Değişken İzleme Penceresi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Değişken İzleme Penceresi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

25 Ekim 2022 AutoCAD Civil 3D Eğitim Notları AutoCAD Ölçü Birimi değiştirmek AutoCAD seçme komutu 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

Değişken İzleme Penceresi

Değişkeninin İzleme penceresinde şimdi radyan cinsinden bir açı gibi görünen 0.785398 değerini gösterdiğine ve öyle olduğuna dikkat edin. Vurgulanan satır, daha sonra değerlendirilecek olan ifadedir. Bir sonraki kırılma noktasına devam etmek için, düğme simgesi yeşil bir üçgen olan Devam düğmesine tıklayın.

Program şimdi bir sonraki satırı değerlendirir. ang1 değeri, RTD işlevi kullanılarak yeniden tanımlandığından (işlev yüklüyse) İzleme penceresinde değişir. açı1 değeri radyandan dönüştürüldüğünde, açı1’e yeni bir 45.0 değeri atanır. Bu, amacınızla eşleştiğinden, Devam düğmesine tekrar tıklayarak ilerleyebilirsiniz.

SETQ işlevi bu satırda bir değişkene atanmış olan değeri değiştirmek için kullanılır. Bu, AutoLISP programlarında yaygın bir uygulamadır.

Şimdi sonraki iki satır değerlendirilir, çünkü sonraki kırılma noktası iki satır ötededir. VLIDE, bir nokta seçebilmeniz veya girebilmeniz için AutoCAD’e geri döner. 0,0 yazın veya seçin ve Visual LISP düzenleyicisi yeniden açılacak ve değerlendirilecek sonraki satırı vurgulayacaktır.

Bir programda hata ayıklarken, sonuçları kolayca tahmin etmenize olanak tanıyan noktaları, mesafeleri ve açıları kullanın. Programı 0,0,0 ve 45° gibi değerler için çalıştırdıktan sonra, daha karmaşık girdilerle test edebilirsiniz.

Değişkenpt1 doğru olan değeri (0.0 0.0 0.0) gösterir. Şu ana kadar, İzleme penceresi programın iyi çalıştığını onaylar. Hata, kırılma noktasından sonra bir yerde meydana gelmelidir. Diğer nokta değişkenlerini İzleme penceresine ekleyin ve hata ayıklamaya devam edin.

Devam düğmesine tıklayın ve AutoCAD komut satırına 5.5,1.5 girin. VLIDE düzenleyiciye geri döner ve İzleme penceresi şimdi pt2, pt3 ve pt4 değerlerini gösterir. Aha: Sorun burada. pt2 değişkeni, 5.5 ve 1.5’in doğru değerlerini gösterir, ancak diğer iki değişken, kendilerine atanan aynı değerlere sahiptir. Programın çalışmamasına şaşmamalı. Dikdörtgenin iki köşesine aynı nokta atanmıştır.

Artık hatayı bulduğunuza göre, biraz kafanız karışmış olabilir. Nasıl böyle bir hata yapabildin? Pekala, önceki iki satıra bakın. Kod satırları çok benzer olduğu için, şüphesiz ilkini kopyalayıp ikincisini elde etmek için yapıştırdınız ve sonra dikkatiniz dağıldı ve satırı düzenlemeyi unuttunuz. Bunu kendim itiraf etmek istediğimden daha fazla kez yaptım. Sorunu çözelim.

İşiniz bittiğinde tüm kesme noktalarını temizlemek için Shift+Ctrl+F9 tuşlarına basın. Kesme noktalarını gelecekteki hata ayıklama için yerinde bırakırken devre dışı bırakmak istiyorsanız, her birine sağ tıklayın, Kesme Noktası Hizmeti’ne tıklayın ve Kesme Noktası Hizmeti iletişim kutusunda Devre Dışı Bırak düğmesine tıklayın.

Kesme noktaları arasında geçiş yapmanın birkaç yolu vardır:

Geçerli kesme noktasından özgeçmişlere devam edin. Çık, mevcut kesme döngüsünü durdurur ve bir seviye yukarı çıkar. Bu, yalnızca diğer kesme döngülerinin içindeki kesme döngüleri için kullanışlıdır.

Önceki örnek yalnızca tek bir kesme döngüsü kullanır, bu nedenle bu düğmeyi tıklatmak, Sıfırla düğmesini tıklatmakla aynı sonucu verir. Sıfırlama, iç içe geçmiş olsalar bile tüm kesme döngülerini durdurur.

Ayıklama İşlemi

Bu hata ayıklama işlevini ilk bulduğumda eğlenceli olduğunu düşündüm. Şimdi kullanmıyorum çünkü çok uzun sürüyor. Nasıl çalıştığını görmek için en az bir kez deneyin; hoşuna gidebilir.

Animasyonu açmak için Debug ➔ Animate’i kullanın. Şimdi programınızı yükleyin ve komutu denemek için AutoCAD’e geçin. Programınız için istemleri takip ettiğinizde, VLIDE, programı görüntülemek ve değerlendirilmekte olan bölümü ilerlerken vurgulamak için Visual LISP editörü ve AutoCAD editörü arasında geçiş yapar. Bu çok yavaş gerçekleştiği için, programı takip edebilir ve programın nerede durduğunu görebilirsiniz. Kahve yapmak ve e-postanıza cevap vermek için de zamanınız olabilir.


AutoCAD Civil 3D Eğitim Notları pdf
Autocad obje seçme sorunu
AutoCAD seçme komutu
Autocad Ölçü Birimi Nedir
AutoCAD seçim penceresi
AutoCAD Ölçü Birimi değiştirme
AutoCAD ölçü birimi öğrenme
AutoCAD cm çevirme


Programı Test Etme

Programınız kusursuz çalışıyor gibi göründüğünde, onu kırmayı denemenin zamanı gelmiştir:

1. Henüz yapmadıysanız, DEFUN işlevi için tüm yerel program değişkenlerini argüman listesine ekleyin.
2. AutoLISP programını kaydedin.
3. Visual LISP editöründen çıkın ve hafızadan saklanan tüm değişkenleri silmek için çizimden çıkın. Bu adım kritiktir. Bir veya daha fazla programda hata ayıklıyorsanız, bazı değişkenlerin hala içlerinde saklanan değerlere sahip olması çok muhtemeldir.
4. AutoCAD’i başlatın ve yeni işlevinizin nasıl uygulanabileceği konusunda mümkün olduğunca çok varyasyon ayarlayın. Bunu önceki SSECT komutu gibi bir program için yapmak için, farklı açılarda bir dizi çizgi oluşturun – bazıları 45 derece gibi normal açılarda ve diğerleri her yöne giden rastgele açılarda.
5. Son bölüm sembolleri oluşturmak için yeni komut işlevini kullanın. Bir açı sorulduğunda, her çizgide iki nokta seçin. Bazı açıları yazın. Ardından, rastgele harfler yazın, Esc tuşuna basın ve ne olduğunu görmek için Ara Çubuğuna basın. Başka bir deyişle, mantıklı görünmese bile bir AutoCAD kullanıcısının yapabileceği şeyleri yapın. Bu programın hala bazı kusurları var. Bakalım onları bulabilecek misin?
6. Form olarak benzer olduklarından emin olmak için yeni komutunuzdaki istemleri AutoCAD’deki istemlerle karşılaştırın.

Bu adımları SSECT programıyla gerçekleştirmek altı endişeyi beraberinde getirir:

• Program çalışırken tüm AutoCAD komutları ve bunlarla ilgili istemler komut satırında görüntülenir. Bunu, programın başında setvar CMDECHO’yu kapatıp programın sonunda tekrar açarak düzeltebilirsiniz.
• Operatör, Enter’a basarak varsayılan bir 0 açısı seçebilseydi iyi olurdu. EĞER işleviyle bunu düzeltebilirsiniz.
• UCS döndürüldükten sonra ancak program bitmeden Esc tuşuna basarsanız, UCS asla önceki durumuna dönmez. Hata işleme ekleyerek bunu düzeltebilirsiniz.
• Yeni sembolü oluşturduktan sonra fikrinizi değiştirirseniz, programınız tarafından sembolü oluşturmak için kullanılan her adımı geri almanız gerekir. Programda UNDO için başlangıç ​​ve bitiş noktalarını ayarlayarak bunu düzeltebilirsiniz.
• Aynı X veya Y koordinatlarına sahip iki nokta seçerseniz, dikdörtgen ve her iki çizgi üst üste istiflendiği için tek bir çizgi gibi görünür. Bunu da düzeltebilirsin, ama belki de sıradaki tamamen yeni bir yaklaşımdır. Bu programa farklı bir yaklaşım için aşağıdaki “COND, INITGET, GETKWORD” bölümüne bakın.
• Program tamamlandığında komut satırına nil yazdırılır. Programın sonuna (PRINC) satırını ekleyerek bunu önleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir