:

1. QuickCalc’ta, Birim Dönüştürme başlık çubuğunun sağındaki oka tıklayarak Birim Dönüştürme grubunu genişletin.
2. Birim Türü açılır listesinden Uzunluk’u seçin.
3. Şuradan Dönüştür açılır listesinden Santimetre’yi seçin.
4. Şuraya Dönüştür açılır listesinden Feet’i seçin.
5. Dönüştürülecek Değer giriş kutusuna 450 cm için 450↵ girin. Fit cinsinden eşdeğer değer, Dönüştürülmüş Değer kutusunda görünür.
6. Dönüştürülen Değer seçeneğine tıkladığınızda en sağda QuickCalc simgesini de görürsünüz. QuickCalc’ın üst kısmındaki giriş kutusundaki değeri görüntülemek için bu simgeye tıklayın.

Değer fit ve ondalık fit cinsindendir. Aşağıdakileri yaparak değeri fit ve inç’e dönüştürebilirsiniz.

1. Giriş kutusundaki değeri şu şekilde düzenleyin: 14 ́.
2. ↵ tuşuna basın. Değer, 14 fit ve inç değerine dönüşür.

Birim dönüştürme özelliğinin bir sınırlaması, fit’ten dönüştürürken fit ve inç girişi almamasıdır. Örneğin 12́-4̋’yi santimetreye dönüştürmek istiyorsanız 12.334 girmelisiniz. Başka bir deyişle, inçleri ondalık ayaklara dönüştürmeniz gerekir.

Birim Dönüştürme alanı QuickCalc’ın bir parçası olduğundan, bu sadece fazladan bir adım anlamına gelir. Feet ve inç değerlerinin ondalık fit eşdeğerini hızlı bir şekilde hesaplayabilir ve ardından Birim Dönüştürme alanına aktarabilirsiniz.


Autocad Öğrenci
AutoCAD 2022 Sistem Gereksinimleri
Autocad 2022 fiyat
AutoCAD LT 2022 Sistem gereksinimleri
AutoCAD download
Autodesk
Autocad 2023 Sistem Gereksinimleri
AutoCAD 2022 Download


Bunun nasıl çalıştığını görmek için aşağıdakileri deneyin:

1.QuickCalc araç çubuğundaki Temizle düğmesine tıklayın (bir silgiye benziyor) ve ardından QuickCalc giriş kutusuna çift tıklayın.
2. QuickCalc’ın giriş kutusuna 12 + (4 / 12)↵ girin. İlk 12, 12 ayaktır. 4/12, ondalık ayağa dönüştürülen 4 inç içindir. ↵ tuşuna bastığınızda 12.333333 değeri görünür.
3.Birimler Dönüştürme grubunda herhangi bir yere tıklayın. Giriş kutusundaki değer otomatik olarak Dönüştürülecek Değer giriş kutusuna aktarılır.
4. Şuradan Dönüştür açılır listesinden Feet’i seçin ve Şuraya Dönüştür açılır listesinden Santimetre’yi seçin. 12,333333 feet’in santimetre eşdeğeri, Dönüştürülen Değer giriş kutusunda görünür.

Burada, giriş kutusundaki değerlerin otomatik olarak Birim Dönüştürme alanına nasıl aktarıldığını gördünüz. Ayrıca diğer kaynaklardan değerleri kesip ana hesap makinesi giriş kutusuna veya Birimler Dönüştürme giriş kutusuna yapıştırabilirsiniz.

Noktaları Bulmak için QuickCalc’ı Kullanma

QuickCalc’ın mesafe ve açı değerleri eklemenize nasıl izin vereceğini ve birim dönüşümlerini nasıl gerçekleştirebileceğini gördünüz. Koordinat konumlarını hesaplamak için de kullanabilirsiniz. Koordinatlarla çalışmak için, noktaları seçmenize ve değerlerini değiştirmenize izin veren QuickCalc’ta yerleşik birkaç özel işlevi kullanmanız gerekir.

AutoCAD, İki Nokta Arasındaki Orta Nokta osnap’ını eklemeden önce, AutoCAD Cal komutu geçici bir çizgi çizmeden iki nokta arasındaki orta noktayı bulmanın tek yoluydu. Aşağıdaki örnekte, nokta verilerini nasıl elde edebileceğinizi ve diğer koordinat konumlarını türetmek için nasıl değiştirebileceğinizi gösteren bir örnekle aynı işlevi gerçekleştirmek için QuickCalc’ı kullanacaksınız.

1. QuickCalc araç çubuğundaki Temizle düğmesine tıklayın; ardından, QuickCalc giriş kutusuna çift tıklayın.
2. QuickCalc giriş kutusuna (bitiş + bitiş)/2↵ girin. QuickCalc, noktaları seçmenize izin vermek için geçici olarak kapanır.
3. Gösterildiği gibi iki çizginin bitiş noktalarını seçin.
4. QuickCalc, adım 3’te seçtiğiniz çizgilerin iki bitiş noktası arasındaki bir noktanın koordinatlarını döndürür ve görüntüler.
2. adımda, QuickCalc’ta yerleşik olan bitirme işlevini kullandınız. Gördüğünüz gibi, end işlevi bir nesnenin uç noktasını seçmenize izin verir.

Formüldeki end + end, QuickCalc’a 2. adımda seçtiğiniz iki koordinatı toplamasını söyler. Formüldeki /2, iki nokta arasındaki orta nokta olan ortalamalarını bulmak için koordinatların toplamını böler.

Bu hesabı kalem ve kağıt kullanarak yapacak olsaydınız, her noktanın X, Y ve Z koordinat değerlerini ayrı ayrı toplar ve ardından her bir koordinatı 2’ye bölerdiniz. Son olarak, elde edilen X, Y ve Z koordinatlarını birleştirirdiniz. tek bir nokta konumuna geri dönün.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir