AutoCAD Bulmacalar – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Bulmacalar – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

30 Ekim 2022 AutoCAD DWG viewer AutoCAD Viewer AutoCAD Viewer İndir 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD Bulmacalar

Yıllar boyunca, AutoCAD’de bir şey tarafından engellenen insanlardan çok sayıda telefon görüşmesi, e-posta, atölye soruları ve başka türden sorular aldım. Bir devlet üniversitesinde öğretmenlik yaptığım için bu soruları yanıtlamayı işimin bir parçası olarak görüyorum; ama aslında, resmi olmayan bir yardım masası olmayı seviyoruz.

Diğer insanların sorunlarını gidermek güncel kalmamı sağlıyor ve diğer kullanıcılar adına uyuklama konusunda gerçekten tatmin edici bir şey var. Bu kitap, büyük ölçüde, tüm bu problem çözmenin sonucudur.

Herhangi bir yazılım programında kaçınılmaz olarak meydana gelen hatalardan veya aksaklıklardan kaynaklanmaz. Aksine, normal AutoCAD davranışından, yani daha önce hiç karşılaşmadığınız için veya buna nasıl neden olduğunu anlamadığınız için sorun oluşturan davranışlardan kaynaklanırlar.
Kaç tane bulmaca çözebileceğinizi görün.

Bu kitabı dikkatlice okuduysanız, ihtiyacınız olan tüm araçlara sahip olmalısınız. Bu kitabın bir noktasında tüm çözümleri tartıştım ve alternatif çözümler de bulabilirsiniz. Benimkini sağlayacağım – ama onları bulmak için bölümün sonundaki sayfaları çevirmeniz gerekiyor. Başka türlü ne kadar eğlenceli olurdu?

■ Bulmacacılar
■ Çözümler

Bulmacacılar

Bu bilmecelerin her biri bana bir AutoCAD kullanıcısı tarafından gerçek bir soru olarak geldi; çoğu birden fazla kaynaktan geldi. Bazı durumlarda, soruyu soran kullanıcının sadece kafası karışmıştı, ancak diğerlerinde bazen panik noktasına kadar gerçekten hüsrana uğradılar.

Ne de olsa, son teslim tarihi ile karşı karşıya kaldığınızda işler ters gitme eğilimindedir. Genelde sorunun kaynağını bulabilirim ama her zaman değil. Soruna bir çözüm bulduğum ancak nasıl oluştuğuna dair hiçbir ipucunun olmadığı durumlarda, belki benimle paylaşmak istediğiniz bir teoriniz vardır. 

Bulmaca 1: Kaybolan Önizleme

Boyut Stili Yöneticisi iletişim kutusunu açarsınız ve önizleme bölmesinde hiçbir boyut görüntülenmez. Yeni bir video kartına mı ihtiyacınız var?

Bulmaca 2: Kırık Mutlak Koordinatlar?

Ofisiniz AutoCAD 2007’ye yükseltildi ve aniden artık çizim yapamıyormuşsunuz gibi görünüyor. Mutlak koordinat girişini ne zaman ortadan kaldırdılar? Ve neden? AutoCAD için mutlak koordinatlardan daha temel ne olabilir? Onları nasıl geri alabilirsin?

Bulmaca 3: Kayıp Hatch Sınırı

Tarama desenini yanlış ölçekte yerleştirirsiniz ve onu silersiniz. (HATCHEDIT kullanabilirdiniz, ama bunu düşünmediniz.) Modelle birlikte tarama sınırı kaybolur. Her zaman yeni bir tarama deseni oluşturabilirsiniz, ancak bunun tekrar olmasını nasıl engellersiniz?

Bulmaca 4: Tarama Düzenleme Sorunları

Bir adayı tarama deseninde hareket ettirmeye çalışıyorsunuz, ancak tarama deseni onunla değişmeyecek. Bu tür tarama desenleri daha önce hep değişti. Bir şekilde virüs mü kaptın?

Bulmaca 5: Bir Katmanda Sıkışmış Varlıklar

Bir nesne seçersiniz ve Katman açılır listesinden yeni bir nesne seçerek katmanını değiştirmeye çalışırsınız. Hiçbir şey olmuyor. Nesnenin geçerli katmanının kilitli olup olmadığını kontrol edersiniz. değil. Belki nesne bir blok referansıdır? Bu sefer değil. Neler oluyor?


Autodesk viewer download
AutoCAD Viewer İndir
Free DWG Viewer
DWG TrueView
AutoCAD DWG viewer
dwg trueview download 64-bit
DWG TrueView 2022 indir
DWG TrueView İndir


Bulmaca 6: Devre Dışı Görünüm Penceresi Kilitleme

Kayan bir görünüm penceresi seçiyorsunuz ve ekranı kilitleyebilmek için sağ tıklıyorsunuz. Menü açılır, ancak Ekran Kilitli seçeneği orada değildir. Seçenekler iletişim kutusunda sağ tıklama davranışı ayarlarını kontrol edersiniz, ancak orada yaptığınız hiçbir şey o menüde istediğiniz şeyi geri getirmez. Menü seçeneğinizi nasıl geri alırsınız?

Bulmaca 7: Kırık Silme Anahtarı

Nesneleri silmek için her zaman Sil tuşunu kullanırsınız, ancak aniden çalışmaz. Sil tuşunun bozuk olduğunu varsayıyorsunuz, ancak yeni bir klavye yardımcı olmuyor. Ne olacak?

Bulmaca 8: Bir Kez ve Bitti

Bir varlık seçiyorsunuz ve ardından başka bir varlık seçmeye çalışıyorsunuz, ancak ilk varlık artık vurgulanmıyor. Ofis arkadaşınız Shift tuşunu basılı tutmanızı tavsiye ediyor. Bu işe yarıyor, ama bunu daha önce yapmak zorunda kalmamıştın. Bunu bir daha yapmak zorunda olmayacağından nasıl emin oluyorsun?

Bulmaca 9: Yoğun Kapak

Bir taramanın tüm özelliklerini farklı bir desenle diğerine eşleştirmek için MATCHPROP (RESİM) komutunu kullanıyorsunuz. İkinci tarama desenini seçtiğinizde, katmanı değişir, ancak desen değişmez.

Aşağıdaki hata mesajını alıyorsunuz: Tarama aralığı çok yoğun veya tire boyutu çok küçük. Hedef nesne(ler)i veya [Ayarlar]: seçin. Kapağı düzenlemek istemiyorsunuz, peki ne yaparsınız?

Bulmaca 10: Eksik Klasörler

Özel bir çizgi tipi oluşturmak istiyorsunuz, bu yüzden acadiso.lin dosyasını açmaya çalışıyorsunuz. Ama onu bulamazsın. Var olduğunu bilirsiniz, çünkü çizgi tipleriniz çalışır, bu nedenle AutoCAD yolunda olmalıdır. Seçenekler iletişim kutusu aşağıdaki destek yolunu gösterir (kullanıcı adınızın Belgeler ve Ayarlar’dan sonra görünmesi dışında):

Bulmaca 11: Hangi Çalışma Seti?

Bir çizim üzerinde çalışırken, bazı nesneleri seçmeye çalışırsınız ve onların…çalışma kümesinde olmadıkları mesajını alırsınız.Hiçbir yardıma ihtiyacınız yok,böylece çizimikaydetmeye ve AutoCAD’i yeniden başlatmaya karar verirsiniz,normalde oldukça iyi bir fikir.

Ne yazık ki, işler kötüden daha kötüye gidiyor. Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusunu alıp Kaydet düğmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki mesajı alırsınız.

En azından kasıtlı olarak herhangi bir referans düzenlemesi yapmıyorsunuz, bu yüzden kaydetmeden kapanıyor ve kaybolan işi yeniden yapmak için istifa ediyorsunuz. Tüm bu işi kaybetmekten nasıl kaçınabilirdin?

Bulmaca 12: Kırık AutoLISP Programı

Ofisiniz nihayet AutoCAD’in en son sürümüne yükseltildi ve tüm özel ayarlarınızın ve komutlarınızın çalışmaya devam edeceğini umarsınız. JOIN adlı eski bir bekleme modunu kullanmayı deneyene kadar işler sorunsuz gider.

Çizgileri çoklu çizgilere dönüştürmek ve bunları birleştirmek için yıllardır kullandığınız bir AutoLISP programında tanımlanmıştır. çalışmıyor. Komut istemleri bile değişti. Programı incelediğinizde, her zaman olduğu gibi görünüyor.

Bulmaca 13: AutoLISP Programı Hala Bozuk

Önceki programı yeniden yazarsınız (bu bölümün sonundaki çözümde belirtildiği gibi) ve yeni komut bir süreliğine sorunsuz çalışır. Ancak bir gün tekrar bozulur ve size seçenek anahtar sözcüğünü verir. ; hata: İşlev iptal edildi.AutoCAD’in en son sürümünde bu kadar çok iyileştirme olması iyi bir şey, yoksa bu yükseltme işi kötü bir fikir gibi görünmeye başlar. Şimdi ne yapacaksınız?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir