AutoCAD Stili – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Stili – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

8 Ağustos 2022 AutoCAD Text AutoCAD Text style değiştirme AutoCAD yazı fontu İndir 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

AutoCAD Stili

STYLE, belirli bir modaya abone olan tüm metni kontrol eder. Metin stillerinin gücü, metin nesnelerini küresel olarak kontrol etme yetenekleridir. Ancak, tüm metinler stil kurallarına uymaz. Çok satırlı metin komutu MTEXT, bir metin stilinde tanımlanan her şeyi harf bazında geçersiz kılmanıza olanak tanır. Buna rağmen, metin stillerinin stratejik avantajları vardır.

En iyi strateji, birkaç stil kullanmak ve bunları tüm metin nesnelerinizi biçimlendirmek için kullanmaktır, böylece genel metin kontrolünü elinizde tutarsınız. Yalnızca istisnai durumlarda, bir stilde bulunan herhangi bir biçimlendirmeyi geçersiz kılmak için MTEXT’in üstün biçimlendirme yeteneklerini kullanın.

Uyarı: Bir stilin yüksekliği tanımlanmamalıdır. Metin stilinin Yükseklik ayarını 0’da bırakın. Ancak o zaman, metin nesneleri oluşturduğunuzda Yükseklik’i herhangi bir değere ayarlama hakkına sahip olacaksınız.

Uyarımızı görmezden gelmek isteyebilirsiniz, ancak bunu kendi tehlikenizde yapın, boyutlandırma sırasında sabit yüksekliklere sahip stiller ölçeklenemez. Sabit yükseklikte bir stil kullanmak, ölçü makinesine bir İngiliz anahtarı atmak gibidir. Tıkla, çarp, bum! Uçlarda yaşamayı seviyorsanız, devam edin ve stillerinizin yüksekliğini sabitleyin, ancak yalnızca boyutlara dahil edilmeyen stiller içindir.

Neden bu yazı tipinin estetik istismarına maruz kalmalıyız? TXT, AutoCAD’in varsayılan metin stilidir, bunun etrafında bilinen bir yol yoktur. Eh, aslında bir yol var ama biz onu sevmiyoruz çünkü hile yapmak gibi. Başka bir yazı tipi dosyası seçebilir ve orijinali değiştirerek txt.shx adını değiştirebilirsiniz. Bu değişikliğin yalnızca orijinal yazı tipi dosyasının üzerine yazdığınız yerel makinenizde çalıştığını unutmayın; sağlam bir çözüm değildir.

İster inanın ister inanmayın, TXT yazı tipi, erken çizim cihazlarında kalem hareketini optimize etmek için tasarlanmıştır. Bugün onu neden kullandığımız, AutoCAD’in en büyük gizemlerinden biridir.

Bir şablon tasarlarken yapmanız gereken ilk şey, varsayılan yazı tipini TXT dışında herhangi bir şeyle değiştirmektir. ROMANS güzel, basit bir SHX yazı tipidir. Neden Standart stil için yazı tipi olarak kullanmıyorsunuz?

AutoCAD iki çeşit yazı tipini işleyebilir: SHX ve TTF. İlki derlenmiş şekil tanımlama dosyalarıdır ve ikincisi TrueType yazı tipleridir. SHX yazı tipleri ilkeldir; AutoCAD ile birlikte gönderilirler ve fikri telif hakkı kısıtlamalarından muaftırlar. TrueType yazı tipleri genellikle çok daha güzel bir görünüme sahiptir ve Windows makinenizde kurulu olan yazı tiplerinden herhangi birine erişebilir.

SHX yerine TTF kullanmak cazip gelse de çünkü TrueType yazı tipleri çok çekici olabilir, ne yazık ki bunu yapmamanızı tavsiye etmeliyiz. Fikri mülkiyet sorunları nedeniyle bir çizime hiçbir yazı tipi kaydedilemez. Yazı tipi dosyalarını da izlemek zorunda kalmadan çizim dosyalarını korumak yeterince zor.

TrueType yazı tipleriyle yapılan metinler, belirli yazı tipi dosyasına sahip olmayan diğer bilgisayarlarda kullanılamayabilir. Eksik TTF yazı tipleriyle ilgili sorunlar nedeniyle bir çizimi açıp metnini düzenleyememek mümkündür. SHX yazı tiplerini kullanırsanız, ofisinizdeki herkesin ve diğerlerinin yazı tiplerinizi gelecekte iyi bir şekilde okuyabileceğinden emin olabilirsiniz. Yazı tipi değişikliği olmayacak, kısacası endişelenmenize gerek yok!

Style Manager iletişim kutusunda ve MTEXT isteminde görünen varsayılan metin dizilerinden sıkıldıysanız, bu mesajları değiştirme gücüne sahipsiniz. Metin Stili iletişim kutusunda kısa bir mesaj (adınız gibi) yazın ve Önizleme düğmesini tıklayın.

Yazı Tipi Adı açılır listesine tıklayın ve Metin Stili iletişim kutusunda bu özel açılır listeye odaklanan bir yazı tipi seçin. Şimdi, yazı tipleri arasında geçiş yapmak için Yukarı ve/veya Aşağı Ok tuşlarına art arda basın. Her döngü yaptığınızda, önizleme metni değişir ve bu yazı tipinin nasıl göründüğüne dair size hızlı bir fikir verir. AutoCAD’de yazı tiplerini önizlemenin daha iyi bir yolu yoktur.

Sıkıcı MTEXT örneğini değiştirmek de mümkündür, metin dizesini abc’den başka bir şeye. Herhangi bir 10 karakterlik mesajı ayarlamak için MTJIGSTRING’i kullanın. 


AutoCAD Text
AutoCAD Text style değiştirme
AutoCAD yazı fontu ekleme
AutoCAD yazı fontu İndir
AutoCAD yazı tipleri
AutoCAD Türkçe yazı fontları
AutoCAD yazı yazma
Autocad ölçü ayarları


VAKA DEĞİŞTİRME

Kaç kez yazmaya başladınız, ancak daha sonra Caps Lock’un kapalı olduğunu fark ettiniz? Birçok kişi, çizimlerinin açıklamalarında TÜMÜ BÜYÜK HARF kullanmayı tercih eder. Yanlış durumda yazmak, genellikle metni baştan yazmanız gerektiği anlamına gelir.

Herhangi bir metnin durumunu değiştirmek için muhteşem TCASE ekspres aracını kullanın. Sadece yürütün, seçin ve TCASE – Metin Durumunu Değiştir iletişim kutusundan bir seçenek belirleyin. Bu, hem tek satırlı hem de çok satırlı metin veya herhangi bir kombinasyon üzerinde çalışır. En önemlisi, TCASE birden çok nesne üzerinde çalışır, böylece tüm çizimi bir kerede düzeltebilirsiniz.

MTEXT editörünün rahatlığından tek tek kelimelerin durumunu değiştirmek de mümkündür. Söz konusu metni vurgulayın ve Metin Biçimlendirme araç çubuğundaki Aşağı Ok düğmesini tıklayın (veya kısayol menüsünü görüntülemek için sağ tıklayın). Menüden Büyük/Küçük Harf Değiştir ➔ BÜYÜK HARF (veya küçük harf) öğesini seçin. BÜYÜK HARF için Ctrl+Shift+U ve küçük harf için Ctrl+Shift+L tuşlarına daha hızlı basabileceğinizi unutmayın.

Kaçınız Microsoft Word’de düzenli olarak yazım denetleyicisi kullanıyorsunuz, ancak aynısını AutoCAD’de yapmayı düşünmediniz mi? Başlama zamanı geldi! Hiçbir şey bir çizimin profesyonelliğini yanlış yazılmış metinden daha hızlı yok edemez.

Dil konusunda zorluk yaşıyorsanız veya sözlükle ilgili biraz zorluk yaşıyorsanız, SPELL kurtarıcınız olabilir. Komutu verin ve sorgulamak istediğiniz metni seçin. Yazımı Denetle iletişim kutusu, sizi olası her gaf konusunda uyarır ve durumu düzeltmeniz için size bir şans verir.

Kelime oyunu için kusura bakmayın ama biz eğitim amacıyla Spell çek dizisini kontrol ediyoruz. Görüyorsunuz, SPELL çok aptalca. Yalnızca her kelimeyi doğru yazılmış kelimelerden oluşan bir veritabanına karşı kontrol eder ve kelime seçimi olan dilbilgisi veya diksiyon konusunda size yardımcı olamaz.

SPELL’i bu dizede çalıştırmak, Çekçe’yi büyük harf kullanmamızı önerir, ancak SPELL bu gafın ağ üzerinden geçmesine izin vermeye kesinlikle isteklidir. Editörlerimizin yürekten kabul edeceği gibi, düzeltme okumanın yerini hiçbir şey tutamaz, ancak yazım denetimi yine de çok yardımcı olur.

Çizimlerinizde sıklıkla kısaltmalar ve teknik jargon kullanma ihtimaliniz yüksektir. SPELL bundan hoşlanmayacak. SPELL’i bir kenara bırakmak yerine, kendi jargonunuzu özel bir sözlüğe eklemeye başlayın, SPELL giderek sizin için daha kullanışlı hale gelecektir.

Geçerli yanlış yazılmış sözcüğü geçerli özel sözlüğe eklemek için Yazımı Denetle iletişim kutusunda Ekle düğmesini tıklayın. Sözlükleri Değiştir düğmesini tıklayın ve ardından proaktif olmak ve tüm onaylanmış jargonunuzu bir kerede eklemek için Ekle düğmesini tıklayın. Ofisteki herkesin bir gerçek dünya sözlüğü oluşturmada paylaşabilmesi için neden özel sözlüğü sunucuya kaydetmiyorsunuz?

Dil çabalarınızın meyvelerini nereye kaydetmek istediğinizi belirtmek için Sözlükleri Değiştir iletişim kutusundaki Gözat düğmesini tıklayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir