Paperspace Nesnelerini Gizle – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Paperspace Nesnelerini Gizle – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

22 Kasım 2022 Autocad kırmızı daireler çıktı AutoCAD komutları ekrana getirme AutoCAD Perpendicular kapatma 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Çizim Ofseti

Bazen, bir çizimin ilk grafiği, çizimin kağıt üzerinde yanlış konumlandırıldığını gösterir. Çizim Ofseti ayarlarını kullanarak kağıt üzerindeki çizimin konumuna ince ayar yapabilirsiniz. Çiziminizin kağıt üzerindeki konumunu ayarlamak için, X ve Y koordinatlarında çizici orijini ile ilişkili olarak görünüm orijininin konumunu girersiniz.

Örneğin, bir çizim çizdiğinizi ve ardından sayfada 1 ́ sağa ve 3 ́ yukarı taşınması gerektiğini fark ettiğinizi varsayalım. Aşağıdaki değişiklikleri yaparak çizimi yeniden çizebilirsiniz:

1. X giriş kutusuna çift tıklayın, 1 yazın ve Sekme tuşuna basın.
2. Y giriş kutusuna çift tıklayın, 3 yazın ve Sekme tuşuna basın.

Şimdi, arsa yapılandırmasının geri kalanıyla devam edin. Önceki ayarlarla, çizim tamamlandığında görüntü kağıt üzerinde tam olarak 1 ́ sağa ve 3 ́ yukarı kaydırılır.

Ayrıca AutoCAD’e ofsetin oluşacağı konumu da söyleyebilirsiniz. Seçenekler iletişim kutusunun Çiz ve Yayınla sekmesi (menü çubuğundan Araçlar Seçenekler’i seçin), Şuna Göre Çizim Ofsetini Belirt düğme grubunu sunar. Bu grup iki radyo düğmesi sunar: Yazdırılabilir Alan ve Kağıdın Kenarı. Sizin için en mantıklı seçeneği seçebilirsiniz.

Arsa Seçenekleri

Grafik Seçenekleri grubundaki seçenekler, çıktınız üzerinde daha fazla kontrol sağlar ve bazı ayrıntılı talimatlar gerektirir. İşte bu seçeneklerin kısa bir açıklaması. Bir sonraki bölümde onlar hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Arka Planda Arsa

Çiziminizin tamamlanmasının biraz zaman alacağını düşünüyorsanız, bu seçenek çiziminizi arka planda çizer, böylece bir olay örgüsüne başladıktan sonra hemen çizim çalışmanıza geri dönebilirsiniz. Bu seçeneği Backgroundplot sistem değişkeni aracılığıyla da kontrol edebilirsiniz.

Çizim Nesnesi Çizgi Ağırlıkları

Daha önce bahsedildiği gibi, AutoCAD, katman atamaları yoluyla veya doğrudan nesneye bir çizgi ağırlığı atayarak nesnelere çizgi kalınlıkları atamanıza izin verir. Çiziminizde bu özelliği kullanırsanız, bu seçenek çıktınızda çizgi kalınlıklarını açmanıza veya kapatmanıza olanak tanır.

Çizim Stilleri ile Çizim

Çizim stilleri, çizim çıktınız üzerinde size yüksek derecede kontrol sağlar. Çıktınızın renkli mi yoksa siyah beyaz mı olduğunu kontrol edebilir ve doldurulmuş alanların düz renk mi yoksa desen mi çizileceğini kontrol edebilirsiniz. Çizgilerin köşelerde birleştirilme şeklini bile kontrol edebilirsiniz. Bir sonraki bölümde bu seçenekler ve çalışmanızı nasıl etkiledikleri hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Paperspace Last’i Çiz

Kağıt Alanı olarak da bilinen Düzen sekmesini kullanırken bu seçenek, Kağıt Alanı’ndaki nesnelerin Model Alanı’ndaki nesnelerden önce mi yoksa sonra mı çizileceğini belirler. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında Model Alanı ve Kağıt Alanı hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.


AutoCAD Perpendicular kapatma
AutoCAD seçili alan dışını silme
AutoCAD Komutları
AutoCAD UCS sıfırlama
AutoCAD komutları ekrana getirme
Autodesk
Autocad kırmızı daireler çıktı
AutoCAD horizontal kapatma


Paperspace Nesnelerini Gizle

Bu seçenek, AutoCAD’deki 3B modellerle ilgilidir. 3D çizim yaptığınızda, çiziminizi Wireframe görünümü olarak görürsünüz. Tel kafes görünümünde, katı yüzeylerden yapılmış olmasına rağmen çiziminiz şeffafmış gibi görünür.

Gizli çizgi kaldırmayı kullanarak, katı yüzeylerin opak olması için 3B çizimlerinizi görüntüleyebilir ve çizebilirsiniz. Düzenleyicide gizli çizgiler kaldırılmış bir 3B çizimi görüntülemek için Gizle komutunu kullanın. Gizli çizgileri kaldırılmış bir 3B çizimi çizmek için, Gölge Grafiği açılır listesinden Gizli seçeneğini kullanın.

UYARI: Hide Paperspace Objects, bir sonraki bölümde açıklanan Mizanpaj sekmesi görünümündeki görünümler için çalışmaz. Bunun yerine, görünümün Gölge Grafiği ayarını Gizli olarak ayarlamanız gerekir. (Görüntü penceresine tıklayın, sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Gölge Grafiği † Hidden’ı seçin.)

Arsa Damgası

Çizim Damgası özelliği, ilgili verileri çizime seçtiğiniz bir yere yerleştirmenize olanak tanır. Bu veriler çizim adını, tarih ve saati, ölçeği ve diğer verileri içerir. Bu seçeneği açmak için Plot Stamp On onay kutusunu tıklattığınızda, ek bir düğme görünür.

Plot Stamp iletişim kutusuna erişmek için bu düğmeyi tıklayın. Bu iletişim kutusu, çizim damgası üzerinde birçok kontrol sunar. Bu oldukça kapsamlı bir araçtır, dolayısıyla bu bölümü tüm özelliklerinin bir açıklamasıyla doldurmak yerine, Çizim Damgası seçeneklerinin tam bir listesi için Ek B’ye bakın.

Değişiklikleri Yerleşime Kaydet

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, Çizim iletişim kutusu ayarlarında yaptığınız değişiklikler geçerli düzen ile kaydedilir. Bir sonraki bölümde düzenler hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

İPUCU: Çizim iletişim kutusunun altında normal Tamam, İptal ve Yardım düğmeleri bulunur. Düzene Uygula düğmesini de göreceksiniz. Bu düğme, çiziminizi çıktı için yazıcıya veya çiziciye göndermeden yaptığınız çizim ayarlarını kaydetmenizi sağlar. Bu seçenek, arsa kurulumunuzun yarısında çiziminizi çizmemeye karar verdiğiniz zamanlar için uygundur.

Düzen Sekmelerini Kullanarak WYSIWYG Çizimi

Model, Layout1 ve Layout etiketli çizim alanının altındaki sekmeleri muhtemelen fark etmişsinizdir. Şimdiye kadar tüm çalışmalarınızı Model Alanı olarak da bilinen Model sekmesinde yaptınız. Diğer iki sekme, çiziminizin özellikle baskı ve çizime yönelik görünümlerini de açar.

Düzen görünümleri, çizim ölçeğini kontrol etmenize, antet blokları eklemenize ve Model sekmesindekilerden farklı katman ayarları kurmanıza olanak tanır. Düzen sekmelerini, bir masaüstü yayıncılık programı gibi davranan sayfa düzeni alanları olarak da düşünebilirsiniz.

Her biri farklı bir çıktı türü için ayarlanmış istediğiniz kadar Düzen sekmesine sahip olabilirsiniz. Örneğin, her biri farklı ölçekli bir çizim için veya yansıtılan tavan planları, kat planları veya ekipman planları için farklı katman konfigürasyonları için ayarlanmış iki veya üç Düzen sekmesine de sahip olabilirsiniz.

Tek bir Düzen sekmesinde çiziminizin farklı ölçeklerde birden çok görünümünü bile ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, Model Alanında yaptığınız gibi Mizanpaj sekmelerinde çizim yapabilir ve metin ve boyutlar da ekleyebilirsiniz.

İPUCU : Yeni bir dosya oluşturduğunuzda iki Düzen sekmesi görürsünüz. AutoCAD 2000 öncesi bir dosya açarsanız, yalnızca bir Düzen sekmesi de görürsünüz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir