MTEXT Komutu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

MTEXT Komutu – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

27 Eylül 2022 AutoCAD ıcı boş yazı fontu AutoCAD Text alt satıra geçme AutoCAD Yazı DÜZENLEME komutu 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

MTEXT Komutu

EXPLODE’u şu varlıklarla kullanabilirsiniz: MTEXT komutuyla oluşturulan bloklar, taramalar, çizgiler, çizgiler, katı nesneler ve metin blokları. MINSERT komutu kullanılarak yerleştirilenler dışında herhangi bir blok patlatılabilir. Bu nedenle patlatılamayacak bir blok istemediğiniz sürece MINSERT kullanılmamalıdır. EXPLODE’u kullandığınızda, istediğinizden daha fazla nesne seçmemeye dikkat edin.

TXTEXP Express Tool, tek tek metin parçalarını vektörlere bölebilir. Sonuçlar her zaman güzel değildir, ancak bu tekniği, harfleri metal veya ahşapta frezelemek için kullanılan CNC makineleri için kesici takım yolları oluşturmak için başarıyla kullandım. Sonuçlar SHX yazı tipleri ve TTF yazı tipleri arasında farklılık gösterir. Vektör tabanlı şekil yazı tipleri çizgi parçalarına, TrueType yazı tipleri ise kapalı çoklu çizgilere ayrıştırılır. Genellikle tek bir harf, tek bir anahatta düzenlenebilen birden çok kapalı çoklu çizgi gerektirir.

Bir TrueType yazı tipini patlatmak için TXTEXP kullanarak ve ardından her harf için kullanılan tüm segmentlerden 3B katılar oluşturmak için EXTRUDE kullanarak 3B blok harfler oluşturabilirsiniz. Tek bir katı oluşturmak için UNION kullanın.

Bu komutun her zaman iki seçeneği vardır: Mesafe ve Geçiş. Geçiş seçeneği, nesne gerçekten noktadan geçecek kadar uzun olmasa bile, bir nesneyi seçili bir noktadan kaydırmanıza olanak tanır.

AutoCAD 2006, OFFSET’e bazı güzel özellikler ekledi. Bir nesneyi geçerli katmana kaydırabilirsiniz. Ofseti kullandıktan sonra kaynak nesneyi silmeyi de seçebilirsiniz. Bu, sadece HAREKET komutu olacak gibi görünüyor, ancak noktalar arasında seçim yapmaya veya aynı mesafeyi birden çok kez dengelemeye devam etmenizi sağlayan birden fazla seçeneğin eklenmesi dışında.

OOPS

İnsanlar bazen gerçekten OOPS komutunu kullanmaları gerektiğinde UNDO’yu kullanır. OOPS, ERASE komutunun son kullanımında tek bir seçim seti olarak silinen tüm varlıkları geri yüklemek için herhangi bir zamanda kullanılabilir. Varlıklar silindikten hemen sonra verilmesi gerekmez. Yapmam gerekenden daha sık olarak, hassas bir düzenleme işleminin yolunda olan nesneleri silerim ve düzenlemeyi bitirdikten sonra onları geri almak için OOPS kullanırım. Bu yaklaşımı önermiyorum, ama yapıyorum.

DÖNDÜR

ROTATE’ın oldukça kullanışlı ve çoğu zaman gözden kaçan seçeneği Referans’tır. Referans seçeneğini klavyeden herhangi bir açı girerek veya ekranda iki nokta seçerek kullanabilirsiniz. Ardından, seçili noktaların hizalanmasını istediğiniz açıyı yazarsınız.
Yeni açıyı yazmak yerine bir seçim daha yapabilirsiniz. Bir taban noktası için referans olarak seçilen ilk noktayı kullanarak, yeni bir açıda ikinci nokta olur.

ÖLÇEK

SCALE’de ayrıca ROTATE’lara benzer bir Referans seçeneği vardır, ancak bu daha da kullanışlı olabilir. Resmin boyutunun bir manzara fotoğrafı, deniz haritaları, mekanik bir parça veya yerleştirildiğinde ölçeklenmeyecek herhangi bir şey olabileceğini bildiğim bir özelliği kullanarak bir resmi yeniden boyutlandırmak için sık sık kullanırım. Örnekte, bir Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) deniz haritasına resim olarak atıfta bulunulmuştur.

Referans seçeneklerini kullanarak ölçeklendirmek aşağıdaki adımları içerir:

1. SCALE komutunu verin.
2. Resmin kenarını seçin.
3. Bir taban puan verin.
4. Gösterildiği gibi R yazın veya Referans’ı seçmek için aşağı okları kullanın.
5. Bir başlangıç ​​noktası seçin. Bu örnekte, 17 ́’yi gösteren enlem çizgisi ilk noktadır.
6. İkinci bir nokta seçin. Bu örnekte, 18 ́ gösteren enlem çizgisi ikinci noktadır.
7. Bu çizimin temel birimi olan bir deniz mili için 1 yazın. 17 ́ ile 18 ́ arasındaki mesafe, dünyadaki bir deniz milini temsil eden bir dakikalık enlem olduğundan, görüntü doğru ölçeklenir.

GERİ ALMA

UNDO komutu, komut isteminde aşağıdaki seçenekleri görüntüler.

Oto

OnorOff’un otomatik gerekliliği ve ek belirtimi.Otomatik olduğunda, menüden alınan herhangi bir işlem, ne kadar karmaşık olursa olsun, tek bir U komutuyla tersine çevrilebilen tek bir komut olarak ele alınır.

Geri Çekme

Geri çekmeyi, en son işaretin girildiği zaman olduğu duruma geri alır. Bir işaret girmezseniz çizim, düzenleme oturumunun başına döner. AutoCAD, bazı komutlar kullanıldığında işaretleri otomatik olarak yerleştirir, ancak normalde bunları kendiniz yerleştirmeniz gerekir. Birden çok işaret yerleştirebilir ve her birini GERİ ALABİLİRSİNİZ.

Kontrol

Kontrol UNDOişlemini sınırlar veya oturmayı tamamen devre dışı bırakır. Aşağıdaki seçenekleri sunar:

• Tümü, tam GERİ AL özelliğini etkinleştirir.
• Hiçbiri U ve UNDO komutlarını devre dışı bırakır.
• Biri, U ve UNDO’yu tek bir işlemle sınırlar.


AutoCAD Text alt satıra geçme
AutoCAD text mtext çevirme
AutoCAD yazı yazma
TEXT komutu
AutoCAD ıcı boş yazı fontu
AutoCAD yazı döndürme
AutoCAD Yazı DÜZENLEME komutu


Başlangıç ​​ve Bitiş

U ve UNDO amaçları için bir tek komut olarakbeginandEndnedenbirgrupkomutu. Bir kez sona eren bir grup, her zaman tek, bölünmez bir işlem olarak kabul edilir.

Bu, bir AutoLISP programı yazarken kullanışlıdır. Programın başına bir GERİ AL BAŞLANGIÇ ve sonuna bir GERİ AL Sonu yerleştirin. Kullanıcı programın yaptığı şeyi beğenmezse, geri almak için yalnızca bir U yeterlidir. Aksi takdirde, AutoLISP programı tarafından yürütülen her adım için ayrı bir UNDO gereklidir.

İşaret

İşaretle, daha sonra Geri seçeneğiyle yedekleyebileceğiniz bilgileri geri almak için özel bir işaret yapar. Bir tasarım tanjantına başlamak üzereyseniz, UNDO ile bir işaret koymak isteyebilirsiniz, böylece teğet işe yaramazsa o noktaya çabucak dönebilirsiniz.

Sayı

Number(defaultis1)geri alınacaköncekiişlemlerinsayısını belirtir. UNDO 1, U komutunun eşdeğeridir. Farklı bir değer kullandığınızda, örneğin 20, aynı anda 20 işlem geri alınır.

REDO yazmak tüm 20’yi geri yükler. Bu seçeneği kullanmak, büyük değerler yazarak tasarım sürecindeki belirli bir nokta için çizim geçmişinde (yalnızca geçerli düzenleme oturumu sırasında) geriye doğru arama yapmanızı sağlar. Bunu yapmadan önce çizimi kaydetmeyi unutmayın.

Bir komut geçmişini görmek ve geri dönmek istediğiniz komutu seçmek için Geri Al düğmesinin yanındaki aşağı oku tıklayabilirsiniz. Yinele düğmesinin benzer bir komut geçmişi vardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir