Sayfa Setlerini İçe Aktarma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Sayfa Setlerini İçe Aktarma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 PDF dosyasını AutoCAD açmak PDF i AutoCAD e aktarma 0
Görünüm Alanları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Sayfa Seti Oluşturma Sihirbazını Kullanma

Sayfa Seti Oluşturma Sihirbazı, bir sayfa seti oluştururken kullanacağınız ana araçtır. Yeni sayfa setleri ayarlamak için adım adım bir yöntem sunar ve tüm sihirbazlarda olduğu gibi, yol boyunca yedekleme yapabilir ve değişiklikler yapabilirsiniz.

Nasıl kullanılacağı aşağıda açıklanmıştır:

1.AutoCAD’de, SheetSet Manager paletini açmak için Standart araç çubuğundaki SheetSetManager aracına tıklayın. (Paletin AutoCAD Penceresinin sol veya sağ tarafında yer almasına bağlı olarak başlık çubuğunu ve sekmeleri burada gösterilen örnekten ters görebilirsiniz.)

2. Paletin üst kısmındaki açılır listeye tıklayın ve Sayfa Seti Oluşturma Sihirbazını başlatmak için Yeni Sayfa Seti’ni seçin.

UYARI : Sayfa Seti Yöneticisi, halihazırda açık bir çizim olmadığı sürece yeni bir sayfa seti oluşturmanıza izin vermez.

3. Mevcut Çizimler radyo düğmesini tıklayın ve ardından İleri’yi tıklayın. Sihirbazın Sayfa Ayarı Ayrıntıları ekranı görünür.
4. Sayfa setinin adı olarak My Existing Sheet Set (Mevcut Sayfa Setim) girin.
5. Mastering AutoCAD örneklerini kullanarak My first sheet set’i Açıklama bölümüne girin.
Metin kutusu.
6. Sayfa Kümesi Veri Dosyasını (.dst) Burada Sakla metin kutusunun sağındaki Gözat düğmesine tıklayın.
7. \Projects\klasörü içindeki Sheet Set Sample 1 klasörüne gidin ve konumunu açın. Bu, Mastering AutoCAD örnek dosyalarını kurduğunuzda oluşturulan bir klasördür.
8. İleri’ye tıklayın. Sihirbazın Düzenleri Seç ekranı görünür.
9. İçe Aktarma Seçenekleri iletişim kutusunu açmak için İçe Aktarma Seçenekleri düğmesine tıklayın.
10. Üç seçeneğin de seçili olduğundan emin olun ve ardından Tamam’a tıklayın. Bir sonraki bölümde bu iletişim kutusundaki seçenekler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.
11. Gözat düğmesine tıklayın ve ardından daha önce seçtiğiniz Sheet Set Sample 1 klasörünü bulun ve seçin. Klasörü seçtikten sonra, o klasördeki alt klasörlerin listesini görürsünüz.

İPUCU: Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesini kullanarak sayfa takımlarınız için varsayılan bir konum belirleyebilirsiniz. Seçenekler iletişim kutusu hakkında daha fazla bilgi için Ek A’ya bakın.

12. Mimari ve Yapısal listelerini genişletmek için artı işaretlerini tıklayın. O klasörlerdeki çizimleri görüyorsunuz. Her çizimde mevcut olan düzenleri görmek için her çizim için listeyi genişletin. Sayfa setine dahil edilecek yerleşimleri ve çizimleri seçebilir ve seçimlerini kaldırabilirsiniz.

UYARI : Listeniz burada gösterilen sırayla olmayabilir, ancak içerik temelde aynı olacaktır.

13. Listede gösterilen Kaynak klasörünün yanındaki onay işaretini kaldırın. Paper Space dosyalarında Xrefs olarak kullanılan dosyaları içerdiğinden Kaynak klasörünü dahil etmek istemezsiniz. Yalnızca kümenizdeki sayfaları temsil eden çizimleri ve mizanpajları seçmek istiyorsunuz.
14.İleri’yi tıklayın. Size yeni sayfa setinizin istatistiklerini gösteren sihirbazın son ekranını görürsünüz. Pafta Seti Yöneticisinin odak noktası paftalar olduğundan, yalnızca seçilen çizimlerdeki paftaları gösterir. Sihirbazdan çıkmak için Son’a tıklayın. AutoCAD yeni bir sayfa seti oluşturur.
15. İçeriğini görüntülemek için Sayfa Kümesi Yöneticisinde Sayfa Listesi sekmesini seçin. Sheet Set Manager artık Sheet Set Sample 1 klasöründeki çizimlerin bir listesini gösterir.

UYARI : Yaprak Seti Yöneticiniz, kenarları esnetilerek yeniden boyutlandırılabileceğinden, burada gösterilenden biraz daha uzun veya daha dar görünebilir. Çizimlerin sırası da farklı olabilir ama aynı çizimler gösterilecektir. Sıralarını değiştirmek için listedeki öğeleri tıklayıp sürükleyebilirsiniz.

Sayfa Kümesi Yöneticisi’ndeki Sayfa Listesi, eklenen düzen adıyla birlikte mevcut çizim dosyalarının adını gösterir. Bu, sayfayla ilişkili hem dosya adını hem de düzeni belirlemenize yardımcı olur. Sheet Set Manager’ı daha iyi tanıdıkça, yalnızca yerleşim adını görüntülemeyi seçebilirsiniz.

Sheet Set Manager’ı Keşfetme

Sayfa seti yararlı bir araç haline gelmeden önce yapacak daha çok işiniz olsa da, kaynak çizimleri eklemeden önce Sayfa Seti Yöneticisinin bazı özelliklerini keşfedebilmeniz için yeterince eksiksizdir.


PDF i AutoCAD e aktarma
AutoCAD PDF İMPORT sorunu
PDF dosyasını AutoCAD açmak
Autocad PDF aktarma
Autocad PDF patlatma
PDF AutoCAD Çevirme ücretsiz
AutoCAD No objects were imported PDF hatası
AutoCAD çoklu PDF yapma


Sayfa Setlerini İçe Aktarma Seçenekleriyle Biçimlendirme

Önceki alıştırmanın 9. adımında, İçe Aktarma Seçenekleri iletişim kutusunu gördünüz. Bu iletişim kutusu, Sayfa Kümesi Yöneticisi’nde dosya ve klasörlerin nasıl düzenlendiğini ve sayfalara nasıl ad atandığını kontrol etmenizi sağlar.

İşte bu seçeneklerin bir listesi:

  • Dosya Adıyla Önek Sayfa Başlıkları Sayfa Kümesi Yöneticisi, Sayfa Listesinde yalnızca yerleşim adlarını görüntüler. Bu seçenek seçildiğinde, Sayfa Kümesi Yöneticisi sayfa adının öneki olarak düzeni içeren dosyanın adını ekler. Sayfa Listesinde yalnızca yerleşim adının görünmesini istiyorsanız, bu seçeneği kapatın.
  • Klasör Yapısına Dayalı Alt Kümeler Oluşturma Dosya yapınızı proje klasörünüzü alt klasörlere (mimari, mekanik, yapısal ve inşaat gibi) ayıracak şekilde ayarlarsanız, bu seçeneği seçerek bu yapıyı Sayfa Kümesi Yöneticisinde tutabilirsiniz. Sayfa
  • Kümesi Yöneticisinin projenizdeki tüm sayfaları alt klasörler olmadan tek bir sütunda görüntülemesini istiyorsanız bu seçeneği kapatın.
  • Üst Düzey Klasörü Yoksay Sayfa seti için çizimlerinizi içeren bir proje klasörü seçtiğinizde ve alt klasörler ayrı çizim kategorilerini düzenli tutmak için kullanıldığında, bu seçenek Sayfa Seti Yöneticisinin üst düzey klasörü yok saymasına ve yalnızca alt klasörleri görüntülemesine neden olur. Bu, çizimlerinizin alt klasörlerini içeren bir ana klasörünüz varsa kullanışlıdır.

Önceki alıştırma için kullandığınız örnek klasörler, bu seçeneklerin nasıl çalıştığını göstermek için ayarlandı. Tüm seçenekler açıldı. Sonuç olarak, Sayfa Kümesi Yöneticisi, örnek proje dosyalarının klasör yapısını yansıtan Mimari ve Yapısal olmak üzere iki ana kategoriye sahip sayfaları görüntüledi.

Üst Düzey Klasörü Yoksay seçeneğini açtığınız için Sayfa Kümesi Örneği 1 adlı ana klasörü de görüntülemedi. Son olarak, Dosya Adıyla Sayfa Başlıklarını Önekle seçeneği açık olduğundan, sayfa adları çizim dosya adlarına eklenen düzen adlarını gösterdi.

Sayfa Seti Yöneticisinde Teknik Resimleri Önizleme ve Açma

Listenizdeki çizimler hakkında oldukça fazla bilgi görüntüleyebilirsiniz. Bir dosyayı Sayfa Listesi’nde adına çift tıklayarak da açabilirsiniz. İşte nasıl:

1. Sayfa Listesinden 1 – A1 Planı – 22×17 Kemer Yerleşimi – Plan’ı seçin. Paletin altındaki Ayrıntılar grubu, sayfayı içeren dosyanın adı, konumu ve boyutu dahil olmak üzere sayfanın açıklamasını görüntüler.
2. Ayrıntılar grubunun başlık çubuğundaki Önizleme düğmesine tıklayın. Açıklama, çizimin küçük resim görünümüne dönüşür.
3. 1-A1Plan-22x17ArchLayout Planlisting’e çift tıklayın.AutoCADçizimi açar.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir