AutoCAD Dosyalarını Arama – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

AutoCAD Dosyalarını Arama – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

4 Ocak 2023 AutoCAD Find komutu Autocad Temp dosyası nerede 0
AutoCAD'i Düzenleme – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Aranabilir Bilgileri AutoCAD Dosyalarında Depolama

AutoCAD dosyalarından oluşan bir kitaplık oluşturmaya başladığınızda, bu dosyaları nasıl yöneteceğinizi düşünmeye başlamalısınız. AutoCAD dosyalarını takip etmek göz korkutucu bir görev olabilir. Çoğu AutoCAD kullanıcısı, işleri düzenli tutmak için dosyaları iş numaralarına göre adlandırmaya başlar.

Ancak, kitaplığınızdaki binlerce dosya arasından o özel dosyayı bulmanız gerekiyorsa, en iyi organizasyon şemaları bile yardımcı olmaz. Bu bölümde, daha sonra Windows Arama yardımcı programını kullanarak dosyayı bulmak için kullanabileceğiniz bilgileri bir AutoCAD dosyasına nasıl ekleyeceğinizi öğreneceksiniz.

İPUCU: AutoCAD, bir anahtar kelimeye veya açıklamaya göre bir dosyayı daha kolay bulmanıza yardımcı olabilecek bir araç olan DesignCenter’ı içerir. Bölüm 27, DesignCenter’ın eksiksiz bir tartışmasını içerir. Çizim dosyanız hakkında aranabilir genel bilgiler eklemek için çizim Özellikleri iletişim kutusunu kullanın (Dosya Çizimi Özellikleri’ni seçin).

Bu iletişim kutusundaki dört sekmenin açıklaması aşağıda verilmiştir:

Genel: Genel sekmesi size dosya hakkında genel bilgi verir. Bu bilgiler, bir dosyanın özelliklerini görüntülemek için Windows Gezgini’ndeki Özellikler seçeneklerini kullandığınızda gördüğünüze benzer.

Özet: Özet sekmesinde, Başlık, Konu, Yazar ve Anahtar Kelimeler alanlarına çizime uygun herhangi bir metin girin. Buraya girdiğiniz bilgiler çizimle birlikte saklanır ve dosyayı AutoCAD DesignCenter veya Windows Arama yardımcı programı aracılığıyla bulmak için kullanılabilir (Aramaya Başla’yı seçin).

Ek olarak, çiziminizdeki nesnelere uygulanan köprüler için bir temel konum girebilirsiniz. Bu temel konum, bilgisayarınızdaki veya ağınızdaki bir klasör veya bir İnternet web adresi olabilir. Köprüler hakkında daha fazla bilgi için Bölüm 27’ye bakın.

İstatistikler: İstatistikler sekmesi, çizimi en son kaydeden kişinin Windows kullanıcı adının yanı sıra dosyada geçirilen süreyi içerir. Bu, Windows oturumunun başındaki oturum açma adıdır.

Özel: Özel sekmesi, iki giriş kutusu sütunu içerir. Bu sekme, arama yapılabilen çizim ile ek özel verileri depolamanıza izin verir. Örneğin, Ad sütununa İş Numarası girebilir ve ardından Değer sütununa 9901 girebilirsiniz. Proje yöneticisi adları, danışmanlar veya revizyon numaraları gibi bilgileri de ekleyebilirsiniz. Daha sonra AutoCAD DesignCenter veya Windows Arama yardımcı programını kullanarak ve Ad ve Değer sütunlarından bu anahtar sözcükleri arayarak dosyayı bulabilirsiniz.

AutoCAD Dosyalarını Arama

Bir dosyanın Özellikler iletişim kutusuna bilgi ekledikten sonra, dosyanızı bulmak için AutoCAD DesignCenter’ı, Dosya iletişim kutusunu veya Windows Arama işlevini kullanabilirsiniz.

AutoCAD Dosya Seç iletişim kutusunun sağ üst köşesindeki Araçlar menüsünde de bir Bul seçeneği bulunur. Erişmek için Dosya Aç’ı seçin; ardından Dosya Seç iletişim kutusunda Araçlar Bul’u seçin. Bu seçenek, tıpkı Windows XP Arama Sonuçları penceresi gibi çalışan bir Bul iletişim kutusu açar.

Bozuk Dosyaları Kurtarma

Hiçbir sistem mükemmel değildir. Sonunda, bir şekilde bozulmuş bir dosyayla karşılaşacaksınız.

İki AutoCAD aracı sıklıkla bozuk bir dosyayı kurtarabilir:

  • Denetim Açabildiğiniz ancak bir sorun olduğundan şüphelendiğiniz bir dosyayı kontrol etmenizi sağlar. Denetim, o anda açık olan dosyada hatalar olup olmadığını kontrol eder ve sonuçları AutoCAD Metin Penceresinde görüntüler.
  • Kurtar AutoCAD’in normal şekilde açamayacağı kadar kötü bozulmuş bir dosyayı açmanıza olanak sağlar. Kurtarma için bir dosya seçtiğiniz bir Dosya Seç iletişim kutusu görünür. Bir dosya seçtikten sonra açılır ve hatalara karşı kontrol edilir.

Bu araçlara File Drawing Utilities basamaklı menüsünden erişebilirsiniz. Tüm dosya bozulma sorunları için her derde deva olmasalar da, çoğu zaman bu araçlar işi görür. Bu araçlara rağmen bir dosyayı kurtaramamanız durumunda, bilgisayarınızın sorunsuz çalıştığından ve diğer sistemlerin arızalı olmadığından emin olun.


AutoCAD Find komutu
Autocad Temp dosyası nerede
Autocad kapanan dosyayı kurtarma
AutoCAD çizim kayboldu
Autocad Temp dosyası nasıl açılır
Autocad otomatik kaydetme yeri
Autocad yazı arama komutu
AutoCAD çizim gözükmüyor


Bir dosyayı düzenlemenin ortasındayken herhangi bir nedenle bilgisayarınız kapanırsa, AutoCAD’i bir sonraki başlatışınızda Çizim Kurtarma Yöneticisini görürsünüz. Drawing Recovery Manager, AutoCAD beklenmedik bir şekilde kapatıldığında üzerinde çalıştığınız dosyayı kurtarmanıza izin verir.

Bu özellik, Microsoft Office’teki dosya kurtarma özelliği gibi çalışır: AutoCAD Metin Penceresinin solunda size kurtarılabilir dosyaların bir listesini gösteren bir panel görünür. Daha sonra açmak için panelden dosya adını seçebilirsiniz. File Drawing Utilities Drawing Recovery Manager’ı seçerek her zaman File Recovery Manager’a ulaşabilirsiniz.

CAD Verilerini Diğer Programlarla Değiştirmek için DXF Dosya Formatını Kullanma

AutoCAD, verileri diğer programlarla paylaşmak için birçok yol sunar. Belki de en yaygın veri alışverişi türü, çizim verilerini diğer CAD programlarıyla paylaşmaktır. Bu bölümde, DXF dosya formatını kullanarak CAD çizimlerini nasıl dışa ve içe aktaracağınızı göreceksiniz.

Çizim Değişim Biçimi (DXF) dosyası, bir çizimi yeniden oluşturmak için gereken tüm bilgileri içeren bir düz metin dosyasıdır. Genellikle diğer programlarla oluşturulan çizimleri değiş tokuş etmek için kullanılır.

Bazı 3D perspektif programları da dahil olmak üzere birçok CAD ve teknik çizim programı, DXF formatında dosyalar oluşturabilir veya okuyabilir. Çiziminizi Perspektif görünümünde görüntülemek için bir 3B program kullanmak isteyebilirsiniz veya DXF dosyalarını kabul eden farklı bir CAD programı kullanan bir danışmanınız olabilir.

DXF dosyalarını okuyan tüm programların burada saklanan tüm verileri kabul etmediğini unutmayın. DXF dosyalarını okuduğunu iddia eden birçok program, DXF dosyalarının bilgilerinin çoğunu atar. Nitelikler, belki de en sık göz ardı edilen nesnelerdir ve bunu kafesler ve 3B yüzler gibi birçok 3B nesne takip eder.

İPUCU: AutoCAD artık CAD veri çevirisi için İlk Grafik Değişim Özelliği (IGES) standardını desteklememektedir.

DXF Dosyalarını Dışa Aktarma

Geçerli çiziminizi bir DXF dosyası olarak dışa aktarmak için şu adımları izleyin:

1. Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusunu açmak için Dosyayı Farklı Kaydet’i seçin.
2. Dosya Türü açılır listesine tıklayın. Çiziminizi, dört DXF formatı dahil olmak üzere bir dizi format altında dışa aktarabilirsiniz.
3. Uygun DXF biçimini seçin ve ardından dosyanız için bir ad girin. .dxf dosya adı uzantısını eklemeniz gerekmez.
4. Dosya için bir klasör seçin ve Kaydet’e tıklayın.

2. adımda, aşağıdaki DXF dosya biçimleri arasından seçim yapabilirsiniz:

◆ AutoCAD 2007 DXF (AutoCAD 2007 ve 2008 paylaşım dosya formatları)
◆ AutoCAD 2004/LT 2004 DXF
◆ AutoCAD 2000/LT 2000 DXF
◆ AutoCAD R12/LT2 DXF

Dışa aktardığınız programa uygun biçimi seçin. Çoğu durumda, başka bir CAD programına dışa aktarıyorsanız en güvenli seçim AutoCAD R12/LT2 DXF’dir, ancak AutoCAD bu tür dosyalar için AutoCAD 2008’in tüm işlevselliğini korumaz.

Dosya Türü açılır listesinden bir DXF formatı seçtikten sonra, Çizimi Farklı Kaydet iletişim kutusunun sağ üst köşesindeki Araç Seçenekleri’ni seçerek daha ayrıntılı spesifikasyonlar belirleyebilirsiniz. Bunu yaptığında Saveas Options iletişim kutusu açılır. DXF dosyaları için DXF Seçenekleri sekmesini seçin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir