İç Açılı Çizimler  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

info@akademidelisi.com * 0 (312) 276 75 93 * Her bölümden, Ödev Yazdırma, Proje Yaptırma, Tez Yazdırma, Rapor Yazdırma, Makale Yazdırma, Araştırma Yazdırma, Tez Önerisi Yazdırma talepleriniz için iletişim adreslerini kullanın. Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Blog Yazdırmak İstiyorum

İç Açılı Çizimler  – AutoCAD Ödevi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Fiyatları – AutoCAD Analizi Örnekleri – Ücretli AutoCAD Analizi Yaptırma – AutoCAD Analizi Yaptırma Ücretleri

25 Eylül 2022 AutoCAD 45 derecelik çizgi AutoCAD açılı çizim örnekleri AutoCAD çizgiye açı verme 0
Tablo Oluşturma – Analizi Yaptırma Fiyatları – Yazılım Analizi Örnekleri – Ücretli Analizi Yaptırma – Ücretli Yazılım Yaptırma v

DİZİNİN KOMUT SATIRI VERSİYONU

AutoLISP kullanarak böyle bir işlemi otomatikleştirmeye karar verebilirsiniz. Bu durumda, ARRAY komutunun komut satırı sürümünü kullanarak şu adımları izlemeniz gerekir:

1. UCS komutunu çalıştırın ve bir UCS’yi Z ekseni etrafında döndürmek için Z↵ yazın. Z’nin bir seçenek olarak görüntülenmediğini fark etmiş olabilirsiniz. UCS’nin gizli bir seçeneğidir.
2. Dönme açısını belirtmek için nesnenin iki uç noktasını, bu durumda bir spline seçin.
3. Komut isteminde (-AR) ARRAY komutunu çalıştırın ve bir açıyla dizilemek istediğiniz spline’ı seçin.
4. Dizi tipini girin [Dikdörtgen/Polar] <R> isteminde Enter tuşuna basın.
5. Bir satır ve dört sütun belirlediğinizde, yalnızca sütunlar arasındaki mesafeyi vermeniz istenecektir.
6. Tam mesafeyi vermek için spline’ın iki uç noktasını tekrar seçin.
7. Dünya Koordinat Sistemine (WCS) dönmek için UCS komutunu kullanın.

Kutup Dizileri

Tekrarlanan açısal desene sahip geometri genellikle mekanik uygulamalarda ve bazen mimari ve sivil uygulamalarda bulunur. Kutup dizilerini verimli bir şekilde oluşturmak için, dizili her bir özellik için aynı düzenleme işlemlerini tekrar etmekten kaçının. Nesne üzerinde tekrarlanabilir bir desen belirleyerek başlayın.

Tüm deseni bir kez çizin ve ardından desenin bileşenlerinin her birini ayrı ayrı sıralamak yerine sonucu sıralayın. Dikkat olmak. ARRAY’in Polar seçeneğini kullandığınızda fazladan bir varlık seçmek kolaydır. Sonuç iyi görünüyor, ancak birbirinizin üzerinde varlıklarınız var.

Buradaki görüntü, herhangi bir şeyi dizilemeden önce tekrarlanabilir deseni belirleyip oluşturarak, kutup dizilerini kullanmak için etkili bir tekniği göstermektedir. Tekrarlanabilir desen solda gösterilir ve bu desenin tek bir dizisini yapmanın sonucu sağdadır. Alternatif, birden fazla inşaat çizgisi ve her bir özellik için altı kat daha fazla düzenleme içerir.

PEDİT

Çizgi ve yaylardan geometri oluşturmak için ARRAY kullandıktan sonra PEDIT komutunu kullanarak sonucun mükemmel olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Çizgileri kapalı bir nesneye birleştirmek için PEDIT kullanırsanız, ancak tüm kesişme noktalarında mükemmel bir şekilde bağlanırlarsa birleştirilebilirler. Tüm çizgilerinizi birleştirdikten sonra PEDIT’in ilk seçeneği olan Kapat, Aç olarak değişirse, geometriniz mükemmeldir. Geometri mükemmel değilse (ve bazen buna yardımcı olunamıyorsa), yine de MPEDIT komutunu kullanarak segmentleri tek bir nesnede birleştirebilirsiniz.

HATLARINI AZALTIN

Geometri oluştururken mümkün olduğunca az inşaat çizgisi kullanmaya çalışın. Noktaları veya kenarları bulmak için ne kadar çok çizgi kullanırsanız, bir veya daha fazlasını gerçek çizgilerle karıştırma veya arkada birbirinin üstünde olan çizgiler bırakma şansınız o kadar artar. Bunun ince ama genellikle önemli hatalara yol açtığını gördüm.

Çizgilerin üstündeki çizgilerle ilgili sık sık karşılaşılan sorun, önemli bir sorun gibi görünmeyebilir, çünkü her şey yolunda gider; ancak daha uzun bir çizginin üzerinde kısa bir çizgi parçası varsa, yanlış uç noktaya veya orta noktaya fark etmeden yakalamanız ve hatalı geometri oluşturmanız mümkündür. OVERKILL Express Tool bu sorunu çözmeye yardımcı olabilir.

MPEDIT bir zamanlar bir Ekspres Aracıydı. Çizgileri, yayları veya çizgileri tek bir nesnede birleştirmek için bir bulanıklık faktörü ayarlamanıza olanak tanır. Kullanmak için MPEDIT’i çalıştırın ve ardından katılmak istediğiniz tüm nesneleri seçin.

Bir fuzz faktörü istenir. Muhtemel hatanızdan daha büyük bir sayı girin ve MPEDIT karmaşayı temizlesin. (Umarım başka birinin dağınıklığı üzerinde çalışıyorsunuzdur, çünkü AutoCAD’de bulunan doğruluk araçlarını kullanırsanız, özensiz çizimden kaçınabilmelisiniz.)

Kapalı geometrinizde örtüşen çizgiler olsa bile alanları bulmak için PEDIT’e alternatifler de vardır. BOUNDARY komutunu kullanarak bir nokta seçip otomatik olarak kapalı bir hat veya bölge oluşturabilirsiniz.

Bu, iç mekanlar için harika çalışır, ancak daha az belirgin olan durumlarda bile bu komutu kullanabilirsiniz. Örneğin, üst üste binen inşaat çizgileriniz varsa ve temiz bir çift çizgi seti (örneğin bir kat planı) oluşturmak istediğinizde, gösterilen tekniği kullanın: Tüm çizgi grubunu bir daire içine alın ve dairenin içinde bir nokta seçin. 


AutoCAD çizgiye açı verme
AutoCAD açılı çizim örnekleri
AutoCAD Eğim verme
AutoCAD 45 derecelik çizgi
AutoCAD derece komutu
AutoCAD yamuk çizgi çizme
AutoCAD açılı cizgiyi düzleştirme
Autocad açı gösterme


PEDİT’E ALTERNATİF

BOUNDARY komutuyla veya REGION komutuyla bölgeler oluşturabilirsiniz. Her iki durumda da, SUBTRACT, INTERSECT ve UNION komutlarını kullanarak karmaşık nesneleri hızlı bir şekilde oluşturmak için bölgeleri de kullanabilirsiniz. Gösterilen şekil bir dakikadan kısa bir sürede oluşturuldu.

Mevcut kapalı çizgiler veya dairelerden bölgeler oluşturmak için REGION komutunu kullanın ve nesneleri seçin. SUBTRACT, UNION veya INTERSECT kullanarak yeni bir nesne oluşturabilirsiniz ve bu nesne aynı zamanda bir bölgedir. Tek tek çizgiler veya yaylarla çalışmanız gerekiyorsa, bölgeyi varlıklara ayırmak için EXPLODE komutunu kullanın.

Bir bölgenin ne olduğunu anlamakta güçlük çekiyorsanız, onu 0 kalınlığa sahip düz bir 3B nesne olarak düşünün. 3B Boole düzenleme komutları herhangi bir bölgeyle çalışır; REGION komutu, içinde kayan görünüm pencereleri oluşturmak da dahil olmak üzere diğer uygulamalar için de yararlı olabilir.
bir düzen.

İç Açılı Çizimler

Birçok çizim için her çizginin uzunluğunu ve çizgiler arasındaki açıları bilirsiniz. Ancak, muhtemelen X-Y düzlemindeki her bir doğrunun mutlak açısını bilmiyorsunuz (0°-Doğu’dan açı). Bu tür çizimler yapmanın bir stratejisi vardır; bütünleyici açıların düz bir çizgi (180°) oluşturduğunu kabul etmeyi içerir. Ayrıca, AutoCAD’in polar izleme özelliğinin sıklıkla gözden kaçan Göreli seçeneğini kullanmayı da içerir.

Kutup izlemeyi Göreli olarak ayarlamak için ekranın altındaki POLAR düğmesine sağ tıklayın ve Ayarlar’ı seçin. Drafting Ayarları iletişim kutusunun Polar Tracking sekmesindeki Son Segmente Göre radyo düğmesini seçin. Tüm Polar Açı Ayarlarını Kullanarak İzle seçeneğini de seçin.

İçinde, bütünler açılar iç açılardan belirlenir ve bir sonraki doğru parçasının elde edilen göreli açısını hesaplamak için kullanılır. Siz çizerken, bir sonraki segmentin göreli açısını belirlemek için kutupsal izlemeden alınan okumayı kullanın. Örneğin, varsayılan saat yönünün tersine değil saat yönünde arttığı için bazen size 61 yerine 299 olarak bildirilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir