Çizim ve Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Çizim ve Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

30 Temmuz 2022 Autocad Audit komutu ne ise yarar AutoCAD komutları kısayolları Autocad purge komutu 0
Görünüm Etiketi – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Çizim ve Düzenleme

Çok fazla çizim yapıyorsanız, bu bölüm temel bir okumadır. Burada topladığınız küçük bilgiler, onları ciddiye alırsanız, muhtemelen verimsiz bir şekilde harcanan saatler veya günler veya aylar  ile sonuçlanacaktır.

AutoCAD ile daha fazlasını başarmanın anahtarı, araçları olabildiğince verimli kullanmaktır, böylece zamandan tasarruf edersiniz. Yıllardır çizim ve düzenleme araçlarını kullanıyorsanız, büyük olasılıkla otomatik pilotta çalışıyorsunuzdur. Artan üretkenliğe yönelik yeni bir rota çizmek için bu bölümdeki ipuçlarını ve teknikleri kullanın.

Bu bölümün konuları şunları içerir:

  • Verimliliği Artırma
  • Çizim ve Düzenleme İpuçları

Verimliliği Artırma

AutoCAD yükseltmelerini çevreleyen birçok pazarlama, bunların verimliliğinizi artıracağını iddia ediyor. Bu teoride doğru olsa da, dikkate alınması gereken başka konular da var. Verimliliği artırmak, birim zamanda daha fazla iş yapmak anlamına gelir.

Patronunuzun pazarlamayı satın aldığını ve AutoCAD 2007’ye yükselttikten sonra şimdi sizden daha fazla üretkenlik beklediğini varsayarsak, işte bazı seçenekler: Ya daha az zaman “harcamak” için telefonla uğraşmayı bırakın ya da akşamları çalışıp daha fazla zaman harcayın işi halletmek için. Öte yandan, AutoCAD’i daha verimli kullanmayı gerçekten öğrenebilir ve istediğiniz her şeyi yapabilir ve eve erken dönebilirsiniz. İkinci seçenek, bu bölümün konusudur.

Dinamik Giriş

Verimliliğinizi artırmak için, komut satırını imleçte dinamik olarak ekranda komutları ve seçeneklerini girmek için gizlemenizi önerdik. Belki size yeni başlayanlar için pek bir şey gibi gelmiyor, ancak birçok deneyimli kullanıcının bunun için terapiye ihtiyacı olacak; ama eğer AutoCAD’i o kadar uzun süredir kullanıyorsanız (terapiyi, terapistleri veya terapi mesleğini kırmamak için) muhtemelen zaten terapidesiniz demektir.

Şaka bir yana, bazen dinamik girdi çok dikkat dağıtıcı olabilir, Las Vegas da görsel karmaşasıyla sizi rahatsız eder. Belki sadece bir daire çizmek istiyorsunuz ve ekranda istemi, koordinatları ve komut seçeneklerini görmenize gerek yok. Nasıl daire çizileceğini zaten biliyorsun, değil mi?

Dinamik girişi kapatmak için F12 tuşuna basın veya durum çubuğundaki DYN geçiş düğmesine tıklayın. Şimdi o daireyi huzur içinde çizebilirsiniz. Ancak, bir şeyi Loft yapmak istediğinizde ve istemleri ve seçeneklerinden emin değilseniz ne olur? Tavsiyemize uyup komut satırını ve dinamik girdiyi gizlediyseniz, kör olacaksınız (sorumlu tutulamayız). Dinamik girişi istediğiniz zaman tekrar açın. 

Dinamik giriş koordinatları varsayılan olarak görelidir. Bu, her saniye veya sonraki nokta koordinat girişine artık sembolle başlamanız gerekmediği anlamına gelir. Bunun gibi küçük ayrıntılar bile uzun vadede büyük zaman tasarrufu sağlayabilir.


Autocad purge komutu
AutoCAD Komutları
Autocad purge komutu ne işe yarar
AutoCAD komutları kısayolları
AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD Purge
Autocad Audit komutu ne ise yarar
Düzenleme komutları Word


Bu davranış ayrıca özelleştirilebilir:

1. Durum çubuğundaki DYN anahtarına sağ tıklayın ve kısayol menüsünden Ayarlar’ı seçin.
2. Dinamik Giriş sekmesi görüntülenen Draft Ayarları iletişim kutusu görüntülenir. İşaretçi Girişi alanındaki Ayarlar düğmesini tıklayın.
3. Biçim alanında Mutlak veya Göreli koordinatlar ve Kutupsal veya Kartezyen biçimini seçin. Maksimum üretkenlik için Polar ve Relative’i öneriyoruz.
4. Koordinat araç ipuçları sizi rahatsız ediyorsa, Görünürlük alanındaki ilk radyo düğmesini seçin. Ardından, bu sinir bozucu koordinat kutuları, yalnızca ve yalnızca koordinatları yazmaya başlarsanız görünür.

İkinci veya Sonraki Noktalar koordinat girişini Göreli olarak ayarlanmış olarak bırakmaya karar verirseniz, göreli koordinat girişini belirtmek için açıkça yazmak zorunda kalmayarak zamandan tasarruf edersiniz.

Ancak bazen mutlak koordinatları girmek isteyeceksiniz. Örneğin, kat seviyelerini mutlak başlangıç ​​noktasına göre hizalıyorsanız, İkinci veya Sonraki Noktalar ayarını 0,0 kullanarak nesneleri hareket ettirmeniz gerekir. Koordinatlar varsayılan olarak göreceliyse bunu nasıl yapacaksınız?

Bu komutlar, seçilen nesneyi rastgele bir konumdan başlangıç ​​noktasının mutlak koordinatlarına taşır. Muhtemelen, @’den çok daha az sıklıkta # yazmanız gerekecek, bu yüzden bu hoş bir gelişme.

Dinamik girdinin komut satırından daha nazik ve nazik olduğunu henüz fark ettiniz mi? Geçersiz bir komut seçeneği girerseniz, dinamik bilgi istemi giriş kutusu kırmızı renkte vurgulanarak size bir hata yaptığınızı gizlice bildirir.

Odak noktası kırmızı istemde kalır ve size anında bağışlama ve geçerli girdilerle kendinizi kurtarma şansı sunar; sadece yazmanız yeterlidir. Elbette, sizi tamamen görmezden gelen veya size *isimler* diyen (sert isimlerini yıldızlarla çevreleyerek) komut satırını yener.

Araç İpuçları Yol Gösterir!

Araç ipuçları, sizi doğru yönde yönlendiren ekstra görsel bilgiler görüntüler. Araç ipuçlarının avantajı, bilgileri tam da ihtiyacınız olan yere, yani gezinen imlecin yanına koymalarıdır. Dezavantajı, bu şekilde görmeniz durumunda, araç ipuçlarının dikkatinizi üzerinde çalıştığınız geometriden uzaklaştırabilmesidir.

AutoCAD 2007 üç tür araç ipucu içerir: taslak araç ipuçları, Autosnap araç ipuçları ve dinamik girdi araç ipuçları. Her türü yönetmek için farklı ayarlar kullanılır.

Örneğin, imleci bir araç çubuğu düğmesinin üzerine getirdiğinizde çizim araç ipuçları görünür. Amaçları, tıklandığında belirli düğmenin gerçekleştireceği işlev hakkında size ipucu vermektir. Çizim araç ipuçlarının görünümü, tarihsel olarak işletim sistemi tarafından kontrol edilmiştir.

Seçenekler iletişim kutusunun Görüntü sekmesi, çizim araç ipucu boyutunu, rengini ve yazı tipini yönetir. AutoCAD, çizim araç ipuçlarını açıp kapatan, uygun şekilde TOOLTIPS adlı bir sistem değişkenine sahiptir. Araç çubuklarınızdaki her bir düğmenin işlevini bildiğinizi düşünüyorsanız, çizim araç ipuçlarını kapatmayı düşünün. (Her düğmenin işlevini biliyorsanız, muhtemelen daha fazlasını çıkarmanız gerekir!) Otomatik yakalama araç ipuçları bir süredir var.

İmleci bir nesne yakalama konumu üzerine getirdiğinizde, hangi nesne yakalamasının etkin olduğunu size yazılı olarak bildirirler. İki farklı nesne yakalama türü geçerli olduğunda, Otomatik Yakalama doğru olanı elde etmenize yardımcı olur. Autosnap, aynı bilgiyi sembolik biçimde etkin bir şekilde ortaya koyan işaretçileri de görüntüler.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir