Takas Dosyasının Kontrolü – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Takas Dosyasının Kontrolü – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

28 Temmuz 2022 AutoCAD olmadan DWG dosyası açma Autodesk Viewer indir DWG indir ücretsiz DWG TrueView 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Takas Dosyasının Kontrolü

Hiç AutoCAD’in herhangi bir şey yapmak için çok fazla zaman aldığını keşfetmek için çok sayıda Xrefs veya 3D geometri içeren bir dizi büyük çizim açtınız mı? Belki çalışan birçok farklı programınız da vardır: AutoCAD, Autodesk VIZ, Autodesk Inventor, Microsoft Word ve/veya Microsoft Outlook. Zaten birleştirme yaptıysanız, yavaşlamanın başka bir nedeni olmalı. Şansınız, hafızanız tükendi.

Sisteminiz, hemen çökmek yerine, işlenemeyecek kadar fazla bilgiyle aşırı yüklendiğinde, Windows, şimdi tam olan rastgele erişim belleğine (RAM) gitmesi gerekenleri sanal bellekte depolar.

Sanal bellek, bilgisayarınızın diske çağrı yaptığını veya verileri takas dosyasına kaydettiğini söylemenin başka bir yoludur. Sisteminiz diske her çıktığında, oturup beklersiniz. Sanal bellek, fiziksel (gerçek) RAM için yetersiz bir alternatif olsa da, hiç yoktan iyidir (kesinlikle çökmekten daha iyidir) ve hepimiz zaman zaman kullanırız.

Bu sizin için bir haberse, Windows’un takas dosyasını otomatik olarak yönetmesine izin veriyorsunuz. Takas dosyasını fiziksel belleğinizin (RAM) boyutunun iki ila üç katı kadar ayarlayarak daha iyi sanal bellek performansı elde edebilirsiniz:

1. Başlat menüsü ➔ Ayarlar ➔ Denetim Masası ➔ Sistem’i seçin. Gelişmiş sekmesine tıklayın (sizi zaten bir uzman haline getiriyoruz!).
2. Sanal belleği kontrol eden (diğer şeylerin yanı sıra) Performans alanındaki Ayarlar düğmesini tıklayın.
3. Performans Seçenekleri iletişim kutusunda Gelişmiş sekmesine tıklayın. Sanal Bellek alanındaki Değiştir düğmesini tıklayın.
4. Özel Boyut radyo düğmesini tıklayın ve Başlangıç ​​Boyutunu RAM’inizin iki katı boyutuna ayarlayın. Örneğin, 1 GB RAM’iniz varsa, Başlangıç ​​Boyutunu 2048 MB olarak ayarlayın (RAM, 2 katıdır).
5. Maksimum Boyutu RAM’inizin üç katı olacak şekilde ayarlayın ve ardından Ayarla’yı tıklayın. Açık iletişim kutularının her birinde Tamam’ı tıklayın ve işiniz bitti.
6. Yeniden başlattıktan sonra AutoCAD performansınızda bir gelişme görmelisiniz.

Geçici Kirleri Temizleyin

Ben (Scott) on yıl önce üniversiteye gittiğimde, kampüs haritasında “geçici binalar” olarak adlandırılanları keşfettiğimi hatırlıyorum (şaşırtıcı bir şekilde Ordu kışlalarına benziyorlardı); Bu binaların yaklaşık 50 yıldır orada olduğunu öğrendim. Bunlar, mimari bağlama uymayan, köhne, paslı Quonset kulübe tipi yapılardı.

Şaşırtıcı derecede uzun ömürlü bu yapıların, kütüphane tadilatına yer açmak için yıkıldıklarında “geçici” statülerinin sona erdiğini görmenin estetik zevkini yaşadım.

Hikayenin ahlaki yönü, “geçici” olarak etiketlenen şeylerin (ve dosyaların) genellikle yararlı olmayı bırakıp baş belası olmaya başladıktan çok sonra ortalıkta kalmasıdır. Windows’un, geçici dosyalarınızın ne kadar geçici olduğuna karar vermek için yardıma ihtiyacı var. Geçici dosyalarınızı periyodik olarak temizleyerek teknik destek personelini şaşırtan her türlü garip çökmelerden, asılı sistemlerden, donmuş farelerden ve diğer hastalıklardan kaçınabilirsiniz:

1. Tüm programlarınızı kapatın.
2. Windows Gezgini’ni açın. Bu arada, bunu yapmak için güzel bir kısayol, klavyenizde bir Windows tuşu varsa, Windows tuşu + E’dir. Aksi takdirde, Başlat menüsüne sağ tıklayın ve Keşfet’i seçin (bu da güzel bir ipucu!).
3. Adres çubuğundaki metni vurgulayın, %TEMP% yazın ve Enter’a basın. Bu, benim durumumda olan Windows Temp klasörüne çözümlenen bir ortam değişkenidir (yüzde sembolleriyle çevrilidir). 

Bu, geçici dizininizi kendiniz aramaya çalışmaktan çok daha kolaydır; güven bana. Kullanıcı adım Admin, bu yüzden bu yolda görüyorsunuz. %TEMP% kullanmak kesinlikle kolay yoldur.

4. Temp klasöründeki tüm dosyaları silin (sadece yapın).
5. AutoCAD’in Internet Explorer’a bağlı olduğunu biliyor muydunuz? Evet, AutoCAD, köprü, İletişim Merkezi ve hatta IE’den ödünç alınan Yardım gibi birçok İnternet özelliğine sahiptir. Bu nedenle, bu geçici dosyaları da temizlemelisiniz. Başlat menüsü ➔ Ayarlar ➔ Denetim Masası ➔ İnternet Seçenekleri’ni tıklayın.
6. Tarayıcı önbelleğini temizlemek için Geçici İnternet Dosyaları alanındaki Dosyaları Sil’e tıklayın. Onay iletişim kutusunda Tamam’ı tıklayın, hepsi bu.


DWG indir ücretsiz
DWG TrueView
Autodesk Viewer indir
DWG dosyası açma programı ücretsiz
DWG görüntüleyici
AutoCAD olmadan DWG dosyası açma
DWG dosyası açma online
DWG TrueView indir


Temel Bakım Yapın

Kendi kendini tanımlayan birçok “güçlü kullanıcının” temel bilgisayar bakımını ihmal etmesi şaşırtıcıdır. Bu insanlardan biri gibi görünüyorsanız, bu şeyleri daha ciddiye almaya başlamanın zamanı geldi – çünkü şaka değil.

Sabit Sürücünüzü Temizleyin

Bunu söylemekten nefret ediyoruz ama sabit diskinizi temizleyin, tamam mı? Kullanılmayan uygulamaları kaldırın ve eski verileri arşivleyin. Yıllarca ertelediyseniz bu görev bir kabusa dönüşebilir. Birkaç gün geçirin, gerekirse; ve bu sırada dosya sisteminizi düzenleyin. Bir organizasyon şeması seçin ve ona bağlı kalın. İnsan verimliliğinin büyük bir kısmı doğru dosyaları bulmaya çalışırken boşa harcanıyor. Böyle olmak zorunda değil!

Düzenli olarak yedeklenenlere ne mutlu, çünkü dosyaları rüzgara saçılmayacaktır. Proaktif ve belki biraz alaycı olun: Dijital türden bir bozulma bekleyin. Belki bunu söylemek biraz zor olabilir ama eğer bir yedeğiniz yoksa, sonuçta zamanınızı boşa harcıyorsunuz demektir. Tarihte daha önce hiç bu kadar geçici bir ortamda, dönen metal disklerdeki manyetizma gibi bu kadar çok insan çabası depolanmamıştı.

Tek bir makineyle ilgileniyorsanız, sistem diskinizin boyutuna uygun taşınabilir bir sabit sürücü harika bir yedekleme çözümüdür. Bir yerel alan ağını (LAN) yedeklemeniz gerekiyorsa, bir teyp çözümünü veya yedekli pahalı olmayan disk dizisini (RAID) düşünün. Yedekleme sistemleri kendileri için birçok kez ödeme yapar; yedekleme sistemlerinin çok pahalı olduğunu düşünmek yanlış bir ekonomidir.

Windows XP’de yerleşik bir yedekleme programı vardır: Başlat menüsü ➔ Çalıştır’ı tıklayın ve Yedekleme veya Geri Yükleme Sihirbazını başlatmak için ntbackup.exe yazın. Yedeklemeler de düzenli olarak planlanmalıdır, ancak bunu söylemeye gerek yok.

Güvenli Bilgi İşlem Uygulayın

İnternetin birkaç akademisyen ve inek için güvenli bir ağ olduğu günler geride kaldı. Artık belaya bulaşan kötü niyetli düşmanlardan korunmaya ihtiyacınız var.

Lütfen bana bir güvenlik duvarı kullandığınızı söyleyin. Her zaman açık olan İnternet çağında, algoritmalar sürekli olarak dijital kapınızı çalıyor. Güvenlik duvarı onları dışarıda tutan tek şeydir.

Kabul edelim: Windows güvenlik açıklarıyla dolu. Microsoft, Otomatik Güncelleştirmeler özelliği aracılığıyla sunduğu çok sayıda güvenlik düzeltme ekinin kanıtladığı gibi, her hafta daha fazlasını bulur. Elbette bunlarla güncel kalın! Genellikle, saldırıya uğrayan kişiler, hazır güvenlik yamaları yükleyerek bundan kaçınabilirdi. Otomatik Güncellemeler kontrol panelinde güncellemelerin size nasıl teslim edildiğini kontrol edin.

Windows, virüsten koruma yazılımıyla birlikte gelmez. Açıkçası, Microsoft’un yapması gereken bazı işler var. Antivirüs yazılımı bir zorunluluktur. Ticari bir virüsten koruma paketi satın almak üzere değilseniz, AVG gibi ücretsiz olanlardan birini deneyin. Virüs tanımlarını düzenli olarak güncellemek için kullandığınız programı ayarladığınızdan emin olun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir