Python Etkileşimi – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Python Etkileşimi – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

28 Şubat 2023 Python ne işe yarar Python özellikler 0
Erişim Modeli – Python Analizi Yaptırma Fiyatları – Python Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Python Analizi Yaptırma – Python Dili

Macintosh Kullanımı

Macintosh kullanıyorsanız şu adımları izleyin:

1.Standart indirme sayfasına gidin.
2.Macintosh OSX yükleyici bağlantısını izleyin. Daha fazla bilgi içeren MacPython indirme sayfasına da bir bağlantı bulunmalıdır. MacPython sayfasında, Macintosh OS’nin eski sürümleri için Python sürümleri de bulunur.

Diğer Dağıtımlar

Artık kurulu standart Python dağıtımına sahipsiniz. Alternatif çözümlere özel bir ilginiz yoksa, bunda bir sakınca yoktur. Merak ediyorsanız (ve belki de biraz cesur hissediyorsanız), okumaya devam edin.

En bilineni ActivePython olan başka Python dağıtımları da vardır. Biraz daha az bilinen ancak oldukça ilginç bir dağıtım, Stackless Python’dur. Bu dağıtımlar, Python’un C programlama dilinde yazılmış standart uygulamasına dayalıdır. Farklı bir yaklaşım benimseyen iki dağıtım, Jython ve IronPython’dur. IDLE dışındaki geliştirme ortamlarıyla ilgileniyorsanız, bazı seçenekleri listeler.

ActivePython, ActiveState’ten bir Python dağıtımıdır. Özünde, Windows için standart Python dağıtımıyla aynıdır. Temel fark, ayrı olarak sunulan birçok ekstra özellik (modül) içermesidir. Windows kullanıyorsanız kesinlikle bir göz atmaya değer.

Yığınsız Python, Python’un orijinal koda dayalı, ancak bazı önemli dahili değişikliklerle yeniden gerçekleştirilmiş halidir. Yeni başlayan bir kullanıcı için bu farklar çok fazla görünmeyecek ve daha standart dağıtımlardan biri muhtemelen daha yararlı olacaktır.

Stackless Python’un ana avantajları, daha derin özyineleme seviyelerine ve daha verimli çoklu iş parçacığı kullanımına izin vermesidir. Bahsedildiği gibi, bunların ikisi de oldukça gelişmiş özelliklerdir ve ortalama bir kullanıcının ihtiyaç duymadığı özelliklerdir.

Farklı, diğer dillerde uygulanan Python sürümleridir. Jython, Java Sanal Makinesini hedefleyerek Java’da uygulanır ve IronPython, ortak dil çalışma zamanının (CLR) .NET ve MONO uygulamalarını hedefleyerek C#’ta uygulanır.

Yazma sırasında, Jython oldukça kararlı, ancak Python’un gerisinde kalıyor; mevcut Jython sürümü 2.1, Python ise. Dilin bu iki versiyonunda önemli farklılıklar vardır. IronPython oldukça yeni ve oldukça deneysel bir aşamada. Yine de kullanılabilir ve bazı kıyaslamalarda standart Python’dan daha hızlı olduğu rapor edilmiştir.

İletişimde Olmak ve Güncel Olmak

Python dili sürekli gelişir. Son yayınlar ve ilgili araçlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için python.org Web sitesi paha biçilmez bir varlıktır. Belirli bir sürümdeki yenilikleri öğrenmek için söz konusu sürümün sayfasına gidin.

Orada ayrıca, sürüm 2.4 için bir URL ile Andrew Kuchling’in sürümdeki yeniliklerle ilgili ayrıntılı açıklamasına bir bağlantı bulacaksınız. Bu yazının girmesinden bu yana yeni yayınlar çıktıysa, yeni özellikleri kontrol etmek için bu Web sayfalarını kullanabilirsiniz.

Python için yeni çıkan üçüncü taraf modülleri veya yazılımları takip etmek istiyorsanız, Python e-posta listesine python-announce-list’e göz atabilirsiniz; Python ile ilgili genel tartışmalar için python-list’i deneyebilirsiniz, ancak uyarılırsınız: bu liste çok fazla trafik alır.

Bu listelerin her ikisi de mevcuttur. Bir Usenet kullanıcısıysanız, bu iki liste sırasıyla comp.lang.python.announce ve comp.lang.python haber grupları olarak da mevcuttur. Tamamen kaybolduysanız, python yardım listesini (diğer iki listeyle aynı yerden edinilebilir) deneyebilir veya sadece help@python.org’a e-posta gönderebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, Python SSS’ye başvurarak sorunuzun sık sorulan bir soru olup olmadığını gerçekten görmelisiniz.


Python özellikleri
python dili – pdf
Python ne işe yarar
Python ekşi
Python Nedir
python // operator
python nedir, ne işe yarar pdf
Python kodları


Python Etkileşimi

Bu çok ilginç görünmeyebilir, ama inan bana – öyle. Bu, bilgisayar korsanlığına açılan kapınızdır; bilgisayarınızın kontrolünü ele geçirmek için ilk adımınız. Daha pragmatik bir ifadeyle, etkileşimli bir Python yorumlayıcısıdır. Sadece çalışıp çalışmadığını görmek için aşağıdakileri deneyin.

■Not: Diğer bilgisayar dillerine aşina iseniz, her satırı noktalı virgülle bitirmeye alışık olabilirsiniz. Python’da buna gerek yoktur. Bir çizgi, aşağı yukarı bir çizgidir. İsterseniz noktalı virgül ekleyebilirsiniz, ancak bunun herhangi bir etkisi olmaz (aynı satıra daha fazla kod gelmedikçe) ve bu yaygın olarak yapılan bir şey değildir.

Burada ne oldu? >>> şey bilgi istemidir. Bu alana print “Merhaba dünya!” gibi bir şeyler yazabilirsiniz. Enter’a basarsanız, Python yorumlayıcısı “Merhaba dünya!” dizesini yazdırır. ve bunun altında yeni bir bilgi istemi alırsınız.

■Not :Bu bağlamda “yazdırma” terimi, bir yazıcıyla basılı kopyalar üretmeyi değil, ekrana metin yazmayı ifade eder.

Açıkçası, tercüman bunu anlamadı. (Linux için komut satırı sürümü gibi IDLE dışında bir tercüman çalıştırıyorsanız, hata mesajı biraz farklı olacaktır.) Tercüman aynı zamanda neyin yanlış olduğunu da belirtir: “İspanyolca” kelimesini kırmızı renk vererek vurgulayacaktır. arka plan (veya komut satırı sürümünde, bir şapka kullanarak, ^).

Eğer istersen, tercümanla biraz daha oyna. (Bazı yönlendirmeler için komut isteminde yardım komutunu girmeyi ve Enter tuşuna basmayı deneyin. Bahsedildiği gibi, IDLE hakkında yardım için F1’e basabilirsiniz.) Aksi takdirde, devam edelim. Sonuçta, ne söyleyeceğinizi bilmediğinizde tercüman pek eğlenceli değil, değil mi?

Ciddi anlamda programlamaya başlamadan önce, size bilgisayar programlamanın ne olduğu hakkında bir fikir vermeye çalışacağım. Peki bu nedir? Bir bilgisayara ne yapması gerektiğini söylüyor. Bilgisayarlar pek çok şey yapabilir, ancak kendileri için düşünmede pek iyi değiller.

Ayrıntıları gerçekten kaşıkla beslemeleri gerekiyor. Bilgisayarı, anlayacağı bir dilde bir algoritma ile beslemelisiniz. “Algoritma”, bir prosedür veya tarif için süslü bir kelimedir – bir şeyin nasıl yapılacağının ayrıntılı bir açıklaması. Aşağıdakileri göz önünde bulundur.

Bu tarif çok ilgi çekici olmayabilir ama yapılışı öyle. Sırayla izlenecek bir dizi talimattan oluşur. Talimatlardan bazıları doğrudan yapılabilir (“biraz SPAM alın”), bazıları ise biraz düşünmeyi gerektirir (“Özellikle baharatlı bir SPAM isteniyorsa”) ve diğerleri birkaç kez tekrarlanmalıdır.

Tarifler ve algoritmalar bileşenlerden (nesneler, şeyler) ve talimatlardan (ifadeler) oluşur. Bu örnekte, SPAM ve yumurtalar malzemelerken, talimatlar SPAM ekleme, belirli bir süre pişirme vb.’den oluşuyordu. Bir sonraki yazımızda, oldukça basit bazı Python malzemeleriyle başlayalım ve onlarla neler yapabileceğinizi görelim.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir