Ağ Oluşturma Nasıl Değiştirilir? – ANSYS Yazılım – ANSYS Analizi Yaptırma Fiyatları – ANSYS Analizi Örnekleri – Ücretli ANSYS Analizi Yaptırma – ANSYS Yazılımı Yaptırma

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Ağ Oluşturma Nasıl Değiştirilir? – ANSYS Yazılım – ANSYS Analizi Yaptırma Fiyatları – ANSYS Analizi Örnekleri – Ücretli ANSYS Analizi Yaptırma – ANSYS Yazılımı Yaptırma

7 Şubat 2023 Bilgisayarlar arasında ağ bağlantısı kurma Ortak ağ oluşturma Yerel ağ bağlantısı kurma 0
Otomatik Test Teknikleri

Ağ Oluşturma Nasıl Değiştirilir?

Ağ oluşturmanın değiştirilmesi durumunda, elemanları silin ve yukarıdaki [1] ila [4] arasındaki prosedürleri tekrarlayın. Eleman tipini değiştirmek, eleman tipini değiştirmeden plaka kalınlığını değiştirmek veya sadece eleman boyutunu değiştirmek için [1], [2] veya [3] prosedürlerinden tekrarlayın.

Öğeleri silmek için aşağıdaki komutları yürütün:

ANSYS Ana Menü → Önişlemci → Meshing → Temizle → Alanlar

Alanları Temizle penceresi açılır:

(1) ANSYS Graphics penceresinde bir yukarı ok (↑) belirir. Bu oku ışın alanına taşıyın ve bu alana tıklayın.
(2) Alanın rengi açık maviden pembeye döner. Kiriş alanındaki öğeleri silmek için Tamam düğmesine tıklayın. Bu işlemden sonra alan ekrandan kaybolur. Alanı yeniden çizmek için aşağıdaki komutları yürütün.

  • ANSYS Utility Menüsü → Çizim → Alanlar

SINIR ŞARTLARININ GİRDİLERİ

Burada kiriş modelinin düğüm noktalarına kısıtlama ve yükleme koşulları uygulayacağız. Kısıtlama ve yükleme koşullarını tanımlamak için önce düğümleri görüntüleyin.

Düğüm Ekranı

  • ANSYS Yardımcı Programı Menüsü → Çizim → Düğümler

ANSYS Graphics penceresinde düğümler çizilir, gösterildiği gibi açılır. Düğümler görüntüsünü yakınlaştırın. Modellerin büyütülmüş görünümü, düğümlere kısıtlama ve yükleme koşulları uygularken genellikle uygundur. Düğüm görüntüsünü yakınlaştırmak için aşağıdaki komutları yürütün:

  • ANSYS Utility Menüsü → PlotCtrls → Pan Zoom Döndür

Pan-Zoom-Döndür penceresi gösterildiği gibi açılır:

(1) [A] Kutu Yakınlaştırma düğmesine tıklayın.
(2) ANSYS Graphics penceresinde fare imlecinin şekli büyütece dönüşür. Gösterildiği gibi büyütmek için ışın alanının bir bölümünü çevreleyen sol üst noktayı ve ardından sağ alt noktayı tıklayın. Kirişin sol ucunu yakınlaştırın.
(3) Işının tüm görünümünü görüntülemek için, “Pan-Zoom-Döndür” penceresindeki [B] Sığdır düğmesine tıklayın.

Düğüm seçimi

  • ANSYS Ana Menü → Çözüm → Yükleri Tanımla → Uygula → Yapısal → Yer Değiştirme → Düğümlerde

U. ROT’u Düğümlere Uygula penceresi gösterildiği gibi açılır.

(1) [A] Kutu düğmesini seçin ve gösterildiği gibi ışın alanının sol kenarındaki düğümleri sarı dikdörtgen çerçeveyle çevreleyecek şekilde fareyi ANSYS Graphics penceresinde sürükleyin. Aynı anda birden çok düğümü seçmek için Kutu düğmesi seçilirken, tek bir düğümü seçmek için [B] “Tek” düğmesi seçilir.
(2) Yalnızca kısıtlamaların uygulanacağı düğümlerin, yani ışın alanının sol kenarındaki düğümlerin seçildiğini onayladıktan sonra, [C] OK düğmesine tıklayın.

Düğümlerin yeniden seçilmesi Yukarıdaki prosedürde (2) [C] OK düğmesine basmadan önce düğümlerin seçimini temizlemek için [D] Reset düğmesine tıklayın ve yukarıdaki (1) ve (2) prosedürlerini tekrarlayın. Düğüm seçimi, [E] Seçimi Kaldır düğmesini seçtikten sonra seçili düğümleri seçerek veya yukarı oku ters çevirmek için farenin sağ düğmesine tıklayarak sıfırlanabilir.


Bilgisayarlar arasında ağ bağlantısı kurma
Ortak ağ oluşturma
Windows 10 ev ağı kurma
Ofis ortak ağ Kurma
İnternetsiz ortak ağ kurma
Windows ortak ağ oluşturma
Yerel ağ bağlantısı kurma
Kablosuz yerel ağ bağlantısı kurma


Düğümlere kısıtlama koşulları dayatma

U. ROT’u Düğümlere Uygula penceresi, yukarıdaki “Düğümlerin seçimi” alt bölümündeki prosedürde (2) [C] OK düğmesine tıkladıktan sonra açılır.

(1) [A] TÜM DOF’un seçilmesi durumunda, düğümler kenetlenecektir, yani yer değiştirmeler x ve y eksenleri yönlerinde sıfıra ayarlanır. Benzer şekilde, UX seçimi x yönündeki yer değiştirmeyi sıfıra eşitler ve UY seçimi y yönündeki yer değiştirmeyi sıfıra eşitler.

(2) [B] OK düğmesine tıklayın ve sıkıştırma koşullarını gösteren mavi üçgen semboller, gösterildiği gibi ANSYS Graphics penceresinde görünür. Dik üçgenler, üçgen sembolün iliştirildiği her düğümün y yönünde sabitlendiğini gösterirken, eğik üçgenler x yönünde sabit durumu gösterir.

Kısıtlama Koşulları Nasıl Temizlenir?

  • ANSYS Ana Menü → Çözüm → Yükleri Tanımla → Sil → Yapısal → Yer Değiştirme → Düğümlerde

Düğüm Konstrüksiyonunu Sil penceresi açılır.

(1) Kısıtlama koşullarının uygulandığı tüm düğümlerin kısıtlama koşullarını silmek için Tümünü Seç düğmesine tıklayın. ANSYS Graphics penceresinde Single butonunu seçin ve yukarı ok ile belirli bir node seçin ve OK butonuna tıklayın.
(2) Düğüm kısıtlamalarını Sil penceresi görünür. TÜM DOF’u seçin ve hem x hem de y yönlerindeki kısıtlama koşullarını silmek için Tamam düğmesine tıklayın. Sırasıyla x ve y yönlerindeki kısıtlamaları silmek için UX ve UY’yi seçin.

Düğümlere sınır koşulları empoze etme

Yük koşullarını uygulamadan önce, alanın tüm görünümünü elde etmek için Pan-Zoom-Döndür penceresindeki Sığdır düğmesine tıklayın ve ardından aşağıdaki işlemleri kolaylaştırmak için ışın alanının sağ ucunu yakınlaştırın.

Düğümlerin seçimi

(1) Düğümü x = 0.08 m ve y = 0.005 m olduğu bir noktada seçin, gösterildiği gibi Plot Numbering Controls penceresini açmak için ANSYS Utility Menu → PlotCtrls → Numbering’i arka arkaya tıklayın.
(2) ✓ Açık kutusu olarak değiştirmek için [A] DÜĞÜM Kapalı kutusuna tıklayın.
(3) Gösterildiği gibi ANSYS Graphics penceresinde karşılık gelen düğümlere bitişik düğüm numaralarını görüntülemek için [B] OK düğmesine tıklayın.
(4) Düğüm numaralarını silmek için, [A] NODE ✓ On kutusunu tekrar Off kutusu olarak değiştirmek üzere tıklayın.
(5) Aşağıdaki komutları yürütün:

ANSYS Yardımcı Programı Menü → Liste → Düğümler ve Sıralama NODE Listesi penceresi açılır. [A] Yalnızca Koordinatlar düğmesini seçin ve ardından [B] Tamam düğmesine tıklayın.

(6)“NLISTKomut penceresigösterildiği gibi açılır. x = 0,08 m ve y = 0,005 m koordinatlarına sahip düğümün numarasını bulun.

(7) Aşağıdaki komutları yürütün: ANSYS Ana Menüsü → Çözüm → Yükleri Tanımla → Uygula → Yapısal → Kuvvet/ Moment → Düğümlerde F/M’yi Düğümlere Uygula penceresini açmak için.
(8) Yalnızca x = 0,08 m ve y = 0,005 m koordinatlarına sahip #108 düğümünü gösterildiği gibi yukarı okla seçin.
(9) Yalnızca #108 düğümünün sarı çerçeveyle çevrelendiğini doğruladıktan sonra, Apply F/M on Nodes penceresindeki OK düğmesine tıklayın.

Yük uygulamasının düğüm seçimi nasıl iptal edilir? Tamam düğmesine basmadan önce Sıfırla düğmesine tıklayın veya yukarı oku aşağı oka çevirmek için farenin sağ düğmesine tıklayın ve sarı çerçeveye tıklayın. Sarı çerçeve kaybolur ve yük uygulamasının düğüm(ler)inin seçimi iptal edilir.

Düğümlere yük koşulları dayatma

Gösterildiği gibi başka bir Düğümlere F/M Uygula penceresini açmak için Düğümlere F/M Uygula penceresinde [A] Tamam’a tıklayın.

(1) Lab Direction of force/mom kutusunda [A] FY’yi seçin ve DEĞER kutusuna [B] −100 (N) girin. Yük için pozitif bir değer, yükü yukarı veya sağa doğru, negatif bir değer ise aşağı veya sola yönde yükü gösterir.
(2) #108 düğümüne iliştirilmiş ve gösterildiği gibi o noktaya uygulanan aşağı doğru yükü gösteren kırmızı aşağı oku görüntülemek için [C] OK düğmesine tıklayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir