Autodesk’in Donanım Sertifikasyonu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Autodesk’in Donanım Sertifikasyonu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

28 Temmuz 2022 Autodesk AutoCAD Autodesk öğrenci lisansı Autodesk student free 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Ekran Kontrol Panelinizi Tanıyın

Çoğu kişi, ekranın çözünürlüğünü değiştirmek için gidilecek yerin Görüntü Özellikleri iletişim kutusu olduğunun farkındadır. Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun, hem Windows’ta hem de AutoCAD’de kaç UI özelliğinin görüneceğini de kontrol ettiğini çok az kişi bilir. Bu bölüm, size Ekran kontrol panelinin daha ilginç kısımlarını tanıtacaktır.

Grafik Sürücüleriniz Güncel Mi?

Ekran kontrol panelinde değişiklik yapmaya başlamadan önce, grafik kartı sürücülerinizi en son sürüme güncelleyin. Grafik kartı şirketleri genellikle hata düzeltmeleri ve/veya ek özellikler için destek içeren yeni sürümler yayınlar.

Bu adımları takip edin:

1. Tam olarak hangi grafik sürücüsüne sahip olduğunuzu bulmanız gerekir. Bunu yapmak için Windows tuşu+M tuşlarına basarak tüm uygulamalarınızı simge durumuna küçültün veya Windows anahtarınız yoksa her uygulamayı manuel olarak simge durumuna küçültün (asla Windows anahtarı olmadan bir bilgisayar satın almayız!). Masaüstünü sağ tıklayın ve Görüntü Özellikleri iletişim kutusunu açmak için kısayol menüsünden Özellikler’i seçin.
2. Ayarlar sekmesini seçin ve Gelişmiş düğmesine tıklayın.
3. Özel grafik bağdaştırıcınızı içeren bir iletişim kutusu görünür. Bu iletişim kutusunun Bağdaştırıcı sekmesini seçin ve Özellikler’e tıklayın.
4. Özellikler iletişim kutusu, başlık çubuğunda belirli bağdaştırıcınızın veya yonga setinizin adını görüntüler. Sürücü sürümünün Sürücü sekmesinde gösterildiğine dikkat edin; aradığınız şey budur, bu yüzden not edin.
5. Şimdi sürücü güncellemelerini kontrol etmeniz gerekiyor. Üreticinin web sitesinde gezinmek için tarayıcınızı kullanın ve sitenin sürücü indirme bölümünü bulun. Bağdaştırıcınızı veya yonga seti adınızı ve/veya sürücü sürümünüzü arayın. Yeni bir sürüm mevcutsa, indirin ve yükleyin.

Tüm açık iletişim kutularında Tamam’ı tıklayın; yeni sürücü ayarlarının etkili olması için muhtemelen bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekecek.

Autodesk’in Donanım Sertifikasyon Veritabanını Güncelleyin

AutoCAD 2007, grafik kartı sürücünüzü izleyen ve onu Autodesk’in Donanım Sertifikasyon Veritabanı ile karşılaştıran yeni bir özelliğe sahiptir. Yeni bir sürücü mevcutsa, AutoCAD’i başlattığınızda bir balon sizi bilgilendirir. Ne yazık ki, bu sistemi güncel tutmak için Donanım Sertifikasyon Veritabanını manuel olarak indirmeniz gerekiyor.

Takılı grafik kartından en iyi 3D performansı elde etmek için bunu yapmaya değer:

1. AutoCAD’de Seçenekler komutunu kullanın ve Sistem sekmesini seçin. Uyarlanabilir Bozulma ve Performans Ayarlama iletişim kutusunu açmak için Performans Ayarları düğmesini tıklayın.
2. Güncellemeleri Kontrol Et düğmesini tıklayın. Internet Explorer başlatılır ve sizi Autodesk web sitesinde bir sayfaya götürür.
3. Görüntülenen sayfada en son Donanım Sertifikasyon Veritabanını indirme ve yükleme talimatları vardır. AutoCAD’i kapatın, talimatları izleyin ve AutoCAD’i yeniden başlatın. Yeni bir grafik sürücüsü mevcutsa ve AutoCAD’in yeni 3D özellikleriyle tam uyumlu olup olmadığı konusunda bilgilendirileceksiniz.


Autodesk
Autodesk öğrenci lisansı
Autodesk student free
autodesk.com student
Autodesk Education
AutoCAD öğrenci
Autodesk AutoCAD
AutoCAD ÖĞRENCİ SÜRÜMÜ İndir 2021


Ekran Çözünürlüğünü ve Renk Kalitesini Ayarlayın

Ekran çözünürlüğünü görebileceğiniz maksimum değere ayarlamalısınız (gözlerinizi kısmadan gözlerini kısmak kırışıklıklara neden olur). Çözünürlüğü artırdıkça, ekran gayrimenkulü etkin bir şekilde büyürken her şey küçülür. Çözünürlüğü ayarlamak için Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun Ayarlar sekmesindeki ekran çözünürlüğü kaydırıcısını kullanın.

Herkes daha fazla ekran gayrimenkulü ister (bu değerli bir metadır); ama yorgun gözlerinizin rahatça görebildiğini aşmayın, yoksa siz farkına varmadan o gözlük reçetesini artırmanız gerekir (Lynn’in bir optometrist olan kocası işi takdir etse de). Çözünürlüğü artırmak, sonuçta daha büyük bir monitör için zayıf bir alternatiftir.

Ben (Scott) harika bir 22 ̋ monitörüm var ve grafik kartım 2048 × 1536 piksele kadar çözünürlükleri destekliyor, ancak bu benim görebildiğimden çok daha fazla ve evet, gözlük takıyorum. Uzlaşmam ve çözünürlüğü daha mütevazı bir 1600 × 1200 piksele ayarlamam gerekiyor, ki bu benim alçakgönüllü görüşüme göre çok fazladır.

Renk kalitesinin En Yüksek (32 bit) olarak ayarlandığından emin olun. Bazı eski grafik kartları, yalnızca daha düşük renk derinliğinde daha yüksek çözünürlükleri destekler. Eskiden AutoCAD’i 256 renkte çalıştırmak kabul edilebilirdi; ama bunu yapmak bugün büyük bir hata olur, şimdi AutoCAD, gerçek renk (32-bit) desteğine sahiptir.

Daha yüksek çözünürlüklerde bir titreme algılarsanız, bu can sıkıcı sorunu düzeltebilecek bir şeyler yapabilirsiniz. Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun Ayarlar sekmesindeki Gelişmiş düğmesini tıklayın. Monitörünüze özel bir iletişim kutusu görüntülenir. Monitör sekmesine tıklayın ve açılır listeden ekran yenileme hızını değiştirin. En yüksek hızı deneyin ve gerekirse bu sinir bozucu titremeyi ortadan kaldırana kadar listede aşağı doğru ilerleyin.

Görünümleri Korumak

Estetik duygunuz, varsayılan Windows XP arayüzünün doymuş mavileri ve yeşilleri tarafından uzun süredir rahatsız olduysa, sevinin, çünkü rahatlama yolda. Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun Görünüm sekmesi, Windows’un kontrolü altındaki UI bileşenlerinin çoğunu değiştirmeyi mümkün kılar. Bunlar da AutoCAD’in nasıl göründüğünü etkiler, çünkü sonuçta AutoCAD Windows’ta çalışır.

İlk açılır liste, Windows 2000’in klasik görünümü ile güncellenmiş XP görünümü arasında geçiş yapmanızı sağlar. XP ile giderdik, ancak yalnızca varsayılan maviler veya zeytin yeşili (yuck) yerine gümüş renk şemasını seçmeniz şartıyla. Bu renk düzeninin avantajı, tarafsızlığında yatmaktadır; renk algınızı diğer seçenekler kadar etkilemesi olası değildir.

Yazı Tipi Boyutu açılır menüsü, boyutu Büyük veya Çok Büyük olarak artırmanıza olanak tanır; bu, bir LCD projektörle müşteri gösterileri yapıyorsanız ve bir sunumda metnin okunabilir olmasını istiyorsanız kullanışlıdır. Ben (Lynn) zamanımın çoğunu sunum yaparak geçirdiğim için, dinleyicilerin kelimeleri kolayca okuyabilmesi için ekstra büyük yazı tipini kullanıyorum. Ayrıca metin rengini sarı üzerine siyah olarak değiştirdim çünkü bu, görülmesi en kolay renk kombinasyonu (inşaat işaretlerini düşünün).

İşin özüne girmek istiyorsanız, Gelişmiş düğmesini tıklayın. Ortaya çıkan iletişim kutusunda, bireysel arayüz bileşenlerini kontrol edebilirsiniz. Sahip olduğum bir evcil hayvan peeve, XP tarzında ekstra geniş başlık çubuğuna sahip. Neden bu kadar yer kaplamak zorunda? Varsayılan XP stilini tasarlayan her kimse, AutoCAD kullanmıyordu, çünkü ekran gayrimenkulüne normalde yaptığımız kadar değer vermiyorlar.

Öğe açılır menüsünden Etkin Başlık Çubuğu’nu seçin ve Boyut’u 21 olarak değiştirin. Bunu yapmak, AutoCAD’de uygulama ve çizim resim yazısı düğmelerinin boyutunu eşleştirirken başlık çubuğunu makul bir ölçeğe getirir.

AutoCAD’deki araç paletlerindeki metnin boyutu ve yazı tipi, Gelişmiş Görünüm iletişim kutusundaki Araç İpucu öğesi tarafından kontrol edilir (Öğe açılır listesindedir). Bu daha belirsiz olabilir mi? Ben (Lynn) kişisel olarak bunu sinir bozucu buluyorum çünkü araç ipuçlarının yazı tipinin araç paletlerimde olduğundan daha büyük olmasını seviliyor.

Windows kullanıcı arayüzünün görünümünü değiştirmeyi bitirdikten sonra, Görüntü Özellikleri iletişim kutusunun (varsa) Temalar sekmesini seçin ve bir tema kaydedin. Herhangi bir değişiklik olursa, bu, daha sonraki bir tarihte tek bir tıklama ile tüm özelleştirmelerinizi hatırlamanızı kolaylaştıracaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir