AutoCAD Lansmanına Hazırlanın – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Lansmanına Hazırlanın – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

28 Temmuz 2022 AutoCAD Block komutu AutoCAD blok patlatma AutoCAD Insert komutu 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD Lansmanına Hazırlanın

5, 4, 3, 2, 1… Başlangıç ​​anahtarları, AutoCAD’i başlatan kısayollara ekleyebileceğiniz seçeneklerdir. AutoCAD’i önceden var olan bazı koşullarla birlikte başlatmanıza izin verirler. Başlangıç ​​kısayolları genellikle masaüstüne yerleştirilir. Eski günlerde başlatma anahtarları daha yaygın olarak kullanılıyordu, çünkü varsayılan klasöre şimdi bir sistem değişkeni ile işlenen bir şey ayarladılar.

Başlangıç ​​anahtarları, AutoCAD ile başlamak için size belirli bir komut dosyası, şablon, yapılandırma klasörü, görünüm adı, destek klasörü, kullanıcı profili, çalışma alanı ve daha fazlasını seçme olanağı vererek hala kullanışlıdır. Tüm seçenekler için AutoCAD Yardımında “başlangıç ​​anahtarları”na bakın.

Başlangıç ​​Anahtarlarını Kullanma

Başlangıç ​​anahtarlarının nasıl kullanıldığını görmek için, AutoCAD başlatıldığında görünen açılış ekranını devre dışı bırakalım (AutoCAD 2007’de bu şeffaf yeşil bir kutudur). Bu açılış ekranı yalnızca sizi yavaşlatmakla kalmaz, aynı zamanda bir süre sonra tamamen can sıkıcı olabilir:

1. Masaüstünüzde henüz yoksa, AutoCAD’i başlatmak için bir kısayol oluşturun. WindowsExplorrtolocateC:\Program Files\AutoCAD 2007\acad.exe’yi (AutoCAD’i başlatan dosya) kullanın, sağ tıklayın ve Gönder ➔ Masaüstü (kısayol oluştur) öğesini seçin.
2. Her şeyi simge durumuna küçülterek masaüstünüze geri dönün (Windows tuşu+M’ye basın veya pencereleri birer birer sıkıcı bir şekilde simge durumuna küçültün). Masaüstünde acad.exe kısayoluna sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
3. İmleci Hedef metin kutusundaki metnin sonuna getirin ve /nologo yazın. Tüm başlatma anahtarları, hedef satırın sonuna eklenir ve hemen bir eğik çizgi izler. Bu seçenekler, başlatıldığında yürütülebilir dosyaya iletilir. Genel sekmesine geçin ve AutoCAD 2007 kısayolunu yeniden adlandırın. Uygula’yı tıklayın ve iletişim kutusunu kapatın.
4. Kısayolla AutoCAD’i başlatın ve açılış ekranının artık görünmediğini gözlemleyin.

Başlangıçtaki Diğer Anahtarlar

Size Lynn’in favori anahtarından bahsetmeden önce, daha popüler bazı başlatma anahtarlarına bakalım.

  • /b AutoCAD başlatıldığında bir komut dosyası çalıştırır.
  • /t Belirtilen şablon dosyasına dayalı olarak yeni bir çizim oluşturur. AutoCAD, bir DWT dosya türünü varsayar, bu nedenle tam yol bilgisi gerekli değildir. 2D ve 3D için iki farklı başlangıç ​​ikonuna sahip olmaya karar verebilirsiniz. İkincisi, yeni ACAD3D şablon dosyasını kullanacaktır.
  • /layout Belirtilen çizim dosyasında belirli bir düzeni açar. Sözdizimi, çizim dosyasını ve düzeni dikey bir çubukla ayrılmış olarak belirtmenizi gerektirir.
  • /v Belirtilen çizim dosyasını açar ve belirli bir görünüme yakınlaştırır (görünümler AutoCAD 2007’de çok daha popülerdir).
  • /p AutoCAD’i başlatır ve belirli bir profili yükler. Bu profil yalnızca geçerli AutoCAD oturumu için geçerlidir.
    /nossm AutoCAD’e girdikten sonra yeni Sheet Set Manager’ın varlığını gizler (onu benimsememiş olanlarınız için).
  • /ld Belirtilen bir ARX veya DBX uygulamasını yükler. Tam yol bilgilerini eklemeniz gerekir.
  • /c AutoCAD oturumunuz sırasında kullanmak istediğiniz donanım yapılandırma dosyasının yolunu belirtir.

Bu anahtarları kullanırken, kolayca ayırt edebilmeniz için her simgeye yeni bir ad verdiğinizden emin olun. Ayrıca Açıklama bölümündeki içerikleri değiştirerek Kısayol sekmesindeki araç ipucunu da değiştirebilirsiniz. Kısayol sekmesi ayrıca, AutoCAD’e her zaman en üst düzeye çıkarılmasını istediğinizi söylemenize olanak tanır (bu, her seferinde manuel olarak en üst düzeye çıkardığınızı düşünüyorsanız bu bir zorunluluktur).


AutoCAD Block komutu
AutoCAD blok patlatma
AutoCAD Insert komutu
AutoCAD Block açma
AutoCAD Blok
Kat planı Autocad
AutoCAD blok listesi
AutoCAD blok yapma


Sayfa Setlerini Otomatik Olarak Yükleme

Ben (Lynn) sayfa setlerini kullanmaya başlamadan önce, neredeyse her gün sayfa setini manuel olarak yüklerdim (çünkü AutoCAD, çizimden ayrılırken onu yüklediğimi hatırlamıyordu). Ben sıkıcı bir hayranı değilim, bu yüzden bu konuda bir şeyler yapmaya karar verdim. Favori anahtarım bana belirli bir sayfa setini otomatik olarak yükleme yeteneği veriyor, böylece AutoCAD başlatıldıktan sonra onu kendim yüklemek zorunda kalmıyorum. İşte bunu nasıl yapacağınız.

Dizinin tırnak içinde olduğuna ve tam yol ifadesini kullanmanız gerektiğine dikkat edin. Anahtarlar, yol ifadelerinde biraz isteksizdir; bazıları tam yol bilgisi gerektirir (sayfa kümeleri gibi), ancak diğerleri gerektirmez (komut dosyaları gibi). Yapmayanlar için, AutoCAD arama yoluna düştüklerinden emin olun.

Aynı çizim dosyası üzerinde bir süre çalışmayı planlıyorsanız, AutoCAD’i başlatan ve doğrudan o çizim dosyasına giden bir başlangıç ​​ayarlayabilirsiniz. ACAD 2007 proje dizininizden Engine adlı çizim dosyasını yüklemek için aşağıdaki sözdizimini kullanırsınız.

Görevler ve Belgeler Arasında Geçiş Yapın

Özgeçmişiniz sizi çok görevli biri olarak tanımlıyorsa, o zaman telefonda konuşurken ve kahve içerken herhangi bir anda AutoCAD’de çalışan birçok programınız ve birden fazla çizim dosyanız olduğundan eminiz. Açıkçası, görevler arasında geçiş yapmak için ekranın altındaki Windows görev çubuğunu kullanabilirsiniz (bu, çalışan bir programı geekspeak’te aktif hale getirmek anlamına gelir).

Çoğu gerçek çok görevli, Alt+Tab tuş kombinasyonunu zaten biliyor. Sekme tuşuna basarken Alt tuşunu basılı tutmak, ekranın ortasında, belirli bir görevi seçmek için Sekme tuşuna art arda basarak geçebileceğiniz bir simge menüsü görüntüler. Ancak Alt+Shift+Tab’in bu görev listesinde geriye doğru adım attığını biliyor muydunuz? Bu factoid, havada mümkün olduğu kadar çok elma tutmak isteyenleri memnun etmelidir.

AutoCAD ayrıca, AutoCAD’in görev versiyonu olan açık çizimler arasında geçiş yapmaya izin veren çoklu görev kısayol tuşlarına sahiptir. Tab’a basarken Ctrl tuşunu basılı tutmak, bir sonraki açık çizime geçiş yapar (hiçbir simge menüsü görünmemesine rağmen).

Bu Ctrl tuşunu basılı tutmaya ve Sekme’ye dokunmaya devam edin; açık çizimler arasında gezinmeye devam edeceksiniz. Çok ileri giderseniz, açık çizimler listesinde geri gitmek için Ctrl+Shift+Tab tuşlarına basın. Shift tuşu, tüm çoklu görev tuş kombinasyonlarında döngü yönünü tersine çevirmek için kullanılır.

Alt+Tab ile görevler arasında geçiş yapmak konusunda rahatsanız ancak Ctrl+Tab’ı hatırlayacağınızı düşünmüyorsanız, TASKBAR sistem değişkeni tam size göre. TASKBAR’ı 1’e ayarlayın ve tüm açık çizimler hemen ekranın altında ayrı düğmeler (aka görevler) olarak görünecektir.

AutoCAD’i aynı anda başka herhangi bir program olmadan çalıştırma eğilimindeyseniz, görev çubuğunda ayrı çizimlerin görevler olarak görünmesi doğru yol olabilir. Ardından, Alt+Tab kullanarak aralarında geçiş yapabilirsiniz, çünkü her çizim bir görevdir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir