Kabarcık Grafiği – SPSS Ödevi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Fiyatları – SPSS Örnekleri – Ücretli SPSS Analizi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

Kabarcık Grafiği – SPSS Ödevi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Fiyatları – SPSS Örnekleri – Ücretli SPSS Analizi Yaptırma – SPSS Analizi Yaptırma Ücretleri

16 Mart 2022 Grafik türleri nelerdir Grafik türleri ve özellikleri Sütun grafiği Nerelerde kullanılır 0
Standardize Etme

GPL Yardımı

Kabarcık grafiğimize dönmeden önce seçeneklerimizi daha fazla temellendirmek için örnek olay incelememize ara verelim. Başka neler yapabileceğimizi öğrenmek için GPL Referansını keşfedeceğiz. Öncelikle Yardım menüsünden GPL Referansına erişmeniz gerekecek.

Bunu yapmak için:

1. Yardım menüsüne tıklayın.
2. Konular’ı seçin.
3. Pencerenin sol tarafına gidin ve Referans açılır menüsünü genişletin.
4. Burada GPL Referans kılavuzunu bulacaksınız.

Önceki bölüm, GPL’yi anlamada STATEMENT yapısını tanıttı. GPL Referans kılavuzunu keşfetmek için zaman ayırırsanız, onlarca işlevin olduğunu göreceksiniz. EstetikMaksimum ve EstetikMinimum işlevleri dahil olmak üzere bunlardan birkaçını bu bölümde öğreneceğiz.

Örneğin, estetik Minimum işlevinin iki biçimi vardır. Renk Sabitleri çok eğlenceli ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok renk var. Yalnızca As, Bs ve C’ler aliceblue, aqua, azure, bisque, black, lanch-badem, blue, blueviolet, brown, burlywood, cadetblue, chartreuse, çikolata, mercan, peygamber çiçeği mavisi, mısır püskülü, kızıl ve camgöbeği içerir.

Nokta unsurları içeren bir vaka çalışmasının ortasında olduğumuz için, önce bunları gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Bununla birlikte, artık Yardım’da nasıl gezineceğinizi ve onu nasıl iyi bir şekilde kullanacağınızı öğrendiğinize göre, ilgi alanlarınız sizi nereye götürürse götürsün, gidebilirsiniz. Yardım’ın Örnek bölümü de ziyaret etmek için harika bir yerdir, artık onu bağlam içine yerleştirebileceksiniz.

Kabarcık Grafiği Vaka Çalışması 

Bu bölümün başlangıç ​​noktası gösterilmiştir. “GPL’ye Giriş” bölümünde oluşturduğumuz balon grafiğinde aşağıdaki değişiklikleri yapacağız.

Bu bölümün başlarındaki Kabarcık Grafiği Vaka Çalışması” bölümü. Bu değişiklikleri gerçekleştirecek kod aşağıdaki listeden sonra gösterilir:

1. Estetik Minimum ve Estetik Maksimum kullanarak noktaları büyütün:
2. İlk iki GUIDE ifadesine gridlines() işleviyle kılavuz çizgileri ekleyin.
3. Hem color.interior hem de color.exterior kullanarak noktaları kenarlık olmadan düz yapın. Bunun, ELEMENT ifadesinin yanı sıra iki GUIDE ifadesini de etkilediğine dikkat edin.
4. Tüm üçlegendGUIDE deyimlerindelegendusingthenull() functiononını kaldırın.

Renk eşleme, bir sonraki değişikliğimizdir. Ne yazık ki, hoşuma giden kenarlıksız efekti elde etmek için color.interior ve color.exterior’u eşleştirmeniz gerekiyor ve biraz ayrıntılı görünüyor, ancak o kadar da zor değil. Aşağıdaki kod, kullandığımız renkleri tam olarak kontrol etmemizi sağlar ve bu, sunumumuzda renk tutarlılığı sağlamada çok güçlü olabilir. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nin siyasi haritasındaki eyaletleri tek tek renklendirmek için kırmızı ve mavi kullanmak, muhtemelen bu renklerin neyi simgelediğini belirlemek için bir efsaneye bile ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir.


Sütun grafiği Nerelerde kullanılır
Sütun grafiği nedir
Grafik nedir
Pasta grafik Nedir
Grafik türleri nelerdir
Kontur grafiği nedir
Grafik türleri ve özellikleri
Grafik türleri ve örnekleri


Son olarak, oldukça güçlü olabilen, ancak bu örnek için biraz fazla olabilecek bir efekt deneyelim çünkü Zip1_Mod’da grafiğin okunmasını zorlaştırabilecek beş bölge var. Nokta elemanlarımızın bulunduğu itme pimlerinin etrafına elastik bir bant kaydırmak gibi, bu bölgeler için noktaların etrafına bir sınır çizseydik ne olurdu?

Kadın çalışanların dar bir maaş bandında olduğunu ve mevcut maaşlarında bankada başladıkları yerin çok üzerinde bir artış yaşamadıklarını vurgulayan bir banka maaşı örneğini SPSS İstatistik Yardımı belgelerinde bulabiliriz. Bunu örneğimizde SPSS Statistics Help örneğinden aynı satıra değişken isimlerimizi ekleyerek deneyelim.

Gösterildiği gibi, bunun biraz fazla dikkat dağıtıcı olduğunu kabul edeceğinizi düşünüyorum. Ancak, bu işlevin araç setinde bulunması yararlı olduğunu gördüm. Artık iyi bir temele sahip olduğumuza göre, bir dizi yeni vaka çalışması üzerinde çalışacağız. Hadi başlayalım.

Çift Regresyon Doğrusu Vaka Çalışması

Sonraki iki örnek, PainTreat.sav veri dosyasını kullanır. İki zaman periyodunda ağrı için üç ilaç tedavisi düşünülüyor. Şekil 6-11’de gösterildiği gibi, zaman periyotlarının her birinde 0’dan 25’e kadar bir ağrı ölçümümüz var ve hastanın bu süre boyunca aldığı Fizik Tedavi saatlerine sahibiz. Her iki dönem için de trend çizgilerini ve regresyon çizgilerini görmek istiyoruz.

Basit bir dağılım grafiği için GPL’yi yapıştırarak başlayalım.

1. PainTreat.sav veri kümesini açın.
2. Grafiği oluşturmak için Grafikler menüsüne gidin ve Grafik Oluşturucu’yu seçin.
3. Dağılım/Nokta’ya tıklayın ve Basit Dağılım’ı seçin.
4. Basit Dağılım Simgesini Kanvas üzerine sürükleyin.
5. ağrı1 değişkenini y eksenine yerleştirin.
6. pt1 değişkenini x eksenine yerleştirin.

Oluşturmak üzere olduğumuz dağılım grafiği, ilk zaman diliminde ağrı ve fizik tedavi arasındaki ilişkiyi göstermektedir. Add Fit Line at Total’i seçerek Elements menüsü ile manuel olarak bir regresyon çizgisi ekleyebiliriz, ancak ikinci periyodu nasıl hesaba katacağımız hiç belli değil. Bu hayırlı bir başlangıç ​​gibi görünmüyor, ama aslında yolun yarısındayız.

Yapıştırılan GPL, diğer her şeyle ilgilenir. Puanlar kalabilir (isterseniz denemeye değer), ancak gerçekten sadece diğer regresyon çizgisini eklediğimizde azalır. Nihai sonuç oldukça basittir. Değişkenleri GGRAPH komutuna ve kendi DATA ifadelerine eklememiz gerekiyor. Ayrıca bir dipnot ve ikinci bir satır ekliyoruz. İki zaman diliminde ağrı ve fizik tedavi arasında çok düzgün bir ilişki buluyoruz.

Oklar Vaka Çalışması

Bu örnek olay incelemesinde, tüm bir çalışmayı tek bir grafikte göstermeye çalışacağız. Yapıştırdıktan sonra sadece birkaç manuel adımda oluşturduğumuz grafiğimiz ilk bakışta biraz karmaşık görünecek. Verilerinizdeki, aksi takdirde gözden kaçırabileceğiniz kalıpları ortaya çıkarabilecekse, biraz karmaşıklık buna değer. Kitlemiz, verilerimizdeki tüm ana kalıpları ortaya çıkarıyorsa, özellikle de bunları eksiksiz veri kümesinin merceğinden ortaya koyduğunda, grafiğimize alışmak için iki dakika tahammül etmelidir.

1. PainTreat.sav veri kümesini açın.
2. Grafiği oluşturmak için Grafikler menüsüne gidin ve Grafik Oluşturucu’yu seçin.
3. Dağılım/Nokta’ya tıklayın ve Basit Dağılım’ı seçin.
4. Basit Dağılım Simgesini Kanvas üzerine sürükleyin.
5. ağrı1 değişkenini y eksenine yerleştirin.
6. pt1 değişkenini x eksenine yerleştirin.
7. Gruplar/Nokta Kimliği sekmesine tıklayın.
8. Sütunlar paneli değişkenini kontrol edin.
9. Değişken ilacı Sütunlar paneli değişken kutusuna yerleştirin.
10. Tamam’a tıklayın.

Bu grafiği alıp büyük, oldukça zor bir değişiklik yapacağız. + simgesi yapıştırılan hiçbir GPL’de bulunmaz, ancak bu örnek, kullanımının basit ama güçlü bir örneğidir.

Ayrıca kodda bazı kozmetik değişiklikler yaptım. Seçtiğim 14″ x 7″ ölçeği ekranımda iyi görünüyor, ancak ayarlamanız gerekebilir. Eksen etiketleri de değiştirildi. Kodun tamamı ve elde edilen grafik burada gösterilir.

Verilerimiz hakkında ne öğreniyoruz? Alışmak için bir dakikanızı ayırın ve “toplama çubuklarına” baktığınız hissi kaybolacaktır. Tüm okların hepsini aşağıyı gösterdiğine dikkat edin. Bu inanılmaz derecede çarpıcı. Bir ortalama veya medyan bize bunu bildirmez. İlaç C grubunun da çarpıcı bir yapısı var.

Başlangıçta daha fazla ağrı çekiyorlardı ve ağrıdaki değişim diğer gruplara benzer olsa da 2. periyottan daha fazla ağrı ile çıkıyorlar. Ayrıca bazıları düz, bazıları sola, bazıları da sağa başlıklı okların (değişim) kaotik düzeni dikkat çekicidir. Periyot 1’den Periyot 2’ye fizik tedavi miktarındaki değişiklik her yerde. Analizim tam olarak bundan sonra hareket edecekti ve bu grafik olmadan onu gözden kaçırmış olabiliriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir