Adlandırma Gereksinimleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Adlandırma Gereksinimleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Eylül 2022 AutoCAD mobil indir AutoCAD mobil kullanımı DWG TrueView indir 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Adlandırma Gereksinimleri

Dosya ve klasör adlarının uzunlukları, uzak geçmişte en fazla sekiz karakterle ve üç karakterden fazla olmayan bir uzantıyla sınırlıydı. Bu sekiz nokta üç kuralı olarak biliniyordu.

Bazen bilgisayarınız klasörleri ve dosyaları uzun süre standardını izleyenlerden farklı isimler söyler. İşletim sistemine bağlı olarak, bir ad boşluk içeriyorsa, tek bir ad olarak okunabilmesi için dosya adını tırnak içine almanız gerekebilir.

Bir klasör veya dosyanın sekiz karakterlik bir adla kısaltılması gereken uzun bir adı varsa, ilk altı harf ve ardından tilde ve sayı sayısı,Program Dosyaları için PROGRA~1 gibi klasörü temsil etmek için kullanılabilir. Aynı altı harfle başlayan klasörlerin nasıl adlandırılacağına dair örnekler gerekir.

Bazen AutoCAD, arama yolları için 8.3 adlandırma kuralını kullanır, ancak genellikle kullanmaz. Örnek için Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesinde AutoCAD tarafından kullanılan Dosya Konumunu Otomatik Kaydet’e bakın. Bu sözleşmeye başka durumlarda da rastlayabilirsiniz, bu yüzden sizi atmasına izin vermeyin. Sadece gerçek klasör adlarının daha uzun olduğunu kabul edin.

AutoCAD ile ilgili bir kitapta neden birinin DOS’a bir bölüm koyduğunu merak edebilirsiniz. Çok basit: DOS’u veya şimdi genellikle Windows Komut Dosyası Dili olarak adlandırılan şeyi bilmek, yıllar içinde bana yüzlerce saat kazandırdı (ve bu abartı değil). Şirketlere binlerce saatlik çalışmadan tasarruf sağlayan toplu işleme çizimleri için kullandığım bir sistemin tanımını içerir ve bu, çalışması için tek bir DOS işlevine bağlıdır.

DOS’un ne kadar yararlı olabileceğine dair bir örnekle başlayalım. Klasörlerinizden birindeki tüm dosyaları listeleyen bir dosya oluşturmaya ne dersiniz? Bu kolay olmalı, değil mi? Bu sorunu daha kullanışlı ve daha zorlu hale getirelim. Tüm sabit sürücünüzdeki her bir çizim dosyasının konumlarını ve adlarını içeren bir dosyayı nasıl oluşturursunuz? Bunu Windows’ta yapmanın bir yolunu bulabilirseniz, lütfen bana bildirin.

Bunu DOS’ta şu şekilde yapabilirsiniz:

1. Windows’ta Başlat ➔ Çalıştır’ı seçin.
2. Çalıştır penceresine cmd yazın.
3. Tamam düğmesini tıklayın. Siyah arka plana sahip bir pencere açılır; normalde DOS ekranı olarak adlandırılır.
4. DOS komut istemine şunu girin: dir c:\*.dwg /s /b > c:\dwglist.txt. Bilgisayarınız her DWG dosyasını ararken birkaç dakika beklemeniz gerekebilir, bu yüzden sabırlı olun. Bunu manuel olarak yapmak çok daha uzun sürer!
5. dwglist.txt adlı dosyayı Not Defteri’nde açın. C:\ sürücüsünün kökündedir.

Bunu sadece masaüstü bilgisayarımda yaptım. Burada gösterilen adımlardan geçmek 30 saniyeden az sürdü. Binlerce DWG dosyasını listeleyen metin dosyasını oluşturmak bilgisayarın yalnızca birkaç dakikasını aldı. Bu küçük DOS kodu satırı olmadan böyle bir liste oluşturmanın ne kadar süreceğini bir düşünün.

Bu kitabın teknik editörü Jon McFarland, büyük bir dosya grubunun adlarını güncellemek için DOS Yeniden Adlandır komutunu kullanarak çok zaman kazandırdığını bildiriyor.

AVM.dwg↵DOS komut isteminde, “DCD” ile biten her altı karakterlik çizim adının son üç karakterini değiştirmek istiyorsanız. Her DWG dosyası için “DCD” “AVM” olacaktır.


AutoCAD mobil indir
Autodesk
AutoCAD mobil kullanımı
AutoCAD mobil APK
AutoCAD mobil ücretsiz
DWG TrueView indir
dwg indir – gezginler
Free DWG Viewer


DOS Toplu Dosyaları

DOS toplu iş dosyası, bir dizi DOS düzeyi (işletim sistemi düzeyi) komutu içeren bir ASCII metin dosyasıdır. Toplu iş dosyası kullanmak, art arda bir dizi komut yazmak zorunda kalmadan bir veya daha fazla bilgisayarı kontrol etmenize olanak tanır.

ASCII dosyası, biçimlendirme olmadan doğrudan klavyeden yazılabilen yalnızca 94 karakter içeren bir düz metin dosyasıdır; alt çizgi, kalın yazı tipi, özel yazı tipleri vb. Bu kitabın çoğu ASCII dosyalarıyla ilgilidir ve bu biçimde kalmalıdırlar.

Bunun olmasını sağlamak için, bunları değiştirmek veya oluşturmak için Not Defteri’ni, AutoCAD VLISP düzenleyicisini veya üçüncü taraf düz metin düzenleyicisini kullanın. ASCII veya metin dosyası olarak tanımlanan herhangi bir dosya için kelime işlemci kullanmayın, böylece dosyayı istemeden bozmazsınız.

ASCII, bu arada, Bilgi Değişimi için Amerikan Standart Kodu anlamına gelir. Farklı bilgisayar sistemlerinin iletişim kurabileceği araçlardır. 

Öğretmenlik yaptığım Southern Maine Community College’da ağı ve laboratuvarları yönetmek için her zaman toplu iş dosyalarını kullandım. Dizinleri temizleyen, silen, yeniden oluşturan, yeni kullanıcılar atayan ve bu kullanıcılara dizinleri için haklar veren bir toplu iş dosyam var.

Bunu Windows iletişim kutularını kullanarak yapabilirdim, ancak 600’den fazla dizine ihtiyaç duyan 300’den fazla kullanıcım var. Ayrıca her dizine kendime, diğer eğitmenlere ve bireysel öğrencilere haklar atamam gerekiyor. Bu, çok fazla fare tıklaması gerektirecektir.

Ayrıca laboratuvarlardaki bilgisayarları yönetmek için bir toplu iş dosyası kullanıyorum. Bir öğrenci ağda her oturum açtığında bir oturum açma toplu dosyası çalışır. Her bilgisayardan eski çizim dosyaları kaldırılabilir, her bilgisayara yeni AutoCAD destek dosyaları kopyalanabilir, her bilgisayara özel dosyalar kopyalanabilir, her bilgisayara yeni çizici konfigürasyonları kopyalanabilir, ağ yolları haritalanabilir, ve benzeri.

Toplu iş dosyaları olmadan, bunları manuel olarak yapmak için günler harcardım. Bir toplu iş dosyası yazdığımda, onu çalıştırmaya başlıyorum ve her şeyi tek bir hata yapmadan yapıyor. Böylece zamanımı daha ilginç işler yaparak geçirebilirim.

DOS Komutları

İşletim sistemi (OS) komutları olarak da bilinen DOS komutları, bir işletim sistemi komut satırında verilir. Windows’ta bu komut satırına iki yolla ulaşabilirsiniz:

• AutoCAD komut istemine SHELL↵↵ yazın. İkinci ↵, bir işletim sistemi komutu isteyen istemi geçmenizi sağlar. Siyah bir ekranda yanıp sönen bir imleç görürsünüz ve önünde geçerli dizinin adı bulunur. Bu aktif kabuktan çıkmak ve AutoCAD’e dönmek için EXIT kelimesini yazın.
• Başlat ➔ Çalıştır’ı seçin ve pencereye CMD↵ yazın. İşletim sistemi istemi cmd.exe adlı bir pencerede açılır.

Daha uzun bir bilgisayar geçmişine sahip olanlarınız için bu, Windows 2000 işletim sistemi komut yorumlayıcısıdır. Pencereye COMMAND yazarak da eski DOS 6 yorumlayıcısını alabilirsiniz; ancak bunu yaparsanız, program dosyaları için progra~1 dahil olmak üzere 8.3 dosya adı kuralını kullanmanız gerekir ve bazı yeni işlevleri kaybedersiniz.

Tüm DOS komutlarının bir listesini almak için Windows Yardım sistemini kullanın ve Dizin penceresine DOS yazın. Kısmi bir liste almak için DOS komut satırına Yardım kelimesini de yazabilirsiniz. Birçok web sitesi DOS kullanımı hakkında daha fazla bilgi sunar. Favori arama motorunuzda DOS’ta arama yapın ve arkanıza yaslanın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir