Liste İşlevi Uygulama

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Liste İşlevi Uygulama

14 Haziran 2023 Benzersiz formülü yerine ne kullanılır Excel Formüller listesi PDF 0
Geri Ödeme Otomasyonu

Liste İşlevi Uygulama

Liste işlevini uygulamak için test senaryolarını tanımlayan Test Seti, t_ScribbleList sürüm 2 olarak gösterilir. ‘t_’ ön eki bunun bir Test Seti olduğunu ve sürüm numarası ‘2’, bu Testin daha eski bir sürümünün olduğunu belirtir. (yani, içindeki bir veya daha fazla eser herhangi bir nedenle güncellenir).

Test Kümesi t_ScribbleList’in gösterilenden farklı olduğunu unutmayın. Diğer Test Setlerindeki test senaryoları tarafından paylaşıldıklarından, Open.scp ve SaveAs.scp paylaşılan komut dosyalarını artık içermez. (Kısa bir süre sonra Komut Dosyası Setinde görünecekler.) Benzer şekilde, diğer Test Setlerindeki test senaryoları tarafından kullanıldığı için yardımcı programı bu Test Setinden kaldırılmıştır. (Daha sonra Yardımcı Program Setinde görünecektir.)

Diğer üç Test Setini içerir. Biri, Karalama’nın Denetleme işlevini test etmek içindir. Bu, yanlış yazım, kötü dilbilgisi, politik doğruluk ve ‘mor nesir’i kontrol eden bireysel özellikleri uygulayan test senaryolarını uygulayan komut dosyalarını içerir. .dcm belgelerinin bulunmaması, bunların yürütme sonrası yerine dinamik olarak karşılaştırıldığını gösterir.

t_ScribbleBreadth Test Seti, bir dizi Karalama işlevi için genişlik testleri içerir. Bu Test Setinde farklı olan bir şey, EditMe.dcm Karalama belgesinin iki kopyası varmış gibi görünmesidir. Bunlar iki farklı versiyondur; biri test verisi olarak kullanılır, diğeri ise beklenen sonuçtur (belge bir şekilde düzenlenmiştir). Açıklandığı gibi, iki versiyonun fiziksel uygulamada ayrı olarak saklanması gerekecektir.

Ayrıca çizim paketimiz olan Doodle için bir Test Seti ekledik. Bu Test Seti, bir çizimi veya şekli farklı türde desenlerle doldurma işlevini uygulamak için test senaryoları içerir.

Komut Dosyası Setleri

Bir Komut Dosyası Kümesi, yalnızca komut dosyaları ve belgelerden ve birden fazla Test Setinde farklı test senaryoları tarafından kullanılan bir Komut Dosyası Kümesindeki tüm komut dizilerinden oluşur. Komut dosyaları, mantıklı bir şekilde bir arada tutulabilen herhangi bir koleksiyon olabilir (örneğin, bir uygulama için gezinme komut dosyaları veya günlüğe kaydetme işlevi sunan bir dizi paylaşılan komut dosyası).

Herhangi bir Komut Dosyası Setinde tutulan tüm komut dosyalarının tek ortak özelliği, yeniden kullanılabilir olmalarıdır. Bir Komut Dosyası Setinde tutulmaları, iki veya daha fazla Test Setinde tanımlanan farklı test senaryoları tarafından kullanıldıkları anlamına gelir.

Dokümantasyon isteğe bağlıdır, ancak özellikle komut dosyalarının kendi belgelerini içermediği durumlarda (komut dosyasının amacını ve kullanımını açıklayan komut dosyası kullanıcıları için) şiddetle tavsiye edilir. Komut dosyaları kendi belgelerini içerse bile, Komut Dosyası Kümesindeki tüm komut dosyalarının kataloğunu veya kullanım kılavuzunu oluşturan tek bir belge oluşturmak yararlı olabilir.


Excel Formüller listesi PDF
excel’de formüller örnekler
excel’de formüller ve fonksiyonlar
Excelde nedir
Excel formüller listesi
Benzersiz formülü yerine ne kullanılır
Excel fonksiyonları Nelerdir
Excel BENZERSİZ formülü yok


Bölüm 3’te tartışılan ve gösterilen paylaşılan komut dosyalarına sahibiz, yani bir Karalama belgesi açmak için komut dosyası ve bir Karalama belgesini yeni bir dosya adı altında kaydetmek için komut dosyası. Bunlar aynı zamanda gösterilen Karalama Listesi Test Setinin ilk sürümünde sahip olduğumuz paylaşılan komut dosyalarıdır.

s_DoodleDocumcnt Komut Dosyası Kümesinde Doodle için aynı temel işlevselliğe sahip olduğumuzu unutmayın (“s_”, bunun bir Komut Dosyası Kümesinde olduğu anlamına gelir). İki komut dosyası, her iki Komut Dosyası Kümesinde (Open.scp ve SaveAs.scp) aynı ada sahip olsa da, bunlar farklı komut dosyalarıdır.

Aynı isme sahipler çünkü benzer işlevlerle uğraşıyorlar. İşlevsellik, uygulamaların her birinde biraz farklı şekilde uygulandığından, bunlar farklı betiklerdir.

Her zaman adları hangi uygulamaya ait olduklarını tanımlayan kendi Komut Dosyası Kümelerinde tutulacaklarından, kafa karıştırma tehlikesi yoktur. Aynı yorum sırasıyla Scribble, Doodle ve genel bir kurtarma rutininden kaçan üç Escape.scp betiği için de geçerlidir. Genel kurtarma Escape betiğinin, Scribble ve Doodle’ın Escape betikleri tarafından çağrılabileceğini unutmayın.

s_ScribbleNavigate Komut Dosyası Seti, Karalama navigasyonu, uygulamayı başlatma ve kapatma, bir Listenin sonunu bulma ve ciddi bir terslik olursa Karalama’dan tamamen çıkma ile ilgilenir.

s_Logging Komut Dosyası Seti, her test durumunun ilerlemesini bir test günlüğüne kaydetmesine izin veren standart işlevsellik sağlayan komut dosyaları içerir. Buradaki betikler, açma ve yazma (ilk kez), sonraki test olayları için açma ve ekleme ve son olarak bir test senaryosunun sonunda günlük dosyasını kapatma araçlarını sağlar.

Veri Kümeleri

Bir Veri Kümesi yalnızca veri dosyaları ve belgelerden oluşur ve bir Veri Kümesinde yer alan tüm veri dosyaları, birden fazla Test Kümesindeki farklı test senaryoları tarafından kullanılır. Veri dosyaları, mantıklı bir şekilde bir arada tutulabilen herhangi bir koleksiyon olabilir (standart veri tabanı girişleri veya standart giriş verileri koleksiyonu gibi).

Komut Dosyası Kümelerinde olduğu gibi, herhangi bir Veri Kümesinde tutulan tüm veri dosyalarının ortak özelliği yeniden kullanılabilir olmalarıdır. Yine, bir Veri Kümesinde tutulmaları, iki veya daha fazla Test Kümesinde tanımlanan farklı test senaryoları tarafından kullanıldıkları anlamına gelir.

Dokümantasyon isteğe bağlıdır ancak önemle tavsiye edilir. Umarım veri dosyalarının kendileri, verilerin ne olduğunu, ne için kullanıldığını ve diğer önemli noktaları açıklayan bilgiler içerir. Ancak, veri dosyasının biçimi yalnızca gerekli verileri içermesine izin verebileceğinden, bu her zaman mümkün değildir. Bu durumlarda, bu bilgileri içeren bir veya daha fazla belge en iyi şekilde Veri Kümesine, bilgilerin atıfta bulunduğu veri dosyalarının yanına yerleştirilir.

İkisi Karalama için ve ikisi Doodle için olmak üzere dört Veri Kümesi gösterir. d_ScribbleTypical Veri Kümesi, testimizde kullanılan country.dcm girdi dosyasını içerir.

Ayrıca, Liste öğelerinin bir dergideki makalelerin başlıkları olduğu Karalama için başka bir test içerir. Diğer Karalama Veri Kümesi, biri büyük listeli, biri küçük listeli, biri belgenin kendisinin çok büyük olduğu bir belge ve bir küçük belge olmak üzere dört Karalama belgesi içerir. Doodle için Veri Kümeleri, test edilecek tipik şeyleri ve büyük ve karmaşık karalamalar gibi bazı uç noktaları gösterir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir