Süper İşlevi Kullanma – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Süper İşlevi Kullanma – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

8 Mart 2023 Python def kullanımı python için ne anlama gelir? Python komut listesi 0
Ticari Yazılım Geliştirme 

Süper İşlevi Kullanma

super işlevi yalnızca yeni stil sınıflarında çalışır. Argümanları olarak geçerli sınıf ve örnekle birlikte çağrılır ve döndürülen nesnede çağırdığınız herhangi bir yöntem, geçerli sınıftan ziyade üst sınıftan alınır. Bu nedenle, SongBird yapıcısında Bird kullanmak yerine super(SongBird, self) kullanabilirsiniz. Ayrıca, __init__ yöntemi normal (bağlı) bir şekilde çağrılabilir.

Öğe Erişimi

__init__, karşılaşacağınız açık ara en önemli özel yöntem olsa da, pek çok harika şey elde etmenizi sağlayan başka birçok yöntem de var. Bu bölümde açıklanan kullanışlı bir sihirli yöntemler dizisi, diziler veya eşlemeler gibi davranan nesneler oluşturmanıza olanak tanır.

Temel sıralama ve eşleme protokolü oldukça basittir. Ancak, dizilerin ve eşlemelerin tüm işlevlerini uygulamak için uygulanacak birçok sihirli işlev vardır. Neyse ki, bazı kısayollar var ama ona daha sonra geleceğiz.

■Not: Python’da protokol sözcüğü genellikle bazı davranış biçimlerini yöneten kuralları açıklamak için kullanılır. Bu, daha önce bahsedilen arayüzler kavramına biraz benzer. Protokol, hangi yöntemleri uygulamanız gerektiği ve bu yöntemlerin ne yapması gerektiği hakkında bir şeyler söylüyor.

Python’daki polimorfizm yalnızca nesnenin davranışına dayalı olduğundan (örneğin, sınıfı veya üst sınıfı vb. gibi atalarına değil), bu önemli bir kavramdır: Diğer diller, bir nesnenin belirli bir sınıfa ait olmasını gerektirebilir. veya belirli bir arabirimi uygulamak için, Python genellikle belirli bir protokolü izlemesini gerektirir. Yani bir dizi olmak için tek yapmanız gereken dizi protokolünü takip etmek.

Temel Dizi ve Eşleme Protokolü

Diziler ve eşlemeler temel olarak öğe koleksiyonlarıdır. Temel davranışlarını (protokol) uygulamak için, nesneleriniz değişmezse iki sihirli yönteme, değişkense dört sihirli yönteme ihtiyacınız vardır:

  • __len__(self): Bu yöntem, koleksiyonda bulunan öğelerin sayısını döndürmelidir. Bir dizi için bu basitçe eleman sayısı olacaktır; bir eşleme için, anahtar/değer çiftlerinin sayısı olacaktır. __len__ sıfır döndürürse (ve bu davranışı geçersiz kılan
  • __nonzero__ uygulamazsanız), nesne bir Boole bağlamında yanlış olarak değerlendirilir (boş listeler, demetler, dizeler ve sözlüklerde olduğu gibi).
  • __getitem__(self, key): Bu, verilen anahtara karşılık gelen değeri döndürmelidir. Bir dizi için, anahtar sıfırdan n–1’e kadar bir tamsayı olmalıdır (veya daha sonra belirtildiği gibi negatif olabilir), burada n, dizinin uzunluğudur; bir eşleme için gerçekten her tür anahtarınız olabilir.
  • __setitem__(kendi, anahtar, değer): Bu, değeri anahtarla ilişkili bir şekilde saklamalıdır, böylece daha sonra __getitem__ ile alınabilir. Tabii ki, bu yöntemi sadece değiştirilebilir nesneler için tanımlarsınız.
  • __delitem__(self, key): Bu, birisi nesnenin bir bölümünde del deyimini kullandığında ve anahtarla ilişkili öğeyi silmesi gerektiğinde çağrılır. Yine, yalnızca değiştirilebilir nesneler (hepsi değil – yalnızca öğelerinin kaldırılmasına izin vermek istediğiniz nesneler) bu yöntemi tanımlamalıdır.

Bu yöntemlere bazı ekstra gereksinimler uygulanır:

• Bir dizi için, anahtar negatif bir tam sayı ise, sondan saymak için kullanılmalıdır. Başka bir deyişle, x[-n]’yi x[len(x)-n] ile aynı şekilde ele alın.
• Anahtar uygun olmayan bir türdeyse (bir dizide kullanılan bir dizi anahtarı gibi) bir TypeError ortaya çıkabilir.
• Dizinin dizini doğru türdeyse ancak izin verilen aralığın dışındaysa, bir IndexError oluşturulmalıdır.

Bu, her birinin bir öncekinden sabit bir miktarda daha büyük olduğu bir sayı dizisi olan bir aritmetik dizi uygular. İlk değer yapıcı parametresi start (varsayılanı sıfırdır) tarafından verilirken, değerler arasındaki adım adım (varsayılanı birdir) tarafından verilir. Genel kuralın istisnalarını, change adlı bir sözlükte saklayarak, kullanıcının bazı öğeleri değiştirmesine izin verirsiniz. Eleman değiştirilmemiş ise start+key*step şeklinde hesaplanır.

Ayrıca, sonsuz uzunlukta olduğu için sınıfın __len__ yöntemi yoktur. Geçersiz bir dizin türü kullanılırsa, bir TypeError oluşturulur ve dizin doğru türde ancak aralığın dışındaysa (aşağıdaki iki örneğin sonuncusunda negatif), bir IndexError oluşturulur.


Python def kullanımı
pip, python için ne anlama gelir?
id() fonksiyonunun python
Python komut listesi
python kodu derlenir mi yoksa yorumlanır mı?
Python komutları PDF
Python gömülü fonksiyonlar
Def fonksiyonu


■Not : İsterseniz dilimleme simülasyonu da yapabilirsiniz. __getitem__ destekleyen bir örneği dilimlerken, anahtar olarak bir dilim nesnesi sağlanır.

Temel sıralama/eşleme protokolünün dört yöntemi sizi ileriye götürecek olsa da, resmi dil referansı, bu bölümün ilerleyen kısımlarında “Yineleyiciler” bölümünde tanımladığım __iter__ yöntemi de dahil olmak üzere başka sihirli ve sıradan yöntemlerin uygulanmasını da önerir. 

Tüm bu yöntemleri uygulamak (nesnelerinizi polimorfik olarak listelere veya sözlüklere tamamen eşdeğer hale getirmek için) çok iş gerektirir ve doğru olması zordur. İşlemlerden yalnızca birinde özel davranış istiyorsanız, diğerlerinin hepsini yeniden uygulamak zorunda olmanızın hiçbir anlamı yoktur. Bu sadece programcı tembelliğidir (sağduyu olarak da adlandırılır).

Peki ne yapmalısın? Sihirli kelime “miras”tır. Miras alabilecekken neden tüm bunları yeniden uygulayasınız? Standart kitaplık, dizi ve eşleme protokollerinin kullanıma hazır üç uygulamasıyla birlikte gelir.

Python’un daha yeni sürümlerinde, yerleşik türleri kendilerinin alt sınıflarını oluşturabilirsiniz. . (Sınıfınızın davranışı varsayılana yakınsa bunun özellikle yararlı olduğunu unutmayın. Yöntemlerin çoğunu yeniden uygulamanız gerekiyorsa, yeni bir sınıf yazmak kadar kolay olabilir.)

Gördüğünüz gibi, CounterList birçok açıdan tıpkı liste gibi çalışır. Ancak, bir liste öğesine her eriştiğinizde artan bir sayaç öz niteliği (başlangıçta sıfır) vardır. cl[4] + cl[2] toplaması yapıldıktan sonra, sayaç iki kez 2 değerine yükseltildi.

Pek çok amaç için özel (sihirli) isimler vardır – şimdiye kadar size gösterdiğim şey, mümkün olanın sadece küçük bir kısmıdır. Mevcut sihir yöntemlerinin çoğu, oldukça gelişmiş kullanım içindir, bu yüzden burada ayrıntılara girmeyeceğim.

Bununla birlikte, ilgileniyorsanız, sayıları taklit etmek, işlevmiş gibi çağrılabilecek nesneler yapmak, nesnelerin nasıl karşılaştırılacağını etkilemek ve çok daha fazlası mümkündür.

İçinde erişimci yöntemlerinden bahsetmiştim. Erişimciler, basitçe getHeight ve setHeight gibi adlara sahip yöntemlerdir ve bazı öznitelikleri almak veya yeniden bağlamak için kullanılırlar. Belirli bir özniteliğe erişirken belirli eylemlerin gerçekleştirilmesi gerekiyorsa, bunun gibi durum değişkenlerini (öznitelikleri) kapsüllemek önemli olabilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir