İnce Ayar Yapma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İnce Ayar Yapma – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

13 Ocak 2023 AutoCAD ölçek AutoCAD Ölçü Ayarları komutu 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

Animasyonda İnce Ayar Yapma

Bir animasyon oluşturup kaydettikten sonra, ne kadar basit olursa olsun, o animasyon için kamera ayarlarının yanı sıra animasyonun hızını, çözünürlüğünü ve görsel stilini düzenleyebilirsiniz.

Bir animasyonun nasıl düzenleneceğini öğrenmek için aşağıdakileri deneyin:

1. Animasyon yolunun sonundaki kameraya tıklayın, sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
2. Özellikler paletinde, daha geniş bir görüş alanı elde etmek için Mercek Uzunluğu ayarını 35 olarak değiştirin. Özellikler paletini kapatın.
3. Hareket Yolu Animasyonunu Görüntüle’yi seçin.
4. Süre ayarını 8 saniye olarak değiştirin.
5. Görsel stili 3D Gizli olarak değiştirin.
6. Tamam’a tıklayın ve animasyonu yeniden kaydedin. İsterseniz farklı bir adla kaydedebilirsiniz, böylece orijinal animasyonun bir kaydına sahip olursunuz.

Süreyi artırdığınız için bu sefer AutoCAD’in animasyonu işlemesi daha fazla zaman alıyor. Tamamlandığında, Windows Gezgini’ni kullanarak animasyon dosyanızı bulun ve sonuçları görüntülemek için çift tıklayın.

5. adımda gördüğünüz gibi, çizimde bulunan herhangi bir görsel stili kullanabilirsiniz. Animasyonun tam işlenmiş bir sürümünü bile oluşturabilirsiniz; ancak animasyon ne kadar karmaşıksa, AutoCAD’in onu işlemesinin o kadar uzun süreceğini unutmayın.

Daha fazla parça ekleyerek veya yolun köşelerinin konumunu değiştirerek çoklu çizgi yolunu da değiştirebilirsiniz. Hareket Yolu Animasyonu iletişim kutusundaki birkaç seçeneğin nasıl çalıştığını gördünüz. Bu aracı yararlı bulabileceğinizi düşünüyorsanız, diğer ayarlardan bazılarını denemek isteyeceksiniz.

İşlemelerinizi Yazdırma

İşlemenizin mükemmel olduğuna karar verdiğinizde, doğrudan AutoCAD’den bir kopya yazdırabilirsiniz. Bir Düzen sekmesi aracılığıyla, 2B kat planlarını ve görünümlerinizi içeren sunumları tek bir sayfada bir araya getirebilirsiniz. Veya bir sayfada birden fazla işlemeniz olabilir.

3B modeli hem işlenmiş görünümde hem de gizli çizgi görünümünde işlemek üzere bir Düzen sekmesi ayarlamak için aşağıdakileri deneyin:

1. Düzen1 sekmesine tıklayın.
2. Tutamaçlarını ortaya çıkarmak için görünüm alanı kenarlığına tıklayın ve ardından bir tutamaç kullanarak görünümü, Kağıt Alanı düzeninin yüksekliğinin yaklaşık yarısı kadar olacak şekilde küçültün. Vitrinin yükseklik-genişlik oranlarını orijinaline mümkün olduğunca yakın tutun.
3. Görüntü portunun içine çift tıklayın ve Görünüm Yöneticisi iletişim kutusunu açmak için V↵ girin.
4. Görünümler listesinden 3B Görünümüm’ü seçin ve ardından Geçerli Ayarla’ya tıklayın. Görünüm Yöneticisi iletişim kutusundan çıkmak için Tamam’ı tıklayın.
5. Işıklar kontrol panelinde Güneş Durumu’nu açın.
6. Vitrinin dışına çift tıklayın ve ardından orijinalin hemen altında aynı bir vizöre sahip olacak şekilde vizörü aşağı doğru kopyalayın.

Artık görünümleri belirli şekillerde işlemek için görünümü kurmaya hazırsınız. Örneğin, bir görüntü portunu tamamen işlenmiş bir görünüm olarak işleyecek şekilde ayarlayabilir ve başka bir görünümü gizli hat görünümü olarak işleyebilirsiniz:

1. Üst görünümün kenarlığına tıklayın, sağ tıklayın ve Oluşturulan Gölge Grafiği’ni seçin.
2. Alt görünümün kenarlığına tıklayın, sağ tıklayın ve Gölge Grafiği Gizli’yi seçin.
3. Düzen1 sekmesine sağ tıklayın ve Grafik’i seçin.
4.Yazıcı/Çizici grubu için bir yazıcı adı seçin ve ardından Önizleme’ye tıklayın. Bir süre sonra, üst görünüm alanında tam işlenmiş bir görünüm ve alt görünüm alanında bir gizli çizgi görünümü gösteren çiziminizin bir önizlemesini görürsünüz.

Gerekirse kat planlarını ve yükseklikleri dahil etmek için görünüm pencereleri ekleyebilirsiniz. Ya da çizim özelliklerini işaret eden etiketlerle izometrik görünümler ekleyebilirsiniz.

Oluşturulan görünümün kalitesi üzerinde de kontrol sahibi olursunuz. Düzen sekmesine sağ tıklayıp Sayfa Yapısı Yöneticisi’ni seçerseniz, Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusu açılır. Sayfa Yapısı iletişim kutusunu açmak için Değiştir düğmesine tıklayın. Bir dizi görünüm kalitesi ayarı arasından seçim yapmak için Gölgeli Görüntü Alanı Seçenekleri grubunu kullanabilirsiniz.

Taslak, Önizleme, Normal, Sunum, Maksimum ve Özel arasından seçim yapabilirsiniz. Bu seçenekler ayrıntılı olarak açıklandığı için burada ayrıntılara girmeyeceğim. İşlenen yazıcı çıktınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak seçeneklerin mevcut olduğunu unutmayın.


AutoCAD Ölçü Ayarları komutu
AutoCAD virgülden sonra basamak sayısı ayarlama
Autocad açı ayarları
AutoCAD Ölçü Ayarları cm
AutoCAD ölçek ayarlama
AutoCAD Ölçü ayarları
AutoCAD ölçü yazısı büyütme
DWG TrueView ölçü alma


Doğal Işığı Simüle Etmek

Şimdiye kadar yaptığınız işlemelerin çoğu, oldukça basit ışıklandırma yöntemlerine dayanıyor. Bu yöntemler size kısa sürede düzgün bir işleme sağlayabilir ve muhtemelen işleme işinizin yüzde 90’ını bu yöntemleri kullanarak yapacaksınız. Ancak sonunda modelinizin daha gerçekçi aydınlatma koşullarında nasıl göründüğünü görmek isteyebilirsiniz.

AutoCAD, işlemelerinize etkileyici gerçekçilik katabilecek gelişmiş aydınlatma araçları sunar. Bu araçlar, yakın yüzeylerden yansıyan ışığın etkilerini hesaba katarak ışığın gerçek dünyada nasıl davrandığını simüle eder. Bu bölümde, işlemelerinize ek bir gerçekçilik düzeyi kazandıracak bazı AutoCAD araçlarına bir göz atacaksınız.

Görsel Stillerle Eskiz Sunumu Elde Etme

Bu bölüm, modelinizin gerçekçi bir görüntüsünü elde etmeye odaklanmıştır, ancak sıklıkla modelinizi daha az gerçekçi bir görünümde göstermek isteyeceksiniz. Bu, özellikle bitmiş bir tasarım yarattığınız izlenimini vermek istemediğiniz ilk aşamalarda geçerlidir.

İçinde, nasıl özel bir görsel stil oluşturabileceğinizi gördünüz. Çalışmalarınızın çoğunda, fikirlerinizi iletmek için ihtiyacınız olan tek şeyin özel bir görsel stil olduğunu görebilirsiniz. Görsel stilleri Model sekmesinden veya Düzen sekmesinden çizebilirsiniz.

Görsel bir stil çizmek için bir Düzen sekmesini seçerseniz, görünüm alanı kenarlığını seçin, sağ tıklayın ve Gölge Çizimi seçeneğini seçin. Kullanılabilir görsel stillerin listesini içeren basamaklı bir menü göreceksiniz. Çiziminiz için kullanmak istediğiniz görsel stili seçin.

Ek olarak, Photoshop’ta veya başka bir görüntü düzenleme programında kullanmak için çizim dosyanızın bir bitmap sürümünü almanız gerekiyorsa, AutoCAD’e bir raster çizici ekleyebilirsiniz. Çizici Ekleme Sihirbazını açıklandığı şekilde kullanın; çizici modelini soran kısma geldiğinizde Raster Dosya Formatı’nı seçin ve sihirbazla devam edin.

Raster çiziciyi kurduktan sonra, Plot Or Page Setup (Plot Veya Sayfa Yapısı) iletişim kutusunda bunu bir çizim cihazı olarak seçebilirsiniz. Raster çizici bir bitmap görüntü dosyası üretecektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir