Test Eklemesi Yapma

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Test Eklemesi Yapma

26 Mayıs 2023 Excelde test hazırlama Microsoft Forms sınav kopya 0
Yazılım Araçlarının Geliştirilmesi 

Test Eklemesi Yapma

Yürütme sonrası karşılaştırmayı kullandığımızda örnek test durumumuza ne olduğunu gösterir. Test betiği en basit biçimine geri döndü: girdilerin doğrudan kaydı. Günlük dosyası, başlangıç ve bitiş saatleri, onu kimin çalıştırdığı vb. dahil olmak üzere sadece temel bilgileri içerir, ancak karşılaştırmaların sonuçları hakkında hiçbir bilgi içermez (gerçi bu, uygulamaya bağlı olacaktır).

Beklenen sonuçlar artık, karşılaştırılacağı çıktı dosyasıyla aynı adı taşıyan, ancak komut dosyasına gömülmek yerine farklı bir dizinde bulunan ayrı bir dosyada tutulmaktadır. Beklenen sonuç dosyamızı gerçek sonuç dosyasından ayırmak için böyle bir adlandırma kuralı kullanabilirdik. Ana hatlarıyla belirtilen nedenlerden dolayı aynı adı kullanmanızı öneririz.

Test senaryosu yürütüldükten sonra karşılaştırma süreci başlayabilir. Bu, test senaryosunun gerçek sonucunu alacak ve muhtemelen başka bir günlük dosyası (şekilde gösterilmemiştir) ve/veya bulunan farklılıkların bir raporunu oluşturarak, beklenen sonuçla karşılaştıracaktır.

Burada, düzenlenen çıktı dosyasını karşılaştırılan tek sonuç olarak gösterdik. Bunun yeterli olup olmadığı test senaryosunun amacına bağlıdır. Girdi dosyasındaki düzenlemelerin dosyanın yeni sürümüne doğru şekilde yansıtılmasını sağladığından, karşılaştırmayı gerekli gördüğümüz tek şey bu olabilir.

Bu, pozitif test için, yani doğru şekilde eklemek gibi geçerli girdileri test etmek için makul bir yaklaşım olsa da, geçersiz bir pozisyon numarası girmeye çalışmak gibi geçersiz girdileri test etmek için uygun olmayacaktır. Uygulama sonrası karşılaştırmada ekran görüntüsünün doğru bir şekilde güncellendiğini göstermek daha zordur, ancak imkansız değildir. Bu tür testler için, diğer sonuçların daha sonra karşılaştırılmak üzere başka bir dosyaya veya dosyalara kaydedilmesi gerekir.

Diyagramın iki ayrı süreci ima ettiğini unutmayın; ilki test senaryosunu yürütürken, ikinci süreç bir karşılaştırma gerçekleştirir. Yürütme sonrası karşılaştırmayı iyi bir şekilde otomatikleştirilmesi daha zor bir tesis haline getiren bu özelliktir. Ticari test araçları genellikle dinamik karşılaştırma için yürütme sonrası karşılaştırmaya göre çok daha iyi destek sağlar.

Otomatik karşılaştırma mesajlarının manuel olarak kontrol edilmesi gerekir. Şimdiye kadar, basit bir kayıtla başlayan ve ardından gerçek sonucu doğrulamak için dinamik karşılaştırma ve uygulama sonrası karşılaştırma ekleyerek örnek test durumumuzun otomasyonunu açıkladık. Şimdi, test senaryomuzun her çalıştırıldığında başarılı olup olmadığını belirlemek için, kullanılan araca ve yürütme sonrası karşılaştırmanın uygulanmasına bağlı olarak yapmamız gerekebilecek bazı ek görevler var.

Öncelikle, test senaryosunun sonuna kadar yürütüldüğünden emin olmak için günlük dosyasına bakmalıyız. Otomatikleştirilmiş test durumlarının başlatılamaması veya yarı yolda durdurulması (örneğin, yetersiz disk alanı nedeniyle) oldukça olasıdır.

Dinamik karşılaştırmanın kullanıldığı durumlarda, ‘başarısız’ karşılaştırma mesajları için günlük dosyasını da kontrol etmemiz gerekebilir. Yürütme sonrası karşılaştırmayı kullandığımız durumlarda, gerçek ve beklenen sonuçlar arasındaki herhangi bir fark hakkında bilgi için bir veya daha fazla başka dosyaya bakmamız gerekebilir.


Microsoft Forms sınav kopya
Excelde test hazırlama
Word test şablonu
PowerPoint test hazırlama
Word yaprak test şablonu
Quiz nasıl yapılır
Öğrencilere test hazırlama
Google Classroom sınav kopya


Açıkçası, bu manuel olarak yoğun bir görevdir. Bunu yalnızca birkaç test durumu için tekrarlamak çok zor olmayacak, ancak onlarca, yüzlerce veya binlerce test durumu olduğunda pratik olmayacaktır. Elbette, tüm günlük dosyalarında arama yapmak için küçük bir yardımcı program yazmak, ‘başarısız’ sözcüğü üzerinde bir metin eşleştirmesi yapmak nispeten basit bir konu olabilir, değil mi?

Bu yardımcı programın tüm günlük dosyalarının adlarını ve onları nerede bulacağını bilmesi gerekir. Günlük dosyasına ‘başarısız’ kelimesini içeren bir metin yazan bir test gibi bazı sahte sonuçlar da verebilir. İletişim Bağlantı Hatası Testi. Testin otomatikleştirilmesini istiyorsak bu ek yardımcı program üretilmelidir, ancak bu normalde beklenmeyen ek bir görevi temsil eder.

Bu yazının yazıldığı sırada, bazı ticari test araçları bilgilerin kabul edilebilir bir özetini sağlar veya en azından bunu yapması sağlanabilir. Ancak, yürütme sonrası karşılaştırmanın test senaryolarının yürütülmesiyle iyi bir şekilde entegre edilmediği durumlarda, yürütme sonrası karşılaştırmaların sonuçlarını dikkate alan bir raporun elde edilmesi çok daha zor olabilir.

Bir dizi otomatikleştirilmiş test senaryosunu çağırdığımızda, sonunda tüm karşılaştırmaları hesaba katan ve basitçe kaç test senaryosunun başarıyla çalıştığını, kaç tanesinin başarısız olduğunu ve sonra hangi test senaryolarını belirten tek bir raporla sunulmasını gerçekten isteriz. arızalı.

Yapılacak birçok seçim var. Karşılaştırmayı otomatikleştirmenin, otomatik test rejimine göre tasarlanması gereken birkaç yönü vardır. Dinamik karşılaştırma ve yürütme sonrası karşılaştırmanın yapılıp yapılmayacağı ve ne zaman yapılacağı buna bir örnektir. Bir alternatifin diğerinden daha iyi olması söz konusu değildir; her alternatifin avantajları ve dezavantajları vardır ve her biri bazı durumlarda diğerlerinden daha uygun olacaktır. En iyi sonuçları elde etmek için genellikle ikisinin bir kombinasyonu kullanılmalıdır.

Diğer seçenekler arasında, her defasında yalnızca küçük bir bilgi parçasını karşılaştırmaya karşı bir kerede çok fazla bilgiyi karşılaştırma ve çok sayıda karşılaştırma yapmaya karşı yalnızca birkaç bilgiyi karşılaştırma yer alır.

Seçeneklerin çoğu, testler bir tutarsızlık bulduğunda kusurları bulma kolaylığı ile, yazılımdaki değişikliklere karşı testlerin esnekliğini takas etmeye indirgenmiştir.

Komut dosyaları yakında her karmaşık hale gelebilir. Testi tamamen otomatikleştirebilmek için karşılaştırmayı test durumlarına dahil etmek çok önemlidir. Örnekte gördüğümüz gibi dinamik karşılaştırma komut dosyasına gömülüyse, karşılaştırma yönergeleri ve muhtemelen beklenen çıktı artık komut dosyası içinde yer alacağından bu, komut dosyasını daha karmaşık hale getirebilir.

Komut dosyası ne kadar çok bilgi içerirse, değişikliklere, test edilen yazılımdaki değişikliklere veya test durumlarının kendisindeki değişikliklere karşı o kadar duyarlı olacaktır. Örneğin, hata mesajlarının ifadeleri biraz değiştiyse, komut dosyalarına katıştırılmış tüm beklenen çıktıların düzenlenmesi gerekir. Bu, komut dosyalarının bakım maliyetini önemli ölçüde artırabilir. Bu tür komut dosyası bakım maliyetlerini azaltmanın yolları ele alınmaktadır.

Araç desteği, yalnızca testi otomatikleştirmek için değil, aynı zamanda otomasyonu otomatikleştirmeye yardımcı olmak için de gereklidir! Etkili ve verimli bir otomatikleştirilmiş test rejimi oluşturmak için çabanın önceden yatırılması gerekir, böylece çaba daha sonra sürekli olarak tasarruf edilir.

Test araçlarının kullanım hızı ve doğruluğu önemlidir. Bu rejimi kurmak için harcanan çaba, otomatikleştirilmiş testlerin yeniden çalıştırıldığı birçok durumda birçok kez geri ödenecektir. Otomatik testlerin yeniden kullanımına ne kadar çok ihtiyaç duyarsanız, onları doğru bir şekilde oluşturmak o kadar önemlidir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir