Araç Paletleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Araç Paletleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 Autocad araba çizimi indir Autocad araba dwg Autocad Architecture Nedir? 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Araç Paletlerini DesignCenter ile Özelleştirme

Birçok AutoCAD kullanıcısı kendi özel sembol kitaplıklarını oluşturmuştur ve bunları özel menülerle birlikte kullanmaya alışkındır. Ancak menüleri oluşturmak ve düzenlemek biraz külfetlidir ve yönetimi zorlaşabilir.

İçinde, araç olarak bilinen bir sembolü Araç paletlerinden sürükleyip bırakmanın ne kadar kolay olduğunu gördünüz. İlk bakışta, kendi araçlarınızı paletlere eklemenin bariz bir yolu yoktur. DesignCenter’a aşina olduğunuzda Araç paletlerine araçlar ve ek paletler eklemek oldukça basittir.

Aşağıdaki alıştırma size bunun nasıl yapıldığını gösterir:

1. Araç paletleri zaten açık değilse, Standart araç çubuğundaki Araç Paletleri Penceresi aracını tıklayın.
2. Araç paletlerinde sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Yeni Palet’i seçin.
3. Araç Paletim’e girin↵. Araç paletlerine yeni, boş bir sekme eklenir.
4. DesignCenter’a geri dönün, Klasörler sekmesinin seçili olduğundan emin olun ve Giriş aracına tıklayın.
5. Sağdaki Palet görünümünde, Landscaping.dwg dosyasını çift tıklatın ve ardından Palet görünümünde görünen Bloklar simgesini çift tıklatın.
6. Araç paletlerinin DesignCenter’ın arkasında göründüğünden emin olun ve ardından Ctrl+Ağaç veya Çalı Kümesi – Plan ve Kuzey Ok’u tıklayın.
7. Seçimi tıklayın ve Araç paletlerine sürükleyin.

UYARI : Bir Araç paletindeki bir araca tıklarsanız, geçerli çizime eklenir; bu nedenle, Araç paletlerini tıklatırken dikkatli olun.

Az önce bir Araç paleti oluşturdunuz ve bir sembol eklediniz. Özel Araç paletinize diğer çizimlerden semboller eklemeye devam edebilirsiniz. Veya bir Araç paleti için ihtiyacınız olan tüm blokları içeren bir çiziminiz varsa, doğrudan bir dosyadan bir Araç paleti oluşturabilirsiniz.

İşte bunun nasıl yapıldığı:

1. DesignCenter’da, Landscaping.dwg dosyasını seçebilmek için bir klasör düzeyi yukarı çıkın.
2. Landscaping.dwg’ye sağ tıklayın ve ardından Araç Paleti Oluştur’u seçin.

Birkaç dakika sonra, Araç paletlerinde Peyzaj adlı yeni bir Araç paleti görünür. Bu yeni palet, Landscaping.dwg dosyasında bulunan tüm blokları içerir.

Bu alıştırma, bir dosyadan tüm çizimlerden oluşan bir paleti hızlı bir şekilde oluşturabileceğinizi gösterdi. Aynı şeyi tüm çizim klasörleriyle yapabilirsiniz, ancak bu tür klasörlerin çok fazla dosya içermediğinden emin olmak isteyebilirsiniz.

Peki ya bazı öğeleri özel paletinizde istemiyorsanız? Kısayol menüsünü kullanarak öğeleri kolayca kaldırabilirsiniz:

1. Peyzaj paletinde, üstten üçüncü olan araca sağ tıklayarak ve ardından en üstteki araca Shift+tıklayarak ilk üç sembolü seçin. Bu, bir listeden öğe seçmek için kullanılan tipik Windows yönteminden biraz farklıdır.
2. Sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Sil’i seçin. Silme işlemini onaylamak için Tamam’ı tıklayın.

2. adımdaki kısayol menüsündeki Kes ve Kopyala seçeneklerini fark etmiş olabilirsiniz. Sembolleri bir paletten diğerine taşımak için bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

Örneğin, 2. adımda üç sembolü silmek yerine, kısayol menüsünden Kes’i seçebilir, başka bir palet açabilir, sağ tıklayıp Yapıştır’ı seçebilirsiniz. Semboller yeni palet konumuna taşınır. Bir sonraki bölümde, aynı paletteki bir aracın kopyasını oluşturmak için Kopyala ve Yapıştır kısayol menü seçeneklerini nasıl kullanabileceğinizi göreceksiniz.


Autocad araba dwg
Autocad araba tefriş
Autocad araba çizimi indir
Autocad araba ölçüleri
AutoCAD 2023
Autocad Architecture Nedir
AutoCAD Ömür Boyu Lisans
Autocad araba çizimi 2d


Bir Aracı Özelleştirme

Diğer kısayol menüsü seçenekleri, tüm paletleri silmenize veya araçları veya paletleri yeniden adlandırmanıza olanak tanır. Bir paletteki sembollerin özelliklerini de düzenleyebilirsiniz.

Aşağıdaki alıştırma, aynı aracın iki ölçekli sürümünü oluşturmak için kısayol menü seçeneklerinin nasıl kullanılacağını gösterir:

1. Araç paletlerinin Peyzaj sekmesinde, Kuzey Ok aracına sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Kopyala’yı seçin.
2. Paletin boş bir alanını sağ tıklayın ve Yapıştır’ı seçin. Palette Kuzey Ok aracının bir kopyası görünür.
3. Kuzey Ok aracının kopyasına sağ tıklayın, kısayol menüsünden Yeniden Adlandır’ı seçin ve ardından Kuzey Ok Kopyası’na girin.
4. Kuzey Ok Kopyalama aracına sağ tıklayın ve Araç Özellikleri iletişim kutusunu açmak için Özellikler’i seçin.
5. Ölçek listesinin sağındaki 1.0000’e tıklayın ve değeri 4 olarak değiştirin.
6. Tamam’a tıklayın ve ardından Kuzey Ok Kopyalama aracına tıklayın ve çizime sürükleyin.
7. Orijinal Kuzey Ok aracına tıklayın ve çizime sürükleyin. Orijinal North Arrow’un ölçeğini 4 olarak değiştirdiğiniz North Arrow Copy’den daha küçük olduğuna dikkat edin.

Bu alıştırma, bir aracın farklı ölçeklerde birden çok sürümüne sahip olabileceğinizi gösterdi. Daha sonra çiziminizin ölçeğine uygun aracı kullanabilirsiniz. Araç Özellikleri iletişim kutusundan da görebileceğiniz gibi, renk ve katman atamaları gibi diğer araç özelliklerini değiştirebilirsiniz.

Farklı ölçekli çizimler için araç setleri oluşturmak üzere bu özelliği kullanabilirsiniz. Örneğin, 1⁄4 ̋ ölçekli çizimler için bir mimari referans sembolleri paleti oluşturabilir ve 1⁄8 ̋ ölçekli çizimler için başka bir palet oluşturabilirsiniz.

Tarama Desenleri ve Katı Dolgular Ekleme

Blokları nasıl Araç paleti araçlarına dönüştürebileceğinizi gördünüz, peki ya katı dolgular? Bölüm 1’de, Araç paletlerinde örnek tarama desenleri ve katı dolguların bulunduğunu gördünüz.

Kendinizinkini şu şekilde ekleyebilirsiniz:

1. InDesignCenter’da,AutoCAD 2008 Destek klasörünü bulmak için Ağaç görünümünü kullanın.

İPUCU Destek dosyalarının tam olarak nerede olduğunu bulmak için Araçlar Seçenekler’i seçerek Seçenekler iletişim kutusunu açın. Dosyalar sekmesini tıklayın. Listenin en üstündeki Destek Dosyası Arama Yolu öğesini genişletin ve ardından imleci Destek Dosyası Arama Yolunun hemen altındaki öğenin üzerine getirin.

Destek klasörünün yolunu görürsünüz. Destek dosyası arama yolunu bulmak için kısayol olarak komut istemine (findfile “acad.pat”) de girebilirsiniz. Bu kısayolu kullanırsanız, dizin adlarının çift kare işaretlerle (\\) ayrıldığına dikkat edin; bu bir AutoLISP ürünüdür.

2. Palet görünümünde gösterilen acad.pat dosyasına çift tıklayın. AutoCAD, modellerin bir listesini oluşturur ve listeyi Palet görünümünde görüntüler.
3.Artık herhangi bir araç paletine tıklayıp desene sürükleyebilirsiniz. Ayrıca, tarama deseni dosyasındaki tüm desenlerin bir paletini oluşturmak için tüm .PAT dosyasını tıklayıp Araç paletine de sürükleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir