Ücretsiz DWG Dönüşümü – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ücretsiz DWG Dönüşümü – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

20 Eylül 2022 Autocad versiyon düşürme online DWG Versiyon dönüştürücü DWG versiyon dönüştürücü online 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Ücretsiz DWG Dönüşümü

Autodesk sonunda insanları dosya formatlarını yükseltmeye zorlamaktan (veya en azından onları utandırmaktan) vazgeçti. Hiç .dwg dosyalarını sizin için “kaydetmelerini” istemek için bir danışmanı veya hatta bir müşteriyi aramak zorunda kaldınız mı? Meslektaşlarınız kadar ikinci teknoloji bilgisine sahip olamamak ne kadar küçük düşürücüdür.

Çubuğun diğer ucunda bulundunuz ve AutoCAD’in en son sürümüne yükseltmemiş olan Ludditler için çizimlerinizin farklı sürümlerini eski dosya formatlarında kaydetmek zorunda kaldınız mı?  Autodesk’in sitesinde, herhangi bir AutoCAD çizim dosyasını aşağıdaki dosya biçimlerinden herhangi biri arasında çeviren DWG TrueConvert adlı ücretsiz bir program vardır.

AutoCAD, dosya biçimlerinden açıkça daha sık güncellendi. TrueConvert, DXF veya DWF dosyalarıyla çalışmaz, yalnızca DWG dosyaları dönüştürülebilir. TrueConvert ile çizim dosyalarını dönüştürmek için bilgisayarınızda AutoCAD’in kurulu olması gerekmez.

Hatta kalem genişliklerini çizgi kalınlıklarına dönüştürebilir ve çizim dosyalarına sayfa düzenleri ekleyebilirsiniz. Hepsinden iyisi, TrueConvert birden çok .dwg dosyasını toplu olarak işleyebilir, böylece orada oturup sıkıcı bir şekilde her birini manuel olarak dönüştürmek zorunda kalmazsınız.

AutoCAD Olmadan DWG’yi Görüntüleyin ve Çizin

Ofisinizde çizim dosyalarını gözden geçirmesi ve/veya çizmesi gereken, ancak AutoCAD’in tam sürümüyle kendileri ve başkaları için tehlike oluşturabilecek kişiler var mı?

Biraz para kazanın ve bu kişilere DWG TrueView alın. Bununla çizim dosyalarını açabilir, yakınlaştırabilir, kaydırabilir ve yazdırabilirler. Yine, bu www.autodesk.com (119 MB) adresinden ücretsiz olarak indirilebilir. Şimdi, firmanızı bir AutoCAD koltuğu maliyetinden kurtardığınız için bir bonus alabilseydiniz.

Ücretsiz görüntüleyiciyi zaten indirdiyseniz, size küçük bir ipucumuz var. Bazen, yakınlaştırdıysanız, Zaten mümkün olduğunca yakınlaştırıldı mesajını alabilirsiniz. Endişelenme; bir yenilenmeyi zorlamak için model ve düzen sekmeleri arasında bir kez geçiş yapın ve gitmeniz iyi olur.

Gidiş-Dönüş Tasarım İncelemesi

Ekibiniz için verimlilikte muazzam bir sıçrama gerçekleştirmek istiyorsanız, elektronik işaretlemeler gitmeniz gereken yoldur. Neden kağıt üzerinde kırmızı kurşun kalemle işaretlenmiş geleneksel tasarım incelemelerini ortadan kaldırmıyorsunuz, tonlarca çizim süresinden tasarruf edin (mürekkep maliyetinden bahsetmiyorum bile) ve siz iş başındayken ağaçları kurtarın?

Autodesk, daha önce DWF Composer olarak bilinen Design Review adlı düşük fiyatlı bir ürüne (bu kitabın yayınlandığı tarihte 199 $) sahiptir. Tasarım İncelemesi, bir tasarımcı tarafından yapılan çizimleri işaretlemek için bir gözden geçiren tarafından kullanılır.

Elektronik işaretlemeler, tasarımcının işaretleme setinde gösterilen değişiklikleri tasarım çizimlerine entegre ettiği DWF altlıkları olarak AutoCAD’e geri getirilir. Veriler tam bir döngüye giriyor ve tüm tasarım gözden geçirme süreci boyunca dijital olarak tutuluyor.


DWG TrueView
DWG Versiyon dönüştürücü
DWG versiyon dönüştürücü online
DWG to DXF converter
CAD Converter
Autocad versiyon düşürme online
AutoCAD versiyon dönüştürücü
Acme CAD Converter


Bir DWF işaretleme setinde gösterilen değişiklikler, AutoCAD’in İşaretleme Seti Yöneticisi paleti aracılığıyla görüntülenebilir. Tasarımcı her işaretlemeyi seçer ve AutoCAD bu çizim dosyasını otomatik olarak yükler ve eldeki görevi yakınlaştırır.

Yorumlar ayrıca her işaretleme ile saklanabilir. Çizimi düzelttikten sonra, kullanıcı bu işaretlemeyi listeden kontrol eder. Tüm işaretlemeleri tamamladıktan sonra, bir düğmeye dokunmak, değişiklikleri gözden geçirene geri göndermeyi kolaylaştırır. Her şey güzel ve düzenli tutulur, bir projenin tüm tasarım gözden geçirme aşamasından zaman kazandırır.

Autodesk Design Review’daki en havalı özelliklerden biri, çok sayıda proje belgesini çok sayfalı bir DWF dosyasında birleştirme yeteneğidir. Microsoft Office’te (ve diğer uygulamalarda) yapılan projeyle ilgili belgeleri, DWF dosyasına dahil edilmek üzere Tasarım İncelemesine sürükleyin. Aşağıdaki URL’den Design Review satın alabilir ve hemen indirebilir (veya size bir CD gönderilmesini sağlayabilirsiniz).

Çizim ve Yayıncılık

EKLEME VE YAYINLAMA aynı madalyonun iki yüzüdür. Tek bir yerleşim veya model alanı görünümü yazdırırken çizim yaparsınız ve birden fazla çizimden bilgi yazdırırken yayınlarsınız – çıktısı başka bir adla verilir.

AutoCAD’de sıradan baskı eyleminin bir soyutlama haline geldiğini unutmayın. DWF, PDF, ZIP ve hatta HTML gibi soyut elektronik formlarda çizim yaptığınızda ve yayınladığınızda hiçbir ağaç kesilmez. Yüzde 100 dijitale geçenler için 9 ve büyük verimlilikler gerçekleştiriliyor.

Ancak henüz tam olarak orada olmayan geleneksel çoğunluk için, çizim yapmak ve yayınlamak hala kağıda basma çağrışımına sahiptir. Siz ve kuruluşunuz çıktı yaratmak için ne kadar uğraşırsanız uğraşın, bu bölüm size tasarım fikirlerinizi dünyanın geri kalanına iletmek için ipuçları ve teknikler sunuyor.

Çizim

Diğer tüm uygulamalarda buna baskı denir, ancak AutoCAD o kadar özeldir ki çıktı yapmak kendi fiilini hak eder. AutoCAD’de çiziyorsunuz. Bu terimin kökeninin vektör kalem çizicilerinin günlerine dayandığını hissediyoruz (ve bazı insanlar hatırlıyor): Kağıt X yönünde ileri geri hareket ettiğinde, kalem karuseli Y yönünde hareket etti ve çizgiler bu fiziksel çerçeve içinde çizildi. 

Bugün, neredeyse tüm çıktı aygıtları taramalıdır, yani vektör matematiğini yazdırmadan hemen önce AutoCAD’den piksellere çevirirler. Teknik olarak artık gerçekten plan yapmıyoruz, yani. Ama bunun bizi komplo kurmaktan alıkoyacağını sanmayın!

Çok sayıda Xref içeren büyük çizimleriniz varsa, muhtemelen çalışmaya geri dönebilmek için planların bitmesini beklemekten bıkmışsınızdır. Bu koca adamlara komplo kurarken kahve molasına mı çıkmak zorunda kalıyorsunuz?

Güzel haberler. ya da belki o kadar iyi değil, nasıl gördüğünüze bağlı olarak, AutoCAD’i arka planda çizecek şekilde ayarlayabilirsiniz, böylece kesintisiz çalışmaya devam edebilirsiniz. Bir sonraki kahve molanızı haklı çıkarmanın başka yollarını düşünmeniz gerekecektir.

Arka planda işleme, varsayılan olarak yayınlama için etkindir, ancak go rakamını çizmez. SEÇENEKLER’i kullanın ve Çizim Yap ve Yayınla sekmesini seçin. Arka Plan İşleme Seçenekleri alanında Plotting’i kontrol edin.

Arka planda çizim yapmayı seçerseniz, size çizim durumunu hareketli bir ilerleme çubuğuyla bildiren İş İlerlemesini Plot Et iletişim kutusunu görmezsiniz. Daha da önemlisi, önemli bir şeyi atladığınızı fark ettiğinizde son saniyede çizimi iptal etmek için bu iletişim kutusunu kullanamayacaksınız.

Soğukta kalmadın merak etme. Arka planda çizim yaptığınızda, durum çubuğu tepsisinde bir simge belirir. Bu simgeye sağ tıklayın ve Sayfayı İptal Et veya Tüm İşi İptal Et’i seçebilirsiniz. Bu arada, bu kısayol menüsünde arsa görüntüleyebilir ve ayrıntıları yayınlayabilir veya VIEWPLOTDETAILS’i kullanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir