Ekran Sekmesi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ekran Sekmesi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

31 Ocak 2023 AutoCAD sekme ayarları AutoCAD sekmeleri birleştirme 0
Platformlar Arası Farklılıklar

Ekran Sekmesi

Bu sekmedeki ayarlar, AutoCAD’in görünümünü kontrol etmenizi sağlar. İsterseniz bu ayarlarla AutoCAD’in tamamen farklı görünmesini sağlayabilirsiniz. Kaydırma çubukları, yazı tipleri ve renkler kapmak için hazır.

Pencere Elemanları 

Bu seçenekler, AutoCAD pencereleri için genel ayarları kontrol eder:

 • Çizim Penceresinde Kaydırma Çubuklarını Görüntüle Kaydırma çubuklarını açıp kapatmanızı sağlar. Düşük çözünürlüğe sahip küçük bir monitörünüz varsa, daha geniş bir çizim alanı için kaydırma çubuklarını kapatmak isteyebilirsiniz.
 • Çizim Durum Çubuğunu Görüntüle Açıldığında, Açıklama Ölçeği ayarlarını AutoCAD Penceresinin altı yerine çizim alanının altında görüntüler.
 • Görüntü Ekranı Menüsü Bir zamanlar ekranın sağ tarafında görünen eski AutoCAD Format Ekran menüsünü açar.
 • Görüntülemeniz gerekiyorsa, tekrar açabileceğiniz yer burasıdır.
 • Araç Çubukları İçin Büyük Düğmeler Kullan Araç çubuklarında büyük simge düğmelerinin kullanılıp kullanılmadığını kontrol eder. Araç İpuçlarını Göster Fareyi araçların üzerine getirdiğinizde Araç İpuçlarının gösterilip gösterilmeyeceğini kontrol eder. Kısayol Tuşlarını Araç İpuçlarında Göster Kısayol tuşlarının Araç İpuçlarında görüntülenip görüntülenmeyeceğini denetler.
 • Renkler AutoCAD penceresinin çeşitli bileşenleri için rengi ayarlamanıza izin veren bir iletişim kutusu açar. Siyahın size uymadığını fark ederseniz, çizim alanının arka plan rengini değiştirebileceğiniz yer burasıdır.
 • Yazı Tipleri AutoCAD penceresinin yazı tiplerini ayarlamanıza izin veren bir iletişim kutusu açar. Sisteminizde bulunan standart Windows yazı tipleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Ekran Çözünürlüğü 

Bu seçenekler, nesnelerin AutoCAD’de görüntülenme şeklini kontrol eder. Ekran doğruluğu ve hız arasında seçim yapabilirsiniz:

 • Yay ve Daire Düzgünlüğü Yayların ve dairelerin görünümünü, özellikle onları yakınlaştırdığınızda kontrol eder. Bazı durumlarda, yaylar ve daireler, düz yaylar ve daireler olarak çizilmelerine rağmen sekizgen gibi görünürler. Yayların ve dairelerin daha düzgün görünmesini istiyorsanız bu ayarı yükseltebilirsiniz. Artış ayrıca bellek kullanımını da artırır.
 • Çoklu Çizgi Eğrisindeki Segmentler Çoklu çizgi eğrilerinin düzgünlüğünü kontrol eder. Eğri çoklu çizgilerin daha pürüzsüz ve daha az parçalı görünmesi için değeri artırın. Gelişmiş ekran performansı için değeri azaltın.
 • İşlenmiş Nesne Pürüzsüzlüğü İşlendiğinde veya gölgelendiğinde kavisli katıların düzgünlüğünü kontrol eder. Değerler 0,01 ile 10 arasında değişebilir.
 • Yüzey Başına Kontur Çizgileri Katı, kavisli yüzeyleri temsil etmek için kullanılan kontur çizgilerinin sayısını ayarlamanızı sağlar.

Düzen Öğeleri

Bu seçenekler, Kağıt Alanı Düzeni sekmelerindeki öğelerin görüntüsünü kontrol eder. Bu seçeneklerin çoğu açıklayıcıdır. Yeni Düzenler İçin Sayfa Yapısı Yöneticisini Göster seçeneği, bir düzen ilk açıldığında Sayfa Yapısı Yöneticisi iletişim kutusunu açar. Yeni Yerleşimlerde Görüntü Alanı Oluştur seçeneği, ilk açıldığında bir düzende otomatik olarak bir görüntü alanı oluşturur.

Ekran Performansı

Bu gruptan ekranla ilgili çeşitli ayarları yapabilirsiniz:

 • Tarama ve OLE ile Kaydırma ve Yakınlaştırma Raster görüntülerin gerçek zamanlı kaydırma ve yakınlaştırmalara tepki verme şeklini kontrol eder. Bu seçenek seçilirse, raster görüntüler imleçle birlikte hareket eder. Daha iyi performans için bu seçeneği kapatın.
 • Yalnızca Raster Görüntü Çerçevesini Vurgula Seçildiğinde raster görüntülerin nasıl görüneceğini belirler. Daha iyi performans için bu seçeneği açın.
 • Katı Dolguyu Uygula Geniş çoklu çizgiler ve katı tarama deseniyle doldurulmuş alanlar gibi doldurulmuş nesnelerin görüntüsünü kontrol eder. Bu seçenek ayrıca Fillmode sistem değişkeni tarafından kontrol edilir. Dolu sürekli çizgiler ve kesintisiz tarama deseni hakkında daha fazla bilgi için Bölüm 18’e bakın. Daha iyi performans için bu seçeneği kapatın.
 • Yalnızca Metin Sınır Çerçevesini Göster Metnin görüntülenme şeklini kontrol eder. Metni dikdörtgen sınırlar olarak görüntülemek için bu seçeneği açın.
 • Katılar ve Yüzeyler İçin Gerçek Silüetler Çiz Katı modeller için yüzey ağlarının görüntülenip görüntülenmeyeceğini kontrol eder. Daha iyi performans için bu seçeneği kapatın.

Artı İşareti Boyut Kaydırıcısı

Bu kaydırıcı artı imlecinin boyutunu kontrol eder. AutoCAD’in önceki sürümlerinin tam ekran artı imlecini simüle etmek için bunu yüzde 100’e ayarlayabilirsiniz.

Referans Düzenleme Solma Yoğunluğu Kaydırıcısı

Bu kaydırıcı, yerinde referans düzenleme sırasında seçili olmayan nesnelerin görüntülenmesini kontrol eder.

Aç ve Kaydet Sekmesi

Aç ve Kaydet sekmesi, Otomatik Kaydetme sıklığı ve Kaydet ve Farklı Kaydet seçenekleri için varsayılan dosya sürümü gibi dosyayla ilgili genel seçenekler sunar.


AutoCAD sekme çubuğu açma
AutoCAD sekmeleri birleştirme
AutoCAD sekme kayboldu
AutoCAD sekme ayarları
AutoCAD sekmeleri ayırma
AutoCAD yeni sekme açma kayboldu
AutoCAD üst sekme kayboldu
AutoCAD sekmeleri gösterme


Dosya Kaydetme

Bu gruptaki seçenekleri kullanarak AutoCAD’in dosyaları nasıl kaydettiğini kontrol edebilirsiniz:

 • Farklı Kaydet Dosyayı Kaydet ve Dosyayı Farklı Kaydet seçenekleri için varsayılan dosya türünü ayarlamanızı sağlar.
 • Örneğin, standart dosya türü olarak Sürüm 14 dosyalarını gerektiren bir ortamda çalışıyorsanız, varsayılan dosya türü olarak
 • Sürüm 14’ü seçmek için bu seçeneği kullanabilirsiniz. DXF dosyalarını varsayılan olarak kaydetmek için AutoCAD’i de ayarlayabilirsiniz.
 • Açıklamalı Nesneler İçin Görsel Doğruluğu Koruyun Çizimleri AutoCAD’in önceki sürümlerine kaydettiğinizde, mizanpajlarda açıklayıcı ölçeğin korunmasını sağlar. Öncelikle Model Alanında çalışıyorsanız, bu ayarı kapalı bırakın.
 • Küçük Resim Önizleme Ayarları Bir önizleme görüntüsünün çizimle birlikte kaydedilip kaydedilmeyeceğini belirlemenizi sağlar. Önizleme görüntüleri, bir dosyayı [Rasterpreview] açmadan önce önizlemenizi sağlamak için AutoCAD Dosyası iletişim kutusunda ve DesignCenter’da kullanılır. Sayfa seti önizlemesinin [Updatethumbnail] görüntüsünü de kontrol edebilirsiniz.
 • Artımlı Kaydetme Yüzdesi Dosya Kaydet veya Dosyayı Farklı Kaydet’i seçtiğinizde Artımlı Kaydet özelliğinin ne ölçüde kullanıldığını kontrol eder. Artımlı kaydetme, bir dosyayı diske kaydetmek için gereken süreyi artırır, ancak dosya boyutunu da büyütür. Sınırlı disk alanınız varsa, bu değeri 25 olarak ayarlayabilirsiniz. 0 değeri artımlı kaydetmeyi tamamen kapatır ancak AutoCAD performansını [Isavepercent] düşürür.

Dosya Güvenliği Önlemleri

Bu seçenekler, AutoCAD’in otomatik yedekleme özelliklerini kontrol eder:

 • Otomatik Kaydetme, Otomatik Kaydetme özellikleri üzerinde denetim sunar. Onay kutusunu kullanarak açıp kapatabilir veya Kayıtlar Arasındaki Dakikalar giriş kutusunu kullanarak dosyaların kaydedilme sıklığını ayarlayabilirsiniz. Seçenekler iletişim kutusunun Dosyalar sekmesindeki Dosya Konumunu Otomatik Kaydet öğesini kullanarak otomatik kaydedilen dosyaların konumunu ayarlayabilirsiniz. Otomatik kaydetme sıklığını da Savetime sistem değişkeni aracılığıyla ayarlayabilirsiniz.
 • Her Kaydetmeyle Yedek Kopya Oluştur Gerçekleştirdiğiniz her kaydetme işlemiyle birlikte bir BAK dosyasının kaydedilip kaydedilmeyeceğini belirlemenizi sağlar. Disk alanından tasarruf etmek için bu seçeneği kapatabilirsiniz.
 • Tam Zamanlı CRC Doğrulaması AutoCAD bir dosyayı her okuduğunda dosya hatalarını kontrol eden döngüsel artıklık denetimi özelliğini kontrol eder. Bu özellik, sisteminizdeki donanım sorunlarını gidermede yardımcı olur.
  Bir Günlük Dosyası Koru Verileri AutoCAD Metin Penceresine kaydetmenizi sağlar.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir