AutoCAD Web Tasarımcısı – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Web Tasarımcısı – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

22 Eylül 2022 AutoCAD online free AutoCAD web Online AutoCAD çizim 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD Web Tasarımcısı

AutoCAD sizin için çizimlerinizi sergileyen temel web sayfaları oluşturabilir. Web sayfaları i-drop işlevine bile sahip olabilir, böylece DWF Viewer veya Autodesk Design Review’u kurmuş olanlar ekrandaki çizimlerle etkileşime girebilir.

Öte yandan detaylı incelemeyi ve kaliteli baskıyı engellemek için i-drop yerine çizimlerin resimlerini yayınlayabilirsiniz. PUBLISHTOWEB, web sayfaları oluşturmanız için sizi 12 adımlık bir programdan geçiren bir sihirbazdır. Sihirbaz hikayeyi anlatır.

3D DWF Dosyalarını Yayınlayın ve Görüntüleyin

Bir resim bin kelimeye bedelse, etkileşimli bir 3D DWF modelinin pratikte bir romana ne kadar değer verdiğini bir düşünün! 3D DWF dosyaları, mekansal tasarım fikirlerini iletmenin en etkili yollarından biridir.

Dışa aktarmadan önce dışa aktarılan 3D DWF dosyalarınızın kesinliğini kontrol etmek için 3DDWFPREC kullanın. Değerleri 1-6 arasında değişir ve 2 varsayılandır. 5 veya 6 gibi daha büyük değerler büyük DWF dosyaları oluşturur. Daha fazla ayrıntı yakalamak ve 3D modellerinizin daha pürüzsüz görünmesini sağlamak için 3DDWFPREC’i 3 veya 4’e kadar yükseltin.

3DDWF ile mevcut çizimin Model sekmesinden bir 3D DWF dosyasını dışa aktarın veya PUBLISH ile birkaçını dışa aktarın. YAYIN yoluna giderseniz, dışa aktarmak istediğiniz her çizim için 3D DWF sayfa kurulumunu seçmeniz gerekir.

Çizim bir DWF dosyasına aktarıldıktan sonra, yayınladığınız klasördeki Windows Gezgini’ni kullanarak çizimi bulun. DWF dosyasına çift tıklayın ve Autodesk DWF Viewer başlatılır (AutoCAD ile birlikte yüklenir) veya Autodesk Design Review, siz de yüklediyseniz, tercihen başlatılır.

Yörünge düğmesinin yanındaki oku tıklayın ve Döner Tabla’yı seçin. Döner tabla mimari modelleri incelemek için tercih edilen araçtır; dikey ekseni sabit tutar. Mekanik bir parçaya veya üretilmiş bir nesneye bakıyorsanız Orbit’i kullanın. 3D DWF ile neler yapabileceğinizi görmek için dağıtım paletleriyle birlikte gezinme bölmesini keşfedin.

Sayfanızın görüntüleyicisinden, yoksa ücretsiz DWF Görüntüleyiciyi yüklemesi istenir. Zaten sahip olup olmadıkları veya Autodesk Design Review’un kurulu olup olmadığı sorulmaz; ardından DWF dosyası web sayfasında gömülü olarak görünür.

Özelleştirme

Özelleştirme, CAD yöneticilerinin, AutoCAD uzman kullanıcılarının ve olmak isteyenlerin kalplerine yakın ve sevgili bir konu olmuştur. Bu bölüm, AutoCAD’i kişiselleştirme sanatında bu tür halk ipuçları ve teknikleri sunar.

Araç paletlerinden menülere ve kullanıcı arayüzüne kadar, bu bölümdeki ipuçlarından AutoCAD’i tam istediğiniz gibi özelleştirebileceksiniz. Ayrıca, AutoCAD’i kurumsal düzeyde özelleştirmek için size bazı çalışma alanı ipuçları ve önemli teknikler sunuyoruz.

Araç Paletlerini Özelleştirme

Araç Paletleri özelleştirilmek üzere tasarlandı – aslında bunun için yalvarıyorlar. Bir araç paletine hemen hemen her şeyi sürükleyebileceğinizi ve otomatik olarak bir araç olarak görünmesini sağlayabileceğinizi muhtemelen biliyor olsanız da, bu konu Araç Paleti’nin bazı ince noktalarını kapsar, böylece her iş için doğru aracı oluşturabilirsiniz.


AutoCAD web
AutoCAD online free
Online AutoCAD çizim
Online AutoCAD açma
Autodesk
Online CAD çizim
AutoCAD mobile
AutoCAD Şablon dosya uzantısı


Palet Grupları ile Paletleri Organize Edin

Araç paletlerini düzenlemenin birincil yolu genellikle göz ardı edilir. Paletler, kullanım kolaylığı için mantıksal olarak koleksiyonlar halinde gruplandırılmalıdır. AutoCAD ile o kadar çok palet ve palet grubu gelir ki, aradığınızı olduğu gibi bulmanız yeterince zordur.

Başlık çubuğunun en alt kenarındaki Araç Paletleri menüsüne sağ tıklayarak palet gruplarına erişin. Mevcut tüm palet grupları, alt ayırıcı çubuğun altında görünür. Bu menüden Paletleri Özelleştir’i seçin veya aynı adı taşıyan iletişim kutusunu açmak için ÖZELLEŞTİR komutunu kullanın.

Özelleştir iletişim kutusunda iki liste görünür: Solda Paletler ve sağda Palet Grupları. Paletler listesinde sağ tıklayarak yeni bir palet oluşturun; Bu yeterince kolay. Sorun, Palet Grupları listesinde sağ tıklayarak yeni bir palet grubu oluşturmak istediğinizde ortaya çıkıyor. Listede herhangi bir yeri sağ tıklarsanız, mevcut bir grup içinde iç içe geçmiş bir alt grup elde edersiniz, şüphesiz istediğiniz gibi değildir.

Üst düzey bir palet grubu elde etmek için, mevcut küçük boşluktaki son palet grubunun hemen altına sağ tıklamanız gerekir. Tıklamak için biraz boşluk oluşturmak için gruplar listesini küçültmeniz gerekebilir. Ardından, kısayol menüsünden Yeni Grup’u seçin ve sonuç, aradığınız palet grubudur.

En az bir yeni palet ve yeni bir palet grubu oluşturduktan sonra, paleti/paletleri grubun içine, iletişim kutusu boyunca bir listeden diğerine pasta kadar kolay sürükleyin. İletişim kutusunu kapatmak için Tamam’a tıklayın. Artık yeni palet grubuna Araç Paletleri menüsünden erişilebilir ve grup, Özelleştir iletişim kutusundayken sürüklediğiniz kadar palet içerir.

Paletlerdeki Komutları Özelleştirin

AutoCAD 2007, paletlerdeki komutları özelleştirmek için eski kafa karıştırıcı iş akışını büyük ölçüde basitleştiren yeni bir özelliğe sahiptir. Bu “özellik” o kadar sezgiseldir ki geçmişte nasıl farklı olabileceğini merak edeceksiniz. Kimin umrunda? Artık komutları doğrudan Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusundan Araç Paletlerine sürükleyebilirsiniz. 

1. Seçtiğiniz palet grubu akımını Araç Paletleri menüsünden seçerek ayarlayın.
2. Araç Paletleri menüsüne sağ tıklayın ve Komutları Özelleştir’i seçin. Komutlarla çalışmak istediğinizde Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu açmanın güzel bir yolu budur, çünkü Komut Listesini büyütür (ve Özelleştirmeler Listesini küçültür).
3. İsterseniz açılır listeden bir kategori seçerek uzun Komut Listesini filtreleyin. Komut Listesinde gezinin ve paletlemeyle ilgilendiğiniz komutu bulun.
4. Bir önceki adımda bulduğunuz komutu doğrudan Araç Paletlerine sürükleyin. Seçtiğiniz araç palet üzerinde görünür—hikayenin sonu.

Paletleri Organize Etme

Tüm temiz ve düzenli insanlar bunu takdir edecek. İlgili araçları görsel olarak gruplandırmak için ayırıcı çubuklar ekleyerek ve/veya her şeyi düz İngilizce olarak açıklayan açıklayıcı metinler ekleyerek veya konuştuğunuz şey her neyse, bireysel paletleri (zorunlu veya değil) düzenleyebilirsiniz.

Palet gövdesinde herhangi bir yeri sağ tıklayın ve uygun gördüğünüz gibi Metin Ekle ve/veya Ayırıcı Ekle’yi seçin. Eklediğiniz metnin veya ayırıcıların konumunu beğenmediyseniz, bunları başka bir yere sürükleyin. Palette ve istediğiniz gibi otomatik olarak yer değiştirerek mecbur edecekler.

Bu ipucunu beğendiyseniz, (neredeyse gizli) görünüm seçeneklerine nasıl erişeceğinizi bilmekten memnun olacaksınız. Gövde veya başlık çubuğuna değil, farklı kısayol menüleri açan gerçek palet sekmesine sağ tıklayın.

Görünüm Seçenekleri iletişim kutusu, araç simgesi boyutunu bir kaydırıcı ile kontrol etmenizi sağlar. Palet başına daha fazla araç sığdırmak istiyorsanız bu harika: Kaydırıcıyı sola sürükleyin. Ayrıca, yalnızca simgeyi, simge artı metni veya yalnızca metni liste görünümünde görüntülemeyi seçebilirsiniz. Açılır menü, seçtiğiniz görünüm seçeneklerinin yalnızca geçerli paleti etkilemesine veya makinenizdeki tüm paletlere yayılmasına olanak tanır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir