Bir Grubun Üyelerini Değiştirme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Bir Grubun Üyelerini Değiştirme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

11 Kasım 2022 AutoCAD ölçü ayarları komutu AutoCAD ölçü birimi ayarlama AutoCAD Ölçülendirme 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

LT Kullanıcıları için Nesneleri Gruplama

LT kullanıcıları bir grup oluşturmak için biraz farklı bir yöntem kullanmalıdır. AutoCAD 2007 LT kullanıyorsanız aşağıdakileri yapın:

1. İndirilen örnek dosyalardan Office1.dwg dosyasını açın. Metrik kullanıcıları Office1-metric.dwg dosyasını açmalıdır.
2. İlk resimde gösterildiği gibi, yalnızca iş istasyonunun görünümünü büyütmek için Yakınlaştır komutunu kullanın.
3. Grup Yöneticisi iletişim kutusunu açmak için G↵ veya Grup↵ yazın.
4. İş istasyonunu net bir şekilde görebilmeniz için iletişim kutusunu hareket ettirin; ardından iş istasyonunun tüm nesnelerini seçmek için bir seçim penceresi kullanın. Seçim yapmak için iş istasyonunun tek tek nesnelerine de tıklayabilirsiniz.
5. Grup Yöneticisi iletişim kutusunda Grup Oluştur düğmesini tıklayın. Grup Yöneticisi liste kutusunda yeni bir liste görünür.
6. Grup listesinde görünen metin kutusuna Station1↵ yazın.
7. Grup Yöneticisi iletişim kutusunu kapatın.

Artık, iş istasyonunu ne zaman seçmek isterseniz, tüm grubu seçmek için herhangi bir bölümünü tıklayabilirsiniz. Aynı zamanda, nesnelerin gruplamasını kaybetmeden grubun tek tek parçalarını (masa, bölme vb.) değiştirebilirsiniz.

Bir Grubun Üyelerini Değiştirme

Ardından, orijinal grubun kopyalarını oluşturacak ve kopyaları değiştireceksiniz. Yeni iş istasyonlarını kullanan önerilen yerleşimin bir taslağı. Dikkatlice bakın, çizimdeki bazı iş istasyonlarında İstasyon1 grubunda bulunan standart bileşenlerin birkaçının eksik olduğunu göreceksiniz. Bir çift istasyonun bir bölümü kaldırılmıştır; başka bir istasyonun masası yoktur. Bu bölümdeki alıştırmalar, çiziminizin tasarım gereksinimlerini yansıtacak şekilde çiziminizi nasıl tamamlayacağınızı gösterir.

İş istasyonunun bir kopyasını oluşturarak başlayın:

1. Değiştir araç çubuğunda Kopyala’ya tıklayın veya Co↵ yazın ve az önce oluşturduğunuz Station1 grubuna tıklayın. Tüm istasyonu seçmek için istasyonun herhangi bir bölümünü tıklatabileceğinize dikkat edin. Yalnızca tek bir nesne seçiliyse, Shift+Ctrl+A tuşlarına basın ve grubun başka bir bölümünü tıklamayı deneyin.
2. Seçiminizi bitirmek için ↵ tuşuna basın.
3. Temel noktayı belirle veya [Yer Değiştirme] <Yer Değiştirme>: isteminde @↵ girin. Ardından, iş istasyonunu 8 ́-2 ̋ dikey olarak kopyalamak için @8 ́2 ̋<90 girin. Metrik kullanıcıları @249<90 değerini girmelidir. Kopyala komutundan çıkmak için ↵ tuşuna basın.
İPUCU 3. adımda, @↵ yazıp ardından lastik bant çizgisini 90° işaret ederek ve 8 ́2 ̋↵ yazarak Doğrudan Mesafe yöntemini de kullanabilirsiniz. Metrik kullanıcıları 249↵ yazmalıdır.
4. Kopyala komutunu tekrar verin, ancak bu sefer az önce oluşturduğunuz iş istasyonunun kopyasını tıklayın. Onun da bir grup olduğuna dikkat edin.
5. Bu iş istasyonunu 8 ́-2 ̋ (metrik kullanıcılar için 249 cm) orijinal iş istasyonunu yaptığınız gibi dikey olarak kopyalayın. Kopyala komutundan çıkmak için ↵ tuşuna basın.

Ardından, ilk iş istasyonu kopyasını yansıtmak için tutamaçları kullanacaksınız:

1. Vurgulamak için ortadaki iş istasyonuna tıklayın ve gruptaki tüm varlıklar için tutamaçların göründüğüne dikkat edin.
2. Sol orta taraftaki tutamağa tıklayın.
3. Fareye sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Ayna’yı seçin. İş istasyonunun geçici bir ayna görüntüsünün imlecinizin hareketini izlediğine dikkat edin.
4.Ortomod’u açın ve 2. adımda seçtiğiniz sıcak kavramanın doğrudan diğerini seçin. İş istasyonu yeni bir oryantasyona yansıtılır.
5. Tutamaç seçimini temizlemek için Esc tuşuna iki kez basın. Ayrıca Orto modunu kapatın.

Artık iş istasyonlarını düzenlediğinize göre, yeni iş istasyonları arasındaki bazı bölümleri kaldırmanız gerekiyor. İş istasyonları için bloklar kullanmış olsaydınız, öncelikle düzenlemek istediğiniz bölümleri olan iş istasyonlarını patlatmanız gerekirdi. Ancak gruplar, gruplandırmalarını geri almadan değişiklik yapmanıza izin verir.


AutoCAD ölçü birimi değiştirme
AutoCAD ölçü ayarları komutu
Autocad ölçü ayarları
AutoCAD Ölçülendirme
AutoCAD ölçü birimi ayarlama
AutoCAD mm cm çevirme
AutoCAD ölçü değiştirme
AutoCAD ölçü ayarları cm


Bölümleri kaldırmak için şu adımları kullanın:

1. Komut isteminde Shift+Ctrl+A tuşlarına basın. Komut satırında <Group off> mesajını görmelisiniz. Bunun yerine <Grup açık> mesajını görürseniz, <Grup kapalı> seçeneğini görene kadar Shift+Ctrl+A tuşlarına basın. Bu, grup içindeki nesneleri tek tek seçip düzenleyebilmeniz için gruplandırmaları kapatır.
2. Bir pencere kullanarak, iş istasyonlarının iki kopyasını bölen kısa bölümü gösterildiği gibi silin.
3. Gruplandırmaları tekrar açmak için Shift+Ctrl+A tuşlarına tekrar basın.
4. İş istasyonlarınızı kontrol etmek için, tüm bileşenlerinin birlikte vurgulanıp vurgulanmadığını görmek için bir tanesine tıklayın.

Pickstyle, grupların nasıl seçildiğini kontrol eden bir sistem değişkenidir.

Nesne Gruplama İletişim Kutusuyla Çalışma

Her grubun benzersiz bir adı vardır ve ayrıca Nesne Gruplama iletişim kutusunda grubun kısa bir açıklamasını da ekleyebilirsiniz. Bir grubu kopyaladığınızda, AutoCAD yeni oluşturulan gruba rastgele bir ad atar.

Grupların kopyaları adsız olarak kabul edilir, ancak yine de Adsızları Dahil Et onay kutusunu tıklatarak bunları Nesne Gruplandırma iletişim kutusunda listeleyebilirsiniz. Adsız grupları uygun şekilde adlandırmak için Nesne Gruplama iletişim kutusunda Yeniden Adlandır düğmesini tıklatabilirsiniz.
Bir gruptaki nesneler yalnızca o gruba bağlı değildir. Bir nesne birkaç grubun üyesi olabilir ve iç içe gruplara sahip olabilirsiniz.

İPUCU : Bir grup seçiliyse, Shift+tıklama ile seçimden tek tek öğeleri kaldırabilirsiniz. Bu şekilde, grupları geçici olarak kapatmak zorunda kalmadan düzenlemek veya kaldırmak için bir grup içindeki nesneleri izole edebilirsiniz.

AutoCAD LT kullanıyorsanız, grupları yönetmek için Grup Yöneticisini kullanırsınız. Grup Yöneticisi’nde bulunan araçların bir özetini sunar.

İPUCU : Bir ofis düzeni oluşturmak için grupları nasıl kullanabileceğinizi gördünüz. Karmaşık bir çizimde nesne kümelerini geçici olarak bir arada tutmanıza yardımcı olması için grupları da kullanabilirsiniz. Kolay seçim için karmaşık montajları bir arada düzenlemek istediğinizde, gruplar 3B modellemede özellikle yararlı olabilir.

Sembol Oluşturma ve Ekleme

Bir çizimde sıklıkla kullandığınız bir sembolünüz varsa, onu bir kez çizebilir ve ardından bir AutoCAD bloğuna dönüştürebilirsiniz. Bir blok, bir lastik damga gibi, herhangi bir yere birden çok kez bir çizime yerleştirilebilir. Bloklar, herhangi bir zamanda çağrılabilen bir blok tanımı olarak bir çizimde saklanır.

Ek Açıklamayı Anlamak

Ölçekleme Bazı durumlarda, çizim ölçeğine bağlı bir blok oluşturmak isteyeceksiniz. Açıklama ölçeği özelliği ile çiziminizin ölçeğine göre kendini ayarlayan bir blok oluşturabilirsiniz. Bir blok için açıklama ölçeği özelliği açıldığında, çiziminizin ölçeğine bağlı olarak blok doğru boyutta görünecek şekilde ayarlanabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir