Araç Paletleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Araç Paletleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

1 Ekim 2022 AutoCAD araç çubuğu kayboldu AutoCAD araç çubuklarını geri getirme Autocad Modify Araç Çubuğu 0
İletim Sayfa Setleri – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

Araç Paletleri (Tüm Sürümler)

Araç paletleri, blokları ve tarama modellerini depolamak için bir yer olarak başladı, ancak sonunda, Lisp programları ve komutları da dahil olmak üzere, düzenli olarak kullandığınız araçları ve içeriği düzenlemek için kullanışlı bir sisteme dönüştüler. Bunları özellikle blok tanım gruplarını organize etmenin ve bunlara erişmenin bir yolu olarak kullanılır.

Araç paletleri ayrıca, bir araç paletindeki herhangi bir şeyin özelliklerini, seçtiğinizde kullandığı katman da dahil olmak üzere ayarlayabileceğiniz için, insanların bir ofiste standartları uygulamalarına yardımcı olmanın mükemmel bir yoludur. Araç paletlerine kendinizi fazla kaptırmayın; yalnızca, istediğinizi kolayca bulabilmeniz için onları yeterince düzene sokarsanız kullanışlıdırlar. Çok sayıda araç paleti oluşturuyorsanız, ilgili paletleri gruplar halinde birleştirmek için grup işlevini kullanmayı düşünün.

Araç Paletleri penceresini komut satırından (TOOLPALETTES veya TP), menüden (Araçlar ➔ Paletler ➔ Araç Paletleri) veya Ctrl+3 tuşlarına basarak açın.

Araç paletlerinin, tümü araç olarak bilinen çok çeşitli AutoCAD işlemlerine referanslar içerdiğini unutmamak önemlidir. Bir araç paletindeki bir blok referansı, kaydedilmiş bir çizim dosyasındaki bir blok tanımına bir referanstır. Blok tanımını içeren çizimi taşır veya yeniden adlandırırsanız, araç paletiyle bağlantısını kesmiş olursunuz.

Limit Switch- Imperial blok referansına sağ tıklanmasından kaynaklanan Araç Özellikleri iletişim kutusunu gösterir. Kaynak Dosya alanı, blok tanımının bulunduğu çizimin adını ve konumunu içerir. Bir araç paletinden blok referanslarından birini ekleyene kadar blok çiziminizde tanımlanmaz.

Bu bölümde, blok referansları yerleştirme, yeni araç paleti grupları oluşturma, bir araç paletindeki araçların özelliklerini değiştirme, araç paletlerine yeni araçlar ekleme ve araç paletlerini dışa aktarma özelliklerini tartışacağım. Hadi hadi bakalım.

Bir Araç Paletine Blok Referansları Ekleme

Araç paletlerinin en güçlü özelliklerinden biri, tek bir referans çiziminde tüm blok tanımlarına referanslar içeren bir palet oluşturabilme yeteneğidir. Şüphesiz zaten bir veya daha fazla sembol kütüphanesi çizim dosyanız olduğundan, oradan başlayalım.

Çoğunuzda, varsayılan kurulum sırasındaC:\Program Files\AutoCAD 2008\ Sample\DesignCenter klasörüne kopyalanan bir örnekdosya kümesi vardır. Bu örnek için bu dosyalardan birinde (Landscaping.dxf) tanımlanan blokları kullanacağım, bu nedenle ortaya çıkan araç paleti Peyzaj olarak adlandırılacaktır.

Aşağıdaki adımlar, araç paletleriyle yapabileceğiniz birçok şeyde size yol gösterir:

  1. DesignCenter’ı başlatın (DC, Araçlar ➔ Paletler ➔ DesignCenter veya Ctrl+2).
    Bir araç paletinde istediğiniz blok tanımlarını içeren bir dosya bulmak için klasörler listesinde gezinin.
  2. Herhangi bir çizim dosyasından (DWG), şablon dosyasından (DWT), Çizim Değişim Dosyasından (DXF) ve hatta standartlar dosyasından (DWS) içerik elde edebilirsiniz.
  3. AutoCAD DesignCenter (ADC) paletinde hemen hemen herhangi bir yere sağ tıklayın ve Araç Paleti Oluştur menü seçeneğini seçin. AutoCAD, o çizimdeki tüm blok tanımlarını içeren tek bir yeni araç paletini otomatik olarak oluşturur.


AutoCAD araç çubuğu kayboldu
Autocad Modify Araç Çubuğu
AutoCAD Tools MENÜSÜ
AutoCAD araç çubuklarını geri getirme
AutoCAD menüleri
Tools menüsü nedir
AutoCAD üst menü kayboldu
AutoCAD Ribbon kayboldu


Araç Paletleri için Yeni Gruplar Oluşturma

Bir sembol kitaplığı çizimindeki tüm blok tanımlarını içeren yeni bir araç paleti oluşturmak kolaydır – o kadar kolaydır ki, muhtemelen her bir sembol çiziminiz için bir tane oluşturmanız mantıklıdır. AutoCAD 2007’nin birçok uzun araç paleti gösterdiğini fark edebilirsiniz. Ekrandaki dağınıklığı azaltmak için, oluşturduğunuz araç paletleri için yeni bir grup oluşturabilir ve diğerlerini kapatabilirsiniz.

İşte adımlar:

1. Araç paletinin boş bir alanını sağ tıklatarak ve Paletleri Özelleştir’i seçerek Özelleştir iletişim kutusunu açın.
2. Palet Grupları bölmesinin boş bir alanına sağ tıklayın ve yeni araç paletiniz için bir grup oluşturmak üzere Yeni Grup’u seçin (bkz. Şekil 3.4). Bu yeni gruba Sybex adını verin.
3. Bir grubun parçası yapmak istediğiniz araç paletinin adını seçin. Araç paletini grup adı altındaki konuma sürüklerken farenin sol düğmesini basılı tutun; sol fare düğmesini bırakarak araç paletini bırakın. Yatay bir siyah çubuk, paletin grup listesinde nereye yerleştirileceğini gösterir. Bu, AutoCAD 2007 ile birlikte gelen varsayılan araç paleti gruplarını kapatabilmeniz için yeni araç paletinizi (bu durumda Çevre Düzenlemesi) kendi grubuna ekler.
4. Özelleştir iletişim kutusunu kapatın.
5. Araç paletinin başlık çubuğuna sağ tıklayın ve görüntülenmek üzere yalnızca yeni grubunuzu seçin. Bunu yapmak, AutoCAD 2007 ile birlikte gelen 30 araç paletini kapatır.

Bir Paletteki Araçların Özelliklerini Değiştirme

Artık blok referansları içeren yeni bir paletiniz olduğuna göre, bu bloklardan birinin bir çizime eklendiğinde sahip olduğu özellikleri kontrol edelim. Bu örnek için, Ağaç – Yaprak Döken Plan adlı bloğu kullanın. Çizildiği şekliyle ağaç sembolü 120 birim çapındadır.

Temel birimlerin inç olduğu bir mimari çizimde kullansaydım, 10 fit genişliğindeki bir ağacı doğru bir şekilde temsil ederdi. Ancak, birimlerin ayak olduğu bir sivil çizimde kullanmak istiyorum. 120 feet çapında bir ağaç çok büyük olurdu.

Ayrıca sembolün L-PLNT-DEMO katmanına otomatik olarak yerleştirilmesini istiyorum, bu yüzden bunu mevcut katmanım olarak ayarlamayı veya olaydan sonra değiştirmeyi hatırlamam gerekmiyor. Ayrıca sembolün oluşturulduğu dönüş açısını da sevmiyorum çünkü sembol için kullanılan yatay ve dikey çizgilerle çok düzenli görünüyor.

Özellikleri değiştirmek için atabileceğiniz adımlar şunlardır:

1. Araç paletinde Ağaç – Yaprak Döşen Plan bloğuna sağ tıklayın ve Özellikler’i seçin.
2. Araç Özellikleri iletişim kutusu açıldığında ölçeği, dönüşü ve bloğun eklendiği katmanı değiştirin.

Artık bir araç paletini nasıl oluşturacağınızı ve onu yeni bir gruba nasıl ekleyeceğinizi bildiğinize göre, boş bir palet oluşturalım ve ona başka tür araçlar ekleyelim.

Bir araç paleti başlığına sağ tıklayıp Yeni Palet’i seçerek yeni bir araç paleti oluşturun. Buna Çizim adını verin. Boş palet üzerindeki ilk öğenin Araç Paletlerini Özelleştirmeyi Öğrenin olduğuna dikkat edin. Bu seçeneğin seçilmesi Yeni Özellikler Atölyesini açar.

Mevcut herhangi bir nesneden yeni bir araç oluşturmak için aşağıdakileri yapın:

1. Vurgulanması için farenin sol tuşuyla nesneyi seçin.
2. İmleci vurgulanan nesnenin üzerine getirin ve nesneyi palete sürüklerken farenin sağ düğmesini basılı tutun.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir