AutoCAD’in Çizim Araçları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD’in Çizim Araçları – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

6 Kasım 2022 AutoCAD ARAÇLAR AutoCAD Komutları ve işle 0
Paylaşılan Komut Dosyaları

İletişim Merkezi

AutoCAD ile ilgili en son gelişmelerden haberdar olmanıza yardımcı olabilecek bir diğer özellik de İletişim Merkezi’dir. InfoCenter’ın en sağında İletişim Merkezi simgesini göreceksiniz.

İletişim Merkezi, AutoCAD için en son yazılım güncellemeleri ve destek sorunları hakkında bilgi sahibi olmanın bir yolunu sunar. Bilgi Merkezi Ayarları iletişim kutusunu açmak için İletişim Merkezi listesinin altındaki Ayarlar düğmesine tıklayın.

Ayarlar düğmesine ulaşmak için bazı panellerin boyutunu küçültmeniz gerekebilir. Burada, bilgilerin ülkeniz için doğru olduğundan emin olmak için Ülke/Bölge açılır listesinden ülkenizi seçebilirsiniz.

Yeni İçeriği Kontrol Et seçeneği, İletişim Merkezi’nin yeni bilgileri kontrol etme sıklığını seçmenizi sağlar; Günlük, Haftalık, Aylık veya İstek Üzerine’yi seçebilirsiniz. Balon mesajını kapatmak istiyorsanız, iletişim kutusunun altındaki Yeni Duyurular İçin Balon Bildirimini Etkinleştir onay kutusunun işaretini kaldırın.

İletişim Merkezi, DSL veya yüksek hızlı kablo gibi “her zaman açık” bir İnternet bağlantısı kullanıyorsanız en iyi şekilde çalışır. Böyle bir bağlantınız yoksa Yeni İçeriği Kontrol Et seçeneğini İstek Üzerine olarak ayarlayabilirsiniz. Ardından, İnternet’e bağlandığınızda güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Metin Penceresinde Verileri Görüntüleme

AutoCAD’de çalışırken Komut penceresinde görüntülenen aktivitenin yukarı kaydırıldığını fark etmiş olabilirsiniz. Bazen, Komut penceresinde gösterilen görünümü aşan bilgileri görüntülemek faydalı olabilir. Örneğin, giriş değerlerini kontrol etmek veya diğer veri girişi bilgilerini geri çağırmak için oturumunuzdaki komut etkinliğini gözden geçirebilirsiniz.

Metin Penceresinin nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki alıştırmayı deneyin:

1. Araçlar – Sorgu – Liste’yi seçin.
2. Nesneleri seçin: isteminde yayı tıklayın ve ↵ tuşuna basın.

Yay ile ilgili bilgiler AutoCAD Metin Penceresinde görüntülenir. En alta doğru arkın özelliklerinin listesidir. Listelenen bazı özelliklerin anlamı henüz açık değilse endişelenmeyin; Bu çalışma boyunca çalışırken, bir nesnenin özelliklerinin ne anlama geldiğini öğreneceksiniz.

3. AutoCAD Metin Penceresini kapatmak için F2’ye basın.

İPUCU : F2’ye basmak, çizim düzenleyici ile AutoCAD Metin Penceresi arasında geçiş yapmanın hızlı bir yoludur.

AutoCAD Metin Penceresinin sağındaki kaydırma çubuğu, önceki olaylara kaydırmanızı sağlar. Seçenekler iletişim kutusunu kullanarak AutoCAD’in elinde tuttuğu satır sayısını bile ayarlayabilir veya AutoCAD’in AutoCAD Metin Penceresi bilgilerini bir metin dosyasına kaydetmesini sağlayabilirsiniz.

Açık birden fazla belgeniz olduğunda, AutoCAD Metin Penceresi o anda aktif olan çizim için bir liste görüntüler.

Nesnenin Özelliklerini Görüntüleme

Biz bilgi görüntüleme konusuna gelmişken, Özellikler paleti hakkında bilgi sahibi olmak isteyeceksiniz. Önceki alıştırmada, Liste komutunun bir yayın merkezinin konumu ve uç noktaları gibi bir nesnenin özellikleriyle ilgili bazı bilgileri nasıl gösterdiğini gördünüz. Benzer bilgileri gösteren bir Özellikler paletini görüntülemek için bir nesneyi çift tıklatabilirsiniz. (Zaman zaman yanlışlıkla Özellikler paletini görüntüleyebilirsiniz!)

İPUCU : Özellikler paleti çok kullanışlı olduğundan, onu her zaman açık bırakmayı düşünebilirsiniz.

Bu paletin ne için olduğunu görmek için aşağıdaki alıştırmayı deneyin:

1. Çizimi seçin, sağ tıklayın ve yayın özelliklerinin bir listesini görüntüleyen Özellikler paletini açmak için Özellikler’i seçin. Bu paletteki öğelerin çoğu çözülemiyorsa endişelenmeyin; Bu çalışmanın ilk bölümlerinde çalışırken bu palet hakkında daha fazla bilgi edineceksiniz.

Şimdilik, bir nesneyi çift tıkladığınızda bu paletin göründüğünü ve nesnenin özelliklerini görüntülediğini unutmayın. Listelenen özelliklerin çoğunu değiştirmek için de kullanabilirsiniz.


AutoCAD Komutları PDF
AutoCAD ARAÇLARI
Autocad ömür boyu Lisans
Autocad Nedir
AutoCAD Ders Notları PDF
AutoCAD Komutları resimli
Autocad indir öğrenci ücretsiz
AutoCAD Komutları ve işlevleri


2. Özellikler paletinin sol alt kısmındaki küçük Otomatik Gizle kutusunu tıklayın: Çift ok gibi görünen simgedir. Simge tek bir ok olarak değişir. Özellikler paletindeki Otomatik Gizle seçeneği, çok fazla yer kaplamadan paleti açık tutmanıza olanak tanır.
çizim alanı. Bu, birçok nesnenin özelliklerini düzenlemeniz gerektiğinde faydalı olabilir.

3. İmleci Özellikler paletinden uzaklaştırın. Özellikler paleti, yalnızca başlık çubuğu kalacak şekilde daraltılır.

4. İmleci Özellikler paleti başlık çubuğunun üzerine getirin. Tüm seçenekleri yeniden görüntülemek için Özellikler paleti açılır.

5. Paletin “her zaman açık” modunu geri yüklemek için Otomatik Gizle kutusunu tekrar tıklayın.
6. Üst köşesindeki X’e tıklayarak Özellikler paletini kapatın. (Paletin AutoCAD penceresindeki yerleşimine bağlı olarak X, sol üst veya sağ üst köşede görünür.) Ayrıca Özellikler paletinin yanındaki başlığa sağ tıklayıp kısayoldan Kapat’ı da seçebilirsiniz. Menü.
7. Kapı çizimini bitirdiniz, bu yüzden Dosya – Kapat’ı seçin.
8. Değişiklikleri Kaydet iletişim kutusunda, Hayır düğmesini tıklayın.

AutoCAD’in Çizim Araçlarını Ayarlama ve Kullanma

Şimdi, bu bilgiyi işe koyacaksınız. Burada başlayan ve devam eden bu mimari eğitimde, stüdyolardan oluşan bir apartman çizeceksiniz.

Eğitim, AutoCAD komutlarının nasıl kullanılacağını gösterir ve size temel AutoCAD paketini sağlam bir şekilde anlamanızı sağlar. Bu temel bilgilerle, oluşturmayı düşündüğünüz çizim türleri veya gelecekte kullanabileceğiniz geliştirme ürünleri ne olursa olsun, AutoCAD’i tüm potansiyeliyle kullanabilirsiniz.

Bu bölümde bir dairenin banyo armatürlerini çizmeye başlayacaksınız. Bu süreçte, AutoCAD’in temel araçlarını nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Ayrıca çizim ölçeği kavramı ve çizdiğiniz şeyin boyutunun kağıt yaprağı boyutuna nasıl çevrildiği ile tanışacaksınız.

Bu bölümdeki konular aşağıdakileri içerir:

◆ Çalışma Alanı Oluşturma
◆ Çizim Sürecini Keşfetmek
◆ Çizimi Planlama ve Yerleştirme
◆ AutoCAD Modlarını Çizim Araçları Olarak Kullanma Bir Çalışma Alanı Oluşturma

Çoğu çizime başlamadan önce çalışma alanınızı ayarlamalısınız. Bunun için ölçüm sistemini, teknik resim sayfası boyutunu ve kullanmak istediğiniz ölçeği belirleyin.

Varsayılan çalışma alanı, 1 birimin 1 inç’e eşit olduğu bir ondalık ölçüm sistemi göz önüne alındığında, tam ölçekte kabaca 16 ̋ × 9 ̋’dir. Metrik kullanıcıları, varsayılan alanın kabaca 550 mm × 300 mm olduğunu ve 1 birimin 1 mm’ye eşit olduğunu göreceklerdir.

Bunlar çiziminiz için uygun ayarlar ise herhangi bir ayar yapmanıza gerek yoktur. Bununla birlikte, çeşitli boyut ve ölçeklerde çizimler yapmanız daha olasıdır.

Örneğin, 1 ̋ = 1 ́ ölçeğinde fit, inç ve inç kesirlerini belirtebileceğiniz bir ölçüm sisteminde bir çizim oluşturmak ve çizimi 81⁄2 ̋× 11 ̋ kağıda yazdırabilirsiniz. Ayrıca bir çizimi tam olarak istediğiniz gibi nasıl kuracağınızı öğreneceksiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir