Otomatik Yükleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Otomatik Yükleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

25 Ekim 2022 AutoCAD deneme sürümü AutoCAD indirme ve kurmak AutoCAD ücretsiz deneme 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Otomatik Yükleme

Her zaman kullanılabilir olmasını istediğiniz açıları dönüştürmek için RTD ve DTR gibi işlevlerin tanımlanması, otomatik yükleme sorununu gündeme getirir. Şimdiye kadar hem programlarınızı oluşturmak hem de yüklemek için Visual LISP düzenleyicisini kullandınız. Kullanıcılar, AutoLISP programlarını üç ana yolla otomatik olarak yükleyebilirler: UYGULAMA iletişim kutusundaki Başlangıç ​​Paketine ekleyin, programları bir acaddoc.lsp dosyasına yerleştirin veya programları bir acad.lsp dosyasına yerleştirin. Bunların tümü, programları bir LSP dosyasına kaydetmenizi gerektirir.

UYGULA

Uygulamaları Yükle/Çıkar iletişim kutusuna kısaca baktık. Sadece AutoLISP değil her türlü programı yüklemek için kullanılabilir. Dosya uzantıları, bunları oluşturmak için tam olarak ne tür bir programlama dilinin kullanıldığını size her zaman söylemez, o yüzden onlara bakalım.

Bu dosya türlerine sahip herhangi bir program Startup Suite’e yerleştirilebilir, ancak oraya ne koyacağınızı düşünün. Program dosyalarını yalnızca onlara sürekli erişim istiyorsanız Başlangıç ​​Paketine yerleştirmelisiniz.

Arada bir kullandığınız karmaşık bir merdiven tasarımı programınız olduğunu varsayalım. APPLOAD komutunu yalnızca kullanmak istediğinizde yüklemek için kullanabilirsiniz. Öte yandan, kamera tasarlamanıza yardımcı olacak karmaşık bir programınız varsa ve bunu her gün kullanıyorsanız, Başlangıç ​​Paketinde olmalıdır.

Acaddoc.lsp ve Acad.lsp Dosyaları

AutoCAD, bir acaddoc.lsp dosyası veya bir acad.lsp dosyası ile birlikte gönderilmez, ancak bunlardan birini oluşturursanız, AutoCAD bunları tanır ve başlangıçta otomatik olarak yükler.

Bir farkla Startup Suite’i kullanmak gibidir: Startup Suite, yalnızca içine dosya koyan kullanıcı için yüklenir. AutoCAD arama yoluna bir acaddoc.lsp veya bir acad.lsp dosyası yerleştirilirse, programları tüm kullanıcılar için yüklenir.

Bir ofis veya şirketteki tüm kullanıcıların her zaman aynı AutoLISP programlarına sahip olmasını istiyorsanız, bir acaddoc.lsp dosyasını paylaşılan bir klasöre koyun ve klasörün tüm kullanıcılar için arama yolunda olduğundan emin olun.

acaddoc.lsp dosyası ile acad.lsp dosyası arasındaki fark nedir ve neden iki tane var? Eh, tarihsel nedenlerden dolayı. AutoCAD kullandığım sürece programları acad.lsp adlı bir dosyaya yerleştirmek, dosyayı AutoCAD’in arama yoluna koymak ve AutoCAD başladığında dosyanın otomatik olarak yüklenmesini sağlamak mümkün oldu.


AutoCAD 2023
AutoCAD fiyat
Autodesk
Autocad indir Öğrenci
AutoCAD indirme ve kurma
AutoCAD download
AutoCAD ücretsiz deneme
AutoCAD deneme sürümü


Ancak AutoCAD, AutoCAD 2000’de tek bir oturumda birden fazla çizimin açılmasına izin verecek şekilde güncellendiğinde, acad.lsp’ye yalnızca herhangi bir oturumda açılan veya oluşturulan ilk çizim için yükleme davranışı atanmıştır. acaddoc.lsp dosyası, her yeni çizimde açılırken veya oluşturulurken yüklendiği için acad.lsp dosyasına alternatif oldu.

Daha önceki bir çağdan acad.lsp adında bir dosyanız varsa ve her çizimle yüklenmesini istiyorsanız, onu acaddoc.lsp olarak yeniden adlandırın veya ACADLSPASDOC değişkenini 1 olarak ayarlayın. Bunu yapmak, AutoCAD’i bir acad.lsp dosyasını bir acad.lsp dosyasıymış gibi işlemeye zorlar.

AutoCAD 2006’dan önceki bir sürüm kullanıyorsanız, AutoLISP programlarını otomatik olarak yükleyen başka bir dosya daha vardır. Acad.mnl dosyası, acad.mns dosyası her yüklendiğinde yüklenen AutoLISP kodunu içerir. Menü dosyasıyla bağlantılı olarak çalışan bir dizi fonksiyon içerir.

Şimdi, CUI ile bu dosya var ama kod içermiyor. Onun yerine, her çizimde otomatik olarak yüklenen ve AutoLISP kullanarak bir dizi komut fonksiyonunu tanımlayan acad2007doc.lsp dosya adı bulunur. İçerdiği komutların davranışını yanlışlıkla değiştirmemek için bu dosyayı düzenlemekten kaçınmanızı öneririm. Programların otomatik olarak yüklenmesini istiyorsanız, bunları bir acaddoc.lsp dosyasına ekleyin.

Programlarınızı Yönetme

Umarım bu bölümü okuduktan sonra kendi LSP dosyalarınızdan bazılarını geliştirmek istersiniz. Eğer öyleyse, onları nasıl yöneteceğinize karar vermeniz gerekir. Her zaman, yalnızca bir kez mi yoksa yalnızca ihtiyacınız olduğunda mı yüklenmesini istiyorsunuz?

Daha fazla AutoLISP programı geliştirdikçe aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ederiz:

1. Herhangi bir yeni program üzerinde, Visual LISP düzenleyicisindeki kendi çalışma dosyasında, baştan sona test edene kadar çalışın ve çalışır.
2. Her zaman kullanılabilir olmasını isteyip istemediğinize karar verin. Değilse, tek bir program olarak bir klasöre koyun ve ihtiyacınız olduğunda APPLOAD kullanarak yükleyin.
3. Yalnızca sizin erişmek istediğiniz bir programınız varsa, onu APPLOAD iletişim kutusunun Başlangıç ​​Paketi’ne veya yalnızca destek yolunuzda görünen bir klasöre yerleştirin.
4. Çalıştıklarını öğrendikten sonra, tüm genel erişim programlarını acaddoc.lsp adlı tek bir dosyaya yerleştirin. Bu dosya, herkesin destek pathorinC:\Program Files\AutoCAD 2007\support dosyasında bulunan bir ağ klasörüne kaydedilmelidir.
5. Kullanıcı AutoCAD’i ilk başlattığında bir mesajın başlangıçta görüntülenmesini veya bir programın yalnızca bir kez yüklenmesini istiyorsanız, bunun kodunu bir acad.lsp dosyasına yerleştirin ve o dosyayı acaddoc ile aynı yola yerleştirin. lsp dosyası.

BAŞLATMAK

Otomatik yükleme konusuna gelmişken, genellikle acaddoc.lsp dosyasının başına yerleştirilen özel bir AutoLISP işlevine bakalım. S::STARTUP işlevi, acaddoc.lsp yüklenir yüklenmez bir AutoLISP programını çalıştırır. Kullanıcının hiçbir şey yapmasına gerek yoktur.

Bu, sistem değişkenlerini ayarlamak, otomatik düzenler oluşturmak ve katmanlar eklemek için kullanışlı olabilir; elbette şablon dosyaları ve profillerle de tamamlanabilen işlemler; ancak otomatikleştirmek isteyebilirsiniz. S::STARTUP işlevi bazen tanımsız komutlar için kullanılır, böylece bunlar sizin tanımlarınızla değiştirilebilirler.

Neden mevcut bir komutu yeni bir tanımla değiştirelim? Belki bir komutun yeni dişli versiyonunu sevmiyorsunuz ve yerini aldığı eski komut gibi davranmasını istiyorsunuz. Yenisinin tanımını kaldırabilir ve sadece eskisini çağıran yeni bir tanım oluşturabilirsiniz. Visual LISP düzenleyicisindeki Yardım sistemi, örnek olarak HATCH ve BHATCH komutlarını kullanır.

Ayrıca, birisi belirli bir komutu kullandığında belirli şeylerin olmasını isteyebilirsiniz. Belki de tüm metnin belirli bir katmana yerleştirilmesini istiyorsunuz. MTEXT komutunun tanımını kaldırabilir ve ardından bir metin katmanı akımı ayarlayan yeni bir tane tanımlayabilirsiniz. Kağıt Alanına yanlışlıkla boyut yerleştirmekten kendinizi korumak istiyorsanız, standart boyut komutlarını, boyutları yerleştirmeden önce bir düzenin etkin olup olmadığını kontrol edenlerle değiştirebilirsiniz.

AutoCAD komutlarının tanımsız olabileceğini bilmiyor muydunuz? Sadece UNDEFINE komutunu ve ardından tanımını kaldırmak istediğiniz komut adını kullanın. Ve evet, bir REDEFINE komutu var.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir