AutoCAD’e Mimari Masaüstü – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD’e Mimari Masaüstü – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

20 Eylül 2022 AutoCAD Architecture Download AutoCAD Architecture ile AutoCAD arasındaki fark Autocad Architecture Nedir 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Bağlama ve Gömme

Bağlama, AutoCAD içindeki harici bir uygulamada oluşturulmuş bir belgeye bir Xref’e sahip olmak gibidir. Hem orijinal bağlantılı dosyaya hem de onu oluşturan uygulamanın makinenize yüklenmesine ihtiyacınız var.

Bu nedenlerden dolayı, bağlantı kurmak son derece tehlikelidir, OLE bağlantılarını kırmak çok kolaydır. Örneğin, makinenizde düzgün çalışan bir OLE bağlantısı, Excel’in yüklü olmadığı başka bir kişinin bilgisayarında bir Excel elektronik tablosuna çalışmaz.

Bu nedenle, çoğu durumda bağlantı yerine gömmenizi öneririz. Tek dezavantajı, gömülü sürümün bir kopya olması ve kaynak veriler değiştiğinde güncellenmemesidir. Ancak en azından gömülü OLE nesnelerinin kırılabilecek bağlantıları yoktur. Başka bir uygulamadan bir nesneyi AutoCAD’e sürükleyip bırakırsanız, kopyalayıp yapıştırdığınızda da aynı şekilde gömmüş olursunuz.

Gömülü Yazı Tipi Ölçeğini Değiştirme

Gömülü belgelerdeki yazı tipleri, herhangi bir ole boyutunda görünür. Yazı tiplerinin belirli bir ölçekte görünmesini istiyorsanız, çiziminizin geri kalanıyla eşleşmesi için işte size bir ipucu.

Gömülü bir nesne seçin ve ardından OLESCALE komutunu yazın; tersi çalışmaz. Kaynak uygulamadaki yazı tipi ve nokta boyutu, OLE Metin Boyutu iletişim kutusunda görünür. Metin yüksekliğinin kaç çizim birimi olmasını istediğinizi seçmek size kalmıştır. Sonuç, çiziminizdeki diğer metnin boyutuyla eşleşen çok daha dostça bir nesnedir.

AutoCAD Varlıkları Olarak Yapıştırma

Geometri içeren başka bir uygulamada yapılmış bir nesneyi gömüyorsanız, bunun yaylar, çizgiler, metinler ve daireler gibi yerel AutoCAD varlıkları olarak yorumlanma olasılığı yüksektir. Bu varlıklar, AutoCAD’de düzenlenemeyen gömülü bir resme göre sonsuz derecede daha kullanışlıdır.

Örneğin, Excel’de oluşturulmuş bir grafiği AutoCAD’e gömmek istiyorsanız, kopyalayıp yapıştırmayın. Bunun yerine, AutoCAD’de PASTESPEC komutunu kullanın veya Düzenle ➔ Özel Yapıştır’ı seçin. Özel Yapıştır iletişim kutusunda AutoCAD Entities’i seçin, daha iyi durumda olacaksınız.

Bağlantı veya Ses

Hiç bir çizim dosyasında sesli yorum bırakabilmek istediniz mi? Ses kaydetmek çok daha kolay ve kesinlikle bir çizimde meslektaşlarınıza yazılı yorumlar bırakmaktan daha az resmidir.

1. Bir mikrofon ve favori kayıt yazılımınızı kullanarak bir ses dosyası kaydedin.
2. Windows Gezgini’nde kaydettiğiniz ses dosyasını vurgulayın ve Ctrl+C tuşlarına basarak Panoya kopyalayın.
3. AutoCAD’e geçin ve PASTESPEC’i kullanın veya Düzenle ➔ Özel Yapıştır’ı seçin.
4. Özel Yapıştır iletişim kutusunda Bağlantı Yapıştır’ı seçin. Bağlantılı ses dosyaları birden fazla çizime gömülebilir ve merkezi olarak güncellenebilir. Gömülü ses, gömülü olduğu çizime özgüdür.
5. Simge Olarak Görüntüle’yi işaretleyin ve Simgeyi Değiştir düğmesini tıklayın. İsterseniz, Simge Değiştir iletişim kutusundaki Etiket metnini ve/veya simgeyi değiştirin. Tamam’ı ve tekrar Tamam’ı tıklayın ve bağlantı simgesini çiziminize yerleştirin.
6. Sesi başlatmak için çiziminizdeki bağlantı simgesine çift tıklayın veya sağ tıklayın ve OLE ➔ Aç’ı seçin. Dinleyicileriniz, yalnızca güvenilir dosyaları açma konusunda onları uyaran bir Paketleyici iletişim kutusu görecektir. Aç’ı tıklatmak, sesi varsayılan ses oynatıcısında oynatır.


AutoCAD Architecture Download
Autocad Architecture Nedir
AutoCAD Architecture ile AutoCAD arasındaki fark
AutoCAD ömür boyu Lisans
AutoCAD indir öğrenci ücretsiz
Autodesk student
AutoCAD Architecture 2022
Autodesk AutoCAD


AutoCAD’e Mimari Masaüstü

AutoCAD’de ADT nesne etkinleştirici yerleşik olduğundan, Mimari Masaüstü (ADT) çizimlerini AutoCAD’de zaten açabilirsiniz. Etkinleştirici, ADT nesnelerini gösterse de, bunları düzenlemek için yeterince yetkilendirilmemiştir.

AECTO-ACAD ile tüm ADT proxy nesnelerini temel AutoCAD varlıklarına patlatabilirsiniz. Bu komut, yeni bir çizim dosyası oluşturur ve aynı zamanda Xref’leri bağlamanıza veya eklemenize ve patlatmanıza olanak tanır. AECTOACAD’in komut satırı arayüzü şöyle görünür.

Bağlama seçeneği, bağlamak isteyip istemediğinizi kontrol eder. Bind Type, herhangi bir Xref için beklediğiniz gibi Bind veya Insert olarak ayarlanabilir. Önek ve Sonek, geçerli dosya adına kıyasla farklı bir önek veya sonek eklemenize izin verir. Her durumda, bu komutun çıktısı yeni bir dosya olacaktır.

Yeni çizim, Mimarlık Mühendisliği ve İnşaat (AEC) nesnelerinin zekasını kaybeder, ancak en azından nesneler, AutoCAD’in eski sürümlerinin onları anlayabilmesi için hat çalışmasına indirgenebilir. ADT kullanıcıları, dosyaları Sürüm’e kadar dışa aktarmak için Dosya ➔ AutoCAD’e Aktar’ı (ADT içinde) seçebilir.

AutoCAD’den Photoshop’a

En iyi sonuçları elde etmek için, AutoCAD çizgi çalışmalarını, sunum için büyük ölçüde geliştirilebileceği Photoshop’a almak üzere yeni bir yazıcı sürücüsü kurmak istiyorsunuz. Scott, Photoshop ile CAD Çizimlerini Geliştirme adlı bu konuda kesinlikle incelemeye değer bir kitap yazdı.

Çizimleri AutoCAD’den Photoshop’taki görüntülere aktarmak için bir sürücü kurmak için şu adımları izleyin:

1. Plotter destek klasörünü açmak için PLOTTERMANAGER komutunu kullanın.
2. Add-A-Plotter Wizard simgesini çift tıklayın.
3. Sihirbazın sonraki sayfasına ilerleyin ve Bilgisayarım’ı seçin. Sonrakine tıkla.
4. Üreticiler listesinden Raster Dosya Biçimleri’ni ve Modeller listesinden Taşınabilir Ağ Grafikleri PNG’yi (LZH Sıkıştırma) seçin.
5. İleri’ye dört kez daha tıklayın ve ardından Plotter Yapılandırmasını Düzenle düğmesine tıklayın. Plotter Yapılandırma Düzenleyicisi iletişim kutusundaki Grafikler düğümünü genişletin ve Vektör Grafikleri’ni seçin.
6. Çözünürlük ve renk derinliği olarak Monochrome ve 2 Shades Of Grey’i seçin. Bu, çizgi çalışmalarını mümkün olan en verimli şekilde yakalayacak ve dosya boyutlarını küçük tutacaktır. Her iki iletişim kutusunu da kapatmak için Tamam’ı ve ardından Bitir’i tıklayın.
7. Yeni sürücünüzü kullanarak çizim yapın ve Photoshop ile açabileceğiniz görüntü dosyalarındaki çizgi çalışmasının çıktısını alın.

AutoCAD’den Office’e

Hiç AutoCAD çizimlerini Word, Excel ve PowerPoint gibi Microsoft Office uygulamalarına aktarmanız gerekiyor mu? Windows Meta Dosyası bu tür aktarım için ideal araçtır; wmf biçimi hem vektör hem de taramadır ve Windows’un tüm sürümlerinde desteklenir.

Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Aktarmak istediğiniz çizimi AutoCAD’de açın ve uzantıları model uzayında yakınlaştırın.
2. WMFOUT komutunu kullanın. Bir .wmf dosyasını sabit diskinize bir dosya adı vererek kaydedin.
Aktarmak istediğiniz nesneleri seçin ve Enter’a basın.
3. Kullanmak istediğiniz Office uygulamasına (örneğin, PowerPoint) geçin.
4. PowerPoint’te Ekle ➔ Resim ➔ Dosyadan öğesini seçin (bu menü seçeneği tüm Office uygulamalarında aynıdır). 2. adımda kaydettiğiniz dosyayı seçin. Bir PowerPoint slaydı olarak görünür.
5. Gerekirse görüntüyü ayarlamak için Resim araç çubuğundaki araçları kullanın. Bu kadar!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir