Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

31 Ocak 2023 Autocad Attribute Nedir AutoCAD mahal etiketi 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Bileşenleri Bir Bloğa Dönüştürmek

İhtiyacınız olan tüm özellik tanımlarına sahipsiniz. Bir sonraki görev, her şeyi bir bloğa dönüştürmektir:

1. Çiz araç çubuğundan Blok Yap’ı seçin.
2. Blok Tanımı iletişim kutusunda, blok adı için ViewTitle girin.
3. Nesneleri Seç düğmesine tıklayın. Başladığınız daire ve çizgi dahil olmak üzere bu alıştırma setinde oluşturduğunuz tüm nesneleri seçin.
4.Taban Noktası grubundaki Nokta Seç düğmesini tıklayın ve belirtilen noktayı seçin. Bu önemlidir, çünkü bloğun ekleme noktası, Sayfa Kümesi Yöneticisinin bir sayfaya görünümler eklerken oluşturduğu görünümün sol alt köşesiyle çakışacaktır.

5. Bloğu bitirmek için Tamam’a tıklayın. Blok artık şablon dosyanızın bir parçasıdır. Yapmanız gereken tek şey, bloğun Sheet Set Manager tarafından kullanılabilir olması için onu kaydetmek.
6. ViewTitle bloğu çizimde kalırsa silin. Ardından, tüm düzeni görmek için uzaklaştırın.
7. Artık ViewTitle bloğunuzu içeren şablon dosyasını kaydetmek için Dosyayı Kaydet’i seçin.

5. adımda bloktaki metnin daire ve çizgi grafiğini gizlediğini fark edebilirsiniz. Alanlar, onları diğer metin türlerinden ayırmak için her zaman gri bir arka plan gösterir. Gri arka plan yazdırılmaz, bu nedenle çizgiyi ve daireyi kaplıyor gibi görünse de alanlar bu nesnelerin yazdırılmasını engellemez.

Görünüm Etiketinizi Sayfa Kümesine Dahil Etme

Sayfa Kümesi Yöneticisinin ViewTitle bloğunuzun kullanılabilir olduğunu bilmesini sağlamak için bir görevi daha tamamlamanız gerekir. Bunu yapmak için Sayfa Kümesi Yöneticisi Tercihleri iletişim kutusunu açmanız ve ViewTitle bloğuna işaret etmeniz gerekir.

İşte bu nasıl yapılır:

1. Sayfa Listesinde Mevcut Sayfa Setim’e sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
2. Sayfa Seti Özellikleri iletişim kutusunda, Sayfa Seti grubunda Görünümler İçin Etiket Bloğu’na tıklayın.
3. Görünümler İçin Etiket Bloğu’nun en sağındaki Gözat düğmesine tıklayın.
4. Blok Seç iletişim kutusunda, Çizim Dosyası Adını Girin metin kutusunun en sağındaki Gözat düğmesine tıklayın. Çizim Seç iletişim kutusunda, bu sayfa seti için çalışmakta olduğunuz 22 × 17 Arch.dwt şablon dosyasını bulun ve seçin. Çizim Seç iletişim kutusunun altındaki Dosya Türü açılır listesinden AutoCAD Çizim Şablonu’nu (*.dwt) seçmeyi unutmayın.
5. Blok Seç iletişim kutusunda, Çizim Dosyasında Blok Seç radyo düğmesine tıklayın. Seçeneğin hemen altındaki liste kutusundan ViewTitle’ı seçin. Seçimi yaptıktan sonra Tamam’a tıklayın ve ardından Sayfa Seti Özellikleri iletişim kutusunda Tamam’a tıklayın.

ViewTitle bloğunu 22 × 17 Arch.dwt şablon dosyasının içinde oluşturduğunuzu ve bu dosyayı kaydettiğinizde bloğun o şablon dosyasının bir parçası haline geldiğini unutmayın. 4. ve 5. adımlarda şablon dosyasını ve ardından o dosyadaki bloğu seçtiniz. İsterseniz, görünüm-başlık bloklarınızı ayrı dosyalar olarak kaydedebilirsiniz. Bu rotayı seçerseniz, 4. adımda Çizim Dosyasını Blok Olarak Seç seçeneğini seçtiğinizden emin olun.

İPUCU: Bir çizimi blok olarak kullanmayı tercih ederseniz, daire ve çizgi çizimini ve nitelik tanımlarını bir bloğa dönüştürmeniz gerekmez. Bunları dosyada engellemeden bırakın ve dosyayı, görünüm başlığı için bir dosya olduğunu belirten bir adla kaydedin. Ayrıca Base komutunu kullanarak çizim için bir taban noktası belirlediğinizden emin olun.

Artık bir sayfa ekleyerek ve bir görünüm ekleyerek bloğu test etmeye hazırsınız. Sheet Set Manager’ın, yeni görüntü portlarının içeriğini belirlemek için görünümleri kullandığını unutmayın. Bu adımları takip et:

1. Sayfa Listesinde Mevcut Sayfa Setim’e sağ tıklayın ve Yeni Sayfa’yı seçin.
2. Numara olarak 001’i ve sayfa adı için Testi Görüntüle’yi girin ve Tamam’a tıklayın.
3. Dosyayı açmak için Sayfa Listesinde 001 Testi Görüntüle’ye çift tıklayın.
4. Sheet Set Manager’ın Model Views sekmesine tıklayın; ardından, heights.dwg listesi için listeyi genişletin.
5. Listede Güney Yüksekliği’ne sağ tıklayın ve Sayfaya Yerleştir’i seçin.
6. Düzen çizim alanına sağ tıklayın ve 1⁄8 ̋ = 1 ́’yi seçin. Görünümü yerleştirmek için düzene tıklayın.

Görünüm, bu bölümün başında oluşturduğunuz görünüm-başlık bloğu ile birlikte görünür. Özel bir görünüm etiketi bloğunun nasıl oluşturulacağını gördünüz. Bir bilgi bloğu oluşturma süreci temel olarak aynıdır.


AutoCAD mahal etiketi
Autocad Attribute Nedir
Enhanced Attribute Editor patlatma
AutoCAD Attribute düzenleme
AutoCAD attribute
AutoCAD Attribute komutu
AutoCAD Attribute Block oluşturma
AutoCAD attribute block


Bilgi Bloğu Oluşturma

Başka bir sayfadaki bir yükseklik çizimine bağlı olan bir Plan görünümüne bir açıklama bloğu ekleyebildiğinizi hatırlayabilirsiniz. Önceki bölümde view-title bloğunu oluşturmak için kullandığınız adımların aynısını kullanarak özel bir açıklama bloğu oluşturabilirsiniz. Tek fark, bloğun öznitelik tanımları için farklı bir alan değerleri kümesi seçmenizdir.

Bir bilgi bloğu tipik olarak gösterildiği gibi üstte bir görünüm numarası ve altta bir sayfa numarası olan bir daire gösterir.

Uygun alan değerleriyle etiketlenmiş nitelik tanımlarıyla birlikte bilgi bloğunun patlatılmış bir sürümünü gösterir. Bu alan değerleri, Alan iletişim kutusundaki SheetSetPlaceholder alan adlarının altında bulunur.

Bu seçenek seçildiğinde, bilgi bloğu ile onunla ilişkili görünüm arasında bir köprü oluşturulur. Bu köprü, bilgi bloğundaki alan değerine Ctrl+tıklayarak doğrudan sayfaya ve bilgi bloğu tarafından başvurulan görünüme gitmenizi sağlayacaktır.

View-title bloğunda olduğu gibi, belirtme çizgisi bloğunu şablon dosyasının içine dahil edebilir veya belirtme çizgisi bloklarınızın her biri için ayrı dosyalar oluşturabilirsiniz. Ayrıca, farklı amaçlar için birkaç açıklama bloğunuz olabilir.

Örneğin, bu bölümün başında oluşturduğunuz My Sample Sheet Set’te, View List kısayol menüsünde birkaç açıklama bloğu mevcuttu.

Bu örnekte, ok yönleri için bir açıklama bloğu vardı. Çizimleriniz için benzer belirtme çizgisi blokları oluşturabilirsiniz. Ayrıntılar ve bitişler için bilgi blokları da ekleyebilirsiniz. Hatta bazı kullanımları kendi başınıza icat edebilirsiniz.

İPUCU : Örnek Sayfa Setim alıştırmasında zaten mevcut olan bilgi bloklarını ve etiket bloklarını beğendiyseniz, bunları o proje için kullanılan şablon dosyasında bloklar olarak bulabilirsiniz.

Bu şablon dosyasının konumu C:\Documents and Settings\User Name\Local Settings\ Application Data\Autodesk\AutoCAD 2008\R17.1\enu\Template\ SheetSets\ Architectural Imperial.dwt şeklindedir. Grafikleri o şablon dosyası için özelleştirebilir ve kendi projelerinizde kullanabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir