AutoCAD’den Çıktı Görüntüleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD’den Çıktı Görüntüleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

22 Eylül 2022 autocad çizgiler görünmüyor autocad ölçekli̇ çıktı autocad pdf olarak kaydetme renkli 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD’den Çıktı Görüntüleri

Size gösterdiğimiz (“AutoCAD’den Photoshop’a”) taramalı yazıcı sürücüsü oluşturma tekniğinin yanı sıra, AutoCAD’den piksel çıkarmanın birkaç daha hızlı yolu vardır.

En temel teknik, o anda ekranınızda ne varsa yakalamak için Print Screen tuşunu kullanır. Ancak bu, tüm ekranınızı, Windows araç çubuğunu ve hepsini yakalar. Yalnızca geçerli uygulamayı yakalamak için Alt+Print Screen tuşlarına basın. Yakalanan pikseller Panoya kopyalanır. Pikselleri yapıştıracağınız bir görüntü düzenleme yazılımına ihtiyacınız var (Photoshop gibi), ancak bu başka bir hikaye.

AutoCAD’den görüntü çıktısı almanın diğer yolları arasında JPGOUT, PNGOUT, BMPOUT ve TIFOUT bulunur. Her biri, seçtiğiniz nesnelere dayalı olarak ilgili dosya biçimine göre bir görüntü dosyası verir. Süper kolay, endişelenmenize gerek yok.

Yayıncılık

Yayınlama terimi kulağa resmi geliyor, ancak bu yalnızca birden fazla çizim veya sayfa çizdiğiniz anlamına geliyor. AutoCAD, yayınlama özelliği ile bunu verimli bir deneyim haline getirir. Sayfa Seti Yöneticisinden (SSM) bir sayfa setinin tamamını yayınlayabilir veya PUBLISH kullanarak tüm açık çizimlerin çıktısını alabilirsiniz. Çizimleri birer birer çizmekten kesinlikle daha iyi.

DWF ile Dijitalleşme

Çizim web formatı (DWF) yıllardır var, ancak herkes bu önemli teknolojiyi benimsemedi. DWF dosyaları, maliyetinden bahsetmeden, kağıt üzerinde yayınlamanın verimsizliğini tasarım sürecinden kaldırma potansiyeline sahiptir. Tüm çizim setiniz, bir projedeki tüm sıkı çalışmalarınızı kapsayan çok sayfalı bir DWF dosyası olarak yayınlanabilir.

DWF Görüntüleyici www.autodesk.com adresinden ücretsiz indirilebildiği için, herkes bir DWF dosyasını görüntüleyebilir. Birçoğunuzun dijital ortama geçerken tercih ettiğiniz çıktı dosyası olarak PDF’yi kullandığını biliyoruz; ancak bir PDF dosyasından daha fazla zeka içeren çok daha küçük, vektör tabanlı çıktısı nedeniyle DWF’yi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Eski alışkanlıklar zor ölür, ama belki de şimdi yüzde 100 dijitale geçme zamanı. Fiziksel ortama yazdırmayı durdurun ve DWF dosyalarını yayınlamaya başlayın. İşte nasıl yapıldığı:

1. Sayfa Kümesi Yöneticisini kullanıyorsanız, kısayol menüsünü açmak için Yayınla düğmesinin açılır okunu tıklayın ve Yayınla İletişim Kutusu’nu seçin. SSM kullanmıyorsanız, tüm açık çizimlerden bir çalışma sayfası listesi oluşturmak için YAYINLA’yı kullanın.
2. DWF Dosyasına Yayınla radyo düğmesini seçin. Fiziksel ortamda yayınlamak istiyorsanız, bunun yerine Sayfa Yapısında Adlı Çiziciye Yayınla radyo düğmesini seçin ve ardından listedeki her sayfa için bir çiziciye başvuran bir sayfa düzeni seçin.
3. Yayınla iletişim kutusunda Sayfa Kümesi Yayınlama Seçenekleri düğmesini tıklayın.
4. Sayfa Kümesi Yayınlama Seçenekleri iletişim kutusunu gözden geçirin. Güvenlik konusunda endişeleriniz varsa, Parola Korumasını Parola Belirtin olarak ayarlayın ve ardından hemen aşağıya bir parola yazın. Ancak dikkatli olun: Parolanızı unutursanız bizi aramayın; parolanızı geri almanın bir yolu yok!
5. Katman bilgileri, varsayılan olarak bir DWF dosyasına dahil edilmez. İsterseniz DWF Veri Seçenekleri grubunda Katman Bilgileri’nin yanındaki Dahil Et’i seçin. Bu, alıcının DWF dosyasındaki katman görünürlüğünü kontrol etmesine izin verir.
6. Sayfa Kümesi Yayınlama Seçenekleri iletişim kutusunu kapatmak için Tamam’a tıklayın. Yayınla iletişim kutusunda Yayınla düğmesini tıklayın. Bir dosya adı ve konum belirtin ve işiniz bitti.

Yayınlamayı planladığınız tüm çizimleri kaydedin. Ardından, bir çizim seti açıklama (DSD) dosyasını kaydetmek için Yayınla iletişim kutusundaki Sayfa Listesini Kaydet düğmesini tıklayın. Aynı sayfa listesi, +PUBLISH kullanılarak daha sonraki bir tarihte tekrar yayınlanabilir. Artı sembolü, Yayınla iletişim kutusunu açmadan önce bir DSD dosyası ister.


autocad ölçekli̇ çıktı
autocad çizgiler görünmüyor
autocad pdf olarak kaydetme renkli
autocad ölçek ayarlama
ölçek hesaplama
autocad plot color problem
autocad plotting in color
a0 size


DWF dosyaları, kurum içi tasarım inceleme sürecinizi hızlandırabilir. Gözden geçirenler, DWF dosyalarını işaretlemek için Autodesk Design Review’u kullanabilir. Ardından, DWF dosyaları, tasarımcıların işaretlemeleri kaynak DWG dosyalarına entegre ettiği alt katmanlar olarak AutoCAD’e geri dönüş yapar.

Çizimleri kağıda yazdırıyor ve danışmanlara kurye veya FedEx ile gönderiyorsanız, bunu zor yoldan yapıyorsunuz. Neden sözleşmenizde çıktılarınızın dijital olacağını belirtmiyorsunuz ve reprografik maliyetleri karanlık çağlarda kalmış danışmanlara aktarmıyorsunuz?

ETRANSMIT, çizimleri ve bunlara bağlı olanları elektronik aktarım için güzel ve temiz bir pakete koyar. Çizimler ve Xref’leri, yazı tipi haritası, çizim stili tablosu, çizici konfigürasyon dosyası, sayfa seti veri dosyası ve sayfa şablon dosyaları, dahil edilebilecek bağımlılara örnektir.

Bir projeyi geciktiren eksik Xrefs talep eden bir çağrı aldınız mı? Dosyaları manuel olarak paketlediğinizde bazı bağımlıları unutmak çok kolaydır; ETRANSMIT bunları sizin için dahil etmeyi unutmasın.

İşte başlıyoruz:

1. Tek bir çizim dosyasını elektronik olarak iletmek istiyorsanız, kaydedin ve ETRANSMIT’i kullanın. Birden fazla çizim dosyası göndermek istiyorsanız, bunları SSM’de seçin, sağ tıklayın ve eTransmit’i seçin. Her iki durumda da, çizimler ve bunların bağımlıları iletimde paketlenecektir.
2. İletim Oluştur iletişim kutusundaki üç sekme aynı bilgileri farklı şekillerde gösterir. Bir genel bakış için dahil edilen sayfaları, kategorilere ayrılmış bir görünüm için dosya ağacını veya önemli ayrıntılar için dosyalar tablosunu görüntüleyebilirsiniz.
3. Dahil etmek istemediğiniz sayfaların veya dosyaların işaretini kaldırın. Paketi göndermeden önce iletim kurulumunu kontrol etmeniz gerekir. İletim Kurulumları düğmesini tıklayın.
4. İletim Kurulumları iletişim kutusunda kolay yeniden kullanım için kaydedilmiş kurulumlar oluşturun veya Standart kurulumu değiştirmek için Değiştir’e tıklayın.
5. İletim Kurulumunu Değiştir iletişim kutusunda tüm seçenekler bulunur. Konuyu bilmeyen eğitimsiz danışmanlardan gelen şikayetleri duymamak için İletim Paketi Türü olarak Kendiliğinden Açılan Yürütülebilir Dosyayı (*.exe) seçin.
ZIP dosyasıyla ne yapılır. ZIP’i seçin
(*.zip) EXE dosyalarının şirket güvenlik duvarından geçmediğinden endişeleniyorsanız.
6. İletim Kurulumunu Değiştir iletişim kutusunun altındaki onay kutularına dikkat edin. Yazı tiplerini eklerseniz, aşağıdaki durumlarda fikri telif hakkı yasalarını ihlal edeceğinizi unutmayın.
alıcı, gönderdiğiniz ticari TrueType yazı tiplerine sahip değildir. Paketi ek olarak göndermeyi planlıyorsanız Transmittal ile E-posta Gönder seçeneğini işaretleyin.
7. İletimi göndermek için üç iletişim kutusunun her birinde Tamam veya Kapat’a tıklayın. Yeterince küçükse e-posta eki olarak gönderin; Ekiniz 5 MB’ın üzerindeyse FTP daha akıllıca bir seçimdir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir