AutoCAD Mükemmel Çizimler – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Mükemmel Çizimler – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

25 Eylül 2022 AutoCAD alıştırma çizimleri PDF Autocad hazır çizim arşivi dwg Autocad Örnek çizimler başlangıç 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Mükemmel Çizimler

Etch-A-Sketch® yöntemi kullanılarak yapılan ve daha sonra bunların doğru yapıldığını varsayan biri tarafından yeniden kullanılan AutoCAD çizimleriyle ilgili bazı korku hikayeleri duydum. Bu hikayelerin çoğu, öncekilerin çizimlerine takılıp kalmış talihsiz kullanıcıları içerir, ancak bazı durumlarda kullanıcılar kendi yanlış çizimlerine güvenerek sorun yaşarlar.

Bir dava ve çok para içeren bir davada, mevcut yapının doğru AutoCAD çizimlerinin müşteri tarafından sağlanacağı güvencesine dayanarak yapısal bir tasarım için teklif verildi.

Ne yazık ki bu çizimler çıkışları ve genel konumları göstermek için yapılmış tesis çizimleriydi ve kullanım amacına uygun olarak kullanılamazlardı. Bu nasıl olur? Çoğu AutoCAD çizimi, öyle olmasa bile doğru göründüğü için, çizim yaparak hızlı bir şekilde bir şeyler yarattığımızı ve ardından dosyayı kaydettiğimizi unutuyoruz.

Metin Yüksekliğini 0’a Ayarla

Yeni bir metin stili oluştururken yüksekliği sabit bir değere ayarlarsanız, metin yüksekliğini karartma stilinizde nasıl ayarlamış olursanız olun, metin yalnızca bu yükseklikte kullanılabilir. Yüksekliği 0 olarak ayarlamak, yüksekliği her girdiğinizde metin yüksekliği üzerinde kontrol sahibi olmanızı sağlar. Metnin çok küçük olması nedeniyle bir boyutu okuyamıyorsanız, ancak ok başlarını görebiliyorsanız, metin stilinizde sabit bir yükseklik belirtmişsinizdir.

Ad Standardını Kullanmayın

Standart adı, metin stili, boyut stili, tablo stili ve muhtemelen AutoCAD’deki birkaç başka şey için varsayılan ad olarak kullanılır. Yanıltıcıdır, çünkü yalnızca AutoCAD ortamında her zaman ortaya çıkması anlamında bir standarttır. İsim hiçbir zaman herhangi bir disiplinde gerçek bir standardı temsil etmez. Yolda kötü bir sürprizden kaçınmak için, herhangi bir şeyin adı olarak Standard’ı ortadan kaldıran bir şablon dosyası oluşturun.

Kullandıkları yazı tipleri için metin stillerini adlandırmanızı öneririm. Yüksekliklerini 0’a ayarlarsanız, tüm bu Romans48 tipi adlara ihtiyacınız olmaz; Romalılar iyi çalışacak. Boyutlar için, disiplinlerini temsil eden stil adlarını veya müşterinin adını verin. Tablolar için kullanımlarını temsil eden adlar kullanın. Veya en sevdiğiniz evcil hayvanlarınızın adlarını kullanın; hiçbir şeye Standart demeyin.

REFEDIT Kullanırken Dikkatli Olun

REFEDIT, blok tanımlarını veya harici referans çizimlerini düzenlemek için kullanılır; siz söylerseniz orijinallerini değiştirir. Referans Düzenlemelerini Kaydet’e tıklarsanız, ciddi olsanız iyi olur. Harici referans (XRef) olarak kullanılacak bir çizimi, amaçlanan XRef’i kaydetmeden önce XEDIT değişkenini 0’a ayarlayarak REFEDIT ile düzenlenmesini önleyebilirsiniz.

AutoCAD 2006’dan önce, bir BLOK eklemeye çift tıklamak REFEDIT’i açıyordu. REFEDIT’in ne olduğunu anlamayan kullanıcılar, ortaya çıkan araç çubuğunu kapatır ve çalışmaya devam ederdi. Ne yazık ki, bilmeden hala referans düzenleme yapıyorlardı ve sonunda çalışma kümesinde değil hatası aldılar. Bu hatayı alırsanız, komut satırına REFCLOSE yazın.

Dosyaları Taşırken veya Yeniden Adlandırırken Dikkat Edin

Bunları bulmak için kullanılan yolu nasıl yeniden tanımlayacağınızı bilmiyorsanız, köprüler, XRef’ler, XRef görüntüleri, menü dosyaları, simge BMP dosyaları veya diğer destek dosyaları için dosya adlarını veya konumlarını değiştirmeyin.

Aksi takdirde, görüntüler için boş dikdörtgenler ve XRef’ler için bir metin satırı alırsınız, menüleriniz yüklenmez, birçok komut çalışmaz veya özel araç çubuklarınızda bulutlar veya soru işaretleri görürsünüz. Göreli Yol seçeneğini kullanmak, resimler ve XRef’ler için yardımcı olabilir.


AutoCAD alıştırma çizimleri PDF
Autocad Örnek çizimler başlangıç
AutoCAD çizimleri 2D
Autocad hazır çizimler
Autocad hazır çizim arşivi dwg
AutoCAD çizim yapma
AutoCAD çizimi 3 Boyuta çevirme
autocad çizim örnekleri – makine mühendisliği


Metrik Ayarlarının Kontrolü

Bir emperyal (acad.dwt) veya metrik (acadiso.dwt) şablonuyla sıfırdan başlayarak, çizgi tipleri ve tarama desenleri için kullanılan dosyaları kontrol eder. ACAD.lin ve ACAD.pat, emperyal için kullanılır ve ACADISO.lin ve ACADISO.pat, metrik için kullanılır. MEASUREMENT değişkenini kullanarak bunu değiştirebilirsiniz. Emperyal ayar 0’dır; metrik ayarı 1’dir.

Bunu değiştirmek, gerçeğin ardından sınırları veya varsayılan karartma stilini değiştirmez. Bir metrik çizim çizerken, AutoCAD 2005’ten önceki bir sürüm kullanıyorsanız, Çizim iletişim kutusunda çizim alanını Metrik olarak değiştirin.

AutoCAD 2005, çizim sürecinde bir değişiklik yaptı: Metrik şablonla başlayan bir çizim çizdiğinizde (veya Ölçüm ayarını 1 olarak değiştirdiğinizde) ve inç olarak ölçülen bir kağıt boyutu seçtiğinizde, çizim ölçeği otomatik olarak 1:25.4’e ayarlayın. Çizim yaparken garip sonuçlar alırsanız, bu değeri kontrol edin.

QSELECT’i Kullanmayı Öğrenin

QSELECT, bir problem çizimini düzeltmeye çalışırken çok kullanışlıdır. Bir keresinde belediyemizin mühendisinden bir DXF dosyası almıştım. Kanalizasyon, kanalizasyon, rögar kapakları vb. yerlerin haritasını çıkarmak için GPS ekipmanını kullanarak çok sayıda nokta oluşturmuştu. Sahip olduğu sorun, tüm noktaların ve tüm metnin tek bir katmana yerleştirilmesiydi. Metin yüksekliği o kadar büyüktü ki metin üst üste geliyordu ve okunamıyordu.

Sorunu çözmek için aşağıdakileri yaptım:

1. Tüm noktaları seçmek için QSELECT’i kullandım ve GPS yazılımı tarafından oluşturulan değerli konumları korumak için hemen kilitlediğim kendi katmanlarına koydum.
2. Tüm metni (yükseklik 294) seçmek için QSELECT’i kullandım ve yönetilebilir olması için yüksekliğini 5 olarak değiştirdim.
3. Ön eğik çizgi içeren tüm metni (tüm tarihler) seçmek ve bunları kendi katmanlarına koymak için QSELECT’i kullandım. Bu, * joker karakter eşleştirme operatörünü kullanmak için gerekliydi (bazı DOS’ları bilmek güzel). Değer penceresine */* yerleştirerek, dizenin herhangi bir yerinde ön eğik çizgi içeren tüm metni elde edersiniz.

Standartları Uygulamak için Araç Paletleri Oluşturun

AutoCAD DesignCenter’ı (ADC) kullanarak, tek bir seçimle bir sembol kitaplığı çizimindeki tüm blokları içeren bir araç paleti oluşturabilirsiniz. ADC’nin tarayıcı penceresinde çizimi bulun, sağ tıklayın ve gösterildiği gibi Araç Paleti Oluştur’u seçin.

Bir araç paleti oluşturduktan sonra, palet üzerindeki herhangi bir nesnenin özelliklerini, üzerinde bulunduğu katman (tüm araçlar), ölçek (bloklar ve tarama desenleri) ve dönüş açısı ( bloklar ve tarama desenleri) önemlidir. Tarama deseni eklemek için, ACAD.pat veya ACADISO.pat dosyasını bulmak için ADC’yi kullanın ve bir deseni palete sürükleyip bırakın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir