Yazışma Teknikleri – SPSS Ödevi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Fiyatları – SPSS Örnekleri – Ücretli SPSS Analizi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Yazışma Teknikleri – SPSS Ödevi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Fiyatları – SPSS Örnekleri – Ücretli SPSS Analizi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Ücretleri

22 Mart 2022 YAZIŞMA Teknikleri dersi YAZIŞMA ve dosyalama Teknikleri Modülü Yazışma ve DOSYALAMA Teknikleri PDF 0
Ticari Yazılım Geliştirme 

Yazışma Teknikleri

Yazışma Analizi, Analiz ana menüsünün Veri Azaltma alt menüsünde bulunur. Menüye eriştiğinizde, Define Range alt menülerinde iki değişkenin aralığını bildirmeniz gerekecektir. 1’den 8’e kadar dizimiz olarak Film_Num’u ve 1’den 6’ya kadar olan sütunumuz olarak Age_Num’u seçeceğiz.

Biz sadece varsayılan çıktıya izin vereceğiz—şu anda diğer alt menülerde herhangi bir değişiklik yapmayacağız. Ancak, Model alt menüsünde mesafe ölçüsü olarak Ki-Kare yerine Öklid mesafesini seçebileceğinizi belirtmekte fayda var. Her ikisini de çalıştırmak ve karşılaştırmak ilginç olabilir. Bunu yaparsanız (gösterilmemiştir) benzer bir model fark edeceksiniz, ancak bazı belirgin farklılıklar var.

Ortaya çıkan çıktının sonuna kadar aşağı kaydırın ve algısal haritamızı bulacaksınız. Yazışma Analizi ile alışılmadık olmayan kendine özgü bir “at nalı” deseni vardır. Yukarı ve sağa doğru ve ardından at nalı çevresinde aşağı doğru hareket eden net bir azalan yaş modeli vardır. Ancak, Boyut 2’deki yukarı ve aşağı yönün neyi temsil edebileceği daha az açıktır. Bir uçta Müzikal ve 65+ ve diğer uçta 18–24 ve Korku ile gerçekten bükülmüş tek bir boyut varmış gibi görünüyor.

Tablo çıktısının incelenmesi, bu yorumu daha da netleştirir. Spesifik olarak, gösterilen Özet tablosunda, birinci boyuttaki “Atalet Oranının” .782’de oldukça yüksek olduğunu görüyoruz. Bir varyans ölçüsü olan eylemsizlik, burada, varyansı yalnızca bir boyutla açıklamaya yönelik bir girişimin, varyansın çoğunu açıklayacağını ortaya koymaktadır.

İkinci boyut, kıyaslandığında pek bir şey katmaz. Haritamızın tamamen başarılı olmadığı endişesine ek olarak, ek bir sorun var. Haritanın herhangi bir okuyucusuna, daha büyük önemi nedeniyle, Boyut 2’den ziyade Boyut 1’e daha fazla dikkat etmeleri için koçluk yapmamız gerekir. Bunu pratikte yapmak zordur. En iyi çabalarımıza rağmen, haritayı inceleyen herhangi biri neredeyse kesinlikle çapraz mesafeye dikkat edecek ve bu da desenin bozulmasına neden olacaktır.

Teknik genellikle düz, iki boyutlu bir görselleştirme oluşturmak için kullanıldığından ikiden fazla boyutu dikkate almayacağız. Birinin üçüncü bir boyutu denemesi ve onu üç boyutlu bir arsa ile sergilemesi düşünülebilir, ancak üç boyutlu bir dağılım grafiğini deneyen herkesin onaylayabileceği gibi, doğru yapmak zor ve yorumlamak zor olabilir. Sadece bu da değil, boyut 1 ve 2 için kümülatif intertia %91,7 olduğundan, bir arsaya üçüncü bir boyut eklemeye çalışmanın çok az değeri olacaktır.

Keşfedebileceğimiz menüler hakkında daha pek çok şey ve görselleştirmemizi estetik olarak cilalayabileceğimiz sayısız yol var. Henüz bu yollardan hiçbirini takip etmeyeceğiz çünkü algısal haritamızı iyileştirebilecek karışıma Cinsiyeti dahil etmenin kolay bir hilesi var. Uygunluk Analizi sadece iki değişkene izin verirken, Yaş ve Cinsiyeti birleştirilmiş bir değişken olarak yeniden kodlayabiliriz. Kullandığımız Sözdizimi referansınız için sağlanmıştır.


YAZIŞMA Teknikleri dersi
YAZIŞMA ve DOSYALAMA Teknikleri Sınav Soruları
Resmi Yazışma kuralları
Yazışma ve DOSYALAMA Teknikleri PDF
Resmi Yazışma örnekleri
Resmi yazişma kuralları 2020
YAZIŞMA ve dosyalama Teknikleri Modülü
Yazışma Teknikleri Kitabı


Sözdizimi konusunda yeniyseniz, Bölüm 16 bir giriş sağlar. Yazışma Analizini varsayılan ayarları kullanarak ve yeni değişkenimizle yeniden çalıştıralım. 1’den 12’ye kadar olan aralığı belirtmeyi unutmayın. Ortaya çıkan algısal harita oldukça farklı ve daha ilginç. Eylemsizlik Oranının (gösterilmemiştir) incelenmesi ayrıca, Boyut 2’nin varyanstan son örnekte olduğundan daha büyük bir pay aldığını gösterir ve bu da bizi gündeme getirdiğimiz köşegen uzaklık sorunu hakkında daha az endişelendirir.

Bir avuç doğal gruplama görüyoruz, at nalı gitti ve modelde daha fazla karmaşıklık var. Erkekler sol üstte bulunur. İlginç bir şekilde, 65 yaş üstü yaşlı erkekler, Kostüm Dramaları ve Müzikalleri tercih eden yaşlı kadınlardan daha çok Belgesellerle ilgileniyor gibi görünüyor. Korku, genç yaştaki (18-24) hem erkeklere hem de kadınlara eşit derecede hitap ediyor gibi görünüyor, ancak o yaştaki kadınlar Komedi’yi daha çok tercih ediyor. Biraz daha yaşlı erkekler Bilim Kurgu ve Aksiyon filmlerini sever.

Bu algısal harita daha ilginç olduğu için, ona yapabileceğimiz bazı estetik değişiklikleri düşünelim. Etiketleme bir analist için iyidir, ancak eksenler standartlaştırıldığı için değerler esasen keyfidir. Hedef kitlemize bağlı olarak, çok yararlı veya ilginç olmayabilirler. Ayrıca, etiketleme ve noktaların estetiği de geliştirilebilir.

Çoğu karar verici, Simetrik Normalleştirmeyi açıklamak (veya onlara açıklamak istemeyecektir). Belirgin özellikler açıklandıktan ve çizelgeye güven oluşturulduktan sonra, bu muhtemelen algısal haritada etiketlenmesini istemeyeceğimiz bir ayrıntıdır. Gereksiz bilgilerin bir kısmını kaldırırsak, her şeyi biraz daha büyütebilir ve daha kolay okunabilir hale getirebiliriz. Örneğin, nokta etiketleri efsaneyi gereksiz kılıyor gibi görünüyor.

Aşağıdakilerin tümü muhtemelen yardımcı olacaktır:

■ Mevcut başlıkları ve etiketleri kaldırın/değiştirin.
■ Göstergeyi kaldırın ve alanı yeniden tahsis edin.
■ Noktaların ve nokta etiketlerinin okunabilirliğini iyileştirin.

Bir grafiği doğrudan SPSS Statistics’te düzenlemek genellikle ideal çözüm değildir. Bunu yapabilirdik, ancak bu yalnızca bu grafiği iyileştirebilirdi. Bunu en az çabayla güncellenmiş veriler üzerinde yeniden çalıştırabilmemiz için bir “birleştirme çizgisi” türü bir yaklaşım bulsaydık çok daha iyi olurdu. Kısacası, daha sözdizimi dostu bir yaklaşım kullanmalıyız. Biz GPL’yi ele alırken, Sözdizimi ve Çıktı Yönetim Sistemi’nin de kapsandığını unutmayın.

Her ikisinde de yeniyseniz, bu bölümlere göz atmak isteyebilirsiniz. Ancak, bu bölümlerde sunulan tüm ayrıntılara ihtiyacınız olmayacak ve birkaç yeni konsepte hazır olduğunuz sürece, bu bölümde güvenle ilerleyebilirsiniz. Ciddiyetle başlamadan önce bir sorunu çözmemiz gerekiyor—ihtiyacımız olan ilgili veriler veri penceresinde değil çıktı penceresinde. Önce bu konuyu ele alalım.

Gösterilen Çıktı Yönetim Sistemi Kontrol Panelinde aşağıdaki seçimleri yapıyoruz:

■ Çıkış Tipi = Tablo.
■ Komut Tanımlayıcı = Yazışma.
■ Seçili Komutlar için Tablo Alt Tipleri, hem Genel Bakış Sütun Noktaları hem de Genel Bakış Satır Noktalarıdır.
■ Yeni veri kümesi = “Puanlar”, ancak verileri nereye gönderdiğinizi takip ettiğiniz sürece kendi adınızı seçebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir