Başlık Blokları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Başlık Blokları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

29 Ocak 2023 Autocad Block patlatma Autocad hazır çizim 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

Başlık Bloklarını ve Çapraz Referansları Yönetme

Temel düzeyde, bir dizi çizimdeki dosyaları takip etmek için Sheet Set Manager’ı kullanabileceğinizi gördünüz. Ancak diğer özellikler, sayfaları oluşturmak ve korumak için gereken süreyi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu bölümde, varolan bir sayfa seti temelinde bir sayfa seti oluşturarak daha gelişmiş sayfa seti özelliklerinden bazılarına bakacaksınız.

Sayfa Kümesi Yöneticisi, sayfalarınızın oluşturulmasını ve yönetimini otomatikleştirmek için özel olarak tasarlanmış şablon dosyalarını kullanabilir. Sayfa kümesinde bir değişiklik olduğunda Sayfa Kümesi Yöneticisinin metni otomatik olarak güncellemesini sağlayarak, sayfa kümesini tanıyan alanları dahil edebilirsiniz.

Ek olarak, Sheet Set Manager, Sheet Set Manager’da bilgi blokları adı verilen çizim başlıkları ve referans sembolleri ekleme işlemini otomatikleştirmek için alan niteliklerine sahip blokları kullanabilir. Bu şablonları ve belirtme çizgisi bloklarını kendi özel çizim stilinize ve düzenleme yönteminize uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

Mevcut Bir Sayfa Setine Göre Yeni Bir Sayfa Seti Oluşturma

Sheet Set Manager’ın başlık bloklarını ve çapraz referansları yönetmenize nasıl yardımcı olabileceğini ilk elden görmek için, Autodesk tarafından oluşturulan mevcut bir örnek sayfa setine dayalı olarak yeni bir sayfa seti oluşturacaksınız.

Yeni AutoCAD 2008 kurulumları için kullanıcı şablonu klasöründe bulunan bir örnek sayfa seti kullanacaksınız. Bu örnek sayfa seti, başlık bloğuna ve bilgi bloklarına zaten ayarlanmış ve kullanıma hazır olan bir şablon dosyası kullanır. Daha önce olduğu gibi, Sayfa Seti Oluşturma Sihirbazını açarak başlayacaksınız.

Bu adımları takip et:

1. Zaten açık değilse, Standart araç çubuğundaki Sayfa Kümesi Yöneticisi aracına tıklayın.

2. Yeni, boş bir dosya açın. Paletin üst kısmındaki açılır listeye tıklayın ve Sayfa Seti Oluşturma Sihirbazını başlatmak için Yeni Sayfa Seti’ni seçin.

3. Örnek Sayfa Seti radyo düğmesinin seçili olduğundan emin olun ve İleri’ye tıklayın. Sayfa Seti Örneği ekranı görünür. Burada, Autodesk tarafından sağlanan standart sayfa seti örneklerinden seçim yapabilirsiniz; veya üçüncü şahıslardan özel bir sayfa setiniz veya sayfa setleriniz varsa, Örnek Olarak Kullanmak İçin Başka Bir Sayfa Setine Gözat seçeneğini kullanabilirsiniz.

4. Örnek Olarak Kullanılacak Bir Sayfa Seti Seçin radyo düğmesinin seçili olduğundan emin olun. Ardından liste kutusundan Architectural Imperial Sheet Set’i seçin ve Next’e tıklayın. Sayfa Ayarı Ayrıntıları ekranı görünür.

5. Yeni Sayfa Setinin Adı giriş kutusuna Sayfa Setimi girin. Açıklama kutusuna sayfa kümesinin açıklamasını da ekleyebilirsiniz. Sayfa Seti Veri Dosyasını (.dst) Burada Sakla seçeneği, sayfa seti veri dosyasının nerede saklanacağını belirlemenizi sağlar. İmleci giriş kutusunun üzerine getirerek mevcut konumu görebilirsiniz. Bir Araç İpucu, konuma giden yolu görüntüler. Bu Araç İpucu, yol giriş kutusundan okunamayacak kadar uzunsa kullanışlıdır.

6. Sayfa Ayarı Veri Dosyasını Sakla giriş kutusunun sağındaki Gözat düğmesine tıklayın ve bu bölüm için örnek dosyaların konumuna göz atın.

7. Sayfa Seti Oluşturma Sihirbazının Sayfa Seti Ayrıntıları ekranına geri dönün, İleri’ye tıklayın. Onay ekranı belirir. Bu ekran, sayfa setinizin oluşturulmasını onaylamadan önce ayarları gözden geçirmenizi sağlar. Bu bilgiyi Sayfa Seti Özellikleri iletişim kutusunda gördünüz.

8. Yeni sayfa setinizi oluşturmak için Bitir düğmesine tıklayın. Sayfa Kümesi Yöneticisinin Sayfa Listesi sekmesinde önceden tanımlanmış sayfa kategorilerinin bir listesi görünür.

Şimdi, örnek dosya klasörünüzü kontrol ederseniz az önce oluşturduğunuz My Sheet Set.dst dosyasını bulacaksınız.

Önceki adımlarda gördüğünüz gibi, bu dosya, dosyaların konumu ve sayfa kümeniz için özel ayarlarla ilgili bilgileri içerir.
Oluşturduğunuz ilk sayfa setinde, Xref’leri ve sayfalar için ayarlanmış görünümleri olan çizimlerden bir sayfa seti oluşturdunuz. Bir sonraki bölüm, görünümler ve Xref’ler dahil olmak üzere sıfırdan bir sayfa oluşturmak için Sayfa Seti Yöneticisini nasıl kullanacağınızı gösterir.


Autocad hazır çizim arşivi dwg
Autocad hazır şablonlar
autocad tefriş kütüphanesi (13.000 adet – dwg)
AutoCAD Insert Komutu
Autocad Hazır Bloklar
Autocad Block patlatma
AutoCAD Block komutu
Autocad hazır çizimler


Bir Çizimler Seti Oluşturmak

Az önce oluşturduğunuz sayfa seti, plan setinizin çerçevesi gibidir. Bu gerçek bir çizimler seti değil, daha çok üzerine çizim setinizi inşa etmeye başlayabileceğiniz bir yapıdır. Sayfa Seti Yöneticisi, siz takıma sayfa eklerken setin koordinasyonunu ve sürekliliğini yönetir.

Bu çizim bileşenlerinin Sayfa Kümesi Yöneticisi tarafından nasıl yönetildiğini görmek için mevcut Model Alanı dosyalarından bazı sayfalar oluşturacaksınız. Çarşaf setine birkaç kat planı ekleyerek başlayacaksınız.
Bu bölümdeki ilk alıştırma setinde gördüğünüz kaynak çizimlerini yeni sayfalar için temel olarak kullanacaksınız.

Bazı Görünümleri Ayarlama

Sayfa Kümesi Yöneticisi, bir sayfada görünüm portlarının oluşturulmasını kolaylaştırmak için çizim görünümlerini kullanır, böylece bir plan çiziminde bazı görünümler oluşturarak başlayacaksınız. Bu görünümler, daha sonra plan paftalarını oluşturduğunuzda ihtiyaç duyulacak alanları ve katman ayarlarını tanımlayacaktır.

Bu adımları takip et:

1.Resource klasöründen planlar.dwg dosyasını açın. Evin iki planını görüyorsunuz. Üst plan bir kat planıdır ve alt plan, bir kat planı ile bir vaziyet planının birleşimidir.
2. Katman Özellikleri Yöneticisi aracına tıklayın.
3. Katman Özellikleri Yöneticisi iletişim kutusunda sol üstteki Katman Durumları Yöneticisi aracına tıklayın.
4. Katman Durumları Yöneticisi iletişim kutusunda, liste kutusundan Plan_site’yi seçin ve Geri Yükle düğmesine tıklayın.
5. Katman Özellikleri Yöneticisi iletişim kutusunda Tamam’ı tıklayın.
Site planı için tüm uygun katmanları gösteren bir katman durumunu az önce geri yüklediniz.

Ardından, biraz sonra vaziyet planı sayfasını oluşturduğunuzda kullanacağınız vaziyet planının bir görünümünü kaydedeceksiniz:

1. Görünüm Yöneticisi iletişim kutusunu açmak için Adlandırılmış Görünümleri Görüntüle’yi seçin.
2. Soldaki listede Geçerli’nin seçili olduğundan emin olun. Ardından, Yeni düğmesine tıklayın.
3. Yeni Görünüm iletişim kutusunda, Görünüm adı için Site Planı’nı girin. Görünüm Penceresini Tanımla düğmesine tıklayın. Görünüm alanını tanımlamak için bir pencere seçmenizi sağlamak için iletişim kutusu geçici olarak kapanır.
4. Gösterilen alanın çevresine bir seçim penceresi yerleştirin. Sınır seçiminden memnun olduğunuzda ↵ tuşuna basın.
5. Yeni Görünüm iletişim kutusunda, Katman Anlık Görüntüsünü Görünümle Kaydet seçeneğinin seçili olduğundan emin olun ve Tamam’a tıklayın.
6. Görünüm Yöneticisi iletişim kutusunu kapatmak için Tamam’ı tıklayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir