Çoklu Ekleme Noktaları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çoklu Ekleme Noktaları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

22 Ağustos 2022 Autocad nokta boyutu büyütme Autocad nokta stili değiştirme AutoCAD point style AutoCAD point Style komutu 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Çoklu Ekleme Noktalarında Döngü

Dinamik bir bloğa birden çok ekleme noktası oluşturabilseydiniz harika olmaz mıydı? İyi haber şu ki (neyse ki) birden fazla blok oluşturmak zorunda kalmadan yapabilirsiniz. Bir dinamik blok, ister inanın ister inanmayın, yalnızca bir Taban Noktası parametresine sahip olsa bile, blok yine de birden fazla ekleme noktası varmış gibi davranabilir.

İşin sırrı, her özel tutamağın bir ekleme noktası gibi hareket etme yeteneğine sahip olmasıdır. Her parametrenin Döngü adı verilen çeşitli bir özelliği vardır. Bisiklete binme Evet olarak ayarlandığında, bu kavrama bir ekleme noktası gibi davranma potansiyeline sahiptir.

“Hareket et” diyoruz çünkü bloğun yalnızca bir gerçek taban noktası var; ancak dinamik bir blok eklerken Ctrl tuşuna basmak, döngüye önceden ayarlanmış her bir özel tutamaç arasında geçiş yapar ve her birini sırayla ekleme noktası yapar.

Blok düzenleyicide birkaç parametrenin Döngü özelliğini Evet olarak ayarladıktan sonra, bir tutamaç seçin, sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Ekleme Döngüsü’nü seçin ya da Ekleme Döngü Sırası iletişim kutusunu açmak için BCYCLEORDER’ı kullanın. Tutamaçların ekleme noktaları olarak görünme sırasını kontrol ettiğiniz yer burasıdır.

Listedeki ilk öğe, Ctrl’ye ilk basıldığında ekleme noktasıdır. Ctrl tuşuna tekrar basıldığında, listedeki ikinci parametre bloğun ekleme noktası olarak hareket eder ve bu şekilde devam eder. Bisiklet sırasını değiştirmek için Yukarı Taşı ve Aşağı Taşı düğmelerini kullanın. Seçilen parametrelerde Bisiklet özelliğini değiştirmek için Döngü düğmesine tıklayın. Döngüye ayarlanan parametreler mavi bir onay işaretiyle gösterilir.

Parametrelerle Oynama

Parametreler, dinamik blokları yönlendiren etkileşimli boyutlar gibidir. Bunlar genel resmin yalnızca bir parçasıdır; parametreler, kirli işi yapan eylemleri yönlendiren özel özellikleri ve tutamaçları tanımlar. Bu bölümde parametrelerle oynayacağız ve bundan ne gibi harika ipuçları çıkacağını göreceğiz.

Simetrik Germenin Yedi Sırrı

Belki yedi sır yoktur, ama en azından aliterasyon dikkatinizi çekti! Yemin ederiz ki şimdi sizinle paylaşacağımız simetrik esnemenin en az üç sırrı var.

Blok düzenleyicide bir parametre tutacağı seçin ve Özellikler paletini açın. İlk olarak: Doğrusal parametreler 0, 1 veya 2 tutamağa sahip olabilir. Tam olarak iki tutamağa sahip olmadan simetrik olarak esneyemezsiniz. İkinci olarak, doğrusal parametrelerin Temel Konum için iki seçeneği vardır: Başlangıç ​​Noktası ve Orta Nokta. Orta Noktayı Seçin: Her iki tarafta da esnemenin eşit olması için taban noktası ortada olmalıdır.

Son olarak, lineer parametrenin her iki tutamacı da kendileriyle ilişkili bir Taşı veya Uzat eylemine ihtiyaç duyar. Her bir tutamacıyla farklı eylemler ilişkilendirilmiş olsa bile, tutamaçlarından birini tıklattığınızda doğrusal parametre her iki tarafta eşit olarak uzanır.

Üç bileşenin tümüne sahipseniz, tutamaçlarından birine tıkladığınızda lineer parametreniz her iki tarafa eşit olarak uzanır. Bu, yollar inşa etmek için mükemmel bir ipucu. Bir genişlik tutamağına tıklamak, yolu orta noktasına göre simetrik olarak genişletir.


AutoCAD point style
AutoCAD point Style komutu
AutoCAD Specify first point kapatma
Autocad nokta boyutu büyütme
AutoCAD nokta yakalama sorunu
Autocad nokta stili değiştirme
Autocad Koordinatlı Nokta Atma
AutoCAD polyline nokta ekleme


Bloklarınızı Hizalayın

Dinamik bir blok tasarlarken bir tane eklemek aklınıza gelmese de, Hizalama parametresi inanılmaz derecede faydalıdır ve dikkate alınmayı hak eder. Hizalama parametresi, bloklarınızı mevcut geometriyle hızlı bir şekilde hizalamanızı kolaylaştırır (bir dönüş açısını manuel olarak bulmaya çalışmaktan çok daha kolaydır). Bir Hizalama parametresi, kendisiyle ilişkili herhangi bir eyleme ihtiyaç duymaz, işlevselliği parametre içinde bulunur.

BEDIT komutunun geliştirme ortamındayken, dinamik bir bloğa bir Hizalama parametresi ekleyin. Bunu, Blok Yazma Paletlerinde Hizalama Parametresi aracını tıklatarak veya BPARAMETER kullanarak ve Hizalama seçeneğini seçerek yapabilirsiniz. Her iki durumda da, bir taban noktası (genellikle geometrinin bir kenarı boyunca en iyisi) ve bir hizalama yönü (kenar yönünü izleyerek) belirlemeniz gerekir.

Klozet örneğinde bu tuvalet demenin daha güzel bir yolu değil mi? Armatürü duvardan dengelemek için Hizalama parametresini su tankının kısa bir mesafe arkasına yerleştirmek isteyebilirsiniz. Hizalama parametresinin taban noktasını belirledikten sonra, hizalama çizgisinin yatay olması için Polar modunu kullanarak bir kenarda bir noktayı tıklayın. Hizalama çizgisi, su deposunun arka kenarı ile aynı hizada olmalıdır.

Taban Noktası Parametresi aracını tıklayın ve Taban Noktasını doğrudan Hizalama parametresi tutacağının üzerine yerleştirin. Hizalama parametresi, yalnızca bir kural olan bloğun taban noktasıyla çakışıyorsa çalışır.

Dinamik bloğu kaydedip kapatın ve yeni Hizalama parametrenizi test edin. Dinamik blok referansında hizalama tutamağına tıklayın ve fareyi bir duvar yüzeyinin üzerine getirin. Klozet duvardan uzaklaşmak için otomatik olarak hareket eder ve döner, o kadar harika değil mi? Hizalama tutamağını kullanarak tek adımda hareket ettirin ve döndürün.

Küçük Artışlar için Set İşaretlerini Gizle

Bazı parametre türleri, olası değerlerini bir dizi geçerli girişle sınırlayan listeleri veya artışları kabul eder. Değerler yalnızca farklı boyutlarda üretilen bir ürünü temsil ettiğinde, dinamik bir blokta bir değer kümesi kullanmak akıllıca olur. Bu şekilde, insanlar üretilemeyen bir blok yerleştiremezler.

Bir parametre seçin ve Özellikler paletindeki Değer Kümesi grubuna bakın. Dağıtım Türünü Yok, Artış veya Liste olarak değiştirebilirsiniz. Set işaretleri, çok fazla olasılık olduğunda dikkati dağıtabilir; bu, artış türünde en sık görülen bir şeydir. Değer seti işaretleri, değerinden daha fazla can sıkıcı hale gelirse, onları kapatın.

BTMARKDISPLAY sistem değişkeni, ayar işareti görüntüsünü kontrol eder. 0’a ayarlayın ve daha fazla set işareti görmeyeceksiniz. Ne yazık ki, bu ayar tüm çizimlerdeki tüm dinamik blokları etkiler. Belki gelecekte bloğa özel set-mark ekran kontrolüne sahip olacağız; bu daha iyi olurdu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir