Denetimlerini İnceleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Denetimlerini İnceleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

26 Ocak 2023 AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri Autocad Sistem Gereksinimleri ekran kartı 0
Renk İnterpolasyonu – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma

Önceden Kaydedilmiş Standart Denetimlerini İnceleme

Bir kontrol dosyası oluşturduktan ve bir standart denetimini tamamladıktan sonra, Batch Standards Checker yardımcı programını açıp araç çubuğundaki Aç aracını tıklatarak istediğiniz zaman denetime geri dönebilirsiniz.

Bu, .chx dosya adı uzantılı önceden kaydedilmiş bir standart kontrol dosyasını bulup açabileceğiniz Batch Standards Checker dosyası iletişim kutusunu açar. Bu dosyada, Çizimler sekmesinde kontrol edilen dosyaların ve Standartlar sekmesinde kullanılan DWS standartları dosyasının bir listesini görürsünüz.

Ardından, araç çubuğundaki Raporu Görüntüle aracına tıklayarak denetimin sonuçlarını görüntüleyebilirsiniz. Bu, bir web tarayıcısı açar ve standartlar kontrol dosyasında bulunan denetim sonuçlarını görüntüler.

Çoklu Katman Ayarlarını Dönüştürme

AutoCAD dosyaları ofisinize girip çıktıkça, muhtemelen kendinizi başka bir sistemdeki katmanlama standartlarıyla çalışırken bulacaksınız. Örneğin, katman adları için CSI standardını kullanan bir mimardan dosyalar alırken, ofisiniz AIA standardını tercih edebilir.

İşiniz bu tür dosyaları kapsamlı bir şekilde yeniden işlemeyi içeriyorsa, katmanlama sistemini en aşina olduğunuz sistemle değiştirmek isteyeceksiniz. Ancak, özellikle birkaç dosyanın dönüştürülmesi gerekiyorsa, katman ayarlarını dönüştürmek zahmetli ve zaman alan bir işlemdir.

Neyse ki AutoCAD, bir standarttan diğerine katman dönüşümünü çok daha kolay hale getirebilecek bir araç sunuyor. Katman Tercümanı, standart olmayan katmanları (yani sizinkinden farklı bir sistem kullananları) kendi standart katman grubunuza eşlemenizi sağlar. Daha sonra bu katmanları ofis standartlarınıza uyacak şekilde dönüştürebilir.

İki dosya arasında bir dizi katmanı eşledikten sonra, harita ayarlarını bir çizim dosyasına kaydedebilirsiniz. Daha sonra, aynı standart dışı katman ayarlarını içeren aldığınız diğer dosyalar hızla kendi katman standartlarınıza dönüştürülebilir. Layer Translator’ın nasıl çalıştığına daha yakından bakalım.

Layer Translator’ı kullanırken öncelikle gelen dosyanızın katmanlarını, katmanları istediğiniz şekilde ayarlanmış bir dosyanın katmanlarıyla eşleştirmeniz gerekir.

Bunu yapmak için adımlar şunlardır:

1. Katmanlarını dönüştürmek istediğiniz dosyayı AutoCAD’de açın. Şuradan Çevir liste kutusundaki geçerli dosyadaki katmanları listeleyen Katman Çeviricisi iletişim kutusunu açmak için Araçlar CAD Standartları Katman Çeviricisi’ni seçin.
2. Çizim Dosyası Seç iletişim kutusunu açmak için Şuraya Çevir grubundaki Yükle düğmesine tıklayın. Bu proje için kullanmak istediğiniz katman ayarlarını içeren bir dosya bulun ve seçin.

Dosya standart bir DWG dosyası olabilir veya bir DWS standartları dosyası veya bir DWT şablon dosyası olabilir. Bir dosyayı açtıktan sonra, dosyanın katman adları Şuraya Çevir liste kutusunda görünür.

3. Şuradan Çevir listesinden bir katman adı seçin ve ardından Şuraya Çevir liste kutusundan onu dönüştürmek istediğiniz katmanı seçin. İki seçiminizi yaptıktan sonra, iletişim kutusunun ortasındaki Harita düğmesine tıklayın. Katman Çevirisi Eşlemeleri grubundaki bir öğe size eski ve yeni katman adlarını ve dönüştürme için katman ayarlarını gösterir.
4. Dönüştürmek istediğiniz tüm katmanlar için 3. adımı tekrarlayın. Gerekirse Çeviri Kimden listesindeki birkaç katmanı, Çevirme Hedefi listesindeki tek bir katmana eşleyebilirsiniz.
5.TranslateFrom veTranslateTo liste kutularında eşleşen katmanlar varsa, iletişim kutusunun ortasındaki Aynısını Eşle düğmesi etkin hale gelir. Daha sonra, hem Çeviri Kaynağı hem de Çeviri Hedefi listelerinde aynı ada sahip katmanları otomatik olarak eşlemek için bu düğmeyi tıklayabilirsiniz.


Autodesk Öğrenci
Autocad Öğrenci
Autocad Sistem Gereksinimleri ekran kartı
AutoCAD minimum Sistem Gereksinimleri
Autocad öğrenci ücretsiz mı
AutoCAD 2023 Sistem Gereksinimleri
AutoCAD için gerekli bilgisayar özellikleri
AutoCAD download free


Katman eşlemenizi tamamladıktan sonra, ileride kullanmak üzere eşlemeyi kaydedebilirsiniz:

1. Hala Katman Çeviricisi iletişim kutusundayken, Katman Çevirisi Eşlemeleri grubundaki Kaydet düğmesine tıklayarak Katman Eşlemelerini Kaydet iletişim kutusunu açın. Bu, tipik bir AutoCAD dosyası iletişim kutusudur.
2. Kaydedilen ayarlarınız için bir ad girin ve Kaydet’e tıklayın. Katman haritası ayarlarını bir DWS standartları dosyası veya bir DWG dosyası olarak kaydedebilirsiniz.
3. Çevir düğmesine tıklayın, AutoCAD eşlenen katmanları çevirmeye devam edecektir.

1. adımda katman eşlemeyi kaydettikten sonra, kaydedilen katman haritası ayarlarını gelecekteki katman çevirilerinde Katman Çeviricisi iletişim kutusuna yükleyerek, her çeviri yapmak istediğinizde her katmanı ayrı ayrı eşleme zahmetinden tasarruf edebilirsiniz. Bu, aynı katman ayarlarını kullanan gelen dosyalar için çalışır, ancak karşılaştığınız her farklı katman sistemi için başka bir katman haritası ayarları dosyası oluşturmanız gerekir.

Kaydedilmiş bir katman haritasını kullanmak için, Katman Çeviricisi iletişim kutusunun Şuraya Çevir grubundaki Yükle düğmesine tıklayın ve ardından 1. adımda kaydettiğiniz kaydedilmiş katman haritası dosyasını seçin. Dosyaları içeren her proje için birkaç katman haritası dosyanız olabilir. standart olmayan katman ayarlarıyla.

Diğer Katman Çevirme Seçenekleri

Şuradan Çevir listesindeki katmanların, Şuraya Çevir listesindekilere doğrudan karşılık gelmediği durumlarla sık sık karşılaşacaksınız. Bu durumlar için Layer Translator birkaç ek seçenek sunar.

Şuradan Çevir listesindeki katmanlar için eşleşme bulmakta zorlanıyorsanız, Şuraya Çevir grubundaki Yeni düğmesine tıklayarak yeni bir katman oluşturabilirsiniz. Bu, yeni katmanınızın özelliklerini girebileceğiniz Yeni Katman iletişim kutusunu açar.

Bu iletişim kutusuyla yeni bir katman oluşturduktan sonra, Katman Çevir liste kutusunda görünür ve Katmanlardan Çevir’i yeni katmanınıza eşlemenizi sağlar.

Yararlı bulacağınız başka bir seçenek de Katman Çeviri Eşlemeleri grubundaki Düzenle düğmesidir. Şuradan Çevir katmanını Şuraya Çevir katmanıyla eşledikten sonra, Şuraya Çevir katmanının tam olarak istediğiniz şey olmadığını görebilirsiniz. Katman Çevirisi Eşlemeleri grup liste kutusunda eşlenen katmanı vurgulayabilir ve ardından Katmanı Düzenle iletişim kutusunu açmak için Düzenle’yi tıklayabilirsiniz. Buradan, yeni katmanın ayarlarını orijinal değerlerinden değiştirebilirsiniz.

Son olarak, Layer Translator, çevirilerin gerçekleştirilme şekli üzerinde size biraz kontrol sağlayan bir dizi seçenek sunar. Örneğin, katman renklerinin ve çizgi tiplerinin ByLayer ayarına getirilip getirilmeyeceğini veya bloklardaki nesneler için katman atamalarının çevrilip çevrilmeyeceğini kontrol edebilirsiniz. Bu seçeneklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Layer Translator iletişim kutusunun sol alt köşesindeki Ayarlar düğmesi. Ayarlar iletişim kutusunu gösterir. Seçenekler kendinden açıklamalıdır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir