Hızlı Perspektif Çizgi Çizme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Hızlı Perspektif Çizgi Çizme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

30 Ekim 2022 AutoCAD açı verme komutu AutoCAD eğik çizgi çizme AutoCAD eğim gösterme 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Hızlı Perspektif Çizgi Çizme

AutoCAD’i ilk kullanmaya başladığımda, yeni bir kilisenin perspektif çizimini yaptım. O zamanlar perspektif çizim yapmak için özel bir çizim masam vardı ama AutoCAD’in bu görev için ne kadar uygun olduğunu görmek istiyorduk.

Bu yüzden zahmetle bir plan görünümü ve yükseklikler çizdim ve ardından AutoCAD’de bir resim düzlemi, ufuk çizgisi, yer çizgisi, gerçek yükseklik çizgisi, istasyon noktası ve üç ufuk noktası oluşturdum.

Başka bir deyişle, pano çizimi için kullanacağım araçları kullanarak bir perspektif çizim oluşturdum. İki kaybolan noktayı birbirine yaklaştırmak için görüş pencereleri kullanmış olsam da, harcadığım tüm zaman boyunca tahtada daha iyi durumda olurdu.

Bu deneyim beni AutoCAD’deki 3B araçları incelemeye sevk etti. Biraz denemeden sonra AutoCAD’de 3B kütle modeli yapabileceğimi ve zaten sahip olduğum 2B yükseklikleri yüzeylere yapıştırabileceğimi fark ettim.

İşlenmiş çıktı alamadım, ancak insanlara bir binanın çok daha iyi bir resmini verecek hızlı perspektif çizgi çizimleri oluşturabilirim. Mevcut 2B yükseklikleriniz varsa, bu tekniği deneyin. Size 3D modelleme konusunda biraz pratik kazandıracak. ve zaman yatırımınızın getirisinin, işlenmiş bir uçuş oluşturmak için gereken zamandan çok daha fazla olduğunu görebilirsiniz.

Yükselişlerle başlayalım. Buradaki basitleştirilmiş versiyonda gösterildiği gibi bir konutun önden ve sağdan görünüşünü çizdiğinizi varsayalım.

Yükseltileri kullanarak bir 3B model oluşturmak için aşağıdaki adımları kullanın:

1. Yükseltilerin blok tanımlarını oluşturun. Her yükseklikteki tüm varlıkları kullanmayın; yalnızca nihai modelin tek bir düzleminde olacak varlıkları içerir. Üçgen blok, dış cepheyi ve pencereleri göstermeli, ancak çatı çıkıntısını veya çatının yan tarafını göstermemelidir. Çatı penceresinin tarafı ayrı bir blok tanımı olmalıdır. Ön cephe böyle görünüyor.

2. Gerekli tüm blokları ürettikten sonra evin katı bir modelini ve çatı sisteminin ayrı bir katı modelini oluşturun. (Masa düzenleyici alıştırmasında ihtiyacınız olan tüm araçlarla çalıştınız.) 2B yükseklikler için kullandığınız boyutların aynısını kullanın. Ayrı bir çatı sistemine sahip ev bir sonraki görselde gösterilmektedir. Şu anda pek görünmüyor.

3. Ön UCS’yi aktif hale getirin ve ön cephenizi kütle modelinin önüne yerleştirin. Diğer yüzeyler için de aynısını yapın. Dormers sonraki resimde eklenir.

4. Diğer 2B blokları yerleştirmek için her UCS’yi ayarlayın. Üçgen uç bloğu bir Sağ UCS gerektirir. Pencerelerin yakın tarafı da öyle. Evin arkasına cephe yapıştırmak istiyorsanız Back UCS’yi kullanın. Bir sonraki resim, yerleştirilmekte olan ön bloğu göstermektedir.


AutoCAD eğik çizgi çizme
AutoCAD eğim gösterme
Autocad 45 derecelik çizgi
AutoCAD açı verme komutu
AutoCAD perspektif çizim komutu
AutoCAD derece komutu
Autocad izometrik çizim geçiş
AutoCAD açılı çizim


5. UCS komutunun 3P seçeneğini kullanarak her çatı düzlemi için bir UCS oluşturun ve çatıyı simüle etmek için bir tarama deseni ekleyin (24 ölçeğinde AR-RROOF kullanıyorum). Taramayı yerleştirmek için kapalı bir çoklu çizgi oluşturun ve sınırı seçmek için Ekle: Nesneleri Seç’i kullanın Bir sınırın içinde bir nokta seçmek 3B’de iyi çalışmaz.

Çatı için, çatı UCS’nizin orijininden (0,0,0) başlayan bir dikdörtgen ile taramak istediğiniz alanı çizin. Veranda detaylarını ve belki bir temel ve bacayı ekledikten sonra, bir sonraki görüntüye benzer bir şey elde edersiniz.

6. Perspektif görünümü elde etmek için iki seçeneğiniz var: 3DORBIT veya DVIEW. 3DORBIT ile bir perspektif görünüm oluşturmaya aşina olduğunuz için, bu yöntemi tek bir görünüm alanında kullanın. Artık sunum amacıyla çizebileceğiniz ve kullanabileceğiniz güvenilir bir perspektif çizgi çiziminiz var.

Veya çok daha kısa sürede gerçek bir el işlemesi oluşturmak için onu çizebilir ve elle izleyebilirsiniz. Bazı müşteriler hala bu el yapımı illüstrasyonları görmeyi seviyor. Sonraki şekilde olduğu gibi ekran görüntüsünde bazı satırlar düşebilir. Bu, bu görünümün nasıl planlandığını etkilemez.

2D Çoklu Görünümlerden Katı Model

İşte mevcut işi kullanmak için başka bir strateji, bu mekanik bir parçayı içeriyor. Burada basit bir parça kullanacaksınız, ancak çok daha karmaşık parçalarla bile oldukça eksiksiz bir model elde etmek için bu stratejiyi kullanabilirsiniz.

Parametrik 3B modelleme programlarından biri tarafından kullanılan bir satış noktasının, 2B çizimleri 3B modele dönüştürebilmesi olduğunu anlıyorum; bu, AutoCAD’de bunu yapamayacağınız anlamına gelir. Pekala, işte böyle yapabilirsiniz ve bahse girerim ortaya çıkan model de aynı derecede iyidir.

Bu 2B çoklu görünüm çizimini katı bir modele dönüştürmek için şu adımları kullanın:

1. Nesne katmanını güncel yapın ve diğer tüm katmanları dondurun (-LAYER ➔ F ➔ * bunu hızlı bir şekilde yapar).

2. Sağ görünümdeki delik dışındaki tüm iç unsurları silin ve ardından çizgileri çoklu çizgilere dönüştürmek için PEDIT komutunu kullanın. (Ya da bir nokta seçmek ve çizgilerin üzerine kapalı poliller veya bölgeler yerleştirmek için BOUNDARY komutunu kullanın.)

Kapalı çoklu çizgiyi ve daireyi Sağ görünümde dönüştürmek için REGION komutunu kullanın ve daireyi çoklu çizgiden çıkarın. Bu, içinden bir delik olan tek bir bölge oluşturur. (AutoCAD 2006 veya 2007 kullanıyorsanız, bir bölge oluşturmadan önce çizgileri kapalı bir çoklu çizgiye dönüştürmek için PEDIT kullanmanız gerekmez.)

3. Bir SE İzometrik görünümüne geçin ve çoklu çizgi profillerinin her birini, her birinin ortak orijini 0,0,0 olacak şekilde hareket ettirin. Üst görünüm için bu ortak orijin, ön ve sağ yan görünümler için bir köşe iken, öngörülen bir kesişim olduğunu unutmayın.

4. Ön ve Sağ profilleri uygun konumlarına döndürmek için ROTATE3D komutunu kullanın. WCS’yi güncel bırakabilirsiniz. Döndürme için bir eksen oluşturmak üzere iki nokta seçin.

5. Profillerin her birini uygun uzunlukta çekin. Bu değerleri yazabilir veya bir nokta seçebilirsiniz (AutoCAD 2007’den iki nokta önce). Önden görünüm, negatif bir değer (–2.3) gerektirir. Sonuç fiziğe meydan okuyan bir şey: aynı anda aynı alanı kaplayan üç katı nesne. Gerçek dünyada mümkün değil ama AutoCAD’de çalışıyor.

6. Şimdi sihir geliyor. Üç nesnenin tümü için ortak olan kütleden bir katı oluşturmak için INTERSECT komutunu kullanın. Nesneleri seçin, ardından ↵ ve göz kırpmayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir