Eksik Çizgi Tipleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Eksik Çizgi Tipleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

30 Ekim 2022 AutoCAD çizgi tipi değişmiyor AutoCAD görünmeyen çizgileri gösterme AutoCAD kesikli çizgi yapma 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Eksik Çizgi Tipleri

Konturları temsil etmek için bir dizi çoklu çizgi oluşturduktan sonra, çizgileri yumuşatmak için PEDIT’in Spline seçeneğini kullanırsınız. Çoklu çizgiler, gizli bir çizgi tipine sahip bir katman üzerindedir. Gizli bir çizgi tipine sahip diğer her şey iyi görünüyor, ancak kontur çizgileriniz sürekli. Onları nasıl düzeltebilirsin?

30 İnçlik Bina

Eski bir projeden kat planını içeren bir dosyayı açarsınız. Bazı değişiklikler yaptıktan sonra boyutlar eklemeye başlarsınız. 120 ́ yerine, beklediğiniz gibi, boyut 2 ́6 ̋ okur. Bu hatanın Paper Space’te boyutlandırma ile ilgili olması gerektiğini anlıyorsunuz, ancak her zaman yaptığınız şey bu ve sayılar her zaman doğru olmuştur. Şimdi neden yanılıyorlar?

Gizemli Çizgi Uzunlukları

İnşaat mühendisliği firmanız, bir arıtma tesisi bulmak için bir müteahhit çizimini kullanmanızı istiyor. Varlıklar arasındaki bazı mevcut mesafeleri yalnızca beklediğinizden çok daha büyük olduklarını bulmak için kontrol edersiniz. Bazıları tüm mülkten daha uzundur. Nasıl olabilir?

Bloklar Kendilerini Ölçeklendirir

Bir bina tasarladıktan sonra, inşaatçı sizden bir oyun alanı eklemenizi ister. Oyun alanı çiziminizde, standart antet bloğunuzu bir XRef olarak yerleştirdiğinizde, çok küçüktür. Ofisteki birinin orijinal başlık bloğu çizimini değiştirdiğini varsayıyorsunuz, ancak kontrol etmek için açtığınızda hala 35 × 22,5, her zaman aynı boyutta. Neden kendini ölçeklendirdi?

Önce Ne Geldi?

Bir ay aradan sonra bir çizime döndüğünüzde, aynı tasarımın her biri kendi katmanında olan birkaç farklı versiyonunu keşfedersiniz. Daha iyi katman adları kullanmış olmayı dilerdiniz çünkü hangi tasarımın ne zaman yapıldığını hatırlayamıyorsunuz. Hangi tasarımın en yeni olduğunu söylemenin bir yolu var mı?

Araç Çubukları

Daha fazla çizim alanı elde etmek için tüm araç çubuklarınızı kapattınız. Ama şimdi bunlardan birini tekrar açmak istiyorsunuz. Hata! Sağ tıklatabileceğiniz bir araç çubuğu düğmeniz yok. Yani, Görünüm ➔ Araç Çubukları’nı denersiniz, ancak bu, Kullanıcı Arayüzünü Özelleştir iletişim kutusunu açar; bir araç çubuğunu açmak için hiçbir yer bulamıyorsunuz. Görüntülenen hiçbir düğmeniz yoksa, bir araç çubuğunu nasıl açarsınız?

Küçük Boyutlar

Bazı ölçüleri yerleştirdikten sonra çentikler çok küçük oluyor, uzatma çizgilerinde boşluk kalmıyor ve metni bile bulamıyorsunuz. Sır nedir?

Küçük Boyut Metni

Bu sefer bir kat planına bir boyut yerleştirirsiniz ve yalnızca metin küçüktür – aslında okunamaz. Boyutla ilgili diğer her şey iyi görünüyor: Onay işaretleri doğru boyutta ve uzatma çizgileri için bir boşluk var. Ancak ölçü metni bir noktadır. Diğer her şeyi çok büyütmeden bunu nasıl düzeltirsiniz?

Yan Metin

Ofisiniz dikey bir başlık bloğu kullanıyor ve AutoCAD 2006’daki yeni yerinde metin düzenleyici, içindeki herhangi bir metni düzenlemeye çalıştığınızda başınızı 90° döndürmeye zorluyor. Eski editörü geri alabilir misin?

Görünüm Alanı Seçilemiyor

Bir düzende bir görünüm alanının kilidini açmak istiyorsunuz, ancak onu seçemiyorsunuz. Onu görebilir ve katmanının kilitli, donmuş veya kapalı olmadığını görebilirsiniz, ancak onu seçemezsiniz. Sorunun Defpoints katmanıyla ilgili olduğundan şüpheleniyorsunuz, ancak farklı bir katmana yerleştirmek için görüntü portunu seçemediğiniz için öğrenemiyorsunuz. Sonra ne yaparsın?

Uyarı Yok

Sorunsuz yeni bir blok tanımlarsınız ve aniden aynı adla tanımlanmış bir bloğunuz olduğunu hatırlarsınız. Orijinal bloğu yeniden tanımlama konusunda hiçbir zaman uyarı almadığınızdan eminsiniz, ancak şimdi eski tanım yenisiyle değiştirildi. Neden uyarı gelmedi?


AutoCAD görünmeyen çizgileri gösterme
Autocad çizgi tipi oluşturma
AutoCAD çizgi tipi değişmiyor
Autocad çizgi tipleri
AutoCAD kesikli çizgi yapma
Autocad kesikli çizgi sıklığı
Autocad çizgi tipi değiştirme
AutoCAD Yardımcı çizgi açma


Format

Ofisiniz, AutoCAD’in eski sürümlerini kullanan müşteriler ve yüklenicilerle çalışır. Sizden sık sık kendilerine DWG dosyaları göndermenizi isterler ve hangi sürümü kullandıklarını takip etmeniz, DWG dosyasını açmanız ve sürüm olarak kaydetmeniz gerekir. Bir DWG dosyasını kaydetmek için kullanılan formatı nasıl belirleyebilirsiniz?

Çoklu Çizgi

Kapalı olduğunu bildiğiniz bir çoklu çizgiyi ekstrüde etmeye çalışırken, aşağıdaki hatayı almaya devam ediyorsunuz: Kendiyle kesişen bir eğri süpürülemiyor veya ekstrüde edilemiyor (AutoCAD2007’den önce, seçili nesne ekstrüde edilemeyebilir).

Değişken 

Seçenekler iletişim kutusunun Plot And Publish sekmesindeki Plot Offset Göreli Olarak Belirt ve Sistem Yazıcılarını Gizle işaretleyerek kontrol edilen sistem değişkenlerinin adını gerektiren bir program yazıyorsunuz. İletişim kutusunda değişken adları neden görüntülenmiyor? Onları nasıl bulabilirsin?

Vuruş

Vuruş çizgi tipini kullanarak bir çizime dikkatlice yalıtım eklediniz. Bir Düzen sekmesine gittiğinizde ve kayan bir görünüm penceresi kurduğunuzda, vuruş çok büyük. Boyutunu nasıl kontrol edebilirsiniz?

Boyut Kabusu

Bir müşteri tarafından sağlanan bir çizimle çalışırken, boyutlardan birinin tuhaf göründüğünü keşfedersiniz. Tabii ki, boyut değeri geçersiz kılındı ​​ve geometri yanlış. Artık hangi boyutlara güvenebileceğinizi ve hangilerine güvenemeyeceğinizi bilmiyorsunuz. Geçersiz kılınıp kılınmadığını öğrenmek için her bir boyutu kontrol etmeniz gerekiyor mu?

Varlıklar

Önceki bulmacadaki çizimde geçersiz kılınan boyutları hallettikten sonra, neden bu kadar çok olduğunu anlarsınız. Bu çizim bir karmaşa: çizgilerin üstünde çizgiler ve tek bir çizgi gibi görünen kısa parçaların birbirine bağlandığı birçok yer. Çok fazla nesnenin araya girmesiyle, müşteri doğru boyutta yazmanın çizimi düzeltmekten daha hızlı olduğunu anladı. Bu noktada nasıl temizleyebilirsiniz?

AutoLISP

OVERKILL komutunu dışarıdan müteahhitlerden gelen tüm çizimlerde kullanmaya karar verdiniz. AutoLISP kullanarak, aşağıdaki kodu kullanarak kendi OK komutunuzu oluşturmaya başlarsınız.

OK komutunu kullanmayı denediğinizde, nil değerini döndürür. Kodu yazarak (“OVERKILL” komutu) test ettiğinizde, hata mesajını alırsınız:overkill Bilinmeyen “OVERKILL” komutu. Komut satırına yazabiliyorken nasıl bilinmeyen bir komut olabilir?

Ofisinizde Express Tools yüklü değil ve henüz AutoCAD 2007’ye yükseltme yapmadınız, bu nedenle CHSPACE yerel bir AutoCAD komutu değil. Varlıkları Kağıt Alanından Model Alanına nasıl taşıyabilirsiniz? Ve bu sırada, aynı boyutta görünmeleri için onları nasıl ölçekleyebilirsiniz?

Görünmez Blok Referansı

Bir blok referansı eklemeye çalışıyorsunuz ama görünmüyor. Ekranda Ekleme Noktasını Belirt seçeneğini seçtiniz, böylece blok referansının ekran dışına 0,0’da yerleştirilmediğini bilirsiniz.

Patlat onay kutusu işaretli değildir, bu nedenle blok referansı ekleme sırasında patlatılmaz. Bu hatayı daha önce yaptınız ve katmanları çözdükten sonra varlıkları orijinal katmanlarında buldunuz. Bu sefer her şeyi kontrol ettiniz ve evet, mevcut katman açık. bloğunuz nerede?

Başka bir ofisten ana bilgisayara harici bir referans bağlamaya karar verdiniz. XRef harika görünüyor. Boyutlar mükemmel, metin standartlarınızı karşılıyor ve işler sorunsuz gidiyor.

Ancak XRef’i bağladığınızda, metin o çirkin yazı tipine dönüşür. Ardından, bağlı XRef’i patlattığınızda boyutlar tamamen patlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir