Hatch Modellerinin Kökenleri  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hatch Modellerinin Kökenleri  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

4 Ağustos 2022 autocad - hatch düzenleme Autocad hatch sorunu Autocad kiremit hatch 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Katmanları Çevirme

<Rakip CAD programını buraya ekleyin>’den hiç bir çizimi içe aktardınız mı? Çeviride bir şey mi kayboldu? AutoCAD’de “Autodesk Güvenilir Olmayan DWG”yi açtığınızda, katmanlar genellikle bozuktur veya standartlarınıza uygun değildir. AutoCAD’de renk numaralarını katman adları olarak kullanan mikro istasyon katmanları özellikle kötüdür.

LAYTRANS’a girin. Katmanları bir sözleşmeden diğerine çevirmek için bir nimettir. Bunları Katman Özellikleri Yöneticisi’nde birer birer yapmak çok zor.

Yöntem basittir. LAYTRANS, geçerli katman adlarını iletişim kutusunun sol tarafına yükler. Yeni’yi seçip uygun özellikleri atayarak istediğiniz katman adlarını ayarlarsınız. Ardından, sol ve sağdaki katmanları seçip Harita’yı tıklamak kadar basit. Aşağıdaki listede bir dizi katman öteleme eşlemeleri oluşturulmuştur ve bunların tümü Çevir’i tıklattığınızda yürütülür.

Gerçek güç, bu kurulumu ileride kullanmak üzere kaydetme yeteneğidir (bir .DWS dosyasında). İşi bir kez yapın ve birden fazla çizimin hızlı çevirisi için tekrar tekrar kullanın. Amacınız bu işlemi sadece bir kez yapmaksa, LAYER komutunu da kullanabilirsiniz. Ancak bu senaryoyla sık sık karşılaşıyorsanız, Katman Tercümanını seveceksiniz.

Katmanlar: İyi, Kötü ve Çirkin

Ünlü bir spagetti western unvanını katmanlar kadar sıradan bir şeye dönüştürebilmemiz harika, ama umarız size çiğnenecek bir şeyler verir.

İyi

Kesinlikle iyi katmanları ve içerdikleri nesneleri tutmak istersiniz, ancak bunları ekranda görmek istemediğiniz çok zaman vardır. Bir katmanı dondurmak, dondurmanın o katmanı yenileme kuyruğundan çıkarması gibi basit bir nedenden dolayı onu kapatmaktan daha ciddidir. Bu doğru: Donmuş katmanlar yenilenmez, bu nedenle yenilenmeleriniz daha hızlı gerçekleşir.

Kötü

Katmanlar bozulduğunda, bunları Katman Özellikleri Yöneticisinde silmeyi deneyebilirsiniz. Eğer o güzel geceye nazikçe girerlerse, o zaman kendini şanslılardan say. Silmezlerse, muhtemelen şöyle bir uyarı görürsünüz:

Bu kulağa çok kötü gelmiyor, ancak blok tanımlarının içine yerleştirilmiş katmanlar da nesneleri içeren katmanlar olarak sayılır. İzlemeleri çok daha zor. Kendinizi böyle inatçı bir katmanla bulursanız, PURGE’ı deneyin.

Çirkin

Temizleme, katmanlardan çok daha fazlasını ortadan kaldırabilir, bu yüzden dikkatli olun. Tanımlarda sıkışıp kalan katmanlardan kurtulmak için Temizle iletişim kutusunda İç İçe Öğeleri Temizle’yi işaretleyin. Dijital çökelme katmanları üzerindeki katmanlardan kurtulmak için temizleme işlemini birkaç kez çalıştırmanız bile gerekebilir.

Onları yenemiyorsan, onlara katıl, değil mi? Temizleme işe yaramazsa birleştirmeyi deneyin. LAYMRG, seçili katmanları bir hedef katmanda birleştirmek için kullanılacak komuttur. Bu, kötü katmanlardan kurtulmanın bir yoludur, ancak yalnızca kötü şeyleri hareket ettirdiğinizi anlamalısınız, bu da bizi bir sonraki konumuza getiriyor.

Temizlemeyi reddeden bir katmana sahip olmanın nasıl bir şey olduğunu hepimiz biliyoruz. Diğer tüm katmanları kapatıyoruz ve militan katmanda bir şeyler bulmaya çalışıyoruz, ama ne yazık ki bulunacak bir şey yok! AutoCAD neden silmemize izin vermiyor? Birçok olası sebep vardır.


Autocad kiremit hatch
autocad – hatch düzenleme
Autocad superhatch nasıl yapılır
AutoCAD tarama desenleri
Autocad Ahşap hatch Indir
AutoCAD çatı taraması
Autocad hatch sorunu
AutoCAD hatch


Zeki Bill Fane bir keresinde bana (Lynn) bir katmanın neden silinmeyeceğine dair tüm sayfanın olası nedenlerini içeren bir e-posta göndermişti. Katmana bir blok tanımında referans verilmiş olabilir veya bir seferde boyutlandırma için kullanılmış olabilir veya birinin katmana yalnızca boşluktan oluşan bir metin dizesi yerleştirmesi kadar sinir bozucu bir şey olabilir (umarım herhangi bir fikir!).

Katmanın neden silinmediği gerçekten umrunda değil – sadece onu CAD hayatınızdan çıkarmak istiyorsunuz. İşte gümüş kurşun: Muhteşem LAYDEL imdadınıza yetişecek. Bu komut, katmanda ne olduğu ile ilgilenmez; onu unutulup gitmek mutlu ediyor.

Bir blok tanımında bu katmana başvurulsa bile, LAYDEL blok tanımını açacak, sorunlu katmanı bloktan kaldıracak ve ardından katmanı silecek kadar akıllıdır; şimdi bu ham güçtür. Ama unutmayın, gücün olduğu yerde tehlike de vardır! Ne istediğinize dikkat edin, çünkü LAYDEL ile katmanın kaldırılması için boş olması gerekmez. Dikkat etmezseniz çiziminiz ciddi hasara neden olabilir.

Dipnot

Bir ÇİZİM, bir tür ek açıklama olmadan TAMAMLANMAZ. AutoCAD’de açıklama, çizim geometrisini netleştiren ve belgeleyen tarama desenleri, metin, boyutlar, nitelikler, alanlar ve tablolar meta bilgileri şeklini alır. Bir tasarım çizmek kadar ilgi çekici olmasa da, 3 tasarımın belgelenmesi de aynı derecede önemlidir.

Tarama desenleri ve degrade dolgular harika bir vitrin dekorasyonudur. Doğru kullanılırsa, taramalar bir çizimi okunabilir ve bakılması hoş hale getirebilir. Estetiğin yanı sıra, taramalar, alanlara başka bir şekilde tasvir edilmesi zor olacak şekilde görsel olarak açıklama ekler.

Hatch Modellerinin Kökenleri 

Antropologlar, sonunda, HPORIGIN sistem değişkenine kadar başarılı bir şekilde izini sürerek tarama modellerinin gerçek kökenlerini ortaya çıkardılar. “Şaşırtıcı” bir bulgu olarak kabul edilen şeyde, ortaya çıkarılan HPORIGIN, uzmanların AutoCAD 2006’dan önce tarama kökenini elinde tuttuğunu söylediği, kullanımdan kaldırılmış SNAPBASE sistem değişkenini havaya uçuruyor.

Tarama başlangıç ​​noktasını Hatch And Gradient iletişim kutusundan kolayca ayarlayabilmek muazzamdır; bu yetenek, tarama modellerini çok daha kullanışlı hale getirir. Örneğin, tavan ızgaraları yerleştiriyorsanız, ızgaranın başlangıç ​​noktasını, yukarıda asılı olduğu odanın bir köşesinde kaydetmek isteyebilirsiniz. Bu şekilde, mevcut alana tam bir karodan daha azının sığdığı odanın kenarlarında küçük tavan karoları şeritleri kesmek zorunda kalmayacaksınız.

Tarama ve Degrade iletişim kutusunda, Tarama Menşei alanında iki radyo düğmesi görünür. Belirtilen Köken’i seçin, düğmesine tıklayın ve ardından yeni başlangıç ​​noktasını ekranda tam döşemeler artık bu tarama başlangıç ​​noktasından çıkacak şekilde ayarlayın.

Tarama orijinini belirlemenin alternatif bir yolu, varsayılan olarak sol üst, sağ üst, sol alt, sağ alt veya ortadaki beş sınır uzantısı noktasından birini seçmektir. Bunu düşündüğünüzde, odaların çoğu aşağı yukarı dikdörtgen şeklindedir, bu nedenle bu noktalardan biri sizin için bir tarama kaynağı olarak işe yarayabilir. Tarama Menşei alanında Varsayılan Sınır Uzantılarına Göre seçeneğini işaretleyin ve açılır listeden beş seçenekten birini seçin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir