AutoCAD En İyi Uygulamaları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD En İyi Uygulamaları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

24 Eylül 2022 AutoCAD mobil ücretsiz DWG dosyası açma online DWG dosyası açma programı 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Mantıksal Artışları Kullan

Bir şey tasarlarken, istediğiniz herhangi bir boyut artışını kullanabilirsiniz. Üzerinde çalışılması kolay veya üretim sırasında daha az israfa neden olan artışları seçerseniz, hem zamandan hem de malzemeden tasarruf edersiniz. Erken tasarım aşamalarında, AutoCAD’de bu artışa bir SNAP ayarlayabilir ve bir GRID artışı iki katına ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak ilk yerleşimi hızlandırabilir.

Mimari tasarım için, tam inç, bir fit, iki fit veya dört fit gibi mümkün olan en büyük artışı kullanmanızı öneririm. Bunu yapmak, inşaat sırasında standart boyutlu malzeme tabakalarını kullanmayı çok daha kolay hale getirir. Mekanik parçalar için, mümkünse 2 mm veya 0,1 inçlik artışlar kullanın.

AutoCAD En İyi Uygulamaları

1980’lerin sonlarından beri insanları teknik grafikler ve tasarım için AutoCAD kullanmaları için eğitiyorum. O zamanlar, mutlak doğruluğa çok fazla önem verdiğimi düşünen teknik ressamlardan ve tasarımcılardan sık sık dirençle karşılaştım.

Bir çizim çizildiğinde, AutoCAD’in hesaplamalar için kullandığı saçma 15 ondalık kesinlik basamağının anlamsız hale geldiğine dikkat çekerler. Bir çizimi çizdikten sonra, anahtar boyutları dikkatlice yazdığınız boyutlarla değiştirdiğiniz sürece, önemli hataların bile tespit edilmesi zordur.

Tasarım ve dokümantasyon için bilgisayarlara güvenen tüm endüstrilerin CAD yazılımı kullanırken ortak standartları paylaşması gerektiğine inanıyorum. Bu bölümde, tüm disiplinlerde standart uygulama olması gereken AutoCAD’in doğruluğu ve diğer yönleri hakkında tavsiyeler sunuyorum.

AutoCAD’i anlıyorsanız, doğru bir çizim yapmak, hatalı bir çizimden daha hızlıdır. Siz veya şirketiniz, sizi bir AutoCAD koltuğuna oturtmak için muhtemelen 7.000 dolardan fazla yatırım yaptınız, öyleyse neden mümkün olduğunca doğru ve kullanışlı bir çizim dosyası üretmiyorsunuz?

Yardım Sistemini Kullanın

AutoCAD Yardım sistemi, herhangi bir yazılımda mevcut olan en iyi Yardım sistemlerinden biri haline geldi. Bir AutoCAD özelliğini en az kullanılan tek özellik olarak tanımlamam gerekirse, bu odur. AutoCAD Yardım sistemine giderek yanıtladığım bir AutoCAD sorusu olan kişilerden çok sayıda telefon aldım. Kullan. Daha iyi ve daha iyi olmaya devam ediyor. Bir Yardım sisteminin nasıl olması gerektiğine dair bir model.

Blokları Mümkün Olduğu Kadar Sık Kullanın

Bloklar, dosya boyutunu önemli ölçüde azaltabilir, büyük miktarda çalışmayı hızla güncellemenize ve çizimlerinizi daha tutarlı hale getirmenize olanak tanır. Tekrar kullanmak isteyebileceğiniz bir sembol, standart ayrıntı, başlık bloğu veya başka bir nesne koleksiyonu oluşturduğunuzda, bir blok tanımı oluşturmayı düşünün.

Bir bloğu kullandıktan sonra, iyi bir nedeniniz olmadıkça patlatmayın. Bu özellikle boyutlar için geçerlidir. Bir kez patlattığınızda, blok varlığı artık mevcut değildir. Boyutları güncelleme yeteneğinizi kaybedersiniz ve dosya boyutunu artırırsınız (bazen dramatik bir şekilde). Geometriyi değiştirdiğinizde ölçümlendirmeler artık değerleri güncellemeyecek ve karartma stillerinde yapılan değişikliklerle ölçümlendirme görünümünü güncelleyemezsiniz. Aynı nedenden dolayı tarama modellerini de patlatmayın.


DWG görüntüleyici ücretsiz
DWG İndir ücretsiz
DWG dosyası açma programı
DWG dosyası açma online
AutoCAD 2022
AutoCAD mobil ücretsiz
Telefonda DWG dosyası açma
Otoket programı öğrenme


Boyut Değerlerini Asla Geçersiz Kılmayın

Teknik resimlere ölçümlendirmeler eklerken, bir ölçümlendirme yanlış olduğunda doğru değeri girmek cezbedicidir. Bunu yapmak için kesinlikle zamanınız yoksa, geometriyi doğru olacak şekilde yeniden çizin ve ardından bir ilişkisel boyut ekleyin. Aksi takdirde, siz ve çiziminizi kullanan herkes, potansiyel olarak korkunç sonuçlarla doğru olduğunu varsayacaktır.

Bir boyutu, ona yardım edemediğiniz için geçersiz kılarsanız, değişikliği işaretlediğinizden veya not aldığınızdan emin olun, böylece daha sonra zamanınız olduğunda geri dönüp geometriyi yeniden oluşturabilirsiniz.

Mantıksal ve Tutarlı Adlara Sahip Katmanları Kullanın

Mantıksal adlara sahip katmanları kullanmak, farklı geometri türlerini ve farklı işlevleri ayırmanıza olanak tanır. Varlıkların tamamını veya çoğunu tek bir katmana yerleştirerek kabus çizimleri yapanlardan olmayın. Katmanlar, verimli yönetim için gerekli olan bir çizim üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Katman adlarınız mantıklıysa, birden çok katmanı yönetmek kolaydır.

Bu mantık bir ofis standardına yerleştirilmeli ve standart çizim şablonlarının ve bir .DWS standartlar dosyasının kullanımına yansıtılmalıdır. Disiplinler arasında katman adlandırmayı standart hale getirmek için birçok girişimde bulunulmuştur.

Tüm Özellikleri ByLayer’a Ayarla

İyi bir nedeniniz yoksa, tek bir katmanda birden çok renk, çizgi türü veya çizgi ağırlığı kullanma dürtüsünden kaçının. Bunu yapan birinden bir çizim alırsanız, nesneleri seçip farklı katmanlara taşımak için FİLTRE veya QSELECT’i kullanın ve ardından özelliklerini ByLayer olarak değiştirin.

İyi nedenler, birden fazla çizgi tipi ve renk içeren bir sembol veya ayrıntı yaratma arzusunu içerebilir. Bu, farklı katmanlardaki nesneler kullanılarak yapılabilse de, birçok kullanıcı bir blok tanımının tüm öğelerinin tek bir katmanda bulunmasını tercih eder, böylece yalnızca bu katman bloğun görünümünü kontrol eder. Bu durumda, bir blok tanımına eklemeden önce bir öğeye belirli bir renk veya çizgi tipi uygulayabilirsiniz.

Çizim Araçlarını Kullanın

Doğrudan mesafeli giriş, anlık izleme, nesne izleme, geçici izleme ve kutup izlemeyi kullanmayı öğrenin. Birlikte nasıl çalıştıklarını anladığınızda işinizi önemli ölçüde hızlandırabilecek harika araçlardır. M2P, Geçici İzleme Noktası, Paralel ve Uzantı gibi daha yeni osnaplara göz atın. Ancak, çalışan osnaps’ları aşırıya kaçmayın. Taslak Ayarları iletişim kutusunu açın ve Nesne Tutturma sekmesinde mümkün olduğunca çok sayıda işareti kaldırın.

Kağıt Alanındaki Düzenlerden Çizim

Hikayenin tamamı için “Plotting”i okuyun; ancak şimdilik, yeni bir çizim dosyası oluşturduğunuzda aşağıdaki adımları sırayla izleyin:

1. Model Alanında geometrinizi tam boyutlu olarak oluşturun, ancak boyut, metin veya tarama eklemeyin.
2. Uygun çizim ölçeğinde tüm görünümleri içeren bir düzen kurun.
3. Uygun şekilde ölçeklendirilmiş bir görünüm penceresine sahip bir düzenden çiziminize boyutlar, metin, taramalar ve şematik semboller ekleyin.

Nesneleri Kağıt Alanı ve Model Alanı arasında taşımak için CHSPACE komutunu (AutoCAD 2007’den önceki bir Express Aracı) kullanın. Bir şeyi yanlış yere koyarsanız, onu değiştirmek ve istediğiniz gibi çizilebilmesi için otomatik olarak ölçeklenmesini sağlamak kolaydır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir