AutoCAD’i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD’i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

31 Ocak 2023 AutoCAD araç çubuğu geri getirmek Autocad purge Nasıl yapılır AutoCAD Toolbar düzenleme 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD’i Düzenleme

 AutoCAD’i istediğiniz gibi çalışacak şekilde nasıl yapılandıracağınızı öğreneceksiniz. Seçenekler iletişim kutusunu kullanarak AutoCAD oturumu sırasında istediğiniz zaman AutoCAD’i yapılandırabilirsiniz.

Bu kitaptaki öğreticiler, varsayılan Seçenekler ayarlarını kullandığınızı varsayar. AutoCAD’in işleyişine aşina oldukça, Seçenekler iletişim kutusunu kullanarak AutoCAD’in çalışma şeklini ayarlamak isteyebilirsiniz. Seçenekler iletişim kutusundaki seçeneklerin birçoğunu sistem değişkenleri aracılığıyla da ayarlayabilirsiniz.

Aşağıdaki sekmelere ve ayarlara sahip Seçenekler iletişim kutusunu açmak için Araç Seçenekleri’ni seçin veya Komut isteminde options↵ yazın.

İPUCU : Seçenekler iletişim kutusundaki seçeneklerin çoğu bir AutoCAD dosya simgesi gösterir. Bu simge, seçeneğin ayarının, AutoCAD’in varsayılan ayarlarının bir parçası olarak kaydedilmesinin aksine, dosyayla birlikte kaydedildiğini gösterir.

Dosyalar Sekmesi

AutoCAD’e çalışması için ihtiyaç duyduğu dosyaları nereye yerleştireceğini veya bulacağını söylemek için Dosyalar sekmesindeki seçenekleri kullanırsınız. Windows Gezgini tarafından sunulana benzer bir hiyerarşik liste kullanır. Genel konuları ilk önce Arama Yolları, Dosya Adları ve Dosya Konumları liste kutusunda görürsünüz. Artı işaretini tıklayarak listedeki herhangi bir öğeyi genişletebilirsiniz.

Aşağıdaki açıklamalar, liste kutusundaki her bir öğeyi açıklamaktadır. Muhtemelen çoğunu kullanmak zorunda kalmayacaksınız, ancak diğerlerini ara sıra değiştirebilirsiniz.

İPUCU : İlgili sistem değişkeni, her bir öğenin açıklamasının sonunda parantez içinde gösterilmiştir. Destek Dosyası Arama Yolu AutoCAD, işlevlerinin çoğu için harici dosyalara güvenir. Menüler, metin yazı tipleri, çizgi tipleri ve tarama desenleri, harici dosyalara dayanan özelliklere birkaç örnektir.

Destek Dosyası Arama Yolu öğesi, AutoCAD’e bu dosyaları nerede arayacağını söyler. Ekle düğmesini tıklayıp yeni bir yol girerek veya Gözat düğmesini kullanarak bu listeye klasör yolları ekleyebilirsiniz. Ne yaptığınızı gerçekten bilmiyorsanız, bu başlık altındaki mevcut öğelerden herhangi birini silmek muhtemelen iyi bir fikir değildir.

Ortam değişkenlerini kullanmayı biliyorsanız, bunları arama yollarına dahil edebilirsiniz.

Çalışma Desteği Dosya Arama Yolu

Çalışan Destek Dosyası Arama Yolu öğesi, komut anahtarları ve ortam ayarlarına dahil edilebilecek tüm özel ayarlar da dahil olmak üzere, geçerli oturum için destek dosyası arama yolunun salt okunur bir listesini içerir.

Aygıt Sürücüsü Dosya Arama Yolu

Aygıt Sürücüsü Dosya Arama Yolu öğesi, AutoCAD için aygıt sürücülerini bulur. Aygıt sürücüleri, AutoCAD’in yazıcılar, çiziciler ve giriş aygıtları ile doğrudan iletişim kurmasını sağlayan uygulamalardır. Çoğu durumda, bu ayarla hiçbir şey yapmanız gerekmez.


AutoCAD Toolbar düzenleme
Autocad Purge komutu
Autocad purge Nasıl yapılır
AutoCAD Toolbar küçüldü
AutoCAD araç çubuğu geri getirme
AutoCAD Komutları
autocad’de dosya seçim kullanıcı tercihleri gibi seçeneklerin ayarlandığı komut hangisidir?
AutoCAD araç Çubuğu Kayboldu


Proje Dosyaları Arama Yolu

Sonunda, bir danışman veya başka bir AutoCAD kullanıcısı size Xref’lere veya raster görüntülere dayanan dosyalar sağlayacaktır. Çoğu zaman, bu tür dosyalar, Xref veya tarama görüntüsünün belirli bir klasörde olmasını bekler. Bu tür dosyalar farklı bir klasör sistemi ile başka bir konuma taşındığında, Xref’e bağlı dosyalar Xref’lerini bulamayacaktır.

Proje Dosyaları Arama Yolu öğesi, Xref’lerin veya diğer bağımlı dosyaların saklandığı bir klasör belirtmenizi sağlar. AutoCAD bir Xref veya başka bir dosya bulamazsa, bu listede belirttiğiniz klasöre bakacaktır.

Bu klasörü belirtmek için, Proje Dosyaları Arama Yolu’nu vurgulayın ve ardından Ekle düğmesine tıklayın. AutoCAD, klasör adı olarak Project1’i önerir. İsterseniz adı değiştirebilirsiniz. Proje1’in yanındaki artı işaretine tıklayın ve ardından proje dosyası arama yolunuz için bir konum seçmek üzere Gözat’a tıklayın. Proje dosyası arama yolu, Projeadı adı verilen bir sistem değişkeninde saklanır.

Özelleştirme Dosyaları

AutoCAD’i kendi menü dosyalarınız ve simgelerinizle özelleştiriyorsanız, dosyalarınızı bulmak için bu ayarı kullanabilirsiniz. Bu seçenek, özelleştirme dosyalarınızı yerleşik AutoCAD dosyalarından ayrı bir yerde tutmanızı kolaylaştırır. CUI menü dosyalarınız, paylaşmak istediğiniz dosyalar için kurumsal özelleştirme dosyaları ve özel simgeleriniz gibi ana özelleştirme dosyalarınız için bir konum belirtebilirsiniz.

Yardım ve Çeşitli Dosya Adları

Bu öğe, menü, yardım, otomatik kaydetme, günlük ve yapılandırma dosyaları dahil olmak üzere çeşitli destek dosyalarının konumunu belirlemenizi sağlar. Ayrıca, AutoCAD Standard araç çubuğundaki Tarayıcıyı Başlat düğmesi için varsayılan İnternet adresini ayarlamanıza da olanak tanır. Bir ağ kurulumunuz varsa, ağınızdaki Lisans Yöneticisi konumunu da ayarlayabilirsiniz.

Metin Düzenleyici, Sözlük ve Yazı Tipi Dosya Adları

Metin düzenleyicinin [mtexted], Özel ve Standart sözlüklerin [Dctmain, Dctust] ve alternatif yazı tipi ve yazı tipi eşleme dosyalarının [Fontalt] konumunu ayarlamak için bu öğeyi kullanın. Bölüm 10, bu araçları daha ayrıntılı olarak açıklamaktadır.

Dosya, Biriktirici ve Prolog Bölüm Adlarını Yazdır

Bir dosyaya çizdiğinizde, AutoCAD tarafından sağlanan varsayılandan farklı bir yazdırma dosyası adı belirleyebilirsiniz. Biriktirici seçeneği, bir arsa dosyasını okumak ve çizmek için tasarlanmış bir uygulama belirlemenizi sağlar. Prolog seçeneği, PostScript dışa aktarımı için tasarlanmıştır. Acad.psf dosyasından, AutoCAD’in dışa aktarılan Encapsulated PostScript dosyalarına dahil etmesini istediğiniz Prolog bölümünü belirtmenizi sağlar.

Birkaç destek dosyası, AutoCAD yazdırma ve çizim sistemiyle ilişkilidir. Bu öğe, AutoCAD’in bu dosyaları nerede aramasını istediğinizi belirtmenizi sağlar.

Dosya Konumunu Otomatik Kaydet

Bu öğeyi kullanarak AutoCAD’in otomatik kaydetme dosyasının konumunu belirtebilirsiniz.

Renkli Kitap Konumları

Bu öğe, PANTONE renk kitabı için konumları belirlemenizi sağlar. Bu isteğe bağlı bir kurulum öğesidir, dolayısıyla PANTONE renk kitapları kurulu değilse, bunları AutoCAD 2008 Kurulum CD’nizden kurabilirsiniz.

Veri Kaynakları Konumu

Bu öğe, AutoCAD çizimlerini veritabanı dosyalarına bağlamak için Açık Veritabanı Bağlantısı (ODBC) Veri Bağlantısı dosyalarının konumunu belirlemenizi sağlar.

Şablon Ayarları

Yeni Çizim Oluştur iletişim kutusunda Bir Şablon Kullan seçeneğini seçtiğinizde, AutoCAD şablon dosyalarının konumu için bu ayara bakar. Bu ayarı değiştirebilirsiniz, ancak muhtemelen buna ihtiyacınız olmayacak.

Araç Paletleri Dosya Konumları

Bu öğe, özel Araç paletleri kaynak dosyalarınız için bir konum belirlemenizi sağlar. Özel paletler oluşturduğunuzda, AutoCAD bu paletlerle ilgili verilerini bu konumda saklar.

Yazma Paleti Dosya Konumları

Özel dinamik bloklar oluşturuyorsanız, özel blok ayarlarınızı ve dosyalarınızı sakladığınız bir klasör konumu belirleyebilirsiniz.

Günlük Dosyası Konumu

Bu öğe ile günlük dosyalarının nereye yerleştirileceğini belirtebilirsiniz.

Günlük Dosyası Konumunu Belirleyin ve Yayınlayın

Bu öğe ile çizim ve yayınlama günlük dosyalarının nereye yerleştirileceğini belirtebilirsiniz.

Geçici Çizim Dosyası Konumu

AutoCAD, siz üzerinde çalışırken çizimlerinizin bazı kısımlarını depolamak için geçici dosyalar oluşturur. Sabit diskinizi doldurmadıkça veya az belleğe sahip bir sistemde özellikle büyük bir dosya üzerinde çalışmadıkça, genellikle bu geçici dosyaları düşünmeniz gerekmez.

Bu öğe, geçici dosyalar için konum belirlemenizi sağlar. Varsayılan konum C:\Documents and Settings\Kullanıcı Adı\Local Settings\Temp\ klasörüdür. Kullanıcı Adı, oturum açma adınızdır. Çok fazla alana sahip ve çok hızlı bir sabit diskiniz varsa, performansı artırmak için bu ayarı o sürücüdeki bir konuma değiştirmek isteyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir