Yığın Bellek Özellikleri – ALGOL Yazılım Dili – ALGOL Analizi Yaptırma Fiyatları – ALGOL Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli ALGOL Analizi Yaptırma – ALGOL Yazılımı Yaptırma

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yığın Bellek Özellikleri – ALGOL Yazılım Dili – ALGOL Analizi Yaptırma Fiyatları – ALGOL Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli ALGOL Analizi Yaptırma – ALGOL Yazılımı Yaptırma

21 Şubat 2023 Mass Storage Nedir USB Yığın depolama Aygıtı görünmüyor Usb Yığın depolama Aygıtı nasıl açılır 0
Piksel Aydınlatması – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım YaptırmaPiksel Aydınlatması – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma

Yığın Bellek Özellikleri

HEAP%bellek kurtarma, çöp toplayıcı tarafından gerçekleştirilir; bu, her ikisi de modlara ve IDST% ve WOST% değerlerine erişime dayalı olan işaretleme ve sıkıştırma olmak üzere iki adımda ilerler.

Moddan başlayarak çöp toplama yordamlarının nasıl oluşturulduğu ve bir değere erişim ~12] ; Geriye kalan sorun, çöp toplayıcı her etkinleştirildiğinde IDST% ve WOST%’nin mevcut durumuna karşılık gelen rutinlerin (a) çağrılmasını sağlamak için tüm rutinleri birbirine bağlamaktır.

Ek olarak, WOST% değerlerinin çöp toplama bilgileriyle sağlanması, dinamik eylemler gerektirir. Bu eylemlerin nasıl en aza indirilebileceği gösterilecektir .

IDST% ve WOST%i’nin RANST% üzerinde IDST%i ve WOST%i’nin birkaç parçaya bölündüğünü biliyoruz, öyle ki IDST%i ve WOST%i aynı blok BLOCK%i’nin parçalarıdır. Bir BLOCK%i bloğu, bir H~oi başlığı ile sağlanır ve bloklar, başlıklarında saklanan dch% alanı aracılığıyla birbirine bağlanır.

Bu zincire giriş noktası, halihazırda detaylandırılmış olan bloğun DISPLAY% öğesi aracılığıyla elde edilebilir ve bu görüntüleme öğesi, bu bloğun bn derinlik numarası aracılığıyla erişilebilir; böyle bir derinlik numarası, çöp toplayıcının çağrılabileceği bir talimatın her üretildiğinde bir parametre olarak sağlanabilir.

Başka bir çözüm, geçerli bloğun derinlik numarası bn olan bir çalışma zamanı hücresinde rtbn% depolamak olacaktır. Bu, bir bloğa her girildiğinde ve bırakıldığında hücreyi güncelleyen bir çalıştırma eylemi gerektirecektir (fi~. 2.11). Ancak bu, çöp toplayıcıya bir parametre olarak bn’yi geçirmenin de yer ve zaman alıcı olduğu gerçeğiyle dengeleniyor gibi görünüyor.

Her IDST~i ve WOST%i için çöp toplama bilgisi aşağıdaki gibi karşılık gelen BLOCK~’ta saklanacaktır.

(1) IDST%i için çöp toplama bilgisi Temelde H~oi’de saklanan bir gcidp%i işaretçisinden oluşur. Bu işaretçi, çalışma zamanında, önceden derlenmiş bir rutine veya derleme zamanında oluşturulmuş bir tabloya erişim sağlar; çağrıldığında, çöp toplayıcı sırasıyla rutini yürütecek veya tabloyu yorumlayacaktır.

Gcidp%i, blok girişinde UP olarak ayarlanır ve tüm blok yürütme boyunca değişmez kalır. Ayrıca, çöp toplayıcının yanıltılmasını önlemek için, blok girişinde SIDST%i’nin tüm işaretçileri ve birleşim ek yükleri başlatılmalıdır.

(2) WOST%i için çöp toplama bilgileri sürekli olarak değişmektedir ve prensip olarak WOST%i içeriği her değiştiğinde güncellenmelidir. Bu bilgileri depolamak için, dinamik bellek kurtarma bilgilerini depolamak için kullanılana benzer bir çözüm kullanılmıştır: uygun SWOST%i ve DMRWOST%i~yani GCWOST%’ye ek olarak her SWOST%i’de yeni bir parça ayırt edilmiştir.

Her GCWOST%i’nin yönetimi tamamen statiktir, özellikle boyutu derleme zamanında bilinir ve öğelerine erişim RANST% adresleri ng.pg biçimindedir; çöp toplayıcı çağrıldığında kaybolma riski taşıyan HEAP% değerlerine erişim sağlayan her WOST%i değeri için bir @CWOST%i öğesi olacaktır.


Mass Storage Nedir
Mass Storage Device çözümü
Mass Storage Device driver
Mass storage
Main memory
Usdt storage Nedir
USB Yığın depolama Aygıtı görünmüyor
Disk bölme
Usb Yığın depolama Aygıtı nasıl açılır
Usb Yığın depolama Aygıtı nedir


Her WOST% değeriyle ilişkilendirilen statik özellik gc, mevcut olduğunda karşılık gelen GCWOST% öğesinin statik adresi ng.pg olacaktır, aksi takdirde özel bir temsil (sıfır) verilecektir.

Bir GCWOST% öğesi, ilgili WOST% değerinin modu ve erişimi hakkında bilgi sağlar; ayrıca, çöp toplayıcıya, GCWOS’un nerede başlayıp nerede bittiğini söyleyen bilgiler sağlanmalıdır.

Bu amaçla, ilk GCWOST%i hücresinin adresi olan gchp%i ve GCWOST%i’nin boyutu olan gcsz%i olmak üzere H%i’de iki bilgi depolanır. Ek olarak, ilgisiz GCWOS~öğeleri tanınabilir olmalıdır, bu, içeriklerinin her zaman uygun şekilde başlatılmasıyla gerçekleştirilir.

Tanım. Bir BLOCK%’nin IDST%değeri aracılığıyla veya bir @CWOST%elementi aracılığıyla çöp toplayıcı için erişilebilir hale getirilen bir değerin korunduğu söylenir.

Çalışan yığın çöp toplama bilgilerinin en aza indirilmesi

Bir WOST%değeri, çalışma zamanında bir GCWOST%öğesi tarafından korunmalıdır – HEAP% değerine erişim sağlıyorsa ve bu yığın değeri zaten bir IDST% değeri aracılığıyla korunmuyorsa veya böyle bir koruma varsa, ancak hangi bir yan etki ile yok edilebilir.

Bu koşullar genellikle derleme zamanında tam olarak bilinmez; GCWOST % koruması, tam güvenliğe izin vermek için bilinen bilgilere dayalı olacaktır. Açıkçası, derleme zamanında bir GCWOST % korumasının öngörülmesi gereken durumların sayısı, yukarıdaki koşullara sahip çalışma zamanı durumlarının sayısından daha fazladır.

Mevcut çalışma, bir WOST% değerinin statik özelliklerine erişim, mod ve orijinin, bu değerin korunması gereken durumları en aza indirmeye nasıl izin verdiğini göstermektedir.

Netlik adına, bu özelliklerin derleme zamanında aşağıdakileri belirlemeye nasıl izin verdiği art arda gösterilecektir:

(1) HEAP%değerine erişim sağlamak için WOST%değer riskleri,
(2) WOST%değeri yoluyla erişilebilen HEAP%değeri, IDST%değeri aracılığıyla korunur (hiçbir yan etkinin meydana gelmediği varsayılarak),
(3) yukarıda varsayılan koruma riskini geçersiz kılan yan etkiler. Uygulamada, ayrım bu kadar açık bir şekilde yapılmamalıdır.

Özellikle, belirli bir değer üzerindeki bir eylemi çevirirken, bu değer ve erişim sınıfı için GCWOST% korumasının varlığı veya yokluğu, bazen eylemden kaynaklanan değerin GCWOST% üzerinde korunması gerekip gerekmediği hakkında ek bilgi verir. 

(1) Bir WOST%değeri V(VS ve Vd), aşağıdaki koşullarda bir HEAP%değeri Vh’ye erişim sağlayabilir:

a) değerin erişim sınıfı dir~ost’tur ve ~ değerine göre değer bir N adı içerir (fi@.2.13). Açıkçası, dir~ost erişim sınıfına ve düz kipe (~_~bool, …) sahip bir değerin hiçbir zaman korunması gerekmeyecektir.
b) değerin erişim sınıfı dir~ost’tur ve kipine göre değer N adını içerir.
c) değerin erişim sınıfı dir~ost’tur ve kaynağına göre, dinamik kısmı HEAP%’de olma riski taşır: Örnek 2.12 Erişim sınıfı di~ost ile bir V (VS ve Vd) değeri varsayalım’ aşağıdaki köken özelliklerine sahiptir- kindo =var – derefo = 1 – ~exo = I.

Bu, referansı kaldırılan son adın esnek sınırları olan bir değere atıfta bulunduğu ve dolayısıyla bu değerin dinamik kısmının HEAP$’da depolandığı anlamına gelir. Sonuç olarak Vd, HEA~ üzerindedir.

Böyle bir durum örn. mod değişkeni re~ […J~ ilk önce esnek sınırlarla birden çok M(~ ve bld) değerine yol açacak şekilde referanslandırıldığında ve ardından dilimlenerek V’ye yol açar.

Bununla birlikte, (fi~.2.17), eğer V değeri sadece dilimlenmiş (kin~ = i~n ve ~refo = O) bir tanımlayıcıdan geliyorsa, V’nin erişim sınıfı dirwost’ olur ama Vd açık olmaz. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir