Taramalar – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Taramalar – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

8 Ağustos 2022 Autocad ahşap taraması AutoCAD hatch indir Autocad parke taraması 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Taramalar için Snap’i Devre Dışı Bırakma

Nesne çıtçıtlarınızın istenen geometri yerine tarama desenlerinizi yakalamaya devam etmesi sizi çıldırtıyor mu? Kabul edelim – bir tarama modeline ne sıklıkla geçmeniz gerekiyor? 

Seçenekler iletişim kutusunun Taslak Oluşturma sekmesi, herhangi bir nesne yakalamasını kullandığınızda AutoCAD’e tarama desenlerinizi yok saymasını söylemenizi sağlar. Bu arada, Tarama Nesnelerini Yoksay onay kutusu, OS-OPTIONS sistem değişkeninde bir bit kodu (1’e eşit) ayarlar. Dinamik UCS İçin Negatif Z Nesnesi Yakalamalarını Yoksay onay kutusu, aynı sistem değişkeni için bit kodu 2’yi ayarlar.

Her iki onay kutusu da seçildiğinde, bit kodları 1+2=3’e kadar toplanır. Bu nedenle, merak ediyorsanız OSOPTIONS varsayılan olarak 3’tür (olmadığınızı biliyorduk, ancak sizi bit kodları hakkında eğitmek için iyi bir fırsattı). AutoCAD 2005 kullananlarınız için, bunun yerine artık kullanılmayan OSNAPHATCH sistem değişkeninin ayarlandığını göreceksiniz.

Sosyal çeşitliliği teşvik etmenin ve daha ilginç kültürü teşvik etmenin yanı sıra, hoşgörü de kuluçkalar için iyi bir şeydir. Eski günlerde, AutoCAD tarama sınırları hoşgörüsüzdü. AutoCAD onları ya değerli buldu ya da sizi kovdu. Bugünlerde AutoCAD’in ne kadar hoşgörülü olmasını istediğinizi belirleyebilirsiniz.

Tara ve Degrade iletişim kutusunun alt kısmında, iletişim kutusunu daha fazla seçenekle genişleten sağa bakan bir ok düğmesi bulunur. Nesneler tarama sınırı olarak kullanıldığında yok sayılabilecek maksimum boşluk boyutunu ayarlamak için Boşluk Toleransı alanına bir sayı girin. Bir nesne seçiminden bir tarama sınırını daha kolay bulabilmeniz için küçük boşlukları parlatmak için küçük bir tolerans değeri girin.

Mikroskobik bir boşluk nedeniyle bir tarama sınırı bulamamaktan daha sinir bozucu çok az şey vardır. Geçmişte, bu sorunu çözmek, kenarların sıkıcı bir şekilde doldurulmasını (sıfır yarıçaplı) gerektiriyordu; ancak tolerans verildiğinde, bu artık gerekli değildir.

Gelecekte bu acı verici sorunla karşılaşmamak için HPGAPTOL’ü büyütmek isteyebilirsiniz, ancak bunu yapmamanızı öneririz. Değeri çok büyük ayarlarsanız, çalışmaz, özellikle de değer bitişik kenarlardan birinden büyükse. Makul bir şeye ayarlayın ve yumurtadan çıkın!

Esneklik için Ayrı Modeller

Hiç bir kerede bir sürü sınır çizdiniz mi ve daha sonra bunlardan birinde bir sorun olduğunu keşfettiniz mi? Örneğin, tasarım gelişir, odalardan biri şekil değiştirir ve şimdi onu dolduran tarama desenlerinin ayarlanması gerekir. Normalde sınırlardan herhangi birini sabitlemek, bir kraliyet sürüklemesi gibi hepsini yeniden seçmenizi gerektirir. Çoğu insan tarama desenini siler ve baştan başlar.

Aramızdaki bilgili kişiler bu sorunu aşmanın bir yolunu buldular: Her bir bireysel sınır yapmak istediğinizde HATCH komutunu ayrı kullanın. Bu da bir tür sürüklemedir, özellikle de yapacak çok sayıda tarama deseniniz olduğunda (örneğin, aynı ofislerdeki bir dizi tavan ızgarası). HATCH kullanmanız, tek bir sınır seçmeniz, parametrelerini ayarlamanız, Tamam’ı tıklamanız ve bu sırayı her sınır için tekrarlamanız gerekir.

Artık tarama sınırı bağımsızlığı sorununa daha zarif bir çözüm var: Birkaç sınır seçmeden önce HPSEPARATE’ı 1 olarak ayarlayın ve hepsi hareket halindeyken bağımsız olacaktır. HPSEPARATE, Tarama ve Degrade iletişim kutusunda uygun bir onay kutusu olarak da mevcuttur.

Ayrı sınırlar bağımsız olarak düzenlenebilir, bu nedenle kalıplardan birinde bir sorun olduğunda, aynı anda yaptığınız diğer tüm kalıpları etkilemeden düzeltebilirsiniz.


Autocad ahşap taraması
autocad – hatch düzenleme
Toprak taraması DWG
AutoCAD tarama desenleri
Autocad parke taraması
AutoCAD beton taraması
AutoCAD hatch indir
Autocad Ahşap hatch Indir


ANINDA BİR SINIR YARATMAK

Çabucak bir sınır oluşturup aynı anda onu taramanız güzel olmaz mıydı? Çoğumuz, belki de PLINE komutunu kullanarak önce bir sınır oluşturur ve ardından HATCH komutunu gireriz. HATCH komutu için yalnızca HATCH kelimesinden önce bir tire girerek erişilebilen komut satırı arabirimini kullanırsanız, bu iki adım tek bir adımda birleştirilebilir.

HATCH (bu arada, herhangi bir komut için komut satırı arayüzüne nasıl eriştiğinizdir). Burada, doğaçlama bir çoklu çizgi sınırı çizmenize ve ardından taramanıza izin veren harika Sınır Çiz seçeneğini bulacaksınız. Hatta taramayı bitirdiğinde sınırı silmesini söyleyebilir ve geride sadece parlak yeni tarama deseninizi bırakabilirsiniz.

Seçim Tarzınızı Seçin

PICKSTYLE, grupları ve/veya ilişkisel tarama modellerini seçmekle ilgili olan bir sistem değişkenidir. Grupların ve tarama modellerinin ortak noktası nedir, soruyorsunuz? Gerçekten hiçbir şey. PICKSTYLE, AutoCAD’in karmaşık evrimsel tarihinin bir kalıntısıdır. Gerçekten olması gereken iki ayrı sistem değişkeni kafa karıştırıcı bir şekilde de bir araya getirildi.

PICKSTYLE’ı uygun şekilde ayarlayarak hem tarama desenini hem de ilişkili sınırını aynı anda seçmek mümkündür. Ve bu devam ederken, PICKSTYLE ile grup seçimini açıp kapatabilirsiniz. Özetle, işte nasıl çalıştığı oldukça önemlidir.

Tarama desenleri açısından, PICKSTYLE 0 veya 1 olarak ayarlandığında, tarama desenlerini ilişkili sınırlarından ayrı olarak seçebilirsiniz. Bu varsayılan davranıştır.

PICKSTYLE’ı 2 veya 3’e ayarlayın (fark etmez) ve tarama desenleri ve bunlarla ilişkili sınırlar birlikte seçilir. Bu, başka bir şekilde elde edilmesi zor olabilecek bir tarama sınırını seçmek ve/veya değiştirmek istiyorsanız da faydalı olabilir.

Ancak, PICKSTYLE, 2 veya 3 olarak ayarlandığında, tarama desenlerine çift tıklamak artık HATCHEDIT’i tetiklemez. Bunun yerine, seçilen birden çok nesneyi gösteren Özellikler paleti açılır. Bunun nedeni, bu seçim stilinde hem tarama hem de sınırının birlikte seçilmesidir. Ancak yine de HATCHEDIT komutunu açıkça kullanarak desenleri de düzenleyebilirsiniz.

Ctrl+H’ye basmak, ne olursa olsun grup seçimini değiştirir. PICKSTYLE 0 olarak ayarlanırsa, Ctrl+H PICKSTYLE’ı 1 olarak değiştirir ve bunun tersi de geçerlidir. PICKSTYLE 2’ye ayarlanırsa, Ctrl+H PICKSTYLE’ı 3’e değiştirir ve bunun tersi de geçerlidir. Grup seçimini değiştirmek istediğinizde Ctrl+H tuşlarına basmayı unutmayın ve gruplar söz konusu olduğunda PICKSTYLE’ın gerçek değerini de unutabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir